Brimstone

(festivalový název)
  • Nizozemsko Brimstone (více)

Brimstone je epický thriller z dob starého Západu. Je příběhem ženy vzdorující své minulosti, která se jí neustále připomíná. Liz (Dakota Fanning) je mladá žena, která žije spolu s manželem a dvěma dětmi. Je porodní asistentkou a komunikuje prostřednictvím znakové řeči. Její vztah se čtyřletou dcerou by mohl být lepší, ale celkově se Liz cítí ve svém životě spokojeně. Když však poprvé uvidí v kostele nového reverenda (Guy Pearce), Liz ihned ví, že ona a její rodina jsou v nebezpečí. Postupně se reverend snaží vzít Liz všechno, co miluje. Do jejího života se vrací minulost, na kterou se snažila zapomenout... (mac000)

Baru.Class

nevim co jsem dělala, že mi tendle film dlouho unikal, nicméně je to velká pecka...charaktery postav, herecký výkony, příběh, všechno mooooc dobrý....je to teda lehce depkoidní, ale ta surovost tomu dodává ty pořádný grády..za mě 8/10 ()

tucnakomet1

Původně jsem očekával novodobý western,avšak vyklubalo se z toho napínavé a strhující drama, u kterého člověk nikdy nevěděl co může nastat. Příběh byl skvěle promyšlený, vykonstruovaný a bez sebemenší chyby převeden na plátno. I přes to však člověka nutil se občas podívat, kolik času do konce ještě zbývá. V průběhu celé stopáže se toho stane opravdu hodně, přesto je však dvě a půl hodiny zbytečné dlouhá doba na obstojné zpracování děje rozděleného do čtyř kapitol. Herci úžasní; především Guy Pearce a Dakota Fanning. Jako celek to musím hodnotit kladně, protože krom bizarní smrti reverenda a (už zmiňované) dlouhé stopáže, tomu asi nemám co vytknout. Skvělá podívaná...80% ()

kodwin

Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně že je intenzivní. Nic pro slabé povahy, ledaže by si spletli vinnou klobásu s lidskými střevy ... Jeden z nejkrutějších filmů, které jsem viděl (snad jen Volyň byla z poslední doby horší), nicméně má i svou nepopiratelnou kvalitu a z hlavy ho jen tak nedostanete... ()

w.w.

dráma z prostredia westernu...nie klasický western a dosť tvrdé zobrazenie, ženám ani rodičom veľmi neodporúčam...ale film skvelý, krásne prostredie, kamera...a zaujímavý príbeh...ale druhýkrát to pozerať nebudem ()

Accuphose

Předně nejsem cílová skupina tohohle filmu, takže budu kritičtější, než obvyklý divák. Film táhne nahoru postava reverenda, která je velmi uvěřitelná a skvěle zahraná. To u ostatních postav tolik neplatí a ačkoliv jsou některé scény natočeny opravdu dobře, dramaturgicky to v některých momentech silně kulže na obě nohy a občas je to nasílu podřízeno vývoji ve scénáři. Nebýt téhle dětské nemoci, tak bych dal slušné 3 hvězdičky, protože jinak mě filmy z téhle doby a prostředí vůbec nebaví. Nicméně obecně má film svou kvalitu a dávám hvězdy 2. Cílová skupina si klidně může 2 přičíst a s klidem se na film podívat. ()

rabbi

Ty bláho...tak na tohle by v US fakt koule neměli. Parádně zpracováno, herci excelentní. Jediný proč nedám 100% sou ojediněle až super schopnosti Guye. 90% PS: Guy je jinak naprosto děsivej ()

Bogrant

Chronológiou a rozprávačským spôsobom podobné Tarantinovi, spracovateľským spôsobom podobné Iñarrituovi a pritom osobitý "western", ktorý zachádza určitými chvíľami skôr do rázneho krváku, ktorý psychicky mučí (nielen bičom...) a ukazuje veci, na ktoré by si každý netrúfol. Nečakajte prestrelky, indiánov ani početné nájazdy na koňoch. Hrôza, strach, panika, odvaha, pochmúrna atmosféra. Všetko tak náramne do seba skĺbené, že aj napriek trom rozličným a na prvý pohľad nesúrodým príbehom, to dáva zmysel. Vynikajúci thriller, ktorý miestami je len mierne zbytočne rozťahaný. ()

Feacher

Pořádný maso. Po první kapitole jsem si říkal, jestli ve svých skoro 20 letech nejsem na úroveň drasticity filmu moc malý. Nicméně jsem pokračoval, ač jsem si říkal, že reverend musí být těžký psycho... což se tedy jednoznačně potvrdilo. Ale musím určitě vystihnout perfektní herecký výkon, protože mu to je prostě uvěřitelný... Zpočátku mi vadilo, že jsou kapitoly uspořádány obráceně, ale nakonec i toto hodnotím pozitivně, protože to i pozpátku mělo určitý gradient a překvapení. Celý film jedno překvapení za druhým, na masakrovosti se neubíralo a příběh do detailů vymyšlený. Pouze nechápu, jak reverend alias terminátor přežil naříznutí krku a téměř uhoření a jak "Liz" otočila ruce o 360° a pak s nimi normálně hýbala. Asi zázrak, Bůh zjevně existuje. Závěr, stejně jako celý film pochmurný, až smutný, ale je tu taková ta naděje, že tam byl úsměv a částečně nějaké to "štěstí"... Určitě doporučuji zhlédnout, vysoce kvalitní film, takže vážnou náladu s sebou! ()

vinducha

To co tu předvedl Guy Pearce je neskutečné ,  toto je díky jeho postavě ideální romantický film pro čerstvě zamilované páry .  Docela si dovedu představit ,že po premiéře tohoto díla se mu po ulicích nechodilo lehce. ()

potero

A přece jen western stále může přinést originální nápady. Herecké obsazení on point a především mrazivý výkon v podání Guy Pearce, reverenda, kterého (nejen) feministky budou nenávidět. Atmosféru navíc podtrhuje výprava - během filmu se snad podíváte do všech klimatických pásem. Napětí by se dalo krájet! Rozhodně doporučuji. ()

Thalin

Tenhle film mi po shlédnutí utkvěl v paměti a přemítala jsem nad ním ještě hodně dlouho, což se mi nestává běžně. Ta surovost, drama a strach, co z toho byly neustále cítit, to nesvede jen tak nějaký film. Dakota mi nikdy moc k srdci nepřirostla, ale tady si mě vážně získala. Prostředí tomu dodávalo ten správný ráz a téma jako takové působilo brutálně, reálně a smutně zároveň. Nemělo to žádné hluché místo a neustále jsem byla jako na trní. Veliký palec nahoru. ()

Petro

Dobrý film. Pěkně poskládaný. V poslední době, překvapující. Ano hraje docela na dnešní genderovou notu. Ono to skore celý film tak vůbec nepůsobí. Až na ten konec. Děvčata vedou i divoký západ. Taky nevím, jak moc byli na "západě" činní a tolerovaní číňani?! ()

Konev

Zbytečně kruté a násilnické, místy nelogické /viz komentář Mukade. přidám: na konci šerif, který osobně znal Joannu, jí tvrdí, že je Elizabeth, když jí to můžou dosvědčit i ostatní prostitutky-kolegyně/. Film ukazující ženy jako otrokyně mužů a lidi jako ovce bez rozumu /viz obyvatele kolem prostitutek nebo osadníky v reverendově kostele/. Guy Pearce musel dostat nabídku velmi vysokého honoráře, jinak by tu roli asi nevzal. Jde vidět, jak se dají využít ke zvěrstvu biblické verše vytržené z kontextu. A na doplnění: v Bibli se píše, že muž by měl milovat manželku jako sám sebe a incest měl být trestán smrtí... ()

JIRKKA

Jako ateista říkám, výborný film. I když chvílemi opravdu hodně drsný. V životě bych nevěřil, že Holanďani, jejich režisér a pár evropských zemí, zvládnou natočit western, což je vlastně výsostně americký žánr. Dám si to ještě jednou na velkém plátně v Cinestaru. Tomuhle filmu to sedne, protože i vizuálně je to zmáknuté. Kdyby vyšel u nás blu-ray, tak si ho koupím. A ještě jeden plus. Perfektně vybraní herci. A to nejen ti hvězdní, ale i ti dosud (pro mně) neznámí. ()

Irish Stout

Najlepší Western, aký som do teraz videl. Prvky Thrilleru urobili skvelý efekt a je to skvela kombinácia a oživenie klasického westernu. Samozrejme produkcia Európy netočí kvantitu ale kvalitu oproti US produkcii. ()

kosara

Vynikající, syrový a drsný film, který, kromě jiného, poukazuje na nelehké postavení žen v minulých dobách. Dakota s rolí doslova splývá a vše dohromady vytváří dokonalou filmovou podívanou. ()

Priaxxa

Přestože western nepatří mezi mé oblíbené žánry, už trailer filmu Brimstone mě zaujal a řekla jsem si: To musím vidět! Rozhodně toho nelituji, protože Brimstone mě naprosto pohltil. Příběh rozvíjí zajímavé téma a uchopuje jej velice surově a odvážně. Rozhodně nic pro slabé povahy. Násilí si tu na nic nehraje, je opravdové. Velmi se mi líbilo rozdělení příběhu do čtyř kapitol, pojmenovaných trefně podle kapitol z Bible, i mnohými zatracovaná ne-chronologie filmu. Jednotlivé kousky skládanky kolem vás prosviští svižným spádem a stopáž 145 min uteče jako nic. Každá z kapitol vypráví svoji vlastní epizodu, korunovanou výbornou pointou. (A to i v případě, pokud brzy uhodnete, jak vše skončí a co se stalo.) Napětí je udržováno skvěle a velice ho umocňuje - pro mě - naprosto geniální audiovizuální stránka filmu. Krásná a vhodná hudba, která pomáhala zhutnit nebo uvolnit atmosféru adekvátně s tím, kde se příběh zrovna nacházel. Z vizuální podoby filmu jsem byla nadšená. Skvělá volba barev a prostředí, kontrastů... Třešničkou na dortu jsou pak vynikající herecké výkony. Guy Pierce mě zneklidňoval od začátku až do konce, Dakota Fanning - úžasná, Carice Van Houten se podařilo, že mi přejížděl mráz po zádech... A to vlastně celému filmu. Brimstone se určitě zařadil mezi moje nej filmy. ()

Dragunof

Po shlédnutí tohoto filmu mě napadá jen jediná otázka. Nepletou si všichni kdo věří v boha tak trochu pojmy s dojmy??? Neskutečná pecka kterou by měli povinně promítat v křesťanských a jiných extremisticky zaměřených školách. A hlavně nedodávat obvyklé: BŮH TO TAK CHTĚL A JE TO JEHO VŮLE. ( trochu slaboduché ). A nebo to omlouvat selháním jedince. Dokud bude víra v boha v podání jakékoliv organizace ( křesťané, katolíci, židé, islamisté atd. atd. ) ovládat lidi jako ovce, tyto a jiné jim podobné příběhy budou nekonečné téma... Lidi probuďte se a začněte věřit jen sami sobě a nebuďte loutky pod záštitou jakéhokoliv podání boha... ;-) ()

dragon'88 odpad!

To najhorsie co dokaze chora mysel splodit. Schematicke a neuveritelne motivacie - v mladosti, v bordeli, v hlavnom zloduchovi. Ked druhou najsvatejsou postavou je nejaky pistolnik na uteku, tak je nieco zle a ked najsvalnatejsia postava (a neznicitelny terminator) je reverend, ktory sa prace nechyti ako je rok dlhy, tak to uz su tvrde drogy. Klasickou schematickostou, ze ludia v minulosti su zle bubu a my sme proti nim osvietene bytosti, si to prepililo konar pod zadkom. Akakolvek myslienka je skryta pod nanosom bahna hluposti a snahy sokovat. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět