poster

Brimstone (festivalový název)

 • Nizozemsko

  Brimstone

 • Francie

  Brimstone

 • Slovensko

  Brimstone

  (festivalový název)

Mysteriózní / Thriller / Western

Nizozemsko / Francie / Německo / Belgie / Švédsko / Velká Británie, 2016, 145 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • chelseaman22
  *****

  Více podobných evropských filmů. Evropský spektákl je hybridem mezi Revenantem a Hateful 8 se značnou dávkou krutosti. Inu, míti za nepřítele pastora nebyl žádný med: choť neposlouchala - dostala železný roubík, dcera nechtěla svého otce pojmout za muže - dostala nakládačku a přišla o nově nabytého muže, který byl oběšen na vlastních střevech. Natažená metráž definitivně filmu jen prospívá, jelikož film má v každém svém okamžiku co říct. Brilantní výprava a kamera v kombinaci s krvelačným pastorem vytvořili něco, co v Evropě již dlouho nevzniklo. 90%(7.4.2017)

 • castor
  ****

  To, co měl rozhodnout Bůh, udělala němá porodní bába. Nejen tím poštvala proti své rodině reverenda kázajícího trest pro všechny hříšníky. Sic dojel do města teprve nedávno, ona záhy rozpoznala jeho krutou duši. Moc dobře totiž věděla, co zlého v sobě nosí. Zdaleka totiž nešlo o jejich první setkání. Bohužel. Záhy přijde na řadu hornické městečko, kde se pánové dočkávají (prý zaslouženého) rozptýlení, a divákovi začne leccos docházet. Aby mu to tvůrci v dalším dějství zase rozvrátili. Tahle deprese má nakonec čtyři kapitoly. Holandský režisér Martin Koolhoven představuje syrovou vizi moderně pojatého westernu s výraznou dávkou brutality, možná lehce připomíná kousky Paula Verhoevena, když ještě natáčel ve své domovině. Tvůrci si všímají postavení žen, otírají se o náboženský fanatismus, hodně vsázejí na atmosféru a zejména postavy. V každé epizodě sledujeme, jak je Dakota Fanning (potažmo nesmírně talentovaná a toho času čtrnáctiletá Emilia Jones) skvělá herečka a démonický Guy Pearce skvostným záporákem. Divím se, že tenhle Australan ještě nemá na polici nějakou prestižní cenu. Tvůrci s námi manipulují, nabízejí řadu motivů a nápaditých scén (ač místy jen černobílých), až se divák musí radovat. Samozřejmě je diskutabilní množství násilí, nicméně vyloženě samoúčelným bych ho nenazýval. Koolhoven si získal sakra respekt.(6.5.2017)

 • Kaka
  ***

  Revenant 2 - pro ženy. S promakanějším, nelineárním vypravováním, ašak zároveň mnohdy dost samoúčelným násilím ve snaze za každou cenu šokovat diváka. Možná by se mohlo zdát, že tenhle ženský antiwestern pojednává o postavení žen na divokém západě, avšak z pozice tvůrců je to viděno příliš černo-bíle. V tomto případě dokonce výhradně černě. Je to klasický motiv pomsty, jen atypicky podaný a nečitelný. Pod slupkou to totiž daleko více vypadá, že režisér měl buď: a) těžké dětství a frustraci použil pro tak krutě nekompromisní zobrazení explicitního i duševního násilí, nebo za b) chtěl se přes Atlantik blýsknout, jak Evropa může USA nakopat koule, protože tohle z velkoprodukce jen tak někdo natočit nedovolí. Působivě nemainstreamově natočené, herecky skvělé, výpovědní hodnota vemi diskutabilní, zda-li vůbec nějaká.(4.4.2017)

 • laik_60
  *****

  Film plný násilia a krutosti sexuálnej deviácie a zvrhlosti. Trpia hlavne ženy, deti a dcéry .Krásny herecký výkon Dakoty Fanningovej, Guy Pearce ako hlavná záporná postava už len s tým zamaskovaním vzbudzoval hnev a nenávisť. Dej hutný a dlhý ale bolo to pozerateľné. Dramatičnosť a tragickosť príbehu znásobil samotný záver filmu, ktorý by som si predsa len predstavoval troška romantickejšie. Takto mám pocit smútku, lebo som Dakote naozaj držal palce.(18.3.2017)

 • Zeck
  *****

  Nejlepší "feministický" film všech dob a pravděpodobně nejzdařilejší western za poslední dekádu. To vše v ryze evropském filmu, se zvučnými světovými hvězdami v čele. Originální styl vyprávění, až nevídaná brutální nekorektnost a perfektní herecké výkony. Úžasný kousek a ohromné zjevení! 90 %(19.3.2017)

 • - Režisér Martin Koolhoven dostal ponuku natočiť tento film pre americké štúdio, v tom prípade by však stratil kontrolu nad záverečným strihom, a tak dal radšej prednosť európskej koprodukcii, do ktorej sa zapojilo 8 krajín. (beso74)

 • - S rozpočtom 12 miliónov eur ide o druhý najdrahší holandský film. Drahším je len Zwartboek (2006), ktorý stal 21 miliónov dolárov. (beso74)

 • - Režisér Martin Koolhoven opísal Brimstone projekt ako holandský western. Inšpiráciou mu boli jeho obľúbené talianske spaghetti westerny. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace