Brimstone

(festivalový název)
  • Nizozemsko Brimstone (více)

Brimstone je epický thriller z dob starého Západu. Je příběhem ženy vzdorující své minulosti, která se jí neustále připomíná. Liz (Dakota Fanning) je mladá žena, která žije spolu s manželem a dvěma dětmi. Je porodní asistentkou a komunikuje prostřednictvím znakové řeči. Její vztah se čtyřletou dcerou by mohl být lepší, ale celkově se Liz cítí ve svém životě spokojeně. Když však poprvé uvidí v kostele nového reverenda (Guy Pearce), Liz ihned ví, že ona a její rodina jsou v nebezpečí. Postupně se reverend snaží vzít Liz všechno, co miluje. Do jejího života se vrací minulost, na kterou se snažila zapomenout... (mac000)

Honzulik

Brimstone - film popisuje drsný příběh dívky, která si prochází opravdovým životním peklem. Velice zajímavé zpracování děje filmu z Divokého západu 19. století, rozdělené do čtyř kapitol pozpátku na sebe navazující. Výborné herecké výkony, kde vynikl Guy Pearce v roli sadistického uchyláka a je jen velká škoda, že v závěru Brimstone nedokázal naplno využít svého zajímavě rozjetého příběhu... Z tohoto důvodu dávám pouze 4*. ()

matolos1

Najsilnejšia a jedna z najpresvedčivejších ženských postáv, ktoré som naposledy videl. Perfektne rozložený príbeh rozložený na viacero etáp, kde každá má svoj zmysel, pointu a vyostrenie postupne zasahuje a vysvetluje predošlé udalosti vo filme. Veľmi silná intenzívna dráma, niekedy zasahujúca až do vyčítania všetkých morálnych hodnôt a z toho pôsobiaca až pohoršujúco. Guy Pearce sa tu vskutku naozaj vyriadil nad každou jednou postavou v tomto filme a svojim hereckým výkonom ma ohúril takisto ako Dakota, ktorá to zvládla s citom a precíznosťou. Mám pocit, že tento film bude odomňa žiadať ešte opätovné pozretie keďže mám pocit, že jedna zdrcujúca scéna striedala hneď daľšiu. Neuveriteľné postavy, myšlienková a náboženská filozofia prelínajúca sa s bigotnosťou a fanatizmom. Veľkolepé! ()

2CRAZY

Pro všechny misogynní hovada je tohle asi absolutní špička, ale mě vám na tý bolesti a litrech panenský krve nějak nic nebere. Jinak je to celkem netradičně vyprávěnej originální neo-western, ve kterym ale musej postavy občas jednat trochu šablonovitě a nelogicky, aby to klaplo. ()

pafka

Tak takhle se dela film, od ktereho proste neodejdete a cucite, az do uplneho konce a vubec vas nenapadne, ze byste mohli treba usnout ci odejit na kafe. Skvele odvypravene, skvele zahrane, paradne rozsypany dej a sikovne navrstvene. Atmosfera v kazdem z casti jina a preci nejak podobna. Guy Pearce jsem nemel zarazeneho nikdy jako nejakeho uzasneho herce, ale tady mu to tak sedlo, ze se obcas bojim, ze ho potkam. Musite videt. ()

mr.ratus

Prvních dvacet minut mě ukolébalo v naději, že se rozehrává mysteriózní příběh na pozadí honu na čarodejnice a do reverenda vtěleným dáblem. Čím dál víc tento dojem získával pukliny až se rozpadl na nepovedenou frašku s několikageneračním prznitelem. Autor nejspíš dostal krizi a náhlá vize v podobě matrjošky mu napověděla jak děj nafouknout na zbytečných dvě a půl hodin času. Čekal jsem už jenom kdy se padlý reverend znovu zjeví u zavinovačky parvnučky a bude blekotat o údělu žen. Jistej potencionál filmu byl ušlapán neúměrným natahováním, žánrovým neukotvením i čím dál víc do očí bijících dějových kiksů. * za hezký rozjezd, ** za pár tváří z Game of Thrones. ()

Insomniac

Po dlhom čase plných päť hviezd. Bez debaty. Vnímal som len dej a to, že absolútne nenávidím záporáka, chcem ho mučiť, týriť a zabiť :) Nasratý som bol celý film pomaly, emócie vydupané. A tak to má byť. Pri filme chcem zabudnúť na absolútne všetko, čo sa deje okolo. Ďakujem. ()

maniacxl

Evropský překvapení možná i roku a český kina mlčí!Takovej LadyRevenant.Dakota Fanning opravdu výborná.Vyrostla z ní "paní"herečka.Drsnej příběh až mě běhal mráz po zádech.Celý to je perfektně natočený,krásnej vizuál a kostýmy.Kdyby to bylo o půl hoďky kratší tak se neudržím s plným počtem.Bravo!!85%. ()

srolyma

Brilantní holandská depka z divokého západu. Kdo by to do těch sýrařů řekl? Žádní vysmátí a spravedliví kovbojové a ušlechtilí indiáni, jen zmar, neštěstí, smutek. Nic pozitivního, natož veselého. Přesto (nebo možná právě proto) skvělé. ()

Plaque

Koolhovenova hra s divákom na mačku a myš. Príbeh odkrýva nechronologicky, postupne a presne podľa mojej chuti. V každej kapitole ukáže kúsok, bičuje zvedavosť diváka do prasknutia a necháva všetko do seba zapadnúť. Rozprávačský talent je neuveriteľný, rovnako ako ťaživé zábery či herecké výkony. Človek by neveril, že naháňačka pastora, psychopata, pedofila a otca s pôrodnou asistentkou, matkou, štetkou a dcérou bude vyrážať dych každou novou kapitolou. ()

Mograine

Vypadá to, že Evropa se s tím nemrdala a směle a důstojně opět ukázala prdel směrem na západ. Myslím, že amíci by se měli od holanďanů co učit, protože aby Evropa udělala lepší western než jakej kdy udělala amerika, no tak to je snad blbej vtip ne? Nádherný, pochmurný, surový a dokonalý snímek o tom jak je křesťanství jen zasraná plíseň a ohavnost a nebojí se bujet za každého období. Jelikož Gáje Pírse nemám rád, tak tady předvedl opravdu spektakulární výkon, slečna Fanning se dle mého názoru opravdu překonala a už nehraje debilní patnácku jako obvykle, nýbrž tvrdou a nekompromisní maminu, která se nikterak nebojí uříznout si vlastní jazyk. Jinak Emiliu Jones neznám a po tomhle snímku myslím, že možná o ní ještě uslyším. A na závěr pan Harington, velmi talentovaný a okouzlující jako vždy. Dle mého názoru je tenhle snímek to čím by měli pravé westerny být. Surovou, okázalou a nekompromisní akcí. Kdyby šlo tak dám šest kulí. ()

HellFireFery

Nesmírně silný film, na který se už znovu nejspíše nepodívám. Důvodem je přemíra násilí a bezmoci, které se ve filmu drží po celou jeho délku. Film je rozdělen na čtyři kapitoly, které jsou však různě přeskládané. Naštěstí to filmu spíše přidává na atraktivnosti, neboť se díky tomu vysvětluje vše důležité. Herecké výkony jsou perfektní a zejména něžná (a nadherná) Dakota Fanning a neuvěřitelně nesnesitelný Guy Pearce jsou vhodní na Oscara. Upozorňuji, že zejména slabší povahy budou mít s tímto filmem problém, ale za sebe musím říct, že jsem byl opravdu překvapený tím, jak skvěle je film zpracovaný a jak si i přes svou délku drží napětí. PS: A oceňuji, že se tentokrát žádný happy end nekoná. ()

solisoli

Tento epický príbeh, plný pochmúrnej atmosféry od začiatku až do konca je skutočne pre silné povahy. Toľko zloby, pokrytectva, sebectva tak dokonale podané, nie je každodenná vec. To však neuberá na vysokej umeleckej úrovni. Réžia si dala záležať na skvelom scenári, kde na vysokej umeleckej hodnote prispievali skvelí herci. Že to tak skutočne mohlo byť, nie je ani najmenších pochýb. Stačí sa pozrieť na dnešný svet a človek si povie, že história z minulosti pokračuje aj dnes. Mení sa len dátum. Veľmi prepracované dielo tu upútava všetkým. Či je to kamera, výprava, dramaturgia, citlivo stvárnené scény. Dramatickosť synonymum tohto diela skúsme prirovnať nomináciami na Oscara 2016 a 2017, keď Brimstone, toto vynikajúce dielo sa ani nespomenulo. Vážení porotcovia, už dlhodobo choďte do zadku ! ()

jfaba

Syrové, surové, drsné, krvavé, brutální, fanatické, kruté, náboženské, ale neviděl jsem tam nic genderové. Jen děsný a hrozný život lidí na "divokém" západě. Tak to tam asi bylo. Kdo tam prchal? Kdo se tam stěhoval? Země bez zákonů, kde si každý dělal co chce. Pěkně ve čtyřech kapitolách převyprávěný příběh. Líbí se mi jak se tu plno nás oškliví nad brutalitou a krvavými scénami (ale podívejte se co se tu jinak hodnotí a jaké to jsou "filmy"). Taky se mi to nelíbí a je to v dnešních filmech až moc. A někdy zbytečně a jen pro efekt. Není člověk ten, aby se... atd. Nikdo nemusí film sledovat do konce. Existuje takové tlačítko... a nebo je možné odejít z kina. Konec agitace. ()

zuzza11

Velice brilantně natočený film, po celou dobu silně depresivní. Tolik sprostých slov jsem už dlouho u žádného filmu nepronesla. Nechť mě zas na ulici osloví nějaká náboženská buzna - dostane jí přímo mezi oči. ()

Vasyl

Dlouho jsem neviděl nic takhle znepokojivýho. Pearce je záporák na kterýho asi dlouho nezapomenu. A přitom by stačilo, aby bůch povolil obyčejnej hoňáles. ()

AndrewNewman

Rešpekt pre Dakotu, ktorá ani v jednom z najdsrnejšich a najkontroverznejších filmov desaťročia neukázala na kameru prsia, šušku ani zadok! Vidno, že má u režisérov rešpekt a to čo nám neukázala nám prvotriedne vynahrádza svojim hereckým prejavom, koncertom bez jedinej chybičky, ktorá by ju vyviedla z konceptu. Proste brilantnosť. Samozrejme vynikajúci je aj Pearce v jedinej roli života v ktorej by ste ho zaživa nechali uhorieť a naporcovali na kúsky. Znižujem hviezdu kvôli samoúčelnému násiliu, všetko som vstrebal, ale vybičovať malé dievčakto, to určite nebolo nutné. Inak si tento film zaslúžil oveľa väčšiu publicitu. ()

Sticks

Než mě někdo ukamenuje, že dávám jen průměrné hodnocení. Film je to skvělě natočený, ale příběhy sami o sobě jsou slabé, nerozvíjejí se a bohužel hlavní postava je tam napsána hodně slabě. Film mě bavil, ale když jsem si u konce film přemítal, tak žádný pořádný příběh mi nedal. Ostatní postavy spíš umřou než že by se vyvinuli. Kromě Pearce, u kterého jsou 2/3 lidí zmatení jak mohl vstát z mrtvých. Chyběla mi interakce. V nevěstinci je mnohem zajímavější a líbivější postava kudrnatá prostitutka. Na statku, zase totéž John Snow, který své cameo zahrál neskutečně a koukal jsem s otevřenýma očima. Škoda, že film neobsahoval příběh o něm, ale je celý pouze o Dakotě, která byla hodně nudná postava. Podruhé bych si film určitě nedal. ()

prochy95

Musím říci, že když jsem četl synopsi tohoto filmu, tak jsem se trochu bál, co od něj čekat. Nakonec jsem se rozhodl dát mu šanci a rozhodně toho nelituji. Ze začátku jsem tomu stále moc nevěřil, ale toto je jeden z filmů, který Vás stále více a více vtahuje do děje postupně. Což je samozřejmě zapříčiněno geniálním rozdělením na kapitoly, které po sobě nejdou chronologicky, čímž právě více budují to napětí. Avšak kromě toho, že Vás film stále více a více vtahuje do děje, tak z toho také máte pořád větší a větší depresi. Je až k neuvěření, kolik špatného se Joanne za celý její život stane a došlo to až do takových zvráceností, kdy jsem ke konci filmu tušil, co se chystá a říkal jsem si prosím ne, už dost. Vím, že to asi nezní moc pozitivně, ale právě opravdu dobrý film, by ve Vás měl vyvolat takto silné emoce. Nakonec bych chtěl samozřejmě vyzdvihnout herecké výkony. Dakota Fanning, Guy Pearce, Kit Harrington a Carice van Houten jsou výborní herci, kteří to tímto filmem potvrdili. Chtěl bych však především vypíchnout výkony čtrnáctileté Emilie Jones a devítileté Ivy George, protože to, co ve svém věku předvedly, je naprosto neuvěřitelné. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět