Dolores Claiborneová

• Česko Podezřelá (více)

Petulka88

Soilidní drama s výbornou Kathy Bates. Bohužel, tempo filmu mi místy přišlo až neúnosně zdlouhavé, proto dávám jen 3 hvězdičky. ()

danny_21

Sakra příjemné překvapení, ke kterému ( filmovému ) jsem se dostal teprve nedávnoučko, i přesto, že už má nějaký ten křížek na krku. Šel jsem do téhle adaptace Kingova dramata jen kvůli Kathy, která zase jednou povrdila, jak dobrou herečkou je a Hackfordovi, po jeho Rayovi a opět nezklamal, atmosféru tíživého vztahu matky a dcery, které ovládal jejich manžel a otec střihnul perfektně - mám pocit, že mistr Steve byl nadšený stejně jako - Po všech Frankových adaptacích je tahle Taylorova hned v závěsu - 80 % ()

lakart

Někdy se stane zázrak, kdy se podaří zfilmovat Kingovu knihu obstojným způsobem. Tento snímek je více než obstojný, je dobře zrežírovaný, napsaný a skvěle zahraný. King může být na tuto adaptaci právem pyšný. Jediné, co mi trochu vadilo oproti románové předloze, bylo upozadění Very Donovanové, která v knize hraje mnohem důležitější roli. 90% ()

West

Jeden z mála povedených filmů z předloh od Stephen Kinga. Temnější rodiné drama, Kathy Bates dokazuje že je to brilantní herečka. Pokud jde o děj , jde si trošku okružním stylem vyprávění, při setkání matky s dcerou a o citech mezi nimy se vždy vrací příběhem zpět, krerý dokresluje přítomnost. A nechá vás přemýšlet.. A konec zapadne do sebe jak poslední díl puzzle. 70%. ()

haWranka

Vůbec jsem nevěděla, co mám čekat. Jen začala hrát hudba, říkala jsem si "jééé" a pak jsem zjistila, že není od nikoho jiného, než od mistra Elfmana. Jak se děj pomalu zaplétal a rozplétal, tak moje nadšení rostlo. Když jsem zjistila, že autorem předlohy není nikdo jiný, než S. King, bylo mi jasné, proč jsem nemohla odtrhnout oči od obrazovky. ()

Maximilianus

Príbeh životom ťažko skúšanej ženy, jej komplikovaného vzťahu s dcérou s ktorou sa roky nevidela. Čo sa týka vzťahu rodiča a dieťaťa, trochu mi to pripomínalo novší film Sudca s Robertom Duvallom a Robertom Downey Jr. Kathy Bates podala podľa mňa skvelý výkon. Rozmýšľal som aj nad 5*, ale ten koniec to dosť pokazil, takže zostávam na 4*. 7,82 – 8,12/10. ()

junxi91

Další skvělý film, natočen podle knihy Stevena Kinga a k tomu s Kathy Bates v hlavní roli. Tentokrát jsem však měl pro hlavní postavu mnohem více sympatií, protože to přece jenom nebyla taková šílená kráva. Na začátku to přitom vypadá zcela jasně: Dolores zavraždila svou svěřenkyni, bohatou snobku Veru Donovan. Na scéně se poté objeví Doloresina dcera Selena, novinářka, která není ze své matky nadšena a obviňuje ji rovněž z vraždy svého otce a nechápe, proč se s vyšetřovateli baví velice obhrouble a nespolupracuje. Postupně se nám tu rozkrývá temný příběh rodiny St. Georgeových, především tedy povedeného otce Joea, který rozhodně není žádným pohodovým a milujícím otcem. Dolores si během života s ním a také díky té původně protivné a puntičkářské snobce Veře uvědomuji, že "někdy ženě nezbyde nic jiného, než být mrcha" nebo tak nějak, měl jsem problém s kódováním titulek. Filmová atmosféra je dosti mrazivá, každou chvíli člověk čeká, co se zase semele, a do toho ty poetické záběry na západy Slunce a na to, jak moře omývá břehy ostrova. Ten dům je navíc taková "Samota u pobřeží" a zdejší počasí má oceánský charakter - často je zataženo a prší, ale zrovna při zatmění Slunce zataženo nebylo, a také se stala jiná dost důležitá věc. Prostě film byl skvělý a přesně se trefil do mého gusta. ()

Hellknight12

Konečne po dlhej dobe sa mi podarilo natrafiť na poriadne sfilmovaneho Kinga. Knihu bohužiaľ nepoznám. Máte aj vy ten pocit, že filmy podľa Kingovych knich sú najlepšie sfilmované nie horory? Najprv Shaschank potom Zelená Míľa a teraz som videl Dolores? Nie je to irónia? S. King kráľ hororu a kvalitne sfilmovanych hororov je koľko 4?   Príbeh je zaujímavý. Charaktery postáv sú pekne prepracované. Dramatická časť funguje na 100%. Čo sa týka mysterióznej časti, tak mi to príde dosť skratené. Film má 122 min ale mohli to natiahnuť aspoň na 140 min. Herci sú sympatický. Hrajú najlepšie ako vedia a je to aj vidno. Viac k tomuto filmu asi nemám čo povedať. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

HarqAlAda

Žánre sedia, ale predovšetkým je tento film pre mňa filmom o láske, odvahe a obetavosti. Najmä však o láske. Typické kingovské prvky usporiadané do emocionálne vyčerpávajúceho príbehu celkom "obyčajným" spôsobom, hudba úžasná. Pre fanúšikov Kinga a Misery povinnosť, pre ostatných v rámci žánrov vlastne tiež. ()

walecz

Nejen to, že pan režisér má narozeniny ve stejný den jako moji čtyři blízcí člověkové, ale i to jak elegantně zpracoval - společně se střihačem - rozevlátou kingovu látku, mne nutí smeknout hučku a hodit ji do studny. Takže pokud máš chuť na staré dobré antické drama zasazené do USA let 70. tak tohle ber. Perfektní kamera - neskutečně doslovná, ale i impresionistická, obluzující hudba Danny Elfmana /ten co dělal hudbu ke všem Burtonům např./ a veskrze civilní herectví...to vše vedeno pevnou rukou kozoroha Hackforda k jednomu z nejelegantnějšíh sevřených dramat........u kterých jsem neusnul ;) ()

petrik11

Kathy Bates som videl v jednom filme ako fanatickú obdivovateľku jedného spisovateľa, tu hrala absolútny kontrast a zahrala ho na jednotku. ()

smatana.sk

Dokonalé herecké výkony všetkých postáv - dcéra, matka, manžel, milionárka, posadnutý vyšetrovateľ s tvárou dobráckeho chlapíka... ()

lusa

Spolupráca s Kathy Bates sa osvedčila už pri Misery a neskalamala ani tentokrát. Dolores nie je klasický horor na aký sme u Kinga zvyknutí, no o to lepšia možnosť bola toto dielo sfilmovať. Podarilo sa. 4* ()

Ukrizku

Dolores se o sebe postará, je pevná a trpělivá. Pro sebe nic nechce, záleží jí jen na dceři. Ale není sebelítostivá, ani zdrcená, i kdyby se za ni nikdo nepostavil. A právě tehdy se jí dostává odměny. Bravurní výkony obou žen. ()

anticapa

Není to sic velkofilm typu Zelená míle, či Shawshank, o to ale příjemněji překvapí. Skvělé drama, u kterého se ani minutu nenudíte. Výborný výkon "Misery" Kathy Batesové. Doporučuju i knihu. ()