Dolores Claiborneová

• Česko Podezřelá (více)

piranha

Na začátku jsem si říkala, co z toho sakra může být, když tam nenechali skoro žádný prostor pro spekulace. Jenže tam byl, jenom jsem ho neviděla. A příběh se odvíjel tak šikovně, že vždycky v těch retrospektivních vsuvkách měl co nového říct a na konci vytvořil perfektně do sebe zapadající puzzle. ()

warrenur

Po tom, ako som Jennifer Jason Leigh videl v nedavnej - piatej serii Farga v roli chladnej miliardarky, je prijemnym osviezenim a nostalgiou vidiet ju tuna mladu, vspurnu s typickymi rysami aristokratky. :) Film je inak stale mimoraidne aktualny, atmosericky a perfektne zahrany. Kathy Bates je uzasna a hoci vdaka jej "kukucu" hravala skor negativne role, kazdej sa zhosti a strasidelne dokonalo. "Sometimes, being a bitch, is ALL a woman has to hang onto." Silny a dost depresivny film. Kingova predloha spracovana tentokrat konecne vydarene. ()

Bohnice05

Opravdu povedený film. Drama zabývající se vztahem mezi matkou a dcerou s hlavní myšlenkou, že žena musí být prostě někdy naprostá mrcha, aby přežila. ()

Kadena

Tento film mě uchvátil svou syrovostí, obětováním se. Nádherně dokládá, že všechno nemusí být tak, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naprosto nepřehlédnutelný a ucelený byl celkový projev výborné Kathy Bates. Vzhledem k tomu, že jsem neměla možnost porovnání s literární předlohou Stephana Kinga ( jehož jsem fanynkou ) jsem byla přesvědčená, že Dolores je vrahem. V průběhu filmu jsem se začala přiklánět k její pravdě a poznávat její silný mateřský pud. ()

Heroine

Vynikající příběh. Ještě navrch k tomu, že má film skvělé obsazení, a je výborně natočený, mne tak trochu osobně ovlivnil český dabing. V kombinaci s tématem, kde se řeší zda si matka s dcerou rozumí nebo ne, mělo to na mne speciální efekt. ()

GOREGASM

Téměř ztracený klenot... Trefněji asi tuto adaptaci Stephena Kinga zpracovanou scénaristickým esem (v té dobu mu sice ještě teklo mléko po jeho scenáristické bradě) Tonym Gilroyem a natočeno zatím jen talentovaným Taylorem Hackfordem, který tímto počinem potvrdil, že zvládne opravdu náročnou látku. Psychologie postav je rozvinuta naprosto věrohodně a i náročný King musel uznat, že filmaři přenesli jeho psychologické drama na stříbrné plátno s maximálním citem. Na poli hereckém dominuje Kathy Bates, a přestože nepatří k sexbombách Hollywoodu, tak herectví by mohla vyučovat. Outstanding performance a ani zbytek silného castingu nezůstává pozadu. Po Shawshankem a Zelené Mílí jedna z top Kingových adaptací. 85% ()

BOURQUE

Citom natočený film podľa románu S. Kinga. Tento film ako by bol zo života – je to silný zážitok, boj oddanej matky. Jej obetavosť a oddanosť k rodine však pochopia len ku konci príbehu. Všetci hlavní a vedľajší účinkujúci v tejto drámy sú skvelí, ale všetkých prevalcuje K. Bates! Ona je Dolores forever! Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

strikeman

Velmi solidní drama v hlavní roli s výbornou Kathy Bates, která zde podává výkon srovnatelný s její životní oscarovou rolí v kultovním snímku Misery nechce zemřít. Komornost příběhu ale dává vyniknout hereckému umu všech protagonistů - právě na něm a také na silném lidském příběhu stojí kvalita celého filmu... 80% ()

Filmárik

Jedna z najlepších adaptácií kingovho románu. Drží sa predlohy pomerne verne, ale je trochu zvláštne ,že režisér rozvíjal až príliš niektoré nepodstatné pasáže a kľúčové spomenul len okrajovo.No napriek tomu skvelá dráma.Z kingovej stupnice u mňa na bronzovej priečke hneď po Zelenej míli a Shawshanku. ()

Cruchot

Oproti předloze jen odvar. Ačkoli Kathy Batesová, Jennifer Jason Leighová i Christopher Plummer podávají vynikající výkony, film zůstal za mým očekáváním. Autoři filmové verze přistoupili k námětu z poněkud jiného úhlu než King a to mě docela zamrzelo. Přestože i ve filmu je dost silných momentů (matka vs. dcera, detektiv MacKay vs. Dolores), chybí mi tu víc prostoru pro to nejzajímavější - soužití a vztah Dolores a Very a koneckonců i vrchol celé knihy: vraždu/nehodu ochlasty Joea. Chybělo mi to mrazení, které z knihy "sálalo". Film se pustil na bezpečnější půdu v podstatě běžného thrilleru, kterému nelze upřít zručnost podpořenou vynikající hudbou Dannyho Elfmana, ale kdybych nečetl knihu, snímek by ve mě výraznější stopu nezanechal. ()

pravo

Adaptácie Kingových diel majú problém lebo majster hororu sa vo svojich knihách pohráva s fantáziou čitateľa čo býva dosť obtiažne preniesť na plátno a v tomto prípade podľa mňa to akosi nefunguje. Knižná predloha mala čosi čo v tomto filme chýba, ale presne to definovať akosi neviem. Film bol pre mňa osobne po prečítaní predlohy dosť veľké sklamanie, pretože z toho dalo vymačkať oveľa viac šťavy. ()

Johny M.

Dolores Claiborneová jako film docela zklamala. Kdyby byl pojat jako (mnou nedávno dočtená) kniha, asi by bylo vše OK. Ale tady chyběl spád, napětí, posloupnost vyprávění (vzpomínání), spousta dost důležitých detailů... To vše bylo nahrazeno (resp. nastaveno) zbytečnými pasážemi s dospělou dcerou (J.J.Leight), nudnými dialogy... Spousta uznávaných herců v čele s K. Bates naprosto nevyužito. Ty 2 hodiny měly být využity úplně jinak, Kingovi na to stačilo pár stránek! 50% PS: dle místního hodnocení to asi větčině lidem takhle stačí, ale ač to běžně nedělám, doporučuji přečíst ... ()

Mukunda

Takové zvláštní... Zprvu mi dělalo potíže vyrovnat se s rámcem, do kterého to zasadili, myslím, že mohli zůstat u originální formy. Celkově to nebylo špatné, jenže kniha, podle které film je, není o vztahu matky a dcery, ale vztahu Dolores a Very, na kterou ve filmu málem zapomněli. Film je tak něčím úplně jiným, což mě mrzí jednak proto, že jsem hledal adaptaci knihy, jednak proto, že příběh v knize byl lepší. Škoda. ()

Katcat

Další film podle předlohy Stephena Kinga. Báječné dílo, které mi unikalo 21 let :) Dala bych 4 hvězdy za nápad a provedení, i když na jednu stranu nemám rada filmy podle předlohy, protože už mají děj vymyšlený.... Kathy Bates je moje hvězda. Miluju ji jako herečku úplně bezmezně... Díky ní 5*. ()

tranquill

Tentokrát dokázala režie převést Kingovu předlohu díky strhujícím hereckým výkonům, na kterých je tenhle mysteriózní thriller vystavěn, vynikajícím způsobem! ()

Gardenboy

Do pozerania tohoto filmu som išiel trochu so skepsou. Obyčajne sa stáva, že filmy natočené podľa knihy nestoja za veľa. A aj keď Dolores nedosahuje kvalitu geniálneho Kingovho diela ani náhodou, stále musím dodať, že z pomedzi filmov je toto brilantný kúsok. Nie, neočakával som viac. Kathy Bates, Jennifer Jason Leigh ukázali, že patria pred kameru a ich kreácie by som im uveril kedykoľvek. Je to solídna poctivá dráma s bonusom v podobe thrilelrového feelingu vo vypatých scénach (tie sú tam len dve-tri, takže nečakajte, že sa budete báť celé dve hodiny. Čakajte skôr poriadnu poctivú kvalitnú filmárčinu, drámu, pri ktorej keď si uvedomíte, že má korene v skutočnej udalosti (ktorú Stephen King prepísal do knižnej podoby a následne jeho filmová spoločnosť natočila na celuloid) tak Vámnebude všetko úplne jedno. !!!SPOILER!!! Film sa nedrží celkom svojej predlohy, napríklad (ak si dobre pamätám) kniha vychádzala HLAVNE z retrospektív a rozprávania, ktoré hlavná hrdinka líčila vyšetrovateľom, nie svojej dospelej dcére. Takisto tuším, že čo sa týka smrti Veri, ona ju nakoniec nežiadala - Dolores, v panike a v šoku jednoducho chcela využiť situáciu a doraziť ju. Ale hovorím čítal som to už dávno a je možné, že si to dobre nepamätám. V kažom prípade som ohúrený. 4,49 * KONIEC SPOJLERU. Takže konečný verdikt? Asi jedna z najlepších adaptácií knižnej predlohy vôbec, jedna z najlepších adaptácií knižnej predlohy S Kinga (hneď po Zelenej míli, Shawshank redemption, Hearts in atlantis - nie, Shining tu nepripojim, nedrží moc predlohy :) ale, čo si budeme hovoriť ... Dolores Claibourneova - kniha má v sebe niečo, čo nikto nikdy na film neprenesie. Preto treba prečítať KNIHU! ()