Dolores Claiborneová

• Česko Podezřelá (více)

Bauer

Naprosto znamenité psychologické a temné drama na motivy Stephana Kinga.Kathy Batesová podává naprosto vynikajicí herecký výkon a po filmu Misery nechce zemřít mi dokazuje , že je prostě paní herečka s velkým P a H. Toto drama doporučuji. ()

Morholt

Mám výhodu, že Kingovu předlohu neznám, takže se na Dolores nedívám jako na adaptaci, ale jako na původní drama o složitém vztahu matky a dcery, který je významně ovlivňován démony minulosti. A v tomto ohledu v mých očích film obstál. Ale nebylo ani tolik stavbou příběhu, který mi nepřišel až tak výjimečný, jako spíš obsazením. A nebyly to jen Kathy Bates a Jennifer Jason Leigh, které film táhly, kdo mě zaujal. Byli to i Juddy Parfitt jako sekýrující Doloresina zaměstnavatelka, David Strathaim v roli násilnického manžela či Christopher Plummer coby umanutý vyšetřovatel. Není mnoho filmů, kdy by měl režisér při obsazení takhle šťastnou ruku. Být to o něco kratší, hodnotil bych maximálně, ale i tak jsem navýsost spokojen. 80% ()

ScarPoul

Vidieť to skôr ako teraz, asi by som k tomu prechovával pozitívnejšie pocity. Čím nechcem povedať, že príbeh sám o sebe je zlý. Ústredné duo Bates a Leigh hrajú prvú ligu. Bavilo ma sa na ne pozerať a ich vzájomný komplikovaný vzťah je tu pekne a postupne vysvetľovaný. Problém s tým mám vlastne len jeden. Je to predvídateľné. Aspoň pre mňa. Vedel som, čo sa stane ešte skôr ako sme sa dostali k vysvetľujúcej retrospektíve. A tým pádom sa odkrývanie motivácií pre mňa stalo nezaujímavým. Emočne film funguje. Na konci príde katarzný moment. Ale nie je natoľko silný, aby som z neho spadol na zadok. Remeselne je to spravené dobre. Prímorské mestečko má znamenitú atmosféru a postavy mužov( až na toho Reillyho) sú pekne nepríjemné. Dobrý film, ale stačilo mi ho vidieť raz. ()

Terva

Podařený snímek Taylora Hackforda, který hodně těží ze stejnojmené knihy známého mistra hororu Stephena Kinga. Krásně zahrané a hodně emotivní. ()

Tyler:D

Trošku ťažkopádna réžia a prestrelená stopáž, ale scenár a hercov na čele s Kathy Batesovou môžem pochváliť, aj keď v Misery sa mi páčila viac (teda samozrejme jej výkon). Slabšie 4* 75% ()

Nick Tow

K dokonalosti /knižnej predlohy/ čosi chýba, ale najma vďaka Kathy Bates je to naozaj "majsterštyk". A zároveň dôkaz, že ak sa pri mene Stephen King prestaneme hrať na žánrové škatuľky, treba mu prisúdiť status jedného z najväčších amerických spisovateľov všetkých čias. ()

Cimr

Tímto filmem se prokázalo, že King a Batesová k sobě patří. Po povedené Misery přišla na svět další dobrá kingovská adaptace. A opět to není film pro vegetariány, protože v některých pasážích je to celkem hodně MASO. Neubráním se srovnávání. Tento film mě vyděsil ještě trošku víc než Misery, poněvadž původcem Zla (a po pár románech od Kinga si při popisování jeho knih skutečně zvyknete psát Zlo s velkým ,,Z") zde není jen jedna psychicky narušená osoba. Je tu hned několik hajzlů a mrch, kteří jsou ,,normální". A zatímco fanatické Annie tu násilnou smrt ze srdce přejeme, u tohoto filmu není tak jednoduché někoho jednoduše odsoudit. O to je to celé znepokojivější. Pokud mám srovnat s další Kingovou adaptací - Zelenou mílí, třeba po mně hoďte šutrem, ale Dolores mi přišla méně vykalkulovaná, lépe promyšlená a mnohem skutečnější. Tohle se totiž, na rozdíl od Míle či Misery, mohlo v nezměněné podobě dost dobře stát i vám. ()

NinonL

Vynikající drama - psychothriller s přesvědčivou Kathy Bates v hlavní roli. Tomuto filmu ani námětu S. Kinga není co vytknout. J. J. Leigh mi v roli dcery Seleny trochu vadila, ale detaily vezmi čert. ()

Sandiego

Jedno z nejlepších zpracování knihy S. Kinga, které se striktně nedrží originálu, některé věci vynechává a řadu jiných velmi chytře doplňuje (hlavně napjatý vztah mezi matkou a dcerou, který je vlastně hlavní doménou tohoto filmu). Úžasné výkony hlavních protagonistek, snová atmosféra starých časů s výbornou kamerou a hudbou Dannyho Elfmana. Vřele doporučuji! ()

PKD

Zase taková bomba to není...klid.;-) Ona už předloha je takový odpočinkový King (nic proti tomu, ale pro mě v podstatě zbytečné, jako Holčička, která měla ráda Toma Gordona či Geraldova Hra), kde nabíral síly na další extraflák. ()

Freemind

Jako u mnoha jiných Kingových knih (a adaptací) jsem i zde měl pocit, jako by příběh dal do kupy geniální robot. Všechno štymuje a graduje tak, jak má, ale prostě to postrádá jiskru, chybí tomu špína. Slušně natočené, ale naprosto chladné a bezduché drama. ()

blackrain

Kathy Bates je vynikající herečka a velká sázka na jistotu. Na jejím výkonu film stojí a padá, i když jde o velmi silný lidský příběh. Nejdříve jsem samozřejmě četla knihu od Stephena Kinga. Nikdy jsem si nemyslela, že mě kniha, která je vlastně jeden dlouhý monolog vyprávěný nějakou postarší hospodyní bude tolik bavit a nebudu se moct od něho odtrhnout dokud ho prostě nedočtu, ale byla to právě Dolores, která mě vyprávěním o svém pohnutém životě dokázala udržet u čtení a knihu jsem zhltala a měla jí plnou hlavu. Jako by všechny mé myšlenky měly najednou vytrysknout ven ve velkém gejzíru. Film všechno jen podpořil, protože jsem si herce a postavy knihy ztotožnila a taky jsem zažila takové malé deja vu. Jezdí k nám do práce jedna starší paní, která by o svém životě taky mohla napsat román a klidně by si mohla s Dolores Claiborneovou podat ruku. Obě ženy toho prožily mnoho a obě byly (jsou) jedny z nejsilnějších žen, které jsem mohla poznat a jejich příběh vyslechnout. ()

Remedy

Další adaptace "nehororového" románu Stephena Kinga dopadla na výbornou, snímek těží asi nejvíce z Gilroyova dobrého scénáře, Elfmanovy hudby, Hackfordovy nadprůměrné režie a také ze skvělé Kathy Bates. Vynikající, až mrazivá studie napjatých vztahů mezi matkou a dcerou. 4* ()

JohnMiller

Nádherná poetika Stephena Kinga. Tento spisovateľ nepísal iba výborné horory a trillery, ale aj úžasné drámy ktoré vchádzajú až do hĺbky duše. Je pravda že zfilmovanie sa nepodarí vždy tak ako by to sám King chcel. Avšak keď sa to podarí je to naozaj dielo vážene tak napríklad ku príkladu Osvietenie, Zelená míľa či útek z väznice Shawshank. S knihy bolo vybraté to podstatné (Samozrejme že film isté obmedzenia a až tak do tých myšlienkových pochodov nemôže zájsť). Tak ako sa mi nepáčila herečka Kathy Bates vo filme Misery tu ma nesmierne bavila a jej herecký výkon bol podaný vynikajúco. Nemám už čo dodať King ako sa mi páči. ()

Skip

Knížka byla trochu nadprůměrná a stejně takový je i film. Až moc se to vleklo a ani dobrý výkon Kathy Bates nemohl film vytáhnout výš. J. J. Leigh je herečka docela pochybných kvalit, což tady jen potvrdila. ()

kinderman

Kingovo psychologické drama jsem kdysi četl a Hackfordova adaptace mi přišla po všech stránkách vynikající- zvlášť když v jedné z nejvypjatějších scén hrozí Dolores svému manželovi pobytem ve věznici Shawshank. ()

Fanucci

Paráda. Výborný příběh, skvěle napsaný, skvěle zahraný (Bates i Plummer byli výborní, Leigh v roli Seleny bohužel slabší). Příběhu a postavám jsem věřil každou vtěřinu a film si celkově opravdu užil. Po Misery musí zemřít jde o další skvěle zfilmovanou Kingovu knihu. ()

easaque

+4* dobře vystavěný příběh, kde jste až do konce v napětí jak to dopadne a Kathy Bates v hlavní roli to jsou hlavní klady tohoto thrilleru podle knihy Stephena Kinga. A když se to vezme, tak ani žádné zápory jsem nenašel. Své vysoké hodnocení si zaslouží a určitě i větší pozornost než současných necelých 2300 diváků. Za sebe sice dávám "jen" 4 hvězdičky, ale doporučuji dál všem kdo mají rádi poctivé dramata s kriminální zápletkou. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Martin741

Vyborna Kathy Bates stvarnuje tyranu zenu, ktora je sama a nedostava sa jej podpory. Dialogy su perfektne, k tomu nadherne sychrava atmosfera a genialne herecke vykony. Okrem Kathy Bates sa tu predatvi vsak viac kvalitnych hercov : David Strathairn, Christopher Plummer a Bogosian /seagalovka Under Siege 2/. 92 % ()