Dolores Claiborneová

• Česko Podezřelá (více)

tribican

Strhující příběh, plný emocí a napjatých okamžiků. Film je zajímavou ukázkou porouchaného vztahu mezi matkou a dcerou, který prochází proměnou. Vzpomínky Dolores a vybarvení obrazu jsou kouzelné, vždy jsem při nich dostal trochu husí kůži. Film není příliš drsný ani nechutný, na druhou stranu to ale není žádná pohádka. Snímek vytáhla ještě o něco výš úžasná Kathy Bates. 95 % ()

baron156

"Někdy je potřeba aby ženská byla ta největší mrcha na celém světě". Kathy Bates je bezkonkurenčně jedna z nejlepších amerických hereček a Stephen King je výborný spisovatel. Krásný thriller kde všichni herci opravdu hrají a výborně. Takhle si představuji krimi thriller. ()

katakomb

Po cca 15 letech od přečtení jsem viděl tuhle filmovou adaptaci a musím říct, že to rozhodně předčilo moje očekávání. Kniha je psaná jako vyprávění jen z pohledu Dolores Claiborne, to se ve filmu vlastně nezměnilo a postupné rozkrývání minulosti, motivů, příčin a tajemství se dělo před kamerou takřka románově. Myslím, že King musí být s filmem spokojený. Bohužel na 5/5 to všechno působí příliš televizně a nízkorozpočtově. ()

alameida

film vynikajici. Kathy Bates vynikajici. ale pokud si zde prectete vseprozrazujici info, tak uz se vlastne ani nemusite divat:-)) ()

nemkatuli

Je to už dávno co jsem viděla tento krásný a moc smutný film,ještě teď mě svírá u srdce, když si na něj vzpomenu.Kathy je skvělá, to jak jedinečně dokázala vyjádřit všechen ten smutek a trápení mě dostalo. ()

Protentoucel

Neuvěřitelně sugestivní a silný příběh. Většinu času jsem absolutně nevěděl, co si mám myslet. Bravo hercům i zbytku štábu, opravdu skvělý film a kniha bude určitě mnohem lepší (jedna z mála, kterou jsem od Kinga jako fanoušek ještě nepřečetl), děkuji mistru Kingovi za tento příběh. ()

doom.cz

I přes ten trochu nesedící "hepíček" musím dát za pět. Kingova knížka je skvělá a film je jeden z mála případů, kdy je knížka horší. Autoři se námětu zhostili úžasným způsobem a vzniklo opravdu mrazivé drama. Přestože film nezabíhá do detailů a např. scéna s Joem ve studni mohla být delší a víc nechutná, nic podstatného mi nechybělo. Postavy mi přišly dobře zahráté, Kathy Bates excelovala, neurotické JJL jsem to taky dost věřil... a Plummer posedlý svým jediným nevyřešeným případem mi byl odporný... výborný filmeček. ()

Tonula

DOLORES CLAIBORNE je nesmírně syrové a ponuré drama, které je dnes poněkud zapomenutým příkladem vynikajícího herectví Kathy Bates. Hlavní role je dramatická od první chvíle příběhu a nenechá ani chvilku na vydechnutí. Události běží jedna za druhou a ukazují životní příběh Dolores a její dcery, která se s matkou 15 let nestýkala, kvůli událostem z doby, kdy byla ještě dítě. Otec Joe - násilnický alkoholik, skvěle zahraný Davidem Strathairnem, tehdy zahynul při nehodě pádem do studny. Detektiv hodlá usvědčit Dolores z vraždy bohaté Very, ale nemá téměř žádné důkazy. Jediné slabší místo filmu byla Jennider Jason Leigh, která hraje tvrdou a matce odcizenou dceru. Poněkud přebytečné mi připadlo odbočení od příběhu k zaměstnání Seleny a jejímu vztahu. To však nemá zásadní vliv na celý film, který má vysokou úroveň. Je to pravděpodobně i důsledek kvalitní románové předlohy S. Kinga, která je rovněž vysoce hodnocena. Svou roli zde sehrává i prostředí, v němž se příběh odehrává. Je to odlehlý ostrov na severovýchodě USA ve státu Maine - místo, kde je převážnou část roku zima a lidé jsou odkázaní sami na sebe. 90% ()

Sejkorka

Vynikající film. Další s předlohou Stephena KInga, tudíž výborný scénář. Umně doplňované opakované situace, kdy napoprvé vidíme jen část, což např, hned na začátku filmu. Režisér nás drží v napětí, pořád je co řešit. Dolores Claibornová má těžký život. Nikde nemá zastání, toho se až v závěru dočká od své dcery. Není to vůbec žádný hepyš, toho se u Kinga jen tak nedočkáme. Už se těším na další filmy podle jeho románů. Je to teď taková moje záliba. ()

BStone

Povedených adaptací románů Stephena Kinga je jako šafránu. Dolores Clairbone k nim naštěstí patří. 80% ()

maro0902

trošku som sa bál toho vysokého hodnotenia no po asi pol roku čo mam film na USBčku som sa odhodlal a dostal som skvelý filmík so skvelým obsadením  atd... niekedy sa oplatí počkať si na ten správny okamžik.. ()

CSGoddess

Film o jedný ženský která se nesere s nikým ani s tím píchusem kterého si vzala za manžela a tou nevěrou pod kterou pracovala a jedním zabedněným vyšetřovatelem a do toho se snaží očistit si jméno a urovnat vztah s dcerou. Tohle je prostě jedná z nejlepších natočených předloh od hororového kujebaka Kinga. Horory sice dělá béčkový takže nevím proč je slavný hlavně kvůli nim když dramata umí o moc líp. Každopádně tenhle film by měli vidět všichni včetně zasraných sluníčkářů aby konečně docenili pravdu kterou sem se naučila od jedný moudrý postavy z filmů (Predátor 2) a to jest že život je svině! A kurva s tím souhlasím! ()