Dolores Claiborneová

• Česko Podezřelá (více)

plechulka

Kathy Batesová je úžasná Dolores, kamera krásně kreslí zimní i letní exteriery, ale k ostatnímu - bohužel jsem první (a nejednou) četla knížku.... věřím, že pro ty, co se s filmem setkají dřív, je to minimálně o hvězdičku navíc. ()

filmmovier

Strhující drama podle Kinga, kterého jsem nečetl a zároveň asi největší překvapení v rámci jeho adaptací, které jsem prozatím viděl. Dolores Claibornová je film, který prostě nemůže zklamat. Má působivou atmosféru, naprosto dokonale napsané postavy a vzájemné vztahy mezi nimi, výtečný příěh a další herecký koncert úžasné Kathy Bates a neméně skvělé Jennifer Jason Leigh. Od začátku do konce perfektní chuťovka, která je psychologicky nesmírně silná a obsahuje flashbacky, které jsou možná ještě o chlup zajímavější. A finále pak všemu nasadilo korunu. Nemám co vytknout, jediná škoda je snad jen to, že ho naše televize už léta nedávali. 100%. ()

danoo

Život sa k nej zachoval odporne, ale ona aj napriek svojej drsnosti a cynizmu, za ktorý sa skrýva je hlboko ľudská a krásna. Hackfordove flashbacky a hustá atmosféra, kt. sa dá doslova krájať sú skvelé. ()

venison

Vynikající kniha, která se dočkala velmi precizního zpracování.. Příběh od Kinga je skvělý a celý film stojí a leží na výkonech famózní Kathy Bates :-) ()

VanTom

Pochroumaný vztah odcizené dcery s rázovitou matkou (fantastická Kathy Bates), obviněnou z vraždy (vražd), představuje trnitou půdu pro chladné psychologické drama znovushledání a nalézání vzájemné cesty. Jelikož s sebou obě vláčí traumata rodinné minulosti s otcem alkoholikem (a hůř), bude to těžké, nepříjemné, zraňující, kdy skrz hutnou deku deprese slunko neprosvítí (nejenom při zatmění). Nešustit závěrečné "předsoudní vyříkání" hollywoodským papírem víc, než by bylo záhodno, mají to Dolores a Selena za 5*. ()

mcleod

Výborný film pěkně vystihující a probírající odloučený vztah mezi matkou a její dcerou (výborné herecké výkony). Důvodů odloučení je několik... nepříliš šťastný rodinný život během dětství dcery, kde hlavní roli sehrával opilecký a násilnický otec a především fakt, že dcera si není zcela jistá, zda její matka není chladnokrevná vražedkyně a zda nemá prsty v tragické smrti otce a bohaté dámy, o kterou pečovala v posledních letech jejího života... ()

Puyi

Knižní předlohu sice film nedokázal vyrovnat či snad překonat, ale i přesto působil velmi silně. Co se dá na filmu nejvíce ocenit, tedy krom skvělé předlohy Stephena Kinga, jsou výborné herecké výkony a to asi všech zúčastněných a hlavně výtečná byla hudba od Dannyho Elfmana! ()

Ravi

Asi mám slabost pro syrové, těžké a hluboké rýhy nechávající ponuré příběhy. Tohle King zamotal hezky a Hackford velmi dobře zrežíroval. Pro J. J. Leigh to byla asi velká role, protože se jí zhostila s velkou empatií a umem. Minulost náš žere, ale všechno má v zásadě logické a někdy děsivě jednoduché vysvětlení, jen o něm nemusíme vědět. Na tomto filmu jsem nenašel mouchu, což ho ještě nepovyšuje nad ostatní, ale jeho morální odkaz ano. 100% = 5/5 ()

MI-380

Stejně jako skoro každý, i já jsem přečetl a viděl desítky kingovek. Tahle je pro mne jedna z nejlepších. Skvělý příběh, kamera, režie i herci. Lehce mi vadil jen profláknutý hlavní motiv: 95% (zatím 1728 hodnotících je na 82%). ()

herr_carter

Po Shawshanku a například Srdci v Atlantidě další pětiválec v kolekci zfilmovaných Kingů, Kathy Bates je legendární herečkou, která je vhodná pro ztvárnění podobných složitých rolí..Její filmový výraz zde, v Dolores Claiborneové, mi místy připomínal hororové okamžiky v Misery. To asi jenom Kathy Bates umí bez mrknutí oka a hnutí brvou vytvořit takový výraz v obličeji,že průměrně inteligentní jedinec musí jít zákonitě z cesty - což se nedalo říct o tom parchantovi jejím manželovi, kterého brilantně úchylně sehrál Strathairn. A dcerka se mezi námi taky dost povedla, herectví JJ Leigh , zatížené komplikovaným dětstvím v ne zrovna kompaktní rodině, tu bere dech. Kolik takových osudů už život některým ženám napsal? Bude to nespočet, ale jenom některé z toho vyjdou se ctí, případně živé.................moje hodnocení = 9 z 10. ()

JADIM

Stephen King drámy vie a taktiež vie aj načrtnúť skvelú atmosféru, ku ktorej už stačí iba malé doťuknutie od tvorcov filmov. Je úžasné, ako sa divákovi počas dvoch hodín neustále mení názor na jednotlivé postavy a film tak prirodzene ukazuje, ako je dôležité nesúdiť ľudí na prvý pohľad. 7,5/10 ()

bari68

4,5*. Kinga mám prečítaného veľa a jeho filmových verzií ešte o niečo viacej. Po pravde, na túto knižku sa chystám, ale už teraz môžem s kľudným svedomím konštatovať, že toto je jedna z jeho najlepšie zfilmovaných románov. Dramatický rozbor o osude jednej rodiny, komplikovaného vzťahu matka - dcéra, o nenávisti a odpustení.... Herecký epos Kathy Bates, ktorej túto úlohu sám King písal priamo ,,na telo,,. ()

cab

Dobre drama ma na taliri vztah dvou zen - matky a dcery - a postupne odkryva skutecnosti z minulosti, ktere jsou dosti nehezke a problematicka rodina se s nimi bud vyporada nebo jimy bude pohlcena a nikdy se ze zacarovaneho kruhu nedostanou. Film me nezasahl, jak se na drama podle knizky Kinga slusi. 60% ()

ti88na

Absolútne žiadne očakávania a na konci skvelý zážitok. Krásny film, ktorý je synonymom slova dráma a určite veľmi dôstojné spracovanie Kingovej predlohy. Kathy Bates tu bola skutočne nádherná, pričom zmysel toho ako to myslím chápe asi väčšina tých, čo film videla. Veľmi mám rada tieto typy žien, ktoré sa dokážu svojmu nešťastnému osudu postaviť čelom a so všetkou skrytou odvahou, ktorá v nich kdesi drieme, pretože žene niekedy nezostáva nič iné, ako byť mrchou. A Kathy Bates vie presne takéto úlohy zahrať veľmi presvedčivo. Prostredie, v ktorom sa dej odohrával sa mi tiež veľmi páčilo. Striedanie sivej súčasnosti s prežiarenými obrazmi minulosti dotvárali výbornú atmosféru, ktorú film má. Hudba od Dannyho Elfmana bola taktiež skvelá. ()

Erinye

Přiznám se, že Stephena Kinga jako hororového mága moc nemusím. Ale, co se jeho románů týče, vellice mě překvapil. Kathy Bates řadím mezi jednu z nejlepších hereček, a v tomhle filmu, mě v mém přesvědčení jen utvrdila. Zprvu vypadá jako tvrdá žena, vražedkyně, která zatvrzele trvá na tom, že se jakýmkoliv podezřením vůči ní, nehodlá nijak bránit. Prostě žena, která už vše vzdala, i díky tomu, že "přišla" o dceru a na vlastním životě jí už nezáleží. J.J. Leigh rovněž poznamenaná osudem a nijak neskrývající svůj odpor vůči matce, nakonec přijíždí, i přes obrovskou nevoli, ani ne tak, aby jí pomohla, ale aby splnila svou povinnost, aby učinila to, co se od ní očekává. A tady vlastně celý příběh začíná. Postupně se odkrývající temná minulost, která obě ženy nakonec sbližuje. O co jednodušší je zapomenout na to, co se člověku v životě přihodilo, než se s tím vyrovnat. Sonda až na hluboké dno lidské duše, na bolest, kterou prožíváme, vlekouc za sebou jako kouli na noze. Knižní předlohu jsem nečetla, ale samotný film, je natolik přesvědčivý a výborný, že jsem přesvědčená o tom, že co do kvality, to bude jistě srovnatelné. ()

Paldiny

Slušná rodinná dráma odohrávajúca sa na pozadí neobjasnenej vraždy. Páčila sa mi pointa, ktorá vykresľuje ľudí v núdzi čoby mrchy ochotné zájsť pre blaho seba a svojich blízkych kamkoľvek. Dolores predstavuje ženu, väčšinou tú utláčanú vo svete alkoholu a agresie aká si nechá veci ľúbiť, ale len do určitého momentu. Nebudem dlho filozofovať prečo sa jedni stavajú na stranu zákona a druhí vehementne žiadajú nekompromisný rezultát trčiaci tak trochu mimo neho. Všetci sú iní, ale len do istého momentu kedy sa rovnako menia v beštie čo na pokraji zúfalstva siahajú po podobných zbraniach. Ale späť k filmu, originálne mi prišli prechody medzi prítomnosťou a minulosťou aké si bez ohlásenia vstupovali do diania a prinášali dôležité pojítka. Herecky nadmieru zvládnuté i keď dobre napísané postavy na motívy Kingovej predlohy zrejme zahrali do karát. Pekne s obrazom ladila tiež hudba pána Elfmana. Prečo potom triezva trojka ? Aspoň pre mňa ide o typ filmu aký dlho v pamäti nepobudne. V rámci škatuľky nedokázal viditeľne prevýšiť žánrovo príbuzné kúsky, ešte aj ten záver kedy sa má trestať nevyznel príliš realisticky, možno preto len priemer aj keď slušný. ()

willis

Už samotná knížka S. Kinga je pro něj hodně netypická. Celý příběh je vyprávěn zpětně starou paní, a i když je místy zajímavý, jinde je až příliš užvaněný a na román rozvleklý. A stejně je na tom i film. (26.7.2005) ()

simply

Zfilmovat Kinga je celkem těžké a Dolores patří mezi ty povedenější filmy. Kathy Bates je úžasná herečka a celý film stojí na jejím hereckém výkonu. Jinak Jennifer Leigh mi do role Seleny moc neseděla. Taky bych vynechala finální scénu u soudu a spíš bych to pojala podle knihy... ()

Siriuss

Vedle Zelené míle a Vykoupení z věznice Shawshank je tenhle film jeden z nej. zpracování Kingova románu a doporučil bych ho nejen jeho fandům.Navíc jsou zde k vidění, skvělé herecké výkony dvou hlavních protagonistek a skvělá tíživá atmosféra, která k tomuhle filmu patří. ()

adriane9

Úžasný naprosto strhující výkon Kathy Bates.. Pořád jsem si říkala, že ten film znám a dnes jsem ho omrkla znovu a opět mě to přesvědčilo o hereckém umu paní Bates. Dolores je přesně taková jaká by měla být žena v její situaci, hrdá stále se silnou vůlí bojovat.Film vás chytne od začátku do konce a pracuje ještě pár dní po shlédnutí.. A dej bůh abychom se nemuseli řídit heslem drahé Dolores, že občas ženě nezbývá než být tou největší mrchou. ()