Režisér Lasse Hallström natočil drama Ostrovní zprávy na motivy románu spisovatelky Annie Proulxové, jenž byl oceněn Pulitzerovou cenou. Kevin Spacey hraje hlavní roli Quoylea, živořícího, citově vyčerpaného redaktora novin, který trpí v nešťastném manželství s tyranskou Petal, promiskuitní nezkrotnou ženou. Ta se pokusí prodat jejich dceru Bunny k adopci, ještě než sama zahyne při autohavárii. Quoyle získá dcerku zpět a vydá se s ní i s dávno ztracenou tetou Agnis (Judi Denchová) do starého rodinného domu na Newfoundlandu. I když Quoyleovi život na ostrově zpočátku připadá stejně nepřátelský a krutý jako Agnis sama, dostane místo redaktora námořních zpráv ve zdejších novinách. Quoyle si díky své práci brzy získá uznání vděčných čtenářů a začne si dávat život do pořádku. Zároveň naváže vztah s místní svobodnou matkou Wavey (Julianne Mooreová), osvojí si pár námořních pravidel, odkryje temnou rodinnou historii a nakonec najde i vlastní sebeúctu. Agnis, která mezitím rozjede vlastní úspěšný byznys, čelí traumatickému zážitku z dětství, do nějž je zapleten i Quoyleův zesnulý otec. (HBO Europe)

Sagara

skôr tak 3,5* keby som sa v par momentoch trochu nenudil tak to mohli byt krasne styri hviezdy. Inak vyborny film. Skvela Cate Blanchett a Kevin Spacey. ()

dehlie

spacey, spacey, spacey. trochu som síce nechápal premenu jeho postavy (z naivného loosera sa stal úspešný reportér), zato jeho i herectvo ostatných (drtivá väčšina sú moji top obľúbenci) sú hlavnou devízou pobrežných správ. trochu som sa strácal v tých hororových scénkach, ktoré boli trochu mimo mísu. 3 a 1/2*. ()

sona123

Knihu jsem četla a popravdě, film je možná ještě lepší! Co mě trochu rušilo byla paruka či příčesek nebo kýho čerta to měl Kevin na hlavě, tetu Agnis jsem si představovala trochu jinak než jako laskavou Judi Dench a vlastně i nádherná Cate Blanchett tu na mě byla málo divoká, než měla Pental být, i když se pravda snažila hodně. Ta atmosféra, která byla v knížce, sem byla přenesena fantasticky. Příběh byl poutavý a asi i víc strhující, než tomu bylo v předloze. No ano, nejde mi ubránit se srovnávání, ale tohle je víc než zdařilá adaptace. ()

Cement73

Dobre obsadená trochu mysteriózna romantika... Julianne Moore krásna veľká sympoška... a krásna krajina na severe Ameriky. ()

Renfield

Ta pravá ospalá atmosféra by potřebovala více času. Nemá ho ani městská část, jenže do ní se ještě rychlost a intenzita vyprávění hodí. Newfoundlandu by slušel pozvolný děj, prostor pro spoustu zajímavých postav a právě pečlivě budovaná atmosféra. Rozhodně netvrdím, že tu nic z toho není, nakonec herci pozvednou mnohé, třeba i (zase) rychlý přerod hlavního hrdiny, ale ten čas prostě chybí. Znát je to i na chladnějším vyznění jinak emočně silných scén, což zase zachraňuje fantastické herecké obsazení. Za to kamera využívá prostředí ostrovů na výbornou, krom krajiny jsou velmi působivé například záběry domu na řetězech, jimž zvuk dodává lehce hororový nádech. Ten do převážně romantického vyprávění sedne, také proto je zase škoda pouhého mihnutí bratrance, i když děj samozřejmě ovlivnil, to jistě ano. A abych zakončil zase spíše romanticky, ústřední hudební motiv slýchám v hlavě roky. 70% ()

hell_boy

Tak trochu divný film, který mě docela zklamal ani nevím proč. Nápad je dobrý, scénář taky, ale celý průběh snímku bych přirovnal k cestě vlakem z ValMezu do Rožnova - nepříliš pohodlná a nudná cesta v opravdu starém pomalém vlaku, která je únavná a zdá se vám nekonečná. 3* za to, že film se ke svému zdárnému konci dobral, což se "Rožnovce" ne vždy povede. ()

jilda

Kevin Spacey nikdy nezklame, role mu sedla skvěle. Krásný film z drsného prostředí rybářské vesnice, hledání své minulosti, zjištění pravdy o svých předcích a láska k tomu. Navíc tajemná atmosféra a půvabná Julianne Moore. Žádná romantická limonáda se nekoná, opravdu působivá podívaná. ()

Phillo

4.8.´07... Na výber POBREŽNÉ SPRÁVY na jednej stanici a MATRIX REVOLUTIONS na druhej... Po nie veľmi plodnom dni som si povedal, že kašlem na DVD a pozriem si radšej toto. Výber som ani na chvíľu neoľutoval. Takú nádheru som nezažil od čias... Takú nádheru som ešte nezažil! Atmosféra krajiny lepšia ako v Nolanovej INSOMNII, herecké výkony geniálne (Dench som si zamiloval, Moore bola neuveriteľne milá a Spacey len potvrdil svoj neuveriteľný talent). Milujem typy filmov, v ktorých sa v podstate nič nedeje a aj tak dokážu upútať. Je to najmä zásluhou hercov a réžie. Na takéto typu filmov treba asi buď dospieť alebo mať na ne náladu. Zážitok, pri ktorom som sa smial spokojnosťou a šťastím. Zážitok, po ktorom sa mi zlepšil deň o 100%. Po tomto zážitku budem asi vyhľadávať takéto filmy. Lebo toto bol prvý film, ktorý mi výraznejšie pozitívne ovplyvnil náladu. Nádhera a pohladenie na duši. Oddych a nadľudský zážitok vykúzlený z ničoho. A dalo by sa pokračovať. Jednoducho film, pri ktorom, keď máte na neho náladu sa budete smiať šťastím. ()

sedlo03

Kevin Spacey je klasa. Na filmy s ním se vždy rád dívám, ale tentokrát mě to bohužel nechytlo. Příliš vzdálené prostředí na mě a navíc ta komorní atmosféra. Jistě skvělé výkony a dobrá režie, ale pro mě je to tentokrát málo. 65% ()

arcticsky

Melancholie tohoto filmu z prostředí Newfoundlandu mě takříkajíc "sedla". Jistě, taková sestava herců se klidně mohla procházet před kamerou a nic neříkat a stejně by to byl nadprůměrný film. Jenom s tím scénářem se mohlo něco - trošíčku - udělat a nejvyšší hodnocení by bylo jasné. ()

hobbitko

Celý ten film na mě působil, že to celé už už vyrcholí do něčeho úžasného, ten bohatý potenciál tam někde pod povrchem bublal jako horký gejzír, ovšem film skončil bez toho, abych z toho gejzíru viděla jedinou kapku. Velká škoda úžasného filmu, kterým Shipping News mohly být. ()

sandinista

Pohodová věc s dobrým výkonem Kevina Spacyho. Žádná divočina, příjemné prostředí nehostinného New Foundlandu. Sexy Julianne Moore. Líbilo se mi to. ()

tragos

Lasse Hallström je pro mě zatím mužem jednoho filmu (nejsou to Pravidla moštárny) a doufal jsem, že by se to s Ostrovními zprávami mohlo změnit. Chyba lávky. Hlavní herecké trio válí, ale k čemu to, když vztahová linie je od počátku zřejmá, a přitom na sebe stahuje víc pozornosti, než Quoyleho vyrovnávání se s vlastní minulostí. Její odkrývání není postupné, ale poskakuje jako zadřená drezína, což se dá říct i o linii z přítomnosti. Škoda, z námětu se dalo vytěžit mnohem víc. ()

agassi68

Typický Hallström. Melodráma na nehostinnom ostrove, kde každý pozná každého a navzájom sa tolerujú. A keď to hrajú takíto herci, tak niet o čom.. ()

Rockerman

Solidní film o ušlápnutém a nesebevědomém muži, který začíná nový život na Newfoundlandu. Ani zde zpočátku nevyniká, ale dostává práci v místních novinách, kde se mu konečně začne dařit. Místy bohužel film trochu nudí, ale herecké výkony v hlavních, ale i vedlejších rolích jsou výborné a tak se je pořád na co dívat a díky složitému životu Quoyleovy rodiny i vnímat. Kevin Spacey by zahrál dobře i vnějakém Troškově blábolu, o tom jsem přesvědčen. ()