Co žere Gilberta Grapea

• USA What's Eating Gilbert Grape (více)

Gilbert Grape nie je z tých, čo by nemal do čoho pichnúť. Aj keď Endora je miesto, kde sa toho veľa nedeje. Jediný raz, čo mestečko navštívila polícia, bolo vtedy, keď sa Gilbertov retardovaný brat Ernie pokúsil vyškriabať na neďalekú vodnú vežu. Dávať pozor na brata je hlavnou úlohu Gilberta, čo vie byť pekne otravné. Najmä, ak Gilbert okrem toho pracuje v obchode. Potom ale Gilbertovi skríži cestu niekto, kto ho nenecháva ľahostajným. Becky so svojou starou mamou začnú mať problémy s autom práve vo chvíli, keď prechádzajú cez Endoru. Becky je krásna a Gilbert sa práve zaľúbil. Nájsť si však čas pre svoj vlastný život sa zdá byť pre Gilberta nemožné... (oficiální text distributora)

ondrin

Film vás první uvede do určitých životních rutin života rodiny Gilberta a celého městečka. V druhé části již intenzivně vyvolává emoce, které chvílemi působí slzy a chvílemi zas příjemný úsměv. Vedlo mě to i k zamyšlení, jak často naše myšlenky sklouzávají k laciné povrchnosti, kdy se necháme unášet prvním dojmem. Jsou okamžiky, jenž stěží zapomenu, proto se mi tento film bude ještě mnohdy vybavovat jako příjemná vzpomínka. ()

Finarfin

DiCaprio patrně ve své životní roli. To co předvádí je něco neuvěřitelného, škoda, že ho spousta lidí bere jako "toho z Titanicu". ()

frolish

Neuveritelne uveritelny DiCaprio, sympaticky megadobrak Depp, ktoreho mi bolo miestami fakt luto a tazky zivotny pribeh jednej rodiny. Malo to velmi dobre momenty aj nejake tie autenticke emocie, ale ja neviem... vo finale ma to nezasiahlo zdaleka tak, ako som cakal. ()

Matli

Váhal jsem mez třema a čtyřma hvězdičkama. Je to jeden z filmů o kterých říkám že jsou zajímavý, ale jsou i zajímavější filmy než tento. Herecký výkon Leonarda je fakt mazec, hold se musel snažit aby z něj byla hvězda a fakt se mu to povedlo, určitě bych to do něj neřekl, že je kluk tak šikovnej. Ale kdo by se vedle Deppa nesnažil. Určitě se ale na film příjemně kouká a k tomu ještě hezká hudba. 63% ()

johnymdoe

Caprio ve svých 18ti vypadá ve filmu na 12 a hraje na 40...nicméně ne procent, to hraje na 100. Skvělý už tehdy. Depp ještě nestihl sklouznout do parodie sama sebe a hraje také výborně. Scéna, kdy už se neudrží a nervy prasknou, ve mě ještě nějakou dobu zůstane. Pár vedlejších postav mě udělalo radost, především tedy dvojka: burgr a smrťák...skvělé scény. Celý film jsem přemýšlel, zda je představitelka matky opravdu tak obézní...je, opravdu má kolem 250ti kil. V 67mi, že ještě žije a nedopadla jako ve filmu, je až s podivem. Příběh hezký, romantický, dramatický, chvílemi nudný, chvílemi nutící k zamyšlení. Vtáhl mě a tak pro mě slabší 4* a 70% ()

ASSBURGER

Kombinácia ako Leonardo DiCaprio,Johny Deep,Juliette Lewis je v skutku perfektná. Naozaj som neveril v tento koniec nečakal som toľko zmien na konci. Proste paráda k nezaplateniu. DiCaprio ma v tomto filme naozaj ohromil výkonom ktorý predviedol tak dobre že by to možno nikto tak dobre nedokázal. Hudba bola tiež výnimočná a dramatická,proste film bol jeden z najlepších čo sa týka DiCapria, a najlepší čo sa týka Deepa. ()

inachisio

Příběh a herecký výkon DiCapria mě dostal. Celý film byl hezký, chvílemi dojemný, ale málo, což si myslím, že filmu trochu ubralo na kráse. Kdyby se tam pořád neopakovaly stejné scény a film se trochu upravil od zbytečných momentů, bylo by to jenom dobře. I tak to byla úžasná podívaná, přehlídka skvělých herců a hlavně Leův neuvěřitelně výborný výkon. 77% ()

Kochanski

Jestli přede mnou ještě jednou někdo řekne, že je Di Caprio špatný herec, tak ho nakopu!! J. Depp opět skvělý (jako vždy)!! Velmi skvělá je i tlustá matka - proč nemá Oscara?? Možná to zní jako fráze, ale já myslím, že někde se takhle fakt žije... Nechci tam!!! ()

tragos

Co předvádí DiCprio je jednoduše neuvěřitelné, ale úspěch filmu nestojí jen na něm. Režie Lasseho Hallstroma je kouzelná a působí tak lehce, jakoby nebylo nic jednoduššího než natočit silný film, pozadu nezůstávají ani další herci (Johnny Depp, Juliette Lewis). A ještě jedna věc, která se mi prakticky nestává - už od první scény, kdy Depp s DiCapriem čekají karavany turistů, jsem věděl, že tenhle film se v mém případě trefí do černého. ()

solid

Po čase jsem v sebereflexi došel k názoru, že prestože je film vynikající a výkony některých jsou bezchybné, celkově ve mě snímek nezanechal takovou stopu abych trval na plném hodnocení. ()

*Colorado

Až hanba, že jsem se k tomuhle klenotu dostal až teď.. Od první minuty mě to chytlo a nepustilo, na konci nějaká i ta slza ukápla. Skvělá atmosféra a herecké výkony. Tenhle kousek řadím mezi mé nejoblíbenější filmy. Pokud neznáte, vřele doporučuju! PS: Přiznávám, že Lea jsem před Titanicem příliš nevnímal a po Titanicu považoval spíš za všechno možné, jen ne dobrého herce a jsem rád, že mě nutí se kát.. Během posledních let se dostal mezi mé nejoblíbenější herce – hlavně proto, že prostě umí.. To jak zahrál tady, to prostě oskarové bylo, ale nijak bych kvůli tomu netruchlil, protože myslím a věřim, že se ještě dočká ;-) ()

merigieren

Dospělost, blbost a rovnováha jsou tři hlavní postavy žijící v zapadlém městečku. Vzájemně se ovlivňují a žijí, jedinou překážkou ležící v cestě je leklá velryba. Díky její smrti může nastat teatrální happy end s hořící budovou jíž všichni nenávidí. Je to docela hloupé nechat problém zemřít. Dokážete si představit, jak by vypadal dlouhý život v pasti ? ()

strikeman

Komentářů je tady spousta a dost pochvalných a tomu se nelze divit. Tento snímek divákům velmi pěkně, nenásilně a místy až dojemně vysvětluje pojem "lidskost". Byl jsem filmem příjemně potěšen, ale jednu poznámku, která se až tak netýká kvality filmu, si neodpustím. Mám pocit, že kterýkoli herec v áčkovém americkém filmu si střihne roli dementa, musí za to získat hned minimálně nominaci na Oskara. Mně osobně více oslovil Depp... PS: nejsem odpůrcem DiCapria, ale myslím, že herecky vyzrál až v poslední době. Dle mého názoru bylo mnohem obtížnější zahrát introvertní Deppovu roli - tady nestačí zmateně pobíhat a křičet, je třeba hrát obličejem a očima! ()

Akana

Už jsem se bál, že jsem citově okoral a film už mě nedokáže dojmout. Jenže pan Hallström umí chytat za srdce a přitom se vyhýbat lacinému sentimentu. A když se přidají ještě fantastické herecké výkony a silný příběh, vznikají snímky, jako je tento. Di Capriovi jsem talent nikdy neupíral, ale že svede tohle a ještě coby herecký elév, to jsem netušil. Depp jen potvrdil, že mu jdou civilní charakterní role stejně dobře jako vyšinutí podivíni. Nádherně odvyprávěný příběh, po kterém zůstává hořko i sladko. Čistá práce. P.S. - Jenom ne proboha "hluboce lidský příběh"! Tohle slovní spojení nesnáším a Gilbert Grape si takový blábol nezaslouží. ()

jamesjimbo

velmi dobře zahrané drama, které mi však ničím nepřišlo tak výjimečné. určitě to není vůbec špatný film, mě prostě jenom tolik neoslovil, ale herci byli úžasní. ()

sadlokan

Mít v takovyhle prdelákově na starosti rychlýho dementního bráchu,250 kg matku a dvě mladý starý panny,to je tak rovnou si hodit mašli.Nebo si nasadit hokejovou masku a udělat pořádek,záleží na tom s jakym ksichtem se jeden narodí.Pokud s JohnnyDeppím tak to ještě jde,to si může alespoň zašukat... ()

mrtvej pes

Děj mi oproti jiným filmům přišel docela nijaký a podle mě celý stojí hlavně na určitých dojemných nebo "zajímavých" scénách (které mě, upřímně, také zrovna nenadchly). Nemohla jsem se ubránit pocitu, že je to poslepované do sebe, aby to z diváka vytřískalo co nejvíc sentimentu a melancholie. Neupírám filmu, že je dobrý. Ale kdyby v něm nehrál strhující DiCaprio, byl by u mě tříhvězdičkový. Plátno bylo jeho, slyšela jsem ho, viděla, cítila ho v srdci a v myšlenkách, obdivovala tu křehkost a celé jeho herectví (a to ho po Titanikovém období stále nemám příliš v lásce, a ačkoliv vím, že je skvělý herec, na takový výkon jsem nebyla připravená a ohromil mě). A ten konec? Omlouvám se všem přívržencům, ale nedostal mě. ()

RedDuck

Hmm pokud vám nestačí slušná kamera, hudba a herecké výkony, tak doporučuji si přečíst text distributora místo ztráty dvou hodin. Film totiž nemá žádnou zápletku...kdyby jednu ze sester posednul ďábel nebo rodinný dům poltegeist, městečko navštívil vlkodlak nebo tlupa desperádů, hrozně by to filmu pomohlo:) ()

Normální festival

Normální festival