poster

Dungeon ni deai o motomeru no wa mačigatteiru no daró ka? (TV seriál)

 • Japonsko

  ダンジョンに出会いを求めるのは間違っているだろうか

 • Japonsko

  Dungeon ni deai wo motomeru no wa machigatteiru no darō ka?

 • USA

  Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 2015–2020, 15 h 25 min (Minutáž: 25 min)

 • Kimkong
  ***

  Tohle anime je cílené na lidi. co někdy alespoň přičuchli k nějakému MMORPG. Ostatním by to nemuselo dávat úplně smysl. Ačkoli anime je skoro čisté fantasy a není napodobeni hry jak třeba SAO, je zde zajímavým způsobem přidáno herní UI v podobě kérky na zádech hrdinů. Očividně je to cílené pro asiaty, neboť pokud rychlé získání druhé úrovně trvá déle jak rok, tak je o grindu jak prase, a neboť naši hrdinové mají k dispozici pouze jeden dungeon s obtížností dle patra. Na něco takového by se západní hráč po hodině vysral :) S tím také souvisí pěkně znázorněné odměny pro nováčky. Odměny v podobě krystalů se z počátku farmí dost těžko, a jak už to bývá, hlavní hrdina je socka. Co se děje týče, do osmé epizody, která je podle mě vrcholem seriálu, se hlavní postava Bell tvrdou dřinou trénuje z totální nicky a o něco menší nicku. Zde je prosto pro pokračování. Neboť trénuje kvůli ženské a výsledek je dosti nejasný. Závěrečná 1/3 seriálu finišující dosti přehnanou bitvou připomínající Attack on Titan je z hlediska rozvoje hlavního hrdiny nezajímavá. A neboť seriál staví hlavně na něm, tak je závěr opět celkem nudný, Jeden zajímavý postřeh, předbitevní hudba silně připomíná skladbu SkyWorld od Two Steps From Hell. Což oceňuji. Obecně hudba je zde celkem dobrá, stejně tak animace soubojů. Kromě posledního, ten je nepřehledný. Každopádně trochu mě unikla pointa zdejších bohů, neboť kromě tvorby hrdinů, jsou úplně k ničemu a nic zde nepředvedli (kromě obrovských prsou v jistých případech). Opening nic moc, ending strašně dětinský takže také hrůza. Celkově na mě anime působí hodně neutrálně. Zasmál jsem se tak dvakrát, akce nepřekvapí a výsledky bitev jsou předvídatelné. Velkou slabinu také vidím v samotných postavách. Ústřední hrdina je silně přemotyvován, ale pro nezajímavý. Z vedlejších postav stojí za zmínku snad jen ta malá úšatá, která díky zradě dostala nějaký prostor. Na to, že v názvu vystupují girls, byly všechny hodně tuctové a zaměnitelné. Asi je to hodně způsobeno nižším ratingem seriálu. Mnohem silnější charaktery jsem viděl v GATE. Nemůžu však říci, že bych se nudil. Zkoul jsem to za večer hlavní hnací silou je prostě hudba, progres hlavních postav v rámci dungeonu a čekání na nějakého záporáka, neboť kromě snahy zesílit, zde žádný děj není. Takže slabší 3*(10.8.2016)

 • Blackhand47
  ****

  Jasně, DanMachi je klasická MMO harémovka, kdy hrdina touží po jedné dívce (v tomto případě prkenné a blbé blondýně Aiz), zatímco jej miluje snad každá jiná, ale pořád dokáže diváka zaujmout. První série je taková klasická, hrdina sílí, získává přátele a nakonec sám porazí i obrovského bosse, druhá je však už trochu jiné kafe. Ta opouští svět podzemí a zaměřuje se převážně na pletichy na povrchu, kdy máme možnost vidět válku mezi rodinami a následně i psycho zápletku s mocichtivými a smrtícími prostitutkami. Jo, takového nepřítele, aby člověk fakt pohledal. Jsem zvědavý, jakým směrem se bude ubírat řada třetí. Teď mě ještě čeká film, tak snad mě nezklame. Při čekání na SAO je to ale jinak fajn výplňovka, takže pokud ho máte rádi, určitě doporučuji. 80%(5.4.2020)

 • Scalpelexis
  **

  Člověk asi musí být už přezrálý otaku, aby tohle anime ocenil pnými doušky a srdíčko plesalo jak permoník. Mně to tutově minulo. Promiňte, ale co zde bylo oroginální vůči jiným MMORPG anime? Ukřičený hl. hrdina? Jasný, máme. Harémek? Ani Petyr Baelish by se nestyděl. Lolicon army? Ty brďo a pěkně prsaté! Dokonce hlavní hrdina je mluvený stejným dabérem co Kirito ze SAO! Teď vážně. Šablonovitost s dalšími RPG je neskutečně přehnaná a podobenství se SAO se překrývá víc jak z 50%. Svět s věží, lvlování, hl. hrdina má téměř totožný skill set, okolní postavy, souboje. Děj se soustředí jen na to, jak se z bídáka stává průměrák a jak shání své kamarády do party s naprosto žádnou doplňující mimopříběhovou vložkou. Všem postavám (až na Welfa) chybí mozek a jsou sakra nesympatické. Jak jsem Kirita nemusel, tak Bell je ve všech ohledech ještě větší tragéd. Nějvětší sci-fi tohoto příběhu tak není neustálé nechtěné padání obličejem napřed do dámských předních polštářů anebo jak 10cm nůž zastavuje 2m meč, ale jak se každá holka zasněně po Bellovi otočí a dělá vše, aby získala jeho srdíčko. A zase naopak, milovat sic mečem zručnou, za to mozkově prázdnou panenku, zní jako typická fanservisárna. Nicméně je zde pár unikátů: Jméno seriálu je samo o sobě na pozdvižení obočí, ale uber-filosofická hláška "Z každé prohry si můžeš odnést vítězství. Vyřvi své touhy a buď nejvíc cool hrdinou!" je vskutku pro mě doposud nepoznaná nová dimenze morálního boostu. Což o to, že graficky je to výborné, zvukově též (OP a ED nejde počítat, ty jsou slabé) a celkově to není takový propadák, ale já holt neviděl vůbec nic nového a to mě na tom štve nejvíc.(21.3.2017)

 • kubka4
  *****

  Napínavé, akční, zábavné, co více bych mohl chtít? Fantasy anime z prostředí rpg světa, kde se vše točí kolem dungeonu, který je rozdělen na patra podle obtížnosti... nic nového pod sluncem, ale výborně zpracované a chytlavé. kromě dobrého příběhu jsem si opravdu oblíbil některé postavy, jako např. Bella, Ais, Lilly, Ryu, Hestii a další. Vše je doplněno pěknou animací a epicky vypadajícími souboji. Jen doufám, že tomuto anime není ještě zcela konec. Alespoň druhou sérii by si zasloužil... - 95%(15.4.2016)

 • jenHonza
  ****

  Zajímavé fantasy s RPG prvky, které nikoho neurazí. Příběh je sice jednoduší, ale to není vůbec na škodu a ba naopak je zde spousta možností, jak to ještě více rozvinout. Jsem rád, že se během první řady neodpovědělo na veškeré otázky a autor si tak nechává prostor do dalších řad. Vedlejších postav je poměrně dost a nevybavuji si žádnou, která by byla nezajímavá. Hlavní hrdina není úplně tak špatný, ale v některých situací by potřeboval přiostřit a bohužel ta jeho měkkost mi někdy kazila dojem celého anime. Hodnotím 4*, protože průměr to určitě není a věřím, že svůj potenciál to naplní.(25.8.2015)