Reklama

Reklama

Dungeon ni deai o motomeru no wa mačigatteiru no daró ka?

(seriál)
  • Japonsko ダンジョンに出会いを求めるのは間違っているだろうか (více)
Trailer 3
Japonsko, (2015–2024), 30 h 18 min (Minutáž: 24–27 min)

Předloha:

Fujino Omori (komiks)

Kamera:

Šingo Fukujo

Hudba:

Keidži Inai

Hrají:

Jošicugu Macuoka, Inori Minase, Maaja Učida, Nobuhiko Okamoto, Ai Kajano, Aja Suzaki, Činacu Akasaki, Rie Murakawa, Mucumi Tamura, Taku Jaširo, Jóko Hikasa (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(74)

Obsahy(1)

Ve městě Orario, kde bohové, lidé a další bytosti žijí pospolu, se nachází pod zemí obrovský labyrint. Kdo do něj vejde, může se stát boháčem, ale také zemřít. Jedním z dobrodruhů je Bell Cranel, který potkává bohyni Hestii a uzavřou spolu smlouvu, že za své služby dostane od ní požehnání, které mu pomůže v labyrintu. A tak začíná jeho dobrodružství za získání bohatství a slávy. (Harroc)

(více)

Videa (80)

Trailer 3

Recenze (21)

gumbo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vezkrze stoupají tendence. Každá řada je žánrově trochu jiná, ale zjednodušeně lze říci, že postupně je to stále více dospělejší (koho by po shlédnutí první řady asi napadlo že ve 4. se budou řešit otázky jako "může nalézt vykoupení někdo, kdo kvůli pomstě bezcitně vraždil?","jak se vyrovnat s tím, že kvůli mé záchraně všichni mí bližní zemřeli?","co je to spravedlnost?"nebo "jak nepropadnout beznaději vstříc jisté smrti?". A co je nejdůležitější, tak tam za 4 řady nebyl moment, kdy by jsem se nudil. 70% ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Člověk asi musí být už přezrálý otaku, aby tohle anime ocenil pnými doušky a srdíčko plesalo jak permoník. Mně to tutově minulo. Promiňte, ale co zde bylo oroginální vůči jiným MMORPG anime? Ukřičený hl. hrdina? Jasný, máme. Harémek? Ani Petyr Baelish by se nestyděl. Lolicon army? Ty brďo a pěkně prsaté! Dokonce hlavní hrdina je mluvený stejným dabérem co Kirito ze SAO! Teď vážně. Šablonovitost s dalšími RPG je neskutečně přehnaná a podobenství se SAO se překrývá víc jak z 50%. Svět s věží, lvlování, hl. hrdina má téměř totožný skill set, okolní postavy, souboje. Děj se soustředí jen na to, jak se z bídáka stává průměrák a jak shání své kamarády do party s naprosto žádnou doplňující mimopříběhovou vložkou. Všem postavám (až na Welfa) chybí mozek a jsou sakra nesympatické. Jak jsem Kirita nemusel, tak Bell je ve všech ohledech ještě větší tragéd. Nějvětší sci-fi tohoto příběhu tak není neustálé nechtěné padání obličejem napřed do dámských předních polštářů anebo jak 10cm nůž zastavuje 2m meč, ale jak se každá holka zasněně po Bellovi otočí a dělá vše, aby získala jeho srdíčko. A zase naopak, milovat sic mečem zručnou, za to mozkově prázdnou panenku, zní jako typická fanservisárna. Nicméně je zde pár unikátů: Jméno seriálu je samo o sobě na pozdvižení obočí, ale uber-filosofická hláška "Z každé prohry si můžeš odnést vítězství. Vyřvi své touhy a buď nejvíc cool hrdinou!" je vskutku pro mě doposud nepoznaná nová dimenze morálního boostu. Což o to, že graficky je to výborné, zvukově též (OP a ED nejde počítat, ty jsou slabé) a celkově to není takový propadák, ale já holt neviděl vůbec nic nového a to mě na tom štve nejvíc. ()

Reklama

Palisander 

všechny recenze uživatele

Vydarený remix viacerých anime. Najviac asi veselá fantasy verzia nejakej z bočných línií SAO. Je to krátke a má to spád. Otravných rečí minumum. A pointa, ktorá by mohla byť začiatkom ďalšej série. Videné na jeden záťah a nejaký ten bonus by som určite ešte zvládol. // PS: Neviete náhodou, ako sa dá získať Argonaut skill? Mimoriadne užitočná záležitosť. Či ozaj treba behať po krčmách a hľadať zabudnutú magickú knižku? :-) ()

Kimkong 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle anime je cílené na lidi. co někdy alespoň přičuchli k nějakému MMORPG. Ostatním by to nemuselo dávat úplně smysl. Ačkoli anime je skoro čisté fantasy a není napodobeni hry jak třeba SAO, je zde zajímavým způsobem přidáno herní UI v podobě kérky na zádech hrdinů. Očividně je to cílené pro asiaty, neboť pokud rychlé získání druhé úrovně trvá déle jak rok, tak je o grindu jak prase, a neboť naši hrdinové mají k dispozici pouze jeden dungeon s obtížností dle patra. Na něco takového by se západní hráč po hodině vysral :) S tím také souvisí pěkně znázorněné odměny pro nováčky. Odměny v podobě krystalů se z počátku farmí dost těžko, a jak už to bývá, hlavní hrdina je socka. Co se děje týče, do osmé epizody, která je podle mě vrcholem seriálu, se hlavní postava Bell tvrdou dřinou trénuje z totální nicky a o něco menší nicku. Zde je prosto pro pokračování. Neboť trénuje kvůli ženské a výsledek je dosti nejasný. Závěrečná 1/3 seriálu finišující dosti přehnanou bitvou připomínající Attack on Titan je z hlediska rozvoje hlavního hrdiny nezajímavá. A neboť seriál staví hlavně na něm, tak je závěr opět celkem nudný, Jeden zajímavý postřeh, předbitevní hudba silně připomíná skladbu SkyWorld od Two Steps From Hell. Což oceňuji. Obecně hudba je zde celkem dobrá, stejně tak animace soubojů. Kromě posledního, ten je nepřehledný. Každopádně trochu mě unikla pointa zdejších bohů, neboť kromě tvorby hrdinů, jsou úplně k ničemu a nic zde nepředvedli (kromě obrovských prsou v jistých případech). Opening nic moc, ending strašně dětinský takže také hrůza. Celkově na mě anime působí hodně neutrálně. Zasmál jsem se tak dvakrát, akce nepřekvapí a výsledky bitev jsou předvídatelné. Velkou slabinu také vidím v samotných postavách. Ústřední hrdina je silně přemotyvován, ale pro nezajímavý. Z vedlejších postav stojí za zmínku snad jen ta malá úšatá, která díky zradě dostala nějaký prostor. Na to, že v názvu vystupují girls, byly všechny hodně tuctové a zaměnitelné. Asi je to hodně způsobeno nižším ratingem seriálu. Mnohem silnější charaktery jsem viděl v GATE. Nemůžu však říci, že bych se nudil. Zkoul jsem to za večer hlavní hnací silou je prostě hudba, progres hlavních postav v rámci dungeonu a čekání na nějakého záporáka, neboť kromě snahy zesílit, zde žádný děj není. Takže slabší 3* ()

Lettanea 

všechny recenze uživatele

Obstojný SAO konkurent? Určite, len či sa to vôbec dá vziať ako kompliment. Tož, Kirito má aspoň väčšie gule. Bell je slabá postava, stále "musím byť silnejší" a nič iné.... Hestia, podradný člen rodu Oppai-Loli, nie prvá, nie posledná, a nedajbože ani zaujímavá, napísaná presne na "obľúbenú postavu". Blondínka bola fajn. RPG mám rád, ale bez zbytočných drístov a ešte zbytočnejších postáv. 2* ()

Galerie (827)

Reklama

Reklama