Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (Cinemart)

kaller

Sympaticky podané drama s možná překvapivým závěrem. Leč díky celému konceptu je zdejší vyprávění pouze na jedno jediné podívání s tím, že nejenom finále není nakonec až tak omračující, jako tomu bylo svého času u Šestého smyslu. ()

Bejk518

Hmm, tak z tohoto mám hodně rozporuplné pocity, každopádně to stálo za shlédnutí. Nejedná se o nic, co by vám mělo zůstat delší dobu v hlavě, ale tuctové to není ;) ()

Snakefinger

První půlka mi přišla, že už tady všechno bylo a že se bude opakovat no -cáté home invasion, možná expolation. Druhá půlka mě i přes zvraty fakt nebavila a posouval jsem to rychle kupředu. Ovšem závěr stojí opravdu za to a to bylo - alespoň pro mě - totální novum. Takže si to dám ještě jednou odnova. Ale ta lekačka !!!! Do pytle to mi fakt zatrnulo. ()

knoxwile100

Námět super ,zpracování už tak dobré není. Do toho mě opět herecky neoslovil herecký výkon Rebeccy Hall a je mi nějak nesympatická. Nepovažuju to za nadprůměrný mysteriozní thriller. (obsahuje spoiler) Už jsem si myslel, že se to alespoň obejde bez nelogické situace. Proč sakra vzal Simon Robyn ke Gordnovi na návšťevu, když už v tu dobu vědět, že je to ten, co ho kdysi šikanoval? Absurdní situace.. Nicméně za nepředvídatelný konec dávám třetí hvězdičku, konec opravu stojí za to. Jedno z mála co se na dárku skutečně povedlo ()

Richie4422

Pri takýchto trileroch je podstatné, aby diváka okamžite vtiahli do diania na obrazovke a to sa The Gift darí od druhej minúty. Po stretnutí "neznámeho" známeho ste okamžite "v tom" a neviete sa dočkať toho, čo sa stane a o čo vlastne pôjde. Skvelej atmosfére napätia a tajomstva napomáha nie len zručná práca kamery, ale i bezchybné a špičkové obsadenie. Joel Edgerton svoju rolu príliš milého suseda zvláda neskutočne, Jason Bateman ako muž viacerých tvári je bezkonkurenčný a dokonca aj Rebecca Hall skvele dopĺňa túto "trojku." Jedinou chybou je občasné prehnané správanie niektorých postáv, čo na jednej strane chápem kvôli snahe vykresliť čo najviac v daný čas, ale občas to človeka vytrhne. Mimo to ide o skvelú záležitosť na ktorú určite nezabudnem a rád si ju pozriem znovu. ()

zipS

Silno predvidatelny film.. na par minutiek som si zdriemol pri nudnych pasazach, ale inak film je samozrejme zaujimavy :) Mam dojem mierneho nadhodnotenia tu na csfd ()

reccal

Mazeeeec. Už od poloviny mi bylo jasné, že to bude podobné jako Zatímco spíš... pěkné, syrové, uvěřitelné a především s gradací do zimomřivé pointy. Zpracované tak akorát, aby si člověk řekl "no do ......., snad jsem v mládí nikoho nenas.al." ()

fabregas1

The Gift je velmi chytře napsaný a zrežírovaný a jako drama na mě působí překvapivě dost dobře ( žánr drama fakt nemusím ) ale Mysteriózní a jako Thriller mi to teda nepřišlo. Trocha krve by neuškodilo. PS: Je tam jedna fajná lekačka. ()

lola10

Snímek hraje na tu správnou strunu. Hlavní zápletka je logická a skvěle zahraná. Děj není předvídatelný, naopak. Hudba a občasné lekavé scény dodávají napětí a celková atmosféra může konkurovat kdejakému psychologickému hororu. ()

Mark1983

Hm, ...celkem koukatelný a zajímavý thriller,který neurazí,ale někoho nemusí nadchnout. Já byl celkem jako nenáročný divák spokojen a myslím,že jsem tento snímek neviděl naposledy,takže minimálně si ty čtyři hvězdičky zaslouží. ()

Lukkyn

Chovej se k lidem tak, jak chceš aby se oni chovali k tobě!!!Příjemné osvěžení ve škatulce psychodrama/thriller a díky jedné lekačce u které jsem si málem cvrknul snad i horror. Dárek háže do placu reminiscenci na na doby již zašlé a dokazuje, že i bez haldy krve a mrtvol se dá natočit nářezový thriller. Tenhle druh filmu prostě miluju. Postavy jsou propracované a film si s Vámi hraje. Na konci je jasné , kdo je tu vlastně padouch a film se snaží diváka šokovat , ale díky té nepříjemné atmosféře během promítání mu to rád odpustím. Do plných tomu ještě kousek chybí , ale i tak bravo!!!! ()

gael83

Slušné, komorní, subtilně intimní a přesto fungující a vypjaté tam kde je to třeba. Herecky standartní a výrazově umírněné až civilní což slouží story na jedničku. Příběhová linie postrádá originalitu a obsahuje žánrová klišé, ale i tak se jedná o dobrý film. ()

stepma

Proč se to jmenuje The Gift, když dary se film jen hemží? Vrtalo mi to hlavou ještě deset minut před koncem. Ten opravdový gift je totiž jen jeden... ()

nezavisle

spočiatku ničím výrazne neoslňujúci dej, ale postupne dáva divákovi najavo že to tak neostane, a po štipke pridáva napätie a otázniky. Máloktorý film dokáže mať tak rýchle a najmä silné zakončenie deja, ktorý pritom nekončí, ale nutne pokračujeďalej. Pravdivá dráma o skutočnosti tohoto sveta a v ňom pokrivených vzťahov, kde panuje lož, neodpustenie, nenávisť, pomstychtivosť, a hoci sa zdá, že všetko je to v mene lásky, práve tej je tam najmenej... ()