Reklama

Reklama

Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 320)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Revoluční film, skvělé herecké výkony, opravdu netradiční scénář a hromada napětí. Po prvním shlédnutí musíte film vidět velice brzy znovu, abyste si všimli, jak dokonale a do nejmenších detailů je příběh propracovaný a že se vším, co vám prozradí pointa, bylo počítáno a říkáte si jen "proč mi tohle sakra nedošlo". ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Závidím těm, co to uvidí poprvé a nikdo jim nevykecá pointu. Věděl jsem, že se na konci něco chystá a stejně mě dostal. Navíc je výborný celý film - výborná atmosféra, skvělí herci (především Osment, Oscara jsem mu přál víc než Cainovi za Pravidla moštárny), přesně padnoucí hudba od JNHowarda. Kromě závěru pro mě ještě nezapomenutelná scéna s domácím videem. ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se včera koukal na profil a měl jsem tam hezké číslo 1299 filmů. Řekl jsem si, že 1300. film, by měl být něčím výjimečný. Neváhal jsem ani chvilku a sáhl po tomto filmu. Proč? Když jsem, (kolem 12 roku mého života), se začal zajímat více o filmy a pustil si tento, nedodíval jsem se. Prostě mě to vyděsilo a v polovině jsem to vypnul. Tak uplynulo pár let, a co jsem nechtěl: Od jedné kámošky, a následně filmu "50 krát a stále poprvé." jsem se dozvěděl pointu. Dnes jsem se na film podíval podruhé. Dokoukal jsem jej celý, ale ta atmosféra, to se jen tak nezapomíná. Označení "Nejlepší Thriller všech dob" se vůbec nedivím a myslím, že je to pravda. Dávám plných 5 i přes to, že geniální pointa mi byla vyzrazena. Škoda. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Víte co mě na tomhle filmu nejvíc rozesmálo? Že moje máma zjistila tu konečnou velkou pointu už někdy po třičtvrtě hodině. A to se o SF nebo podobný mysteriózní žánr nijak zvlášť nezajímá a o tomhle filmu věděla jen, že je. Tak to mě nejvíc rozesmálo, protože mě to napadlo až asi o čtvrt hodiny později. Jinak příběh je notně temnej a zajímavej, i když žádná extra hloubka v něm není. To si nenalhávejme. Vlastně je to až neuvěřitelně přímočarej příběh, přestože často zobrazenej spíš v náznacích, než v jasném projevu. Ale herecký výkony jsou opravdu dobrý, nejvíc mě asi zaujala ta holka, kterou vidí mladý Haley a pak Haley sám. Líbí se mi ten styl vyprávění příběhu. Pomalej a nikam neutíkající, čekající až si divák přestane dávat pozor a pak náhle udeří. Ale za nejlepší film nebo nejlepší thriller nebo nejlepší SF to vůbec nepovažuju. Spíš tak vyšší nižší střední třída. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Film s atmosférou... jaká tu dlouho nebyla to, že Hitchcock byl král hororu, tak Shyamalan má nato být jeho nástupcem... Tenhle film (a hlavně konec) je tím čistým důkazem.Doufam, že se nebude zhoršovat a filmy budou jen lepší(to potom chci videt jeho 5 film ;-)). Bohužel tento film je asi tak na jedno dvě použití a pak naprosto ztrácí svůj účinek, ale přesto jde o záležitost, kterou musí každý vidět. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (81)

  • Latinská fráze, kterou říká Cole (Haley Joel Osment) v kostele, když se poprvé setká s Malcolmem (Bruce Willis), zní: „De profundis clamo ad te domine,“ což v překladu znamená: „Volám tě z hlubin, ó Bože.“ Tato citace tvoří první slova 130. žalmu z „Knihy žalmů“. (HappySmile)

Související novinky

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (více)

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Po zániku Země a Poslední vládce větru rozhodně nepatří mezi filmy, za které by M. Night Shyamalan sklidil příliš chvály. Pověst mistra napětí si vysloužil spíš Šestým smyslem a Vyvoleným, takže… (více)

Eastwood a Damon vidí mrtvé lidi

Eastwood a Damon vidí mrtvé lidi

20.09.2009

Clint a Matt si zjevně padli do oka. V prosinci má premiéru jejich společný „jihoafrický“ projekt Invictus, ve kterém si Morgan Freeman zahraje Nelsona Mandelu a Matt Damon kapitána ragbyového týmu.… (více)

Reklama

Reklama