Perfektní skóre

Perfektné skóre

Komedie / Thriller / Krimi

USA / Německo, 2004, 88 min

• Gemini

Ze skvělých animovaných Aut si vypůjčím slovíčko "přizdispáč". Anebo ne, tenhle podprůměrný kus, hrající si na jakousi nepřikrášlenou výpověď o nespravedlnosti amerického vzdělávacího systému, si nezaslouží žádné eufemismy. Je to naprosto přizdisráčská slátanina mixující dost nahrubo puberťáckou komedii s mravoučným dramatem. K tomu využívá pěkných tvářiček nadrbaných do klasických šablonovitých rolí a scénáristicky je slabá jako úsudek typického komančéra (a ne, nenavážím se do původních obyvatel Severní Ameriky). Přesně to vystihl Matty (čímž neříkám, že tvoje vypichování zajímavých komentářů považuju za něco, z čeho bych nadšením pěl ódy na radost, hombre;)), a tak se k tomu nebudu vracet. Perfect Score pro mě však je potvrzením dvou věcí - po a) Chris Evans je kromě Sunshine jen trapným pejzystratem nezasluhujícím nic než posměch. A po b) Scarlett, byla bys úžasná i v jutovém pytli;) Takže - ve výsledku dám 40%, a dost tomu pomohla i Scarlett Trinitsonová. Nic proti Carrie-Anne, ale Scarlett má hezčí nohy;)(9.3.2008)

Hurá... Konečne to nebolo len o hlúpych a trápnych vtípkoch a o týpkoch (nechcený rým), ktorí používajú slová ako "šukať", "cecky" a "fajka"... Film mal slušnú pointu aj príbeh, obsadenie výborné a tiež výkon toho obsadenia. Usmial som sa na "odkazoch" na iné filmy, ale aj na podarenom scenári... Vrámci teenage určite veľké prekvapenie (ktoré som nečakal) a preto sa odhodlávam dať štvorku ako vyšitú...(1.3.2008)

• Matty

Proč v tom jenom musela hrát Scarlett? Stres z podobně slaboduchých filmů je podobně škodlivý jako kouření. Asi se už budu muset smířit s tím, že zemřu mladý. Námět Perfektního skóre není originální, no, buďme rádi, že je. Postupně bobtnající skupinka středoškoláků zvorá závěrečné školní testy a jelikož každý z nich má dobrý důvod je udělat („je to můj životní sen“), rozhodnou se před druhým kolem pro malý švindl. I když jde o MTV produkci, naplánování ani provedení akce není zrežírována nijak cool způsobem, na podobný film je režie vlastně celkem nudná a nenápaditá. Co mě však štvalo opravdu nehorázně – aniž bych se tomu jedinkrát upřímně zasmál – bylo stupidní chování oněch študáků. Neschopnost rozeznat skartovačku od kopírky bych ještě toleroval u člověka s dokonale vyhuleným mozkem (jak proboha prošel předchozími třemi nebo kolika ročníky?), ale ne u člověka, který s největší pravděpodobností absolvoval základku. Až na jednu výjimku jsou navíc všichni ztvárněni od pohledu nesympatickými a do daných šablon (šprtka, hulič, frajer, celebrita) násilně naroubovanými figurkami. Když film přes odvážné kecy o nespravedlnosti amerického školského systému doklopýtal k pointě „s poctivostí nejdál dojdeš, hlavně musíš být sám sebou“, jenom jsem zalapal po dechu a tiše zkonstatoval, že alespoň podvádět naší školáci umějí lépe. Poslední dvě otázky jsou nasnadě: „Je na co koukat?“ a „Má smysl kvůli tomu (po)zřít 5580-ti vteřinovou esenci hlouposti?“. Ano, na výstřih Scarlett Johansson a ne, nemá to smysl. 20% Zajímavé komentáře: jojinecko, Džejkop(31.7.2007)

Pohodičková komédia s teraz už známymi hercami. Začínajúci Chris Evans a Scarlet Johanson podali uspokojujúci výkon pre takýto žáner. Perfektne skoré nemá vôbec nejaký super dej alebo zápletku. Prosto len chcete vedieť ako to cele nakoniec skonči. A skonči to tiež tak všelijako- smiešne. Aj keď perfektne skoré nepatri medzi top komédie na svete, ja som sa počas celého filmu celkom bavil. Už keď pre nič iné, tak aspoň kvôli tomu zhúlenému Číňanovi sa to oplatí pozrieť. Ten vyčnieval nad všetkými a bol najviac komický. Hodnotím 3,5 *(4.8.2013)

Tínedžerské filmy moc nemusím a keď sem tam niečo pozriem, tak je to výnimka ako tu kde ma zaujala Scarlett Johansson. Musím povedať, že film a herci sú celkom sympatický, zábavný a príjemný. Príbeh tiež nie je zlý aj keď väčšina filmu, ktorý ubehne ako voda, stojí len na dobrých hercoch. Keď vám padnú do oka máte vyhrané. Fajn oddychovka a poohliadnutie späť do školských lavíc. Ja som sa bavil. 80% - 4*(8.10.2013)