Perfektní skóre

• Nový Zéland

The Perfect Score

Komedie / Thriller / Krimi

USA / Německo, 2004, 88 min

nejdřív se seznámíme s pár děcky, co se bojí testů, potřebují bodíky na vejšku, když si sestaví dream tým pro získání výsledků, tak si zázračně zničí první akci, Pak přijde druhá, kde si vycucají heslo z prstů, no ono vlastně je lepší se soustředit jen na vztahy mezi nima a výsledek, že to vlastně zvládnou bez podvodů. JInak by z toho byla šílená pohádka, vedle který by i perníková chaloupka vypadala jako třípatrová luxusní vila s bazénem a výhledem na les.(27.10.2015)

• jojinecko

Je to síce ľahký žáner (čo iné môžeme od produkcie MTV očakávať) a žiadne hlboké veci som samozrejme nečakal, ale moja akceptovateľná hranica klišé, naivity a komercie bola v tomto prípade bohužiaľ výrazne prekročená. Hoci nejedná sa o nejaký total prúser, určite nie v rámci "teen filmov". Scarletka vo filme vždy poteší, ale hlavné je to, že všetci boli za každej situácie strašne cool a mali vždy dokonalý účes:)))))(16.12.2006)

• Matty

Proč v tom jenom musela hrát Scarlett? Stres z podobně slaboduchých filmů je podobně škodlivý jako kouření. Asi se už budu muset smířit s tím, že zemřu mladý. Námět Perfektního skóre není originální, no, buďme rádi, že je. Postupně bobtnající skupinka středoškoláků zvorá závěrečné školní testy a jelikož každý z nich má dobrý důvod je udělat („je to můj životní sen“), rozhodnou se před druhým kolem pro malý švindl. I když jde o MTV produkci, naplánování ani provedení akce není zrežírována nijak cool způsobem, na podobný film je režie vlastně celkem nudná a nenápaditá. Co mě však štvalo opravdu nehorázně – aniž bych se tomu jedinkrát upřímně zasmál – bylo stupidní chování oněch študáků. Neschopnost rozeznat skartovačku od kopírky bych ještě toleroval u člověka s dokonale vyhuleným mozkem (jak proboha prošel předchozími třemi nebo kolika ročníky?), ale ne u člověka, který s největší pravděpodobností absolvoval základku. Až na jednu výjimku jsou navíc všichni ztvárněni od pohledu nesympatickými a do daných šablon (šprtka, hulič, frajer, celebrita) násilně naroubovanými figurkami. Když film přes odvážné kecy o nespravedlnosti amerického školského systému doklopýtal k pointě „s poctivostí nejdál dojdeš, hlavně musíš být sám sebou“, jenom jsem zalapal po dechu a tiše zkonstatoval, že alespoň podvádět naší školáci umějí lépe. Poslední dvě otázky jsou nasnadě: „Je na co koukat?“ a „Má smysl kvůli tomu (po)zřít 5580-ti vteřinovou esenci hlouposti?“. Ano, na výstřih Scarlett Johansson a ne, nemá to smysl. 20% Zajímavé komentáře: jojinecko, Džejkop(31.7.2007)

• Bouřňák

Marně jsem první polovinu filmu čekal na nějaký moment, který by mi prišel alespoň mírně úsměvný (o vtipném ani nemluvím). Když se žádný takový nenašel, netrpělivě jsem celou druhou půli čekal jak ta blbost dopadne. Výsledek: Kruté pokoukání - ztráta hodiny a půl, které budete litovat. Opravdu nevím za co dát byť jen jedinou hvězdičku. Všem radím ruce a oči pryč. Film je proložen spoustou těch nejblbějších klišé.(31.7.2007)

Skupina šesti studentů se dala do kupy, kvůli neúspěchu v SAT, standardním výstupním testu ze střední školy. Každý z nich má svůj důvod, aby daný test udělal, a jak se zdá, jedinou šancí je předem získat správné odpovědi. A tak vzniká perfektní plán jak získat perfektní skóre. Ale během akce zjišťují, že není vše jen o testu... Taková obyčejná komedie, která nijak extra neuchvátí, ale ani neurazí. Vzhledem k přítomnosti vcelku neznámých herců se jim nedá moc vytýkat, a občasné díry ve scénáři se dají také se zahmouřením všech očí přehlédnout. Pokud zrovna nemáte co na práci, klidně na to mrkněte, ale nečekejte zázrak... prostě 2.5hvězdičky :)(28.11.2004)