Skvělí chlapi

• USA Wonder Boys (více)

Grady Tripp je usedlý univerzitní profesor, který má problém. Kdysi napsal vynikající knihu, ale teď neví, jak zakončit druhou. A nepovede se mu to ani tento víkend, protože ho čekají perné chvíle - setkání s nadaným studentem a notorickým lhářem Jamesem. Odstartuje se série nečekaných událostí, které převrátí jeho doposud klidný život úplně naruby. Hned ráno ho opustí manželka, pak do hry vstoupí těhotná milenka, shodou okolností šéfova žena, její zprvu zlostný a pak mrtvý pes, svůdná mladá studentka, bisexuální literární agent se svou transvestitskou přítelkyní a objeví se i svatební šaty Marilyn Monroe, takže tento víkend bude opravdu nezapomenutelný... (oficiální text distributora)

PanK.

Jeden z nejlepších filmů Douglese. Nastavené tempo se zdá volnější než by mělo být, ale není na škodu občas zpomalit. Bavit se budete skvěle. ()

Enzo555

Po Jayovi a mlčanlivý Bob vracajú úder je toto moja najobohranejšia VHSka. Budúci Iron Man a Spiderman spolu v jednom filme?? Pre gay decká bude ešte dôležitejší fakt, že obaja tu hrajú homos a ich filmové okolie to berie okej. 6hviezdu dávam za Marilyn Monroe a nadmerný pozitívny náboj ()

Amaranta

Tak napřed, to se mi to líbilo, pak, se mi to zdálo ještě lepší, a, pak zase, úplně blbý, ale úplně. Druhá půlka, nebo aspoň poslední třetina k čertu. Ten konec? No tak to raději budu číst ty předpisy a rodokmeny než takový sračky o šťastném závěru všech světadílů, prostě ten konec zpětně zkazil všechny ty super postavy a ještě se mi vysmál, jak jsem si mohla myslet, že byly tak super. Stačí hodit trávu po uklízeči a člověku se všechno prozáří, úplný láskyplný sluníčko pak z něj je. ()

tchempi

Film má dvě slabiny. Především se v něm odehrávají šílené, naprosto bizarní události, ale postavy se chovají, jako by to bylo na denním pořádku. Druhým problémem je motivace postav. Udělají nebo něco řeknou a hned v následující scéně to popřou a zachovají se zcela opačně. Plusem filmu je pro změnu celková pohodová atmosféra a skvělý Douglas. ()

Devilskitten

Výborně natočený film, skvěle vybraní herci a zajímavý děj, který vás rozhodně nebude nudit. Nenašla jsem jedinou chybu, opravdu skvělý film. ()

v.indruchova

Zajímavé, příběh nebyl nějak ohromující, přesto pobavil. Bylo to jak sen říká ze života. Příjemné, inspirativní. Slušné herecké obsazení. Doporučuji. ()

Petka92

Tak původně jsem se na tenhle film podívala kvůli obsazení. Ale nakonec jsem nadšená! Celou dobu jsem si říkala: "No tohle?!" "To snad nemyslí vážně?!" "Cože?" Ale všechno jenom v dobrém. Bavila jsem se a čekala jsem, co si zase vymyslí. Do teď na něj vzpomínám. ()

Kozlowski8

Grady Tripp je spisovatel a univerzitní profesor. Jednoho rána od něj odejde žena, čímž pro něj nepříjemnosti onoho dne nekončí - ba právě naopak - teprve začínají. Jejich hlavními aktéry jsou jeden jeho geniální student, homosexuální vydavatel jeho knih a jeho transsexuální přítel(kyně), slepý pes manžela jeho milenky, která čeká gradyho dítě a v neposlední řadě Grady sám - díky svému permanentnímu stavu lehkého či těžšího omámení trávou. Film nemá linii, kdy příběh začne a postupně se dostává k nějakému vyústění. Tady je to spíše souhrn událostí, které ale tvoří souvislý celek a díky skvělé práci režiséra je výsledný produkt velice vyvedený. Příběh má atmosféru a duši, skvělé dialogy, spoustu inteligentního humoru i dramatičnosti, výbornou hudební složku a neskutečně dobré herecké výkony, nad nimiž ještě vyčnívá Michael Douglas, který si roli evidentně velmi užíval. Tobey Maguire opět předvedl to svoje hraní - nehraní - téměř bez mimiky. Přesto mne (opět) zaujal a vůbec by mne nenapadlo jeho výkon zkritizovat. Ten kluk musí vysílat nějaké vlny, které vždy utnou mé chutě pořádně se vyřádit na kritice jeho herectví. Výborný film, na který nelze jen tak zapomenout. 85%. ()

onde

Skělý scénář, herci, režie, atmosféra, snad prostě všechno... Takhle má vypadat hodnotný film... ()

saaaky

Katie Holmes, Michael Douglas a Tobey Maguire byly pro mne jasnými indíciemi pro vyhledání tohoto filmu. A po shlédnutí musím říci, že jde opravdu místy o silné drama a jindy o opravdu humornou komedii plnou vtipných scén. Hůře se mi sledoval děj samotný, který je místy zmatený a zamotaný. Nicméně i přesto patří film k těm pozoruhodnějším a rozhodně si zaslouží širší zájem. Svatební šaty Marilyn Monroe, mrtvý pes ... prostě víkend jak má být ... ()

acervena

výborná atmosféra, a to pomrkávání Roberta Downeyho.. všichni hrají skvěle, nenápadný a takový pěkný normální film, na konci mi zůstal úsměv na tváři ještě notnou chvíli po skončení filmu.. ()

koci

Je radost sledovat tyhle pisálkovské filmy. I ty začínají pustou bílou stranou papíru. A jejich živelnost je pak, řekněme, plastičtější. Představíte si autora románu, scenáristu, režiséra a sebe jako posluchače jejich děl a nemůžete se těch uzlů nabažit. ()

(fun)tomas

Aj napriek utlmovákom proti bolesti a „zbožne milovanej“ nemocničnej atmosfére ma tento film dokázal neskutočne pobaviť a naplno vtiahnuť do deja. Douglasov večne zhúlený profesor/spisovateľ s opačným problémom tvoriaceho bloku, profesorov študent a notorický klamár, pomaly krachujúci vydavateľ so záľubou v transsexuáloch – nielen títo traja tvoria neskutočne vtipne vykreslené, ba priam až neuveriteľné postavy. Máme tu solídneho zástupca žánru dramedy. Aj keď dramatické prvky značne prevyšujú tie komediálne, sú to práve wonder boys, ktorí vám zabezpečia úsmev na tvári počas celého Wonder boys. ()