Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

AntonG. odpad!

Přiznám se, že jsem viděl jen tak 10 minut v poslední třetině filmu, ale co jsem viděl, tím jsem byl maximálně zhnusen. Vše, co na sportovních filmech nesnáším, mi bylo ve velkém cpáno každou sekundou filmu...no fuj. ()

baruss odpad!

Športový fanušík, za ktorého sa pokladám musí byť zhrozený. Podla mňa to točili ľudia, ktorí nikdy nevideli preteky efjednotky. A uznávam, že pre diváka ktorý nikdy preteky efjednotky nevidel to môže byť zaujímavá podívaná. Možno USA potrebuje vypäté športové situácie a dramatické momenty, ale naprosto film stráca zmysel pre realitu a nemá žiadnu výpovednú hodnotu pre športového fanúšika. Til Schweiger je síce môj pomerne obľúbený herec ale situáciu nezachránil. Jediné pozitívum filmu pre mňa bolo keď som na obrazovke zhliadol Juana Pabla Montoyu, ktorý vo filme stvárnil postavu Juana Pabla Montoyu, čiže si zahral sám seba a pár krát sa objavil aj vo výsledkovej listine, či pri predstavovaní pretekárov v štartovom poli. ()

ecceHOMMO

Potešil som sa filmu z prostredia F1. To priznávam. Ale autori nezvádli prepojiť príbeh F1 s príbehom samotných jazdcov a ich súkromia. Pričom akonáhle sa dej filmu dostal mimo závodného zápolenia, nedokázal zaujať, bol nezaujímavý až nudný. A výkony samotných hercov: Sly si odviedol svojský štandard, Til Schweiger potešil, Estella Warren - to vlastne ani herečka neni a nikdy nebude ( takže radšej no comment). ()

Dawid199

Ve své podstatě béčkový a okoukaný námět převeden do napínavé podoby. Navíc si jakožto hnidopich cením licencovaných vozů CART ze sezóny 2000/2001, stejně jako perfektního a sedícího soundtracku. Co by to ale bylo za film bez hereckých výkonů hlavních aktérů. A jelikož jsem díky všem těmto faktorům jednu dobu koukal na tento film skoro pořád, zasloužil si místo v mé TOP. ()

lennyd

Blíží se konec sezóny, a stále ještě není rozhodnuto. O titul budou bojovat dva závodníci: chladný a přesný Beau Brandenburg (Til Schweiger), a mladičký Jimmy Bly (Kip Pardue). Ten ale nepříliš dobře nese obrovský nárůst popularity, a tak majitel týmu Carl Henry (Burt Reynolds) zpět do týmu zve bývalého jezdce a starého pardála, Joe Tanta (Sylvester Stallone). Ten by měl mladému Jimmymu ukázat, jak se s svými problémy vyrovnat a Beaua Brandenburga porazit ... Vzhledem k tomu, že formulky mám rád (i když na natáčení přímo Formule 1 nedostali filmaři povolení), tak jsem k filmu trochu benevolentnější, a nad scénami, kdy závodníci "ukradnou" formule z přehlídky, aby si dali závod po městě dokážu přivřít oko (navíc v té Emerice maj asi lepší silnice, páč na našich silnicích je to o utržení kola i s teréňákem). Příběh je tak trochu naivní, ale vše vynahrazují nádherně dynamické scény ze závodů (i když s těmi výbuchy to Renny Harlin trochu přehnal). Hezké bylo, jak jsou jednotlivé závody natočeny i s balastem okolo (polonahé dívky, šlapající muzika, a tak).. ()

noriaki

A Slyova dekáda pekla plynule pokračovala v novém tisíciletí. Tady se nemůže vymlouvat vůbec na nic, protože si k filmu napsal i svůj scénář, který je jeho suverénně největší slabinou. Některé scény jsou tak pitomé, že by vypadaly hloupě i v osmdesátkovém akčním béčku, natož v závodním dramatu. Dojem nespravily ani příšerné triky, ani zmatený střih závodů. Tohle nemá atmosféru, napětí, myšlenku ani zábavnost. Hvězdičku navíc dám za hudbu Kupodivu se jí nějak daří udržovat dojem pohodového filmu. ()

lykan9

Prozatím nejhorší scénář, který jsem kdy viděn od Slye převedený na filmový plátno. Prakticky bylo všechno špatně. Režie, střih i herecké výkony. Jen v jediné chvíli byl film zajímavý, a to v době, kdy došlo k té velké nehodě. K tomu přičítám slušný výkon Tila Schweigera a docházíme k hodnocení jedné jedné slabé hvězdy. ()

JohnSmith

Slabý závodnický film, kde si víc užijete tlachání a románků než závodění. Bohužel i to málo závodění není kdovíjak zajímavé. Jediné co tak utkví v paměti je honička ulicemi Chicaga. ()

VanTom

Staromódní chlapské rozumbradování Rockyho do dravého videoklipového pozlátka Rennyho Harlina, a vlastně ani do týmového světa formulí, naprosto nezapadá, navíc vyslovuje jedno zoufalé klišé za druhým – aspoň že zde nenachází žádného podlého, podvádějícího "záporáka". Režie drží plyn neustále na podlaze, ovšem provařený scénář ji viditelně brzdí; hvězdičku mínus si pak rozhodně zaslouží nereálné vyobrazení organizace a bezpečnosti závodů, (digitálně) megaefektní bouračky "raket" sem pak dolétly vyloženě z žánru sci-fi. ()

nevermore

Dějově kurva slabý. Přednosti tohohle filmu jsou jen drobný - občas fajn soundtrack, závod přes město a ty vizuální věci typu nadjezd přes kraj trati a přeletění do vedení (Sly) nebo ty efektní havárky.  Znova vidět ale nechcu. ()

cross

Chci předem upozornit, že můj názor je velice subjektivní, pre jsem si ho vytvořil ještě před samotným začátkem filmu a následující děj ho pouze prohluboval. 1.) Formule nežeru a jsou pro mě zajímavé asi stejně jako sledování dětského odpoledne na elektro-autíčkách 2.) Stallone je určitě hitmakerem v posilovně, ale ve filmu mu to bez urážky moc nejde 3.) Harlin je schopný akční režisér, ale většinou má neobyčejnou smůlu na projekty a konečně 4.) Stallone je dokonalý charakterní herec - tedy v porovnání se svým scénáristickým talentem... Podtrženo sečteno, není to až tak hrozné jak píšu, ale já se do konce koukat nevydržel! ()

Ravi

Tak tento kousek mi nedává dlouho spát, dříve jsem si jeho prostoduchost tolik nepřipouštěl, ale po nedávné repríze jsem musel uznat, že jde o zvláště nepovedené ztvárnění života kolem závodů formule. Pominu tísíc faktických chyb, které by se dali přehlédnout, a předhodím lvům strašně nevhodnou volbu hudby v řadě prvé, scénář jak řešeto v řadě druhé a konečně musím zapovědět i špatnou kameru, kterou podporuje mizerný střih. Pokud jde o scénu, kdy dva vedoucí závodníci zastaví a jdou pomoct kolegovi, který po třiceti saltech skončí v rybníce uprostřed plamenů, nehodlám se vyjadřovat. Za Stallona a Schweigera dávám 20% = 1/5 ()

Kosmik 1

Formule je brak, ale Sly tu zachraňuje co se dá. Dát odpad by bylo příliš kruté a to si Stallone nezaslouží. Bohužel tuhle slátaninu nemůže ani on vytrhnout, přesto dávám průměr. ()

Narcis

Scénář mohl být lepší, ale ty efekty.R.Harlinovy se povedly - udělal pro závodní filmy to co matrix pro akční.To také měl v plánu. Jedna z těch lepších rolí Slye. ()