Leopardí žena

• slovenský

Leopardia žena

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Při prvním zhléhnutí snad trochu ztřeštěný děj, který vás nenechá ani na chvilku oddechnout. Nicméně právě neskutečně rychlý děl a smršť dialogů ( a samozřejmě nepřekonatelné herecké výkony) dělají z tohoto snímku geniální komedii, která se svým komediálním tématem vymyká běžnému snímku dané doby. Díky Bohu: to ho totiž činí skvěle nadčasovým(15.3.2011)

Typická americká komedie 40.let nebyla myslitelná bez "happy endu". Z dnešního pohledu by byla trochu naivní.(8.4.2009)

Romantickým komediím jsem se odjakživa vyhýbal, ale tyhle starý černobílý mají něco do sebe. Té romantiky tam není zas tak moc a hlavně je tu hodně zábavy. To platí i o Leopardí ženě (ať žijí doslovné překlady :-D). Skvělá svižná komedie, plná bláznivých situací, perfektních dialogů a skvělých hlášek. Katherine Hepburn a Cary Grant tvoří perfektní dvojici a Katherine je naprosto famózní.(24.10.2010)

• MissJ

Moc jsem se nezasmála. Variace na téma v "Co dál, doktore?" s Barbrou Streisand a Ryanem O´Nealem, to je ovšem jiný kafe.(29.5.2010)

• Toshiro

Otravná komedie Grant-Hepburnová.(15.12.2005)

C.Grant.... a K.Hepburn ...perfektní komedie.... ale jedině s titulkama.....to se nedá popsat...to jen cítit a žít.....(1.11.2008)

Ano, Susan byla skutečnou živelnou pohromou. Zkřížila Davidovi cestu a všechno zamotala. Napadlo mě srovnání s českým filmem Eva tropí hlouposti. Eva by si se Susan klidně mohla podat ruku. Obě byly totiž úplně stejné, nebo alespoň stejně potrhlé.(1.5.2009)

• Mairiel

Při sledování tohoto filmu se mi dělalo fyzicky špatně, ani při nejlepší vůli jsme se nebyla schopná dodívat na osud trpícího muže postiženého setkáním s totální slepicí. (uf, musela jsem to ze sebe dostat...)(23.5.2009)

Na můj vkus možná až příliš ulítlá komedie. Prvních několik minut mi dalo zabrat, protože na takový styl si není lehké zvyknout. S ubíhajícími minutami se situace naštěstí zlepšovala a po skončení filmu jsem byl vlastně spokojen. Gagy sice nejsou takové, že by vyvolávaly záchvaty smíchu, ale pro pobavení stačí, dále je tu svižné tempo a kouzelné finále (vězení) s ještě lepším vyvrcholením (muzeum). P.S. Grant mi ve filmu sedl, což bohužel nemůžu říct o Hepburnové. 8/10(3.9.2009)

70%(12.1.2011)

Mile potrhlé - těmito dvěma slovy by se asi dal shrnout celý film. Dívala jsem se na něj hlavně díky jménu režiséra, ale v neposlední řadě také díky Katharine Hepburn, kterou jsem dosud v žádném filmu neviděla. Takže jsem to konečně napravila. Určitě existuje více lepších filmů s ní, ale v televizi dávali zrovna tento... Je to celé potrhlé, ale takovým způsobem, že je vám to milé. Děj je docela zamotaný a konec je bláznivý snad nejvíce. Nevíte, zda se smát, nebo nad touto komikou zakrývat oči. Film se totiž místy blíží až ke grotesce, což nemusí být všem po chuti... Mně se to ale nakonec docela líbilo, nejlepší byl Cary Grant, Katharine bych musela vidět ve více filmech, než si na ni udělám pořádný názor. Ne, že by nebyla dobrá, ale znám herečky, které mi jsou více sympatické. Možná to bylo i tou rolí a "pošahanou" postavou...(16.6.2013)

Viděl jsem tento film bohužel jen dabovaný, a i když to nebylo špatné, zdálo se mi to až moc ukřičené. Některé situace byly až moc do absurdna, což mi moc nesvědčí, ale jinak moc dobrá komedie.(28.10.2008)

• YURAyura

1/10 Hmm tak to jsem vazne necekal... Tri z mych oblibencu H+H+G v naproste kravine, ktere opravdu chybi ftip - za celou dobu jsem se zasmal dvakrat - jednou uz jsem zapomnel u ceho a po druhe pri kockovani leprda se psem. Katharine je nesnesitelna, Cary uplne mimo, humor o neco malo vys nez u bratri Marxu, porad jsem cekal, ze se to zlomi do neceho divatelneho, ale od jiste doby uz jsem se jenom modlil, aby to co nejdriv zkoncilo. Spaste dusi - fakt des!(5.3.2009)

90%. Musím říct, že Leopardí žena nedosahuje takových kvalit jako My man Godfrey nebo Lady Eve nebo Lubitschovo komedie a možná, že i His girl Friday zase od Hawkse je o něco lepší, přesto je to komedie ohromně půvabná, fakt vtipná a se spádem, kterej je určitě jeden z největších v dějinách filmu. Skvělá a krásná je Katharine Hepburn, vtipnej a milej je Cary Grant a leopard je taky sympatická kočička. Myslim, že Hawks se u tohohle filmu bavil a nás baví dodnes.(26.12.2007)

Komedie, která naprosto obstojí v současném měřítku. Spíš bych řekla, že zadupává většinu současných komedií do země svou inteligentní srandou, fajn postavami a slovními přestřelkami hlavních hrdinů. "Ve chvílích klidu jsem k vám zvláštně přitahován. Bohužel chvíle klidu nebyly." Má rád psy. To jako že je má rád nebo je žere?" Asi by ještě lepší bylo původní znění. Nevím proč jsem si před tím vždycky myslela, že Leopardí žena je gangsterka nebo špionážní drama :-). O to víc jsem se pobavila. Ve druhé půlce to začalo být trochu jednotvárné, ale do svých oblíbených starých amerických filmů si ho určitě zařadím. Ve své katogorii a při pohledu na rok vzniku si pět hvězdiček rozhodně zaslouží.(6.4.2011)

Must-see pro všechny filmové nadšence a milovníky: Katharine Hepburn, Caryho Granta, leopardů, teriérů, kteří všechno, co najdou, zahrabou na zahradě a znalců interkostálních klavikul všech zvířecích druhů! "I can't give you anything but love, baby. That's the only thing I've plenty of, baby..."(7.9.2008)

V dobe vzniku, tesne pred vypuknutím druhej svetovej vojny, brali ľudia, ako diváci, dnes už legendárnu, screwball komédiu, Leopardia žena tak, že ju odignorovali, t. j vzišiel prepadák, ktorý skoro zničil kariéru 4. oscarovej Katharine Hepburn ( samozrejme, ešte ich nemá, ale bude ich mať, a stane sa doživotnou LEGENDOU, aj po smrti, lebo ju zatiaľ, žiadna kráska neprekonala. ), a všestranného, Howarda Hawksa, ktorého vyhodili z R.K.O. Až po dlhom čase všetci zistili, akú chybu urobili, keď si nechali ujsť šialenú komédiu s postavami, ktoré stvárajú neuveriteľné kúsky, kde do popredia sa dostáva leopard, a nebude sám, ktorý robí výtržnosti, čoho svedkami sú Dr. Huxley, ktorý by rád dostal dotáciu milión dolárov na múzeum, kde pracuje na brontosaurovi, kde mu chýba jedna kosť , taktiež sa má ženiť, ale spoznáva „osudovú” ženu - Susan Vance na golfe, a odvtedy sa ich cesty spoja v neustálom behaní, s trapasmi, scénami, aké by nevedeli predviesť, ani na mol opití, bratia Marxovci v réžii Hawksa, ktorý je vyvolený pre tento druh filmu, jeho všestrannosť, je návyková, zvláda rôzne žánre, kde Hepburn a Grant, sú ako utrhnutí z reťaze, takéto kreácie chcem vidieť jedine v originálnom znení, že škoda je nevedieť angličtinu, ako postavy vo filme, vtedy by človek sledoval 100. minútovú jazdu, ako na horskej dráhe s leopardom, ktorý sa fixuje na populárny šláger, tak vtedy sa dobrovoľne necháva rozmaznávať, až dovtedy, kým si nevymení úlohu s divokým leopardom, so psom Georgom, ktorý ukryl vzácnu kosť, policajtami, ktorí všetkých „podozrivých” , pozatýkajú, či cirkus, bohatá teta s tučným kontom. Z Katharine sa mi vylepšila nálada na maximum, dokonalo nedokonalá žena s manierami, alebo Cary Grant, ktorý je zmanipulovaný, naivný, roztržitý Dr. Huxley, kde protiklady sa zázračne priťahujú... Odkedy spoznal Susan, tak všetko je hore - nohami, ale nebyť nej, nikdy by nezažil zážitky, ktoré by si nedokázal predstaviť ani v najdivokejšom sne, a tak ja som za, že sa spoznali, kde David a Susan, vytvárajú dvojicu, na ktorú v žiadnom prípade nezanevriem. Až čas uzrel, aký výnimočný snímok môže byť, ktorý v mojom rebríčku zastupuje žáner, komédia v unikátnom, ale vo výbušnom vzťahu muža a ženy, ktorí prežívajú situácie, ktoré by som chcel prežiť aj ja. Pomerne, ale náročné pozeranie sa chystá... Nevidieť to by bolo väčšou „chybou”, akou bolo ich prvé stretnutie. PS: Kosť Susan prinesie kosť Davidovi do múzea, ale až na konci, a tak má konečne vytúženú dinosauriu kosť...(27.6.2014)

Neskutečná komedie, u které jsem se smál v podstatě od začátku do konce. Úžasná chemie mezi herci funguje naplno, ale to vše je podáno neskutečnou kadencí, kdy vtipy se střídají jeden za druhým, některé méně nápadné, o to zábavnější, pokud si jich všimnete. Tohle je prostě něco, co se musí vidět a nesmí zapadnout.(22.8.2014)

K maximálnemu hodnoteniu a naprostej dokonalosti, chýbalo tejto non-stop turbulentnej komédii snáď len jediné. Totižto postava stvárnená skvelou Katharine Hepburn, je aj na tento žáner až príliš nepravdepodobná a nereálna. Nikdy za svoje počínanie a narobené chyby nepyká, je miestami až nesympatická a škody nikdy nenapraví. V skratke, je to ,,grázel,,! To, že je v určitých momentoch nadmieru sladká a okúzľujúca, veľa nepomáha.(22.1.2015)

Nezapomenutelná Kathrine Hepburn.(12.3.2013)

Cary Grant s Katherine Hepburnovou su absolutne skveli, jedna skvela scena strieda druhu, este teraz, ked si na niektore spomeniem tak sa rozosmejem a tak mi nezostava konstatovat nic ine ako, ze tato komedia je pre mna proste dokonala!(19.1.2010)