Zhasni a zemřeš

• USA Lights Out (více)

Sayko

Ten nápad je úžasnej, vo tom žádná.. a vlastně nevím, co bych tomu filmu vytknul. Je to horor přesně pro tuhle dobu, pěkně zapadá a bude se líbit nejednomu teenagerovi. Pro starší publikum to tedy už asi nebude, to ne.. je to totiž takový jednoduchý snímek, který má člověka vystrašit, a to hned od začátku. Jsou tam ty klasické hororové prvky, jako například blížící se stvůra každým zhasnutím, nevěřící policisté.. Připomíná mi to Sandbergovo kraťase, tohle je kraťas nataženej do hodiny a půl (ani ne)... Atmosféru si to udělat dokáže a já osobně se bál, ale jen tak ve dvou minutách, kdy jsem věděl, že tam bude jumpscare. U toho jsem se leknul a tím to skončilo, to je ten problém. Atmosféra se tam vytvoří, ale nepřetrvá, nebude vás mrazit ani ve chvílích, ve kterých žádný jumpscare není.. A tohle já miluju, když mě to monstrum pronásleduje a já se bojím celý film. U tohoto snímku se tohle neobjevilo, ale i tak to stojí za zhlédnutí a je to příjemná, hororová oddechovka. ()

Pat.Ko

Lights Out je skutočne dobrý moderný horor. Ponúka dramatické napätie a tiež úžasné herecké výkony. Každý herec si svoju úlohu plnil bravúrne, postavy sú na svoje úlohy veľmi dobré skonštruované. Najlepší výkon podľa všetkého určite podala Maria Bello. Tma a strašidelný efekt, využitý v tomto filme, fungujú veľmi dobré. Diana a vizuálne prvky, ktoré ju tvoria, sú spracované veľmi dobre. Úvod filmu je tiež veľmi efektívny pri pokuse o skutočne strašidelný dojem. Tento film nie je ani príliš krutý, ani príliš groteskný, má minimálne množstvo krvi a niektoré násilné obrázky, čo je dobré a múdre rozhodnutie filmových tvorcov. ()

morize

Slušný potenciál, ale celý film na mě nakonec působí poměrně lacině. Zajímavé a tajemné postavy jsem se přestal bát až příliš brzy. Slabší ★★★. ()

Prochy38

Myslím, že v rámci žánru lehký nadprůměr. Velesympatické obsazení. Od M. Bello, přes T. Palmer k dalším... Scény byly možná krajně čitelné, ale stejně, i když víš, co bude následovat, ta atmosféra byla podmanivá. Hudba dost dobře volená. Ze začátku jsem měl problém se střihem, ale buďto jsem si zvykl nebo se zlepšil... Spokojen. Místy mi dobře nebylo :) ()

Alaitos

Nemám rád horory, které děsí jen prvoplánovými lekačkami, takže za tohle palec dolů. Oceňuji však absenci otevřeného konce a poměrně sympatické postavy. ()

fredisek

Konečně horor, kde není tisíc nesrovnalostí a otázek. Všechno se v závěru dozvíte a nedočkáte se lákačky na případné pokračovaní (palec nahoru za to). To všechno ale na úkor toho, že prakticky od začátku víte, jak se bude příběh vyvíjet. Finále je sice překvapivé, ale zbytek příběhu je naprosto šablonovitý a každého, kdo viděl aspoň pár hororů, musí napadnout, že to světlo, které Rebecca najde ve sklepě, nebude na Dianu fungovat...A takových momentů tu bylo víc. Lights Out je dobře natočený horor, ale zapomenutelný. ()

Mimomisu

Horory vzdycky v kine trochu ztraci, ale i tak se mi libilo. Hlavne par odlehcenejsich momentu a narazky, postavy, ve vysledku to bylo mnohem komornejsi, nez jsem cekal. Prekvapive rychla expozice me trochu zaskocila oproti zabehlym schematum a trochu moc se spolehalo jen na ustredni napad (at uz jakkoli skvely a desivy), ale urcite jeden z tech lepsich hororu poslednich let. Slusela by mu prodlouzena reziserska verze. 7/10 ()

Spacecore

Tak byl jsem na hororu s přítelkyní, která se u lekaček opravdu leká a u hororů bojí. Já jsem hororový fajnšmekr, něco nakoukáno mám a lekačky mě opravdu neděsí, takže žádný strach nefungoval, nicméně natočené to bylo hezky, herci mě bavili, hlavní duch taky. Vytknul bych krátkou stopáž, chybělo tomu 20 minut a nějaké lepší vysvětlení, o co tam šlo. Pořád nechápu některé zásadní spojitosti. Ale jako film to funguje, stálo to za návštěvu kina. 3,5 * ()

bobstock

Škoda vystříleného potenciálu v traileru. Zhasneš a rozsvítíš a podivný stín se blíží a blíží, náhle ti selže světýlko úplně a ono tě to rozseká na cucky. Zajímavé lákadlo do kin. Jenže ono tam tak už nic jiného není. Zlý duch tlačí na pilu hned od začátku a než diváka začne zajímat, proč to všechno, přijde mrzutost ve stále se opakující akci. 60% ()

qxkamo

Desive zlo, Diana, je najlepsie zahranou postavou. Velmi sa mi pacilo to zhasinanie svetiel, super momenty, kedy clovek caka to najhorsie a uz vopred sa boji o vlastny zivot, ako keby to sam zazival, no a prave o tom ma kazdy horor byt. ()

Zombi

Působivý horor, který šlape od první minuty a přichází s originálním nápadem, kdy je duch vázaný na tmu. Tento nápad je v průběhu filmu různě variován a je zajímavé sledovat s čím tvůrci přijdou příště. Charaktery jsou dobře obsazené i zahrané, film je krátký a děsí hned od začátku. Spokojenost. ()

Caine

Myslím si že moc dobrý horror. Akorát ta zápletka (a díky tomu i závěr) mi přišla hodně přitažená za vlasy. A navíc takový dost čitelný a předpokládatelný konec. Ale jinak spokojenost a atmosféra byla fakt hustá! Prostě zhasni a zhasneš... ()

Mortemiss

Nápad zajímavý, provedení průměrné. Po skončení filmu jsem stále čekala na nějaký ten překvapivý zvrat. Malinko mě mrzí, že nebyl více rozvedený vztah mezi Dianou a jejich matkou, takový ten návrat do minulosti. ()

Tuzinho

Horory nemusím, ale tohle mě nějak nalákalo a rovnou tedy do kina, ať to má ten správný říz. A opravdu nelituji, atmosféra, zvuky, věrohodní herci, jednoduchost . Pár lekaček, které při rozhlédnutí po kině opravdu fungovaly dokonale. Mě to prostě bavilo a splnilo účel hororu. 5* ()

Heero

Přesně jak psal hororový specialista "Marceloo", otřelé hororisty lekačky z Lights outu nemůžou nikterak rozhodit. Přesto se nejedná o žádné béčko a určitě stojí za shlédnutí. Sympatické postavy dobře zapadající do jednoduchého děje kontrastují s naopak nepříliš sympatickou matkou, kterou se zmocňují podzimní chmury:) a nejen to...to co je ve tmě. ()

BlackHood

Film skvělý, ale je to adept na film s nejspoilerovatějíším trailerem ever :( Pokuď jste trailer neviděli, nepouštějste si ho!! ()

Rock vs. Superman?

Rock vs. Superman?