VOD (1)

Epizody(8)

Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

Trailer 2

marhoul

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Knihy i povídky jsem četla, povídky jsou vážně TOP. Chápu, že natočit předlohu stejně, bývá na programu málokdy, čili to mě až tak netočí. Ovšem čekat na tento výsledek dva roky? Chápu rozhorčení některých diváků. Henry mě jako Zaklínač baví, žeru mu to sakumprdum, i tady to celé opět stálo a padalo na něm. Atmosféra skvělá, duševní poryvy fajn, ale Ciri má mít 10-12 let, děcko, takže emancipovaná samostatná dvacetiletá hlavička makovička je stejná konina, jako třeba černý elf ve slovanských baladách. Výběr Yennefer mi neseděl od startu, no dlouho bychom tu byli, pokud bych měla vypisovat, kdo všechno mě v seriálu, na rozdíl od písmenek, vyrušoval... Vesemir byl ale zvolen dobře. Na fantasy koukám ráda, čili uzavřu takto: nejlépe asi divák udělá, pokud ke druhé sérii přistoupí jako k Zaklínači, natočenému na motivy Zaklínače. Knihy samy o sobě mají vcelku složitější děj, ale proč to tvůrci ještě víc a nesmyslně došmodrchali, je mi skutečně záhadou. První díl byl krásný. ()

3DD!3

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O dost slabší než první řada. První díl je parádní, ale pak už to jde od desíti k pěti. Politikaření, a úskoky, nějací nedůležití panáci řeší válku a já usínám. Geralt a Ciri jsou super. Dobře zahrané zajímavé postavy. Ti ostatní většinou nudí. Dialogy jsou často toporné a hloupě poukazují na věci, které by při lepším scénáři byly jasné. Akce je fajn, ale je jí málo. Výprava parádní a příšery zajímavé. Podle toho co čtu se zase tvůrci nedrží předlohy tak snad se poučí do příště. Vždyť jak dopadla Hra o trůny, když tvůrci začali improvizovat? ()

Colby Sawyer

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na úvod komentáře musím zmínit Dunu Denise Villeneuvea, která měla premiéru pár měsíců před druhou sérií Zaklínače. Z toho filmu totiž vyloženě vyzařuje s jakou láskou, péčí a umem byl dělaný. Je to perfektní příklad dokonalé adaptace. Nejedná se o zfilmování knihy 1:1, některé věci chybí, některé jsou navíc a některé se stanou jinak, ale ze všeho dýchá ta knižní Duna, kterou fanoušci milují. Věřím, že kdybychom si s Denisem šli posedět do hospody, tak si o Duně jako dva obrovští fanoušci vydržíme povídat hodiny. S Lauren by to ovšem bylo jiné, protože by mě z hospody do deseti minut vyvedli za rušení pořádku a pohoršování mládeže sprostými výrazy. Druhá série je totiž příkladem adaptace z přesně opačné strany spektra, lidově řečeno: "Je to prostě SRAČKA!" Podrobněji jsem se vypsal u jednotlivých epizod, takže tady zmíním jen obecné věci, co mě na druhé sérii serou nejvíc. První je fakt, že se fanouškům lhalo do ksichtu, tvrdit, že se nebude vymýšlet vlastní obsah a pojede se podle knih, jen aby se už od druhé (DRUHÉ!) epizody jela kompletní fanfikce, je urážkou, ze kterou by si Lauren zasloužila pár facek. Ok, tak si budeme vymýšlet, což mě vede k druhému bodu. Vymýšlet si má smysl, když máš co vymyslet, jenže to Lauren evidentně neměla. Všechny ty vymyšlené linky, které většinou stejně nikam nevedou, nejsou zábavné, postrádají logiku a hlavně oproti hluboké předloze jsou to úplně prvoplánově brakové bláboly. Postavy skáčou tam a zpět jakoby se všechno dělo na jednom náměstí, blijou ze sebe prázdné fráze a většinou to jsou jen bezcharakterní panáci, na které tvůrci nalepili známé jméno z knih. Navíc všechny postavy až moc používají  slova "fuck" a "chaos". To první je jen trapný apel na "dospělé" publikum, to druhé zase marná snaha znít chytře a sofistikovaně. Třetí věcí, kterou musím vypíchnout, jsou monolity a věci s nimi spojené. Dalo by se říct, že právě monolity jsou hlavními hrdiny druhé série. Všechen děj je podmíněn něčím s monolitem, motivace postav i zvraty, prostě úplně všechno. Celý jejich koncept je samozřejmě vycucaný z prstu, nemá hloubku a kvůli němu se popírá lore, charaktery i schopnosti postav, dokonce i boje jsou kvůli nim dost na hovno. Lauren zřejmě oprášila děj nějaké povídky, kterou napsala v pubertě a narvala jí do seriálu za desítky milionů, zatímco se dušovala, že to přece bude podle knih. Věci jako miscastové faily, podprůměrná režie, neexistující soundtrack či výprava, která se stále na GoT zdaleka nechytá, nestojí za podrobné rozebrání, stejně jako mnoho dalšího. Doufám, že do třetí série si ty knihy na place přečte i někdo jiný než Cavill, protože je evidentní, že krom něj je nikdo ani neviděl. Přiznám se, že bych u Zaklínače rád viděl Benioffa s Weissem, to jsou podobně špatní scénáristi jako Lauren, což potvrdí všichni, co viděli osmou série GoT, ale na rozdíl od ní, si ty svoje kraviny začali vymýšlet až když museli, u Zaklínače už je víc jak 20 let hotová celá sága, ale z vysoka se na ní u Netflixu kašle, je to škoda, byl by podle ní fajn seriál... () (méně) (více)

Astaroth12

Zaklínača som si popravde už moc nepamätal i keď ubehlo len cca dva roky od videnia prvej serie. Asi do polovice druhej serie som sa trocha strácal v deji a aj keď prichádzali alebo odchádzali nove či staré postavy, jasno som stále v tom celkom nemal. Zlom nastal až v posledných dvoch epizódach, tam to už dávalo celkom zmysel o čom je tato séria. Monstra boli dokonale, ani si nejako neviem vybaviť, ktoré bolo z nich najlepšie, ale prepracovanosťou môžu konkurovať ktorémukoľvek fantasy seriálu.. Tá koncova vybíjaná v zaklínačovom  brlohu bola veľkolepá a úchvatná. Je pravda, že už to nebolo po celu dobu tak skvele ako prvá séria, ale stále má čo ponúknuť a do starého železa sa zaklínač i zo svojou partiou nechystajú. Strašne potešili trpaslíci, tých som si pamatal aj z jednotky a aj viem prečo. ()

EvilPhoEniX

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z očekávaných seriálů roku Zaklínač dle reakcí asi nenaplnil úplně svůj potenciál. Fanoušci her i knížek jsou poměrně zklamáni, ale pro mne jakožto nepolíbený předlohou jen čistě z pozice diváka milující Fantasy jsem si to užil víc než dost.Henry Cavill se opět potvrdil, že je velká cástingová trefa a skvělá je i Freya Allan v roli Ciri. Trochu mě zde zklamala Yennefer, která celou sérii nemá žádné schopnosti a její linie je tedy docela nezajímavá. Marigold tradičně skvěle zpívá a zbytek postav mě až tak nezaujal. Dějově je to podobně jako první série docela náročnější na orientaci ( spousta měst, lokací, názvů a postav). ale podobný problém jsem měl i u GOT, až někde u 3-4 série jsem se pořádně začal orientovat v postavách a městech, takže to jako výtku neberu. Co však docela zamrzí, že se šetří akcí ( jedno monstrum za díl je docela málo), ale když se objeví tak sánka dole. Všechny monstra patří ke špičce všech Fantasy a fakt, že je to Rko ( nevzpomínám si na jiné Rkové Fantasy), tak místy šťavnaté Gore seriálu sakra sluší, leč chtěl jsem ho více. Naštěstí je seriál dostatečně zábavný, výpravně drahý a poutavý i v těch komornějších scénách, takže jsem k nudě nesklouzl ani jednou a to se počítá.Já jsem spokojen.Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor 3/5, Násilí 4/5, Zábavnost 4/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 8/10. ()

• Když Ciri prochází zbrojnici na Kaer Morhen, je možné zahlédnout Geraltův stříbrný meč z třetího dílu herní série. (NiWi)
  • V knižní předloze Marigold (Joey Batey) podléhá nátlaku a Rienceovi (Chris Fulton) poví, kdy Geralta (Henry Cavill) viděl naposledy, i něco málo o Ciri (Freya Allan). V tu chvíli nastupuje na scénu Yennefer (Anya Chalotra), která Marigolda zachraňuje. Rience ke svým spáleninám však nepřichází skrze hořící alkohol, ale ohnivé kouzlo, které po něm čarodějka vrhla. (Geralt z Rivie)