poster

Červená řeka

 • USA

  Red River

 • Slovensko

  Červená rieka

Western / Dobrodružný / Romantický / Akční

USA, 1948, 133 min

 • Crocuta
  *****

  Těžko by se našel lepší film o honácích dobytka a realističtější zobrazení cesty s opravdu velkým stádem. Wayne i Clift jsou vynikající a hlavně uvěřitelní v rámci psychologie svých postav - člověk chápe jak Dunsona, tak Gartha ( i když sympatie budou asi spíš na Garthově straně). Ani dost násilný happyend snímku příliš neubírá na jeho kvalitách.(14.8.2007)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Rozmáchlý epický western z časů dobývání Západu, časů tvrdých mužů s ostrými lokty a udřenými dlaněmi. Velká cesta kolem Red River uběhne "od setkání chlapce s krávou a muže s býkem". Filmová povinnost pro každého milovníka westernů a chovatele dobytka. Trailer: http://www.facebook.com/video/video.php?v=1070444971323(15.6.2010)

 • marcek
  *****

  Abych řekl pravdu, tak já moc zastáncem westernovek nejsem. Samozřejmě kromě těch, kde hrají T. Hill a B. Spencer nebo Clint Eastwood. Ale tenhle filmeček se mi vážně moc líbil. I když jsem byl velmi ospalí, tak jsem se na to díval až do jedné hodiny ráno. Nejlepší byl ten dědula co prohrál ty zuby v kartách (nevím jak se jemnoval) :)(28.5.2007)

 • corpsy
  ***

  Boli doby, keď sa točili westerny westernovejšie, ako ktorékoľvek potom. V dnešných časoch ich už v ponuke nenájdeme. A preto sa treba vracať ďaleko do minulosti, hlboko do histórie filmu, aby sme našli kúsok, ktorý páchne špinou a potom kovbojov a honákov, dusia všadeprítomným prachom a ponúkajú notnú dávku hrdinstva a divokozápadného sentimentu. Tak ako RED RIVER.(21.7.2015)

 • Jossie
  ***

  Na to jak starý western to je, mi přišel celou dobu dost dobrý. John Wayne jako muž, který šel tvrdohlavě za svým cílem, vybudovat největší stádo v celém texasu a Montgomery Clift jako chlapec, kterého kdysi našel a za ta léta mu přirostl k srdci jako syn. Ale ten konec mi dokonale pokazil dojem. Z drsného westernu se stal velmi dojemný film a mně to tam opravdu vadilo.(2.6.2007)

 • - Howard Hawks chtěl původně obsadit do role Thomase Dunsona Gary Coopera, později si to rozmyslel, protože si myslel, že by mu neseděla tvrdost postavy Dunsona. (facojurka)

 • - Panovaly obavy, že John Wayne a Montgomery Clift spolu během natáčení kvůli opačným politickým názorům a jejich otevřenosti o politice nedokážou vyjít. Údajně souhlasili, že nebudou o politice diskutovat, a natáčení šlo bez problémů. (facojurka)

 • - V roce 2012 vyhodnotil Americký filmový institut snímek 5. nejlepším westernem v historii. [Zdroj: afi.com] (vyfuk)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace