Zase trošku jiný Herzův film se skvělými herci, výbornou atmosférou a výborně vychytaným koncem. Zde, i přes to, že se jedná o odlišný film, co se týče tvorby daného tvůrce, zůstává i vcelku věrný svým stylovým výrazovým prostředkům. Koukalo se mi na to velice dobře. Příjemná pohodová komedie, ovšem pozor určitě ne laciná ba naopak velmi kvalitní, jakých by dnes člověk pohledal. 85%(7.9.2011)

Na tomto filme ma zaujalo využitie bohatého množstva originálnych gagov až groteskných momentov, ktoré tiahnu celým filmom a posúvajú tento priemerný snímok o niečo vyyššie. Avšak zábava tohto typu je asi tak všetko, čo film mohol ponúknuť, nehoroviac o hluchých mestiach. A keďže ma až na výnimky veľmi nezaujalo ani herecké obsadenie, nie je dôvod vidieť Sladké starosti druhýkrát.(11.7.2017)

Nečudo, že tento film patrí medzi najlepšie slovenské filmy natočené vôbec. Vynikajúca komédia o šikovnom, ale nemotornom cukrárovi sa jednoducho vydarila. Skvelé hlášky, vynikajúce herecké výkony na čele s Hrycom a Horváthom ml., výborná Herzova réžia a nezabudnuteľné Debušé - píše sa to Debouche. :D(4.10.2011)

Prvá polhodina je na slovenský film neuveriteľne originálna. Slapstick komédia s výborne naaranžovanými scénkami s pointou. Herz nám predstaví Šimona ako chlapíka, ktorý si nevie rady s výberom tej pravej a pripravuje nás na jeho eskapády so ženami. Lenže po prvej polhodine prepne a viac sa začne zaujímať o Hrycovu postavu a jeho milenku, respektíve manželku. Šimon je tak trochu na vedľajšej koľaji, rovnako ako v živote. Súvislý dej tak strieda séria sekvencií, ktoré sa k vtipu vrátia až vo výbornom závere. Ale stále mám pocit, že sa všetci (hlavne scenárista) mohli odviazať ešte viac, respektíve sa sústrediť trochu konzistentnejšie na jednu dejovú líniu. Ja som totiž od začiatku Šimonovi držal palce a tušil, v koho náručí by mal skončiť. Takto návrat k jeho postave pôsobí dramaturgicky slabo. Tú kritiku neberte príliš vážne, ide o to, že som mal minimálne polhodinu pocit, že konečne dám po dlhej dobe slovenskému filmu úprimných sto percent.(18.12.2013)

Taková typická romantizující, charakterově-vztahová komedie, kterých se ve své době točilo docela dost a nám i Slovákům docela šly. Tradiční problémy doby, tradiční charaktery, tradiční postavy, tradiční rozuzlení. Ale nenudil jsem se, občas se i zasmál a pobavil se u spousty tehdy hodně mladých herců a hereček. Na Herze možná až moc tendenční, ale jak známo, on to s tvorbou neměl zrovna lehké a občas musel natočit něco pro uklidnění rozbouřené vody. K jeho cti se sluší říci, že i v tomto případě se mu to docela povedlo. 3,5*(13.7.2013)

• - Nezameniteľný drink Biskvit Debouche - Stock sa skladá z Jari (čistiaci prostriedok) a vylúhovaného čierneho čaju. (Raccoon.city)

• - Nápad s miešaním drinku "debušé" vznikol v hlave scenáristu Milana Ležáka, ktorý mal v tom čase politický dištanc a živil sa tým, že chodil upratovať do baru v hoteli. Andy Hryc (Balucha) bol práve v tom čase na vojne v Čechách a večer spolu popíjali a zo zvyškov neskonzumovaných nápojov robili rôzne koktaily. Hovorili im "debušé". (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Varianty názvu filmu boli aj Ochutnajte prihorené buchty a Prihorené buchty. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)