Na tomto filme ma zaujalo využitie bohatého množstva originálnych gagov až groteskných momentov, ktoré tiahnu celým filmom a posúvajú tento priemerný snímok o niečo vyyššie. Avšak zábava tohto typu je asi tak všetko, čo film mohol ponúknuť, nehoroviac o hluchých mestiach. A keďže ma až na výnimky veľmi nezaujalo ani herecké obsadenie, nie je dôvod vidieť Sladké starosti druhýkrát.(11.7.2017)

9/10 Pan hlavny, debussee! Zeny maju o 20% mensi mozok. Ale su prefikane! A podobne hefty. Svojho manzela mozem byt iba ja! Kto spalene jedava... No velmo prijemne prekvapenie od uja Herza. Bavil som sa ako dlho nie. Vyborna plejada hercu a herecek - pro predabovanou Irenu posledni film. Moj svet je Vidiek!(12.1.2010)

Andrej Hryc v roli vrchniho se svym konakem nema chybu. Neurazi ani hlavni postava cukrare Simona, kterou slusne ztvarnil Emil Horvath. Par vtipnych situaci se ve filmu najde, myslim si vsak, ze restauracni zarizeni ma potencial k vetsi zabave. Mozna, ze se jedna o nadprumernou slovenskou komedii, v ceskoslovenskem meritku je vsak jen prumerna...(20.10.2012)

Zase trošku jiný Herzův film se skvělými herci, výbornou atmosférou a výborně vychytaným koncem. Zde, i přes to, že se jedná o odlišný film, co se týče tvorby daného tvůrce, zůstává i vcelku věrný svým stylovým výrazovým prostředkům. Koukalo se mi na to velice dobře. Příjemná pohodová komedie, ovšem pozor určitě ne laciná ba naopak velmi kvalitní, jakých by dnes člověk pohledal. 85%(7.9.2011)

Mladý Horváth sa v tejto role neskúseného nezadaného mladíka nechtiac si hľadajúci známosť dokonale našiel. O vtipné situácie v reštaurácii vysokej cenovej skupiny a pochybnej kvality nie je núdza. Pár holých zadkov, tortová scéna, miešaný drink, jednoducho dokonalá rodinná zábava. Herz vie natočiť aj ľahkú komédiu, nielen ťažké drámy, ale tými sa určite preslávil viac. Nedokončený záver ponecháva divákovu zvedavosť napnutú a bol by hodný takmer Hanekeho. –––– A koho si to vlastne berieš? – Pssst, už berú.(15.12.2013)

• - Nezameniteľný drink Biskvit Debouche - Stock sa skladá z Jari (čistiaci prostriedok) a vylúhovaného čierneho čaju. (Raccoon.city)

• - Film Sladké starosti sa natáčal v Bratislave, Piešťanoch a Orechovej Potôni. Filmovalo sa od 19.9. do 3.11.1983. Premiéru mal 31.5.1984 v Martine, kde otváral 35. ročník FFP. (dyfur)

• - Scéna, kde Šimon Šindelka (Emil Horváth ml.) natrel Ferovi Baluchovi (Andy Hryc) tortu do tváre musela byt natáčaná 7-krát. (Raccoon.city)