• mcleod
  *****

  Velká část mého dospívajícího života byla spojena s filmy Jeana-Paula Belmonda... jeho charismatický a energický styl hraní mi vždy imponoval, především ve výborných komediích, ale také v několika vážných filmech. Proto jsem si nemohl nechat ujít tento dokument shrnující jeho filmový život. Dokument je to poněkud zvláštní, řekl bych typicky francouzský, plný humoru, který není vtipný, narážek na nezřízený život, zcela jasných názorů na cokoli a spousty podivných gest... et voilà, Francouze sice moc rád nemám, ale každý rozhovor z tohoto dokumentu mi asi kvůli pěkné atmosféře připadal kouzelný. Šlo především o vzdání holdu velkému francouzskému herci a z toho také plyne spíše oslavný obsah, ale zaznělo i pár zajímavých informací (třeba o tom, který můj další oblíbený film inspiroval Muž z Ria). A co víc, přesvědčil jsem se, že postavy z jeho komedií a skutečný Jean-Paul jedno jsou...(29.9.2016)

 • plechulka
  ****

  Na filmu je vidět, jak mají všichni Jean-Paula rádi a jak se všem (nejen ženám) rosvětcují oči, když vzpomínají, co všechno s ním zažili a co se toho navyváděli nejen v mládí. Opravdu, takový fenomén se rodí jen vyjímečně - a myslím, že synek udělal s tímto dokumentem moc dobře a hlavně včas - stáří je holt strašná mrcha a dožene všechny....(19.12.2016)

 • LexBarker
  *****

  Paul si povídá s tátou a vozí ho po místech, kde kdysi natáčel a zpovídá známé i neznámé tváře a pouští ukázky z jeho filmů.... Co by mně u jiného nestačilo, tady to bohatě vynahradí Bebelova přítomnost. Mám radost, že ještě žije a je ve stavu, kdy může cestovat a rozdávat ten svůj rošťácký úsměv...(8.1.2017)

 • Tirion
  **

  Tady nemůžu dát více hvězdiček ani z nostalgie. Tohle totiž vlastně ani není dokument, ale něco jako Sejdeme se na Cibulce a ve stínu Ebenovy Plovárny se to může jenom krčit ve stínu. Všechna čest Belmondovi, ale tohle je špatně sestříhané, špatně odrežírované i dramaturgované. Nepochopil jsem souslednost ani záměr. Ačkoliv tím asi bylo udělat tatínkovi radost. To chápu, ale cpát to do kina? Ne, díky. Belmondo je ikona a zasloužila si mnohem lepší dokument.(20.7.2016)

 • vesper001
  *****

  Belmondo podle Belmonda, táta Jean-Paul podle syna Paula. Laskavé, úsměvné a pohodové vzpomínání, které žádné skandální odhalení nepřináší, a (proto) je stejně příjemné jako podvečerní posezení u Château Lafite na balkóně skromného pařížského bytečku s výhledem na Eiffelovku. Jen s tím rozdílem, že Jean-Paul pro jednou neleze po střeše, ani nevisí na okapu, ale sedí proti vám a směje se. („Spousta policajtů se stala policajty kvůli mně!“)(1.7.2016)