Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Manželské povídky, které Vít Olmer psal pro časopis Playboy v době, kdy jeho šéfredaktorem byl Arnošt Lustig, mají v sobě vtip, často až absurdní pointu a nezapřou, že autor je bedlivým pozorovatelem života kolem nás. Pět z nich vybral pro svojí novou českou komedii, jejímž společným jmenovatelem se stal herec Jiří Krampol, hlavní představitel každé z nich.

Francouzská trojkombinace je humornou úvahou o tom, co může potkat úspěšného podnikatele, dá-li jednoznačně přednost práci před svoji mladší, atraktivní ženou. Protože i ta jednoho dne - vlastně zcela náhodou - pochopí, že peníze nejsou všechno...

Svatozář. Pan Divoký je zdánlivě tichý důchodce a bezbranný muž pod pantoflem. Že tomu tak docela není, pochopí až ušní lékař, který zase vzdoruje hned dvěma partnerkám najednou. Jen na okamžik zaváhá, zda by paní Divoká neměla znát pravdu o svém muži. Ale pak pochopí, že by svého pacienta připravil o jedinou zbraň a útočiště.

Sólo na bicí. Bimbo je "přerostlý" bigbíťák a jeho žena, které ne náhodou říká Yoko, už dávno rezignovala na to, že by někdy dospěl. Žijí spolu na chalupě a monotónní rytmus jejich dnů nečekaně změní vpád zločince, prchajícího před policií. Bimbo a Yoko jakoby se znovu setkali.

Ostrov lásky. Dovolená, ať už kdekoli, by měla být výletem za hranice všedních dnů. Ustaraný Ing. Zawinul ale u Jadranu neustále pracuje a řeší neřešitelné problémy ve své firmě. Toho si povšimne pan Rozvinul a nasměruje svého nového přítele na zcela jinou cestu. Někdy stačí opravdu tak málo.

Waterloo po česku je příběhem pražského památkáře Hrušky, zakřiknutého úředníčka, překážejícího ve světě své atraktivní ženy a ambiciózní dcery. Před každodenním papírováním, byrokracií a marnými diskusemi utíká do napoleonské doby a mění se v udatného maršála. A pak se mu jednoho dne podaří být hrdinou i v současnosti a utéct možná jednou provždy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (256)

Kanibal odpad!

všechny recenze uživatele

Název filmu je typický alibismus, chtělo by se říci. Z Waterloo po česku čiší amaterismus, prvoplánovitost a trapná snaha o humor. Jiří Krampol přeříkává "roli" jako vtipy v televizi, ostatní herci nemají co hrát a když mají, tak bláznivě přehrávají a pitvoří se jako v silvestrovské estrádě. Vít Olmer už musí být senilní a bláznivý člověk, když je schopen tohle vůbec vypustit. ()

Chajimwitz odpad!

všechny recenze uživatele

Připadá mi,že drtivá většina uživatelů mnoho filmů neviděla,jinak si nedovedu vysvětlit 3.místo mezi nejhoršími filmy.Je to sice řádná chujovina,ale když mě vzbudíte o půlnoci,tak se sebe vychrlím desítky názvů ještě horších kinematografických zvěrstev.Pro mě to je takovej normální odpádek,aniž bych musel uvažovat o záporných hodnotách.Vidím to tak na 5%,kurevsky poctivých. ()

Reklama

Dedincan 

všechny recenze uživatele

Niekoľko až príliš jednoduchých príbehov, ktoré sa snažili byť obzvláštnené nezmyselnými prestrihmi. Niektoré príbehy by sa dali rozviť na celovečerný film, namiesto toho sa im strká ďalšia a ďalšia hlúpa "zápletka". Na druhej strane, komentátorovi, ktorý príbehy spájal, sa dá uznať občasná vtipnosť. Ak som teda videl najhorší počin českej kinematografie, musím bratom zablahoželať, že ich filmový svet nie je až taký beznádejný. Toto dielko nevnímam ako odpad, skôr ako silnejší podpriemer. ()

Boogeyman odpad!

všechny recenze uživatele

Simona Chytrová působí docela rajcovně, víc toho ve filmu ale nehledejte. Všechny povídky jsou předvídatelné, nevtipné a tragicky zahrané. Pokud Krampol zrovna nedabuje Belmonda, měl by být držen pod zámkem. Olmer byl velmi dobrý režisér, další důkaz toho, že čichání ředidla ovlivňuje smysl pro dobrý vkus! ()

Vonter 

všechny recenze uživatele

Hodně nešťastně a chabě zpracovaný film, který by si možná v rukách jiného režiséra vedl podstatně lépe. Takto převažují pocity typu co tím chtěl básník říct, to myslíte vážně nebo to je ale hovadina. Přesto si myslím, že si Waterloo tak otřesné hodnocení nezaslouží a Jirka Krampolů, ačkoliv hrál spíše divadelně nežli filmově a občas máte pocit, že sledujete scénku se Slávkem Šimkem v divadle Semafor, přesto všechno mě Jirka bavil a vytvořil řekněme velice specifickou a poněkud bizarní atmosféru, která mě u filmu udržela až do konce. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Během premiérového měsíce vidělo film v českých kinech 5 682 diváků, což znamenalo tržbu 588 406 Kč. Snímek se tak stal 29. nejnavštěvovanějším filmem a 8. nejnavštěvovanější premiérou měsíce září 2002. (cinema_cz)

Reklama

Reklama