Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

mota

Syn hledá cestu k otcovu skutečnému životu přes jeho nevšední (až pohádkové) vyprávění svých obyčejných zážitků. ()

dehlie

veľká ryba ma zasiahla ako blesk z jasného neba. neočakávane, zázračne. burtonovu dokonalú obrazotvornosť, kreativitu u mňa jednoznačne prekrýva rodinný príbeh, vyjadrený predovšetkým prostredníctvom vzťahu otca- syna vyjadrený v tej najpriezračnejšej podobe. pre mňa veľmi osobný, krásny príbeh, ktorý po jeho zhliadnutí jednoducho potrebujem k životu. najkrajšia zo všetkých skvelých burtonoviek, nádherný filmový zážitok, ktorý pohladí dušu. ()

amokey

Velká ryba je velký film. Pro mě dokonce ten největší ze všech a lepší podle mě nebyl natočen (nebo jsem jej ještě neviděla :) Je to prostě srdcová záležitost. Tim Burton a Danny Elfman opět ve vynikající formě. Je to prostě "pohádka" mého srdce a její fantastický a neuvěřitelný svět prolínající se s realitou mě doslova pohltil. Miluju tenhle film a Edward Bloom je (i) můj hrdina :-)) ()

iamzanet

Miluji pohádky! Miluji Burtona! A taky miluji Ewana McGregora :) Pro mě naprosto kouzelný snímek s krásným příběhem a surrealistickými prvky. Mohla bych se na něj dívat tisíckrát a stejně bych u konce vždy nějakou tu slzu uronila. ()

evil_ryu

Veľmi pekne natočený film. Trochu dojemný, trochu vtipný a úžasne pestrý. Lepších hercov vybrať nemohli, Ewan mi do hlavnej role sadol ako uliaty. Proste Burtonovka ako má byť. Každý si tu nájde svoj kúsok. ()

fastum

Skvělé! Nad některými obrázky sem se vyloženě rozplýval.. Fantazie Tima Burtona je úžasná. Je to velmi silný emocionální příběh, drama X fantasy přesně tak jak to mám rád. ()

Jorge-Z

Nádherný film s ještě krásnějším a dojemným příběhem od mistra Burtona. Film mě opravdu dojal a v závěru, kdy jsem viděl všechny ty postavy, které se prolínaly celým filmem, jsem se neubránil slzám...štastným slzám. ()

Uzunari

Když jsem poprvé o filmu četl nějaké recenze, dočetl jsem se, že má jít o takového "Forest Gumpa" kdyby jej dostal do rukou Burton. Jak Burtona, tak Foresta Gumpa mám rád a musím říct, že tohle přirovnání mi dodnes leží v hlavě, když film někomu doporučuju. Je to krásně výpravné a navíc Ewan McGregor předvádí svůj talent v roli, která mu (podle mě) sedí. Nic důležitého se vlastně nestane, jen je vám naservírován život pořádně talentovaného a skvělého chlapíka, který nejspíš mohl dosáhnout čehokoliv, ale smířil se s tím, že mu stačí "jen" žít jako šťastný člověk. ()

Mikeel

Musím přiznat, že tato Burtonovka mi není ani trochu blízká. Burton a sentimentální témata o lásce mi prostě k sobě nejdou. Ačkoliv musím přiznat, že je to pěkný film, barevný a pestrý. Příběh je také vymyšlen skvěle, ale tímhle jsi mi Time kolena nerozklepal, ani nešílím, abych se na Big Fish mohl podívat znovu... ()

Oyer

Jen stručně k příběhu: vyprávěcí části celkem ušly, část reálného života nudná. Rohodně nevidím nic extra bombastického a oslňujícího na tomto snímku. 3 hvězdičky a to ještě s chlupem... ()

Marys

Veľmi pekné, s osobitou atmosférou a stále novými nápadmi. Možno nie príliš dynamické, no aj tak nesmierne pútavé pre mňa. Rozhodoval som sa, aké hodnotenie si film zaslúži, povedal som si, že až koniec rozhodne a tak sa stalo. Určite sa zaradí medzi mojich obľúbencov. ()

simply

Tohle rozhodně není nejlepší film, jaký kdy Tim natočil. Avšak já ho považuji za jeho nejkrásnější a nejdojemnější film. Jediné malé mínus je ta dějová linie s obyčejným životem, ta je trochu nudná. Naproti tomu fantastické historky jsou precizně zpracované. ()

EbiGuetta

Pěkné. Jen celkem dost zmatené. Nějak mi neseděly ty věci kolem čarodějnice, Jenny a toho věčného časového lítání. Možná bych to pochopila, kdybych to viděla ještě jednou, ale v příštích pěti letech to vidět nechci. ()

yehudit

Pěkná pohádka pro dospělé s vážnou linií problémového vztahu otec-syn a jejich smiřováním se. Tato linie však pro mě filmu potřebnou hloubku nedodala. Nejvíc mě popuzoval kýčovitý a "happy americký" styl, který ale nebyl užit ve smyslu parodie, podobně jako například v Allenově Vicky, Christina, Barcelona, ale byl myšlen vážně. Škoda, že film neskončil dovyprávěním příběhu, ale byl zbytečně natahován a postupně tak ubíral divákovi možnost nechat jakýkoliv otevřený konec a cokoliv si domyslet. Poslední věta pak pro jistotu nenechala diváka na pochybách, jaké že poselství si má vlastně z filmu odnést, kdyby to náhodou nepochopil. ()

Rufete

Úžasný zážitek. Dílo vytvořené na styl filmů jako Forrest Gump a Podivuhodný případ Benjamina Buttona. Tento snímek šel v jejich šlépějích a vytvořil dokonalý film, který dokázal a dokáže zaujmout mnoho diváků. Výborné vyjádření pocitů, na konci jsem se neubránil slzám. Bylo to příliš dojemné. Skvělý nápad na vytvoření filmu, který se vyvedl na jedničku. Režisérovi, hercům i všem ostatním, kteří se podíleli na výrobě a vytváření tohoto kousku, patří mé díky. ()

smetyl

Přesně pro takovéhle příběhy mám slabost a velká ryba od úžasně imaginativního režiséra Tima Burtona mě chytla za srdce. Nádherně pohádkový příběh a svět plný "bizarních" postaviček a lidských příběhů. Odraz vzájemného vztahu otce a syna, příběh velké lásky a neskutečné spousty dobrodružství. Je to taková pohádka pro dospělé publikum, které v tom najde haldy mouder. Krásný film. A slovo "krásný" berte doslovně. Smutný závěr, který byl naprosto nevyhnutelným nepůsobil až tak smutně jako spíše vyrovnaně. Bože, na tohle bych se mohl dívat klidně několikrát po sobě. ()

jasse

Na tyhle snové věci moc nejsem, ale tohle je tak hezky zpracované, že jsem to zvládla. Filmovou hudbu Dannyho Elfmana miluju...a myšlenku tohoto filmu navíc krásně vystihnul Eddie Vedder v písni "Man of The Hour", kterou napsal speciálně pro tento film. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney