Stranger Things - Série 3 (2019) (série)

Kapitola osmá: Bitva u Starcourtu (S03E08)

(epizoda)
  • USA Chapter Eight: The Battle of Starcourt

Mozkožrout řádí v restauracích v obchodním centru. Dole v temnotě je ale v sázce budoucnost celého světa. (Netflix)

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"And we can be heroes. Just for one day." ... Simply. No. Comment... Finále je jednoduše slovy nepopsatelná katarze neuvěřitelnosti. Falco se musí dmout pýchou! A já nebudu zapírat to, že mi těch pár mililitrů ze slzného kanálku jaksi nepatrně uniklo.... děkujeme Jime za tvůj závěrečný monolog, jenž by se dal přirovnat pouze k emočnímu gejzíru. Ještě jednou: díky! ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dobre, záver ma v podstate ničím neprekvapil, čo je na jednej strane asi aj dobre. Vzhľadom na to, že mi štýl rozprávania aj atmosféry tretej série sadol, tak som rád, že záver tento pocit nijako nenabúral. Najvyššie hodnotenie dostáva za niekoľko vynikajúcich scén, Neverending Story je možno najlepší moment celého seriálu. Záverečná dvadsaťminútovka dala spomenúť na koniec Návratu kráľa a no a záverečná potitulková scéna je proste len štandartný cliffhanger, bez ktorého by som sa obišiel a mohla ním začať napríklad až štvrtá séria. 90% ()

Alfréda

Žijí oba, Hopper i Dr. Brenner. Ale v cele na Kamčatce dříve či později najdeme Hoppera. I když to tvůrci nyní ponechávají s otazníkem. Brenner přeci nebude držen v cele jako špinavý pes, a taky proč by bratři Dufferové Hoppera zabíjeli a klidili ze scény? Nevyzrazený osud šerifa je očividně jen tahákem pro příští sezónu. Ano, postavy v závěrečných epizodách umírají, a nelze se tomu vyhnout. Ale v druhé řadě jsme přišli o "superhrdinu" Boba Newby (který byl od prvního dílu jasnou tlusťoučkou návnadou pro tu hladovou bestii), a ve třetí řadě o Billyho (son of a bitch od prvního okamžiku, kterého jsme rádi stejně neměli). Hopper se ještě ukáže. ()

-bad-mad-wolf-

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na začátku hotovej avengers assemble (boží). Když Hopperovi v první sérii došly argumenty, obvykle dal někomu do držky. Ve třetí sérii pěsti nahradil kalašnikov. Neverending Story - nevěřícně (pobaveně) otevřená huba a strašně rád si představuju, jak scenárista smíchy mlátí pěstí do stolu při představě, jak z toho bude kdejakej moula vyplesklej. A tak je to s celou třetí sérií - strašlivá jízda, krásně poplatná osmdesátkovým klasikám na poli rodinných dobrodružství i hororů, která je v každým svým momentu přesně tak braková/nostalgická/ujetá/patetická, jak zrovna potřebuje. Kdekdo bude vztekle klovat do klávesnice, jak je to už moc a kde že je ta střídmost a spíše komorní napínavost jedničky, každopádně v tomhle případě můžu upjatosti dotyčných doporučit maximálně samoléčbu v podobě stopky při sledování. Od tvůrců jsme dostali masivní porci práce, jejíž status bude po zásluze kultovní a za níž je kus fenomenálně napsanýho materiálu v rámci fanservice. P.S. příšera byla super prasárnička - čímpak tohle přebijete ve čtvrtý sérii? Za rok odpovim, dík. ()

ALIENka_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na konec jsem se radši podívala dvakrát, po prvním zhlédnutí jsem totiž hodnotila hlavně emočně a na emoce právě poslední epizoda působila. Snad ani nemusím říkat, že na druhý zhlédnutí už mi ta epizoda tak epická nepřipadala. Závěrečnej souboj s příšerou je sice dobrej a epickej, ale je to pořád to samý, stejně jako po titulkovej konec, kterej prakticky říká "Tak tenhle seriál nám vydělává jako prase, takže čekejte další sérii stejnou jako tu předchozí." Hopperova smrt samozřejmě byl podvod. Navíc postavy maj fakt tlustej plot armor, upřímně jsem čekala víc smrtí, nebo aspoň kdyby ten Hopper fakt umřel do piče. Hodnocení: 6/10 ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna, která se odehrává v Rusku a poodhaluje, co se stane ve 4. sérii. (Will_X)
  • Planckova konstanta měla po odvysílání epizody hodnotu 6.62607015. V epizodě vyslovená hodnota 6.62607004 platila do 20. 5. 2019 a byla změřena experimentálně. Nová hodnota byla stanovena a má přímou souvislost se změnou definice kilogramu, k níž došlo také v roce 2019. (Jirka_Šč)
  • Americká armáda se ke Starcourtu dopraví ve vrtulnících Bell AH-1 Cobra (ve službě v USA 1967–2001) a Bell UH-1H Iroquois (vyráběn 1956–87). Tento vrtulník byl ve službě od roku 1959; U.S. Army vyřadila poslední stroj ze svého stavu v roce 2016. (J.F.B.)