Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

Grondal

Film, v ktorom, podľa mňa forma zabila obsah. Režisér sa silou mocou snaží triviálny(i keď nehovorím, že slabý) príbeh podať čo najkomplikovanejším spôsobom a dúfa, že mu to prejde. Čo zdá sa u väčšiny divákov fungovalo, podľa mňa pochovalo najväčšie kvality filmu, a to emocionálnu hĺbku a herecké výkony. Keď mi v polovici filmu, došlo, že divoké preskakovanie medzi dejovými líniami a v čase je iba snaha režiséra niečo si dokazovať, zo sledovania filmu sa pre mňa stalo len skúmanie výborne obsadenej a zahranej nudy a čakanie na skutočný zvrat, ktorý by mal základ v scenári a nie réžii. Nedočkal som sa. Objektívne nemôžem ísť pod 3*, ale pretrváva pachuť toho, že v jednoduchosti je tiež krása, a netreba sa za ňu toľko hanbiť. ()

cattcobain

Tyhle střípky příběhu rozhodně vyžadují dobrou paměť a ani na chvilku nenechají mozkové závity vydechnout. Ale tomu, kdo je dovede poskládat, slibují nezapomenutelný filmový zážitek. "The Earth turned to bring us closer.." ()

kubilov

Kdo nebyl po Amorres Perros přesvědčen, musí být přesvědčen po 21 gramech. Alejandro González Iñárritu je právem jednou z největších režisérských komet nového tisíciletí, přičemž mu to paradoxně může být na škodu, jelikož bude velice velice obtížné překonat svou vlastní vysoko nastavenou laťku, u 21 gramů se mu to ale přeci jen povedlo, i když to neměl vůbec snadné. Komu vadila jistá diverzita vyprávění, rozdělená na tři části, což si Iñárritu ve svém druhém celovečerním filmu ještě znásobil překotným roztříštěním vyprávění, ve kterém se orientovat podaří až posléze, zde rozhodně nepochodí. Jeho tři hlavní charaktery opět potkají nejhorší možné osudy, které by normálně uvažujícího člověka snad ani nenapadly, a které tak divákovu psychiku a city dráždí pořádně. V hlavní roli muže bojujícího s životem na hranici smrti bravurně ztvárnil jednou ze svých nejlepších rolí kariéry Sean Penn, kterému více než zdatně sekundoval záhadný Benicio del Toro, kterému zase šlapala na paty jako obvykle skvěle hrající Naomi Watts. Jenže podobně jako u svého prvního celovečerního snímku se Iñárritu nespokojil jen s třemi postavami, ve 21 gramech opět rozjíždí objemnou mozaiku vedlejších postav, které mají nakonec snad úplně všechny v příběhové roztříštěnosti svou slepující funkci. Masterpiece, který se bude jen velmi těžce překonávat. ()

MickeyH.

Výborné a brilantně zahrané drama! Mozaikovitý scénář rozhodně nadchnul a zaujal, a příběh samotný je poměrně silný. Hodnotím plným počtem bodů. ()

applestar

Velmi dramaticky podané ale aspoň Vás děj vtahuje víc a víc. Film je ze začátku hodně nepřehledný ale postupně to začíná dávat smysl. Režisér to takto podal možná proto, aby lidem upřel jejich pozornost. Nemůžete odejít ani na záchod aby jste měli přehled. Mě to bavilo a poddání filmu se mi líbilo. Děj měl velkou váhu a herecké výkony těch tří byli neskutečné. Nejvíc se mi líbil Benicio Del Toro! Byl to zajímavý filmový zážitek proto 4 *. ()

bohhous22

Po lahůdce Amores Perros přichází naprostá šupa v podobě dvouhodinové precizní skládačky,která mi nedala ani na vteřinu vydechnout.Tento styl vyprávění je něco zcela neuvěřitelného.Setkal jsem se i s názorem,že je to jen vykrádačka Nolanova Mementa.Jděte se vycpat ()

Kidomil

Iñárritu servíruje svých 21 gramů jako puzzle. Hezky dílek po dílku. A i když "náhodně" umístěné scény samy o sobě nedávají smysl, ve výsledku každý díl skládanky přesně pasuje na své místo a úplný příběh se v celé své kráse odkryje až na úplném konci. Tímto způsobem - sestříhat scény ve snímku napřezkáčku - docílil režisér mnohem zajímavějšího snímku, než kdyby tak neučinil. [10/10] ()

Guran

Film hodně na přemýšlení. Je skvěle sestřihaný a scénářově vynikající. Hlavně herecké výkony všech třech hlavních představitelů jsou opravdu na nejvyžší ocenění, zvlášť výkon Naomi Watts. ()

matobystro

Aj keď som si pred pozretím tohto filmu pozrel aj profil tohto filmu tak som si hlavne všimol že má 2 nominácie na oscara a to za herecké výkony. Noo po zhliadnutí filmu som si nemohol vybaviť za čo tie 2 nominácie boli, no z vlastného úsudku som si bol istí že tam bol scenár. Ale nebol. Ono možno keby bol tento film natočený a vypustený do sveta chronologicky bol by to ďalší dramatický film ktorý sa snaží hrať na citi... avšak každému vyhovuje niečo iné. Pre mňa osobne má film perfektnú pointu(choré srdce, umelé oplodnenie, depresie, výčitky svedomia) a toto všetko vám po častiach spôsobi na určitú dobu malú traumu a vy si troška prehodnotite prioriti. ()

vitac.

Že jsem 21 Grams už viděl jsem poznal při prvním záběru. Je jasné, že to bylo před mojí "ČSFD érou", proto mě absence mého hodnocení a komentáře zde nepřekvapuje... ale proč jsem měl sakra film zařazenej mezi nezhlédnuté i ve svě soukromé databázi?!:) K filmu. Nelineární děj mám rád, diváka vede k přemýšlení, dohadům a jejich revizi. 21 Grams je v této disciplíně někde na špici pelotonu, tolik skoků není ani v Němém Bobši:) Jedním dechem je ale třeba dodat, že to není vůbec na škodu (naopak!) a necítil jsem se nikdy ani v nejmenším ztracen. (Ke konci filmu je jeden prostřih na plavecký stadion do minulosti... pěkný špás:)) Zpracování je bez připomínek. Jenže se zdá, že styl A. G. Iñárrity mi moc nesedí. Mám podobné pocity jako z Amores perros - hodně dobrý film, ale tak nějak chladný, odtažitý... Navíc nejsem přesvědčen o tom, že by závěr vedl k nějakému sdělení - že by oněch "21 gramů" po závěrčených titulcích znamenalo něco víc, než znamenalo před titulky úvodními. Zkrátka že jsem viděl "jen" výborné drama, bez dalšího přesahu. Rozdílovým faktorem mezi oběma zmíněnými filmy jsou tak pro mě jednoznačně herci. Watts/Penn jsou jasní, ti nezklamou snad nikdy:), ale i Benicio Del Toro/Charlotte Gainsbourg se mi moc líbili. Hlavně jejich výkony film zlidštily a pobídly mě dát nakonec i tu čtvrtou hvězdičku. ()

mrclTV

Na začiatku som sa len prizeral, plný úvah a teórií, o čom tento film točí (či lepšie povedané režisér točí). Potom už jednotlivé kúsky puzzle do seba začali zapadať, ale až prirýchlo a ten pocit dobrého odhalenia (odhadnutia) filmu rýchlo vyprchal a dostavil sa iný pocit - ubíjajúcej prázdnoty. 21 gramov bude len o tej jednej veci? Nebudem spoilovať, preto sa vyjadrujem ako žiak špeciálnej školy :D Tento film ma bavil iba 5 minút, prvých 25 minút som nevedel o čo tu ide, potom prišla spomenutá zlatá päťminútovka a zvyšných 90 minút ma film ubíjal v ničote. Nemal som problém s obsahom, či s jeho posolstvom, ale s jeho prevedením na filmový pás. González Iñárritu ide mimo mňa. Mám tu podobný problém ako s oveľa novším Dunkirkom - opíšem to bezspoilerovým spôsobom - ak v druhej scéne filmu viete, že osoba A chce darovať hrianky osobe B, potom o pár minút vidíte ako osoba A dáva tie hrianky osobe B, no ale o 20 minút neskôr vo filme sledujete ako osoba C dáva nový hriankovač osobe A - toto ma nenapĺňa, skôr naopak, príde mi to nadbytočné. V spomenutom Dunkirku to bolo síce iné, ale podobnosť sa nájde. V Nolanovom filme sme videli jednu scénu natrikrát, ale predsa už po prvom videní sme vedeli, ako končila...bolo to efektné, ale žily mi to netrhalo. A ani 21 gramov mi ich netrhá. ()

subic

Je nebo není to na 4 frčky? Film je už 15 let starý a pořád i po letech váhám. Osudy tří dvojic se zde tak zvláštně protnou. Zmatek na začátku příběhu a předbíhání událostí tomu moc nepřidává. V podstatě jde o to, že jeden je i s 2 dcerami přejet na přechodu druhým, aby následně třetí dostal srdce toho prvního, opustil tu svou dítěte chtivou a dal se dohromady s manželkou-vdovou toho prvního. Ta pak chce zabít toho druhého, jenže se to zkoulí tak, že ten třetí i s novým srdcem zemře na postřelení. Naomi Watts tu ve svých 35 letech asi poprvé a i naposledy ukáže skoro do detailu svoje čudlíky právě Seanu Pennovi, který tu podle mě zahrál asi nejlépe, tak jako za jeho starých dobrých časů. A těch 21 gramů je přeci váha duše, o které těsně před smrtí polemizuje Sean Penn. 70% ()

Gamekeeper77

Chvíli mi sice trvalo, než jsem se chytil, ale když, tak už jsem se s každou další scénou těšil na to, jak si dosadim další kousek příběhu . Záměrně časově skákající děj je originální a skvělou volbou, Sean a Naomi úžasní, vlastně celej film je skvělej a já mu nemám co bych vytknul. 90%. ()

Frix

Nečekaně tvrdé zklamání způsobené příliš vysokým očekáváním. Už dlouho jsem si z jednoho filmu neodnášel tak rozdílné pocity. Nápaditá, velice efektní první polovina do sebe diváka vtáhne po hlavě a rej časových smyček a protkaných osudů se krásně rozjede. Bohužel druhá polovina film shazuje do kategorie zbytečně nastavovaných filmů, hodina a půl stopáže by 21 gramům slušela daleko lépe. Ve svojí současné podobě ale syndrom nastavované kaše shazuje jinak excelentní film se skvělým scénářem, jímavými postavami a hereckými výkony, jaké se nevidí. Benicio Del Toro a Sean Penn jsou dokonalí, Naomi Watts nedostává bohužel příliš mnoho prostoru a její podání emocí balancuje na hraně uvěřitelnosti. Opravdu škoda, 21 gramů se první hodinu tváří jako zcela výjimečný film, bohužel zůstává "jen" v kategorii nadprůměru. ()

seba

Nevím zcela přesně jak hodnotit. Mám rozporuplné pocity. Jistojistě dobrý film (vítečné jak do sebe zapadá počáteční chaos), výborné herecké výkony, ale celkové vyznění a režisérův záměr mi uniká. Jsou zde srovnání s Magnólií. Ta se mi líbila mnohem víc. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)