Gringo: Zelená pilule

• Austrálie

• Mexiko

Gringo: Se busca vivo o muerto

Gringo: Zelená pilulka

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Komedie / Drama

Austrálie / USA / Mexiko, 2018, 111 min

• blackkocour

Popravdě ani nevím, o čem to vůbec mělo bejt. Jeden negr jde na služební cestu do Mexika, a chce nafingovat a zařídit vlastní únos, aby za to dostal prachy či co? Pak jeho šéf, který ho chce i tak vyrazit, tak ho napadne, jako správného podvodníčka a mazaného fráju, že nechá negra zabít a tím dostane on ještě víc peněz, asi od pojišťovny? Pošle na něho nájemnýho zabijáka, tudíž na jeho únosce. Pak ještě partička barmanů a štětek, chce vojebat ještě více lidí. A všechno do toho ještě nějací pablo kumpáni, chtějí nelegálně prodávat nějaké zelené pilule? Jo a ještě tam hraje hromada slavných lidí, a očividně ani oni nevědí co mají dělat. Další podobná blitka, které chce být strašně kůl a very funny. Lacinej brak od Amazonu. Vážně, našlo se v úplných letech, něco dobrého od Amazonu, než nudné a úplně retardované snímky? Prosím, vraťte mi někdo 2 hodiny života.(11.11.2019)

Na jeden film tu máme hviezdnych hercov až -až, ale to neznamená automaticky dobrý film. Toto zapadlo niekde na pol ceste. Na komédiu málo vtipné, na akčňák zase málo akčné. Dramatické momenty veľmi nefungujú a zvratov je tu možno viac než je treba. Osobne by som vo vtipných scénach a zvratoch pritvrdil, nech je to poriadne na hlavu, keď už...Charlize Theron hraje fajn, ale tieto role jej nesedia, resp. ja ju radšej vidím v iných, vážnejších úlohách. Jej rolu mohla zahrať, úplne hociktorá namyslená koza. celkovo slabý priemer, film na jedno pozretie. 50%.(2.5.2019)

• BoPo

Komédia, ktorá sa snaží byť vtipná tým, že naservíruje viacero zvratov v únose, ktorý vlastne únos nie je. Unesený sa unesie sám, potom sa ho pokúsia uniesť amatéri, potom profík, potom mafia a nakoniec...no nakoniec je úplne jedno čo bude ďalší zvrat, pretože to nefunguje. Stále som len čakal, kedy príde zábava. Tá 1* je čisto len za Charlize Theron, ktorá stvárnila sexy mrchu/děvku, ktorá chlapov ošuká a odhodí, keď jej už nemajú ako pomôcť na ceste nahor. Keby bol film o nej, tak by ste v podstate dostali Šéfové na zabití 2.(2.10.2018)

Nic jsem od toho nečekal, podle zdejšího hodnocení, ale bylo to příjemné překvapení. Český dabing to výrazně pozvedl (až mě to překvapilo v dnešní době rychlokvašek). Je škoda, že to někteří nepochopili a patrně se v tom ztráceli. Na to jaké se poslední dobou točí sračky si tento film zaslouží více pozornosti.(7.5.2019)

• RussianBodyG

Ako zavraždiť scenáristický potenciál natočiť úplne brutálne skvelú komickú komédiu v štýle Guy Ritchieho a nehovorte, že ten potenciál tam nebol, veď sa to tak začínalo skvelo zamotávať. Lenže to bolo asi tak všetko, v momentoch kde mohol byť jeden clusterfuck za druhým a veci sa mohli úplne nečakane vyvíjať sa nič dokopy nedialo, situačný humor nefungoval alebo lepšie povedané ani neexistoval a tak si hovoríte, že aspoň bude určite nejaký mindfuck na konci, ten síce príde, ale vôbec nefunguje, je predvídateľný a tak film skončí bez nejakej poriadnej satisfakcie.(2.6.2018)

• - Natáčelo se v Kalifornii, Illinois a v Mexiku. (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. března 2018 v Izraeli. (Varan)

• - V otevírací víkend film vydělal celosvětově 2,7 milionů USD. Jedná se o 27. nejhorší otevírací víkend všech dob. (PaTeXx)