Gringo: Zelená pilule

• Austrálie

• Kanada

Akční / Drama / Komedie

USA, 2018, 110 min

Trailer byl celkem vtipný, máme tu Charlize Theron, Amandu Seyfried, Joela Edgertona, jednoho "Nigerijce" a hlavně Sharlto Copleyho, tak kde je problém? Nejspíše v tom, že Amazon má stále poměrně mladé filmové studio, které si své projekty dostatečně nehlídá a opět z toho vylezl naprosto průměrný film, který nejenže klasicky vykecá nejlepší scény v traileru, ale taky poměrně dost nudí až si člověk říká, jak se tu mohlo tolik vlivných jmen takhle ztratit. Ano, Copley je i tady výrazný a všech "5" scén si krade pro sebe, ale je to prostě málo. Starší brácha Joela na tu režii zkrátka nemá a příště bych prosil přísnější producentský dohled. PS : Český název je docela mimo, o zelené pilule jde dle mého ve filmu nejméně, ale zas aspoň není tak generický jako originál...5/10(5.6.2018)

• Streeper

Nic moc jsem od toho nečekala, šla jsem na to do kina, protože nedávali nic jiného, co by mě zaujalo a tady máme hned tři má oblíbená jména Charlize Theron, Amanda Seyfried a Joel Edgerton, takže má volba byla jasná. Trailer na film slibuje vtipnou akční podívanou, dejme tomu, že akce tam je dostatek, ale toho vtipu už o dost méně. Bohužel jako komedie to nefunguje vůbec, nezasmála jsem se ani jednou a akce se objeví až v posledních 30 minutách filmu, což je škoda. David Oyelowo nebyl natolik sympatická postava, abych si jí dokázala oblíbil a soucítit s ní, takže mě jeho přítomnost trošku iritovala, zvláště když tam hystericky pobíhal a křičel. Mrzí mě, že větší prostor nedostala Amanda Seyfried, pro ní to byl opravdu jen takový štěk a nic víc.(7.4.2018)

• Oktavianus

Aby to byla komedie, je tam hodně málo humoru. Aby to byl akční film, je tam dost málo akce. A dramatických chvilek sice je požehnaně, ale nějak nedrží pohromadě. Asi nejpřesněji tento film vystihuje slovo utahanost. Netuším, na co scenáristi mysleli, když Gringa psali, ale tak nějak si představuju, že se jim dost často myšlenky rozlétly, pak se autoři horko těžko vraceli k textu, a tak aby nějak navázali, pomáhali si naprosto nesmyslnými oslími můstky. Film nemá vůbec žádný spád, tempo, hlavní hrdina víceméně celou dobu jen sebelítostivě kňučí, jak jsou na něj všichni zlí, a já mu celou dobu přál kulku do hlavy. Zajímavě rozehraná partie několika nesourodých postav, co se kvůli zeleným pilulím sejdou v Mexiku, mizí do ztracena. Scény nedávají smysl a jejich zařazení do filmu postrádá logiku, spousta scén je naprosto zbytečných, což platí i o postavách, třeba Thandie Newtonová jako Soyinkova manželka je tam úplně navíc, a z těch zajímavějších - jako je Charlize Theronová - zase zdaleka nebylo vytřískáno všechno. A to nejde na vrub jen scenáristům, ale i režii, která se Edgertonovi vymkla z rukou, a on snímek dost zbabral. Zmar je vidět třeba i na tom, že si do jedné z hlavních rolí obsadil vlastního bráchu, který je jeden z nejhorších na place a hraní mu vůbec nejde.(3.4.2018)

• RussianBodyG

Ako zavraždiť scenáristický potenciál natočiť úplne brutálne skvelú komickú komédiu v štýle Guy Ritchieho a nehovorte, že ten potenciál tam nebol, veď sa to tak začínalo skvelo zamotávať. Lenže to bolo asi tak všetko, v momentoch kde mohol byť jeden clusterfuck za druhým a veci sa mohli úplne nečakane vyvíjať sa nič dokopy nedialo, situačný humor nefungoval alebo lepšie povedané ani neexistoval a tak si hovoríte, že aspoň bude určite nejaký mindfuck na konci, ten síce príde, ale vôbec nefunguje, je predvídateľný a tak film skončí bez nejakej poriadnej satisfakcie.(2.6.2018)

Podle názvu, podle posteru, podle traileru, podle hereckého obsazení, podle úvodního popisu bych dopředu filmový počin "Gringo: Zelená pilule" pasovala na takový ten typ komedií ve stylu "Hele vole, kde mám káru?" nebo "Zahulíme, uvidíme".. Bohužel se tvůrci na příběh snažili naroubovat pseudovážný styl.. Děj se snažili brát vážně, ale sem tam do toho střelili něco mírně ztřeštěného.. Vlastně hlavní dvojice Charlize Theron x Joel Edgerton působila dost odlehčeně, ale většina věcí kolem se brala dost na vážno, ale bez takového jakoby dramatického důrazu.. Obsazení Amandy Seyfried příjemně potěšilo.. Film relativně ušel, ale rozhodně to není nic nezapomenutelného nebo převratného.. Zajímala mne především Paris Jackson, díky níž jsem se o filmu dozvěděla.. Má tu bohužel pouze dekorativní štěk.. Její obsazení bylo asi myšleno spíše marketingově..(30.7.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. března 2018 v Izraeli. (Varan)

• - V otevírací víkend film vydělal celosvětově 2,7 milionů USD. Jedná se o 27. nejhorší otevírací víkend všech dob. (PaTeXx)

• - Natáčelo se v Kalifornii, Illinois a v Mexiku. (Varan)