Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V této velmi černé komedii si počestný americký obchodník Harold Soyinka (David Oyelowo) vyjede na projížďku a po překročení mexické hranice věci naberou nečekaný spád. Když se Harold zaplete s mexickými narkobarony, mezinárodními žoldáky a americkým úřadem pro boj s narkotiky DEA, překročí tenkou hranici mezi slušným občanem a zločincem. A když se snaží zůstat naživu na jednom z nejnebezpečnějších míst na světě, vyvstává otázka: vězí tento obyčejný muž až po uši v problémech nebo má vše plně pod kontrolou? (Vertical Ent.)

(více)

Videa (16)

Trailer 3

Recenze (75)

castor 

všechny recenze uživatele

Témat a linií je hodně, bohužel žádná příliš nezaujme. Nigerijský přistěhovalec je za velkou louží smolař, ufňukánek a paroháč, málokdo ho respektuje, jeho bossové mají navíc zákeřný plán a ještě ho několikrát unesou. Herci postavám nedokáží vdechnout život, tvůrci zase látce nějakou přidanou hodnotu. Navíc některé herce autoři trestuhodně nevyužijí. Napětí je mdlé, tempo utahané, humor nezáživný. Několik oslích můstků v ději nedává smysl, postavy jsou kolikrát zvláštně uchopené. Jednou se nějak chovají, vzápětí to v jiné situaci úplně popřou. Odškrtnuto, viděno, příště raději něco výživnějšího. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tvářilo se to na absurdní komedii, mělo to super hereckou sestavu a po dobu takřka dvou hodin to ani jednou nepobavilo. Strašná, takřka příšerná, nuda, kterou nezachránila ani Charlize Theron, která si to tady těžce užívá, ale vůbec mi to herecké blbnutí k ní nesedělo. Na rozdíl od Amandy Seyfried, u které mi stačilo jen aby byla v záběru, což je sice dost pro fanouška Amandy, ale málo pro fanouška dobré filmové zábavy. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Bezoš se svou éšopově našmelenou šrajtoflí urputně snaží umlátit Netflikse, a tak bezhlavě kupuje kdejaký popsaný hajzlpapír, kterým obalí bandu profláklých držek, načančá jej a přetaví v obří hovno, vhodné leda tak jako blúrej podpoložka pod viklající se hajzl v akci za $1,99 na Černý pátek. Takovou úděsnou sračku by snad nezmák ani Aliexpres s Čenovic Džudynou! Přitom je ve výpravě ta lichva řádně vidět na každém kroku, a ač šestimístné cifry přemluvily pár holyúdských primadon nečíst „scénář“ k zoufale nevtipné a totálně unylé dementní taškařici o oslizlém negrovi, ani ony to prostě nevytrhly. Kromě vynikajícího čtyřicetisedmichromozomálního podkladu, načmáraného prstem od „Nutely“ na stěnu Ústavu pro léčbu genetických malformací, navíc Žžžoel zřejmě přičinlivě polykal a vykouřil svému mantáckému bráchovi první plněstopážní počin. No a brácha samo sebou po pár dost ubohých pětiminutových kraťasech ví o dynamice, vodění loutek a dramatizaci úplně všechno, čili asi tolik jako metař o neurochirurgii. Zákonitým výsledkem je tedy sto deset minut trvající, nudné neinventivní užvaněné nic s mimořádně trapným a obludně přehrávajícím čokoládovým jelimanem v hlavní roli. Nic, o němž patrně ve třech čtvrtinách natáčení zjistili, že nikam nevede, a tak ho raději během posledních deseti minut utnuli způsobem, za který by se nemusel stydět ani několikanásobný premiant postlobotomických kurzů tvůrčího sraní. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Na jeden film tu máme hviezdnych hercov až -až, ale to neznamená automaticky dobrý film. Toto zapadlo niekde na pol ceste. Na komédiu málo vtipné, na akčňák zase málo akčné. Dramatické momenty veľmi nefungujú a zvratov je tu možno viac než je treba. Osobne by som vo vtipných scénach a zvratoch pritvrdil, nech je to poriadne na hlavu, keď už...Charlize Theron hraje fajn, ale tieto role jej nesedia, resp. ja ju radšej vidím v iných, vážnejších úlohách. Jej rolu mohla zahrať, úplne hociktorá namyslená koza. celkovo slabý priemer, film na jedno pozretie. 50%. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Trailer byl celkem vtipný, máme tu Charlize Theron, Amandu Seyfried, Joela Edgertona, jednoho "Nigerijce" a hlavně Sharlto Copleyho, tak kde je problém? Nejspíše v tom, že Amazon má stále poměrně mladé filmové studio, které si své projekty dostatečně nehlídá a opět z toho vylezl naprosto průměrný film, který nejenže klasicky vykecá nejlepší scény v traileru, ale taky poměrně dost nudí až si člověk říká, jak se tu mohlo tolik vlivných jmen takhle ztratit. Ano, Copley je i tady výrazný a všech "5" scén si krade pro sebe, ale je to prostě málo. Starší brácha Joela na tu režii zkrátka nemá a příště bych prosil přísnější producentský dohled. PS : Český název je docela mimo, o zelené pilule jde dle mého ve filmu nejméně, ale zas aspoň není tak generický jako originál...5/10 ()

Galerie (41)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v Kalifornii, Illinois a v Mexiku. (Varan)
  • Celosvětová premiéra proběhla 8. března 2018 v Izraeli. (Varan)
  • V otevírací víkend film vydělal celosvětově 2,7 milionů USD. Jedná se o 27. nejhorší otevírací víkend všech dob. (PaTeXx)

Reklama

Reklama