chelseaman22

Tenhle biják mě dokázal rozesmát. Grafické zpracování výborné, hlubší smysl nebyl k nalezení, ale i přesto mám jen slova chvály. 75% ()

filmmovier

Musím souhlasit s uživatelem Cival. Ani já jsem od tohoto animáku nečekal vůbec nic - a chvíli vypadalo, že to taky nuda bude. Ale ten film mě neuvěřitelně překvapil. Má to vše, co má správný animák mít. Sympatické hlavní hrdiny, inteligentní zápletku a velkou porci naprosto skvělých hlášek. V DreamWorks zase nezklamali. Jeden z mých nejoblíbenějších animáků. Výborný kousek. ()

Lachtaan

Klasika mého prvního stupně základky, kterou jsem zhlédl snad vícekrát než samotného Shreka. Na našem DVD přehrávači se Za plotem přetáčelo několikrát za letní prázdniny a já vždycky trpěl oněmi pasážemi, které jsou tak vnucovány do animovaných filmů pro děti - hlavní roztržitý hrdina zapřičiní svým špatným rozhodnutím sled nepříjemných událostí, je vyvržen mimo svou rodinu či společnost a zbytek filmu se záležitost snaží napravit. A právě z tohoto důvodu mě zrovna Za plotem za ta léta neustálého znovusledování pekelně omrzelo. Ale rozhodně bude vždy tím animákem, připomínajícím mi mé filmové dětství. ()

Magneto

Jednoznačne víťaz v konkurencii Wild,Madagaskaru a aj Ice Age...Roztomilé zvieratká predvádzajú eskapády,gagy a slovné "jokes" prirodzene a s prehľadom.Dokonca veverička Hammy podľa mňa predčila aj Scrata z Ice Age...Pri scéne hromadného oblizovania prirodzenia,mysleného ako obranu pred ľuďmi som skoro pukol od smiechu.Výborná zábava a konečne podarený animák od DreamWorksu (teda pravdaže okrem Shreka). ()

Honzíno

Vynikající animovaný film!! Měl jsem to tak tak s hodnocením, nejsem si úplně jist, a tak si nechávám rezervu na druhé zhlédnutí, které po prvním určitě plánuji! Asi to není úplně jako nejlepší Pixar počin, co se týče animace (nejvíc jsem to postřehl na želvě), ale postavy potěší, též "etnické" složení je velice povedené a nebije do očí, jako se mi to občas u filmů této kategorie stává a malí dikobrazící jsou vyloženě roztomilí a hezcí, celé je to takové hezké. Casting je též nadmíru vydařený a přímo podporuje vysoce standardní kvalitu původního znění. Příběh je klasicky "animácky originální", čili se neděje nic převratného, jenže co bycho měli od oddychového snímečku chtít, že? Chceme, aby bavil a on baví - a to od začátku do konce. Ve standardní směsici gagů pro děti i dospělé nám jako bonus přichystá i pár ryze labužnických vychytávek (všechny výbuchy, letadlo, družice, veverčiné pozření kofeinu je prostě geniální...). Minimálně 80%. ()

Mrkvič

Příjemná komedie se zajímavýma postavičkama. Nebýt ale střeštěné veverky, tak moc humoru nepobrala. Na kratičké stopáži se ztratí to, že to nemá vlastně skoro žádný děj. Kratičká myšlenka a většinu filmu tak vyplní eskapády při honbě za slaďoučkou dobroučkou potravou. ()

DaUr

Pobavit a upadnout v zapomnění, to je osud tohoto animáku. Naštěstí pro něj se úspěšně vyhýbá trapnosti, takže řadu prvoplánovaných situací, ve kterých si logika dává ještě větší pohov než u většiny podobných filmů, lze celkem v klidu odpustit. K dalším plusům patří ultrasympatická želva, skvělý skrytý vtípek Carellovo veverky ("Steve"), a... a to je asi tak vše. Výsledná pointa snad nemohla být méně originální (rodina opravdu JE to nejdůležitější, dětičky), chybí cokoliv co by člověka rozesmálo nahlas (nablblý úsměv vyvolaný roztomilými zvířátky nepočítám) a celkově film nemá prostě nic, co by ho vyneslo z vod průměru. 60% ()

DivX

Animák ve kterém se zvířátka probudí ze zimního spánku a s hrůzou zjišťují, že jejich les se změnil v jakýsi malý parčík a svět už není to co býval. Jídla je málo a proto se rozhodnou krást lidem potravu přímo z domu. Lidé těmito nezvanými hosty určitě nebudou nadšeni. Skvělá pohádka pro nedělní nudné dny. 70% (DĚJ **** AKCE ** VTIP *** ANIMACE ****) IMDb.com: 7,0/10 ()

Beky

Jééééé, ty zvířátka jsou ale roztomilá!!!..a to je celý!!!??....neni!!!..animace je taky pěkná, je tam spousta akce a film nemá šanci nudit!!!!!....já ale těch 83min. tupě prozíral!!..nic mě neupoutalo, nic nenadchlo!!!..příběh je tuctovka, ale pro děti snadno srozumitelný...nebo ne?..ale nevim jestli je film pro ně nebo dospělý...je to někde mezi!!..někdy mi přišlo něco příliš drsný!!... a viděl jsem to s českým dabingem ( byl v pohodě ), takže nevim jestli by mi originál zvednul chuť hodnotit výše..nejspíš ale ne!!...40%!! Jednou větou: Kdo zalže pravdu pravdoucí, možná se sám zardousí:)!! ()

lennyd

Po dlouhé zimě je tu jaro, a pro zvířátka z blízkého lesíku začíná těžká práce - do příští zimy není daleko, a zásoby se povážlivě ztenčily, takže je nutno pořádně zabrat. Ale co to - lesík obepíná velký živý plot a ze zbytku lesa je jen lidské satelitní městečko. Naštěstí je tu mýval RJ, který si ví se vším rady, a jen tak nějakého člověka se nelekne (zvlášť když mu na záda funí medvěd Vincent, který, pokud mu RJ nedonese zásoby, si pochutná právě na něm). RJ musí ostatní zvířátka přesvědčit, aby mu pomohli nějaké to papání sehnat, aby si tak zachránil holý život ... ale zachrání si tak i čisté svědomí? ... Pěkné pěkné, ale ne dostatečně. Od "tvůrců Shreka" jsem čekal o něco (o hodně) víc, než jen partu nevtipných zvířátek a spoustu tisíckrát opakovaných vtipů (dokonce i šílenou veverku jako bych někde viděl). Ale určitě tento animák za podívání stojí, a pokud máte děti tak dvojnásob - vše je roztomile barevné, zvířátka jsou příjemná, tak proč ne.. V rámci žánru lepší průměr... ()

July

Průměrně zábavný animák bez jakékoli inovace a s klišovitým morálním poselstvím. Pobaví, neurazí, ale už v momentě, kdy končí, na něj nejspíš zapomenete... ()

Master19

Do nekonečna to prostě nejde. Pár výborných scének (pes honí vozík, umírající krysa, "převlečená" kočka...) nezachrání slabý námět, který by zaplnil možná 15-ti minutovou pohádku. Navíc je tu ta už hóóódně obehraná "srdcervoucí" pointa. Pro děti určitě dobré, ale animáci podle mě už začínají ztrácet kouzlo pro dospělé. Škoda, ale třeba se to zase změní... ()

JohnSmith

O něco lepší než Madagaskar a taky drsnější.Čím to,že veverky jsou ve filmech vždycky nejlepší,obvzlášť pokud jsou hyperaktivní a napijou se k tomu energy drinku. ()