Sindibád: Legenda sedmi moří

Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sindibád: Legenda siedmich morí

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2003, 86 min

Když pominu 3D animáky tak tohle určitě patří mezi mých top five kreslených filmů.Není tu nouze o vtip,dobrodružství,povedenou a zajímavě kombinovanou animaci a především hudbu.Scéna kdy Sindibád vyzvedne knihu nad hlavu a hraje při tom nezapomenutelný kousek od Gregsona - Williamse mi vždy nahodí husí kůži.Není důvod šetřit hvězdičkami. Score ***** nemuzu jinak,téma Syracuse je nezapomenutelný.(26.9.2009)

Slušný, dobrodružný animák, který vyniká pěknou animací a svižným dějem, kde se prakticky neustále něco děje a naštěstí se ani jednou nezpívá. P.S. u jedné z prvních akčních scén, jsem byl přesvědčen, že se jí inspiroval Verbinsky, při natáčení druhých "Pirátů".(9.8.2013)

• Darneth

Na škodu je u Sindiho do očí bíjící třískání dvou animací, které se absolutně neslučují. Promrhaný potenciál.(6.3.2015)

Sindibáda predchádzala povesť dosť vážneho prepadáku, tak som si tento fakt nesprávne spojil s jeho kvalitami. Išiel našťastie o pár rokov aj v televízii, náhodou som na neho narazil a bol veľmi milo prekvapený všetkými jeho zložkami. Veľké dobrodružstvo s úchvatnou výpravou a solídnym príbehom zaujme všetky generácie divákov, čo dnes platí na poli animácie viac menej iba v prípade Pixaru.(11.1.2013)

Huuuuuuuuu! Konečně jsem se dočkal! Po dlouhých letech přichází povedený film udělaný klasickou animací. Po všech tě nestvůrných dílech sršících infantilitu, kýč a stereotypní zpracování na všechny strany, přišel Sinbád, aby nás vysvobodil. Ano, je to velice příjemný film, který naštěstí neobsahuje srdceryvné zpívané písničky, které už nikdo nemůže ani slyšet, naopak hudba je více než kladem - pravá filmová, jestě s prvky orchestrálními. Příběh je poutavý, přesně jaký si pohádky zaslouží a dokáže udržet pozornost, což považuji za velikou přednost. Podtrženo sečteno - pokud máte rádi animované filmy, tak tento po dlouhé době opravdu stojí za shlédnutí.(15.3.2004)

neviem prečo to v amerike tak prepadlo podla mna je to slusne a vzdava to hold jednej legende ktora je vecna(18.9.2007)

Vtipné, akční, dobrodružné - povedené. Hudba : Harry Gregson-Williams.(19.5.2012)

Jeden z těch vtipnějších a podařenějších kousků v oblasti animovaných filmů [pohádek] pro děti. Navíc, když je nápad a dobrý dabing, dá se z toho vytřískat celkem hodně. Tady je obojí. Bylo to vtipné, až nečekaně a pohádkové, aby se děti měly čemu smát a u čeho se bavit :))(5.2.2007)

Úchvatné pohádkové dobrodružství. Nádherná animovaná podívaná, velmi vtipná a zábavná, má vše, co se od „správné“ pohádky očekává. Zlo je zastoupeno nevyzpytatelnou Eris, jež vládne říši sváru a chaosu, a je naprosto neodolatelná. Kladný hrdina Proteus je tak kladný jako hrázný Palyza, až bych i já měla chuť s ním zatřepat, možná ho i píchnout špendlíkem do malíčku. Jasná zápletka – krádež Knihy smíru a strhující příběh mořeplavce Sindibáda může začít. Po boku mu bude věrně stát celá jeho posádka spolu s uslintaným psiskem a stín s ostřížím zrakem dokonale vytvoří Marina, to vše za doprovodu krásné a dechberoucí hudby. A teď už opravdu nemám čas. Musím trochu ničit, trochu loupit. Tak pa.(4.5.2014)

Námořník Sindibád je tak trochu rozporuplná osobnost. V některých příbězích je hrdina a zachránce již od začátku, v dalších se k jádru své dobré duše musí postupně dopracovat. V tomto animáku jde právě o tu druhou možnost. A tak se ke všem dobrodružstvím připlétá i cesta za lepším člověkem. Plavba napříč moři je plná nástrah a zádrhelů. Stejně tak rozmanitý je i příběh a vývoj vztahu mezi Sindibádem a krásnou Marinou. Od zlostných pohledů pomalu přechází v zamilované pohledy. Je to krásná pohádka, u které mě vcelku zaráží fakt, že nebyla nikdy moc vidět. Klasický animovaný snímek totiž splňuje všechny předpoklady dobrodružstvím nabitého bijáku. Zápletky a následná východiska ze svízelných situací jsou řešeny logicky a s rozumem, žádné balamutění malého diváka nehledejte. Naopak podporuje fakt, že společně jde všechno líp, dobří přátelé jsou v životě nepostradatelní a že je zároveň důležité být upřímný a neztrácet naději. Celý pohádkový příběh skvěle podtrhuje kouzelně podmanivá hudba z dílny Harryho Gregsona-Williamse. Pozapomenutý klasický animák, který je hodně parádní a rozhodně je třeba vyzdvihnout kvalitu výpravného zpracování.(26.5.2013)

Super scénář i režie + nádherná animace.(5.9.2012)

Skvělý animák, obsahující tu správnou chuť nadšeného dobrodružství, romantiky, vtipu atd. Výborná je zde hudba Harryho Gregsona-Williamse, který vsadil na čistě symfonickou kompozici. Dobrodružné, chytlavé téma mi zní v uších doteď.(12.7.2008)

• Hanyou

Šíleně špatná romantická část a jediná sympatická postava sedí 90% filmu ve vězení.(14.12.2012)

Taká priemerná rozprávočka, strihnutá presne podľa dostupnej šablóny. Nemá nič výnimočné k ponuke, ale zase katastrofa sa nekoná. Takže ak nieje po ruke nič lepšie, postačí aj toto.(12.10.2010)

• kaylin

Fujtajbl. Přiblbý příběh, který by se v animovaném provedení ještě dal snést, ale tahle figurální animace s 3D prvky monster a jiných objektů je prostě hnusná. Akčně snímek docela funguje, ale dívat se na to moc nedá... Hybrid mezi klasickou 2D a moderní 3D modelovanou animací. Nefunguje to.(17.10.2014)

Fajn pohádka, která tak trochu mizí ve stínu slavnějších kousků, je to škoda - příběh je zábavný a vše doprovází skvělá hudba Harryho Gregsona-Williamse, jenž odložil elektroniku a zaměřil se na klasický orchestr.(12.2.2008)

Jako fandu původních filmů o tomhle muslimském loupežníkovi mě animák velmi mile překvapil. Od kresby, které bych vytkl jen trochu nepěkné počítačové animace, se mi líbily snad všechny aspekty filmu. Pokud se dá mluvit o choreografii při zápasení, tak byla super. Příběh lehce pohádkový, příjemně romantický, plný nereálné akce a vtipných hlášek, občas infantilních rozhovorů ale v zásadě s morálním dilema a dalšími klady, takže tomu odpustím i ten lehce patetický konec. Pohádka, jak má být.(28.4.2015)

Velmi příjemná věcička, fajná animace (i když některý ty 3D kiksy si mohli odpustit), charaktery jsou fajn (ta bohyně, jé ta bohyně!), skvělá hudba a bude to bavit jak děcka, tak dospělé. Tím celkovým stylem mi to připomínalo Atlantidu, což je asi můj nejoblíbenější animák tohohle druhu. No, program na sobotu máme vyřešený!(24.8.2010)

Klasický příběh ale s dobrou animací, chytrými zvraty, docela propracovanými charaktery a hlavně neobyčejně genialní scénou v zemi za koncem světa, sídlem bohyně, zemí věčného písku.(5.1.2008)

No jo, tak jak bych to... bylo to zábavné, nebylo to úplně infantilní, nebylo to ani příliš dlouhé, nezpívalo se tam (to je hlavní plus), mělo to pár dobrých nápadů a geniální hlavní záporačku Eris. Ale na druhou stranu - příliš umělé, ten počítač se tentokrát moc nevytáhnul. Něco toho klišé, téměř Disneyovské postavičky, ačkoliv tenhle film je od DreamWorksů. Ale ještě jednou - tyhle postavičky nezpívaly. Čiliže mi to přineslo 80 minut odpočinkové zábavy. Ta čtvrtá hvězdička je za Eris :-)(8.12.2003)

856. hodnocený film: Milej animák, kterej se sice svou kvalitou či příběhem snímkům studia Pixar nevyrovná, ale jde o milou zábavu. Rozhodně mě ale mile potěšil kvalitní český dabing. 3* josu maximem. Nejde tenhle film dost dobře srovnávat s hranou verzí, ale určitě pobaví malé i větší diváky. 3*(17.4.2010)