Příběh z roku 1898 sleduje britského důstojníka Harryho Favershama (Heath Ledger), který se odmítne postavit do čela svého pluku, když zjistí, že jeho regiment odchází do Súdánu kvůli vojenskému konfliktu s "mohamedánskými fanatiky". Přátelé a snoubenka mu pošlou čtyři bílá pírka, která symbolizují zbabělost. Aby znovu získal ztracenou čest, vydá se v převlečení za Araba do Súdánu, aby se mohl dostat za nepřátelskou linii a sloužit britským silám jako špeh a průzkumník. Když je jeho bývalý pluk napaden, Faversham tajně zachrání životy těm, kteří ho předtím označili za zbabělce. (Cinemax)

cachanell

Mě se film líbil. Možná proto, že mám moc ráda Heatha Ledgera, možná proto, že to bylo takový prostě romantický příběh z 19.století, příběh o cti a lásce. O vlastním svědomí a vědomí a o zúčtování. Prostě pro mě nadčasové a romantické. Velmi romantické. ()

heylinn

Djkoma:Film pro lidi, kteří si myslí, že Heath Ledger byl od prvního filmu naprostý herecký bůh. Já tady nebudu opakovat to,že pro mě je Heath herecký bůh.To je zbytečné.Nechci působit jako nějaká fanaticky vyhlížející a šíleně zamilovaná fanynka(i když to tak trošku je).Film je možná trošku táhlý ale mě se děj líbil.Myslím ,že Heath to zahrál svým způsobem velmi dobře. ()

2kocour

Vynikající upoutávka mě na film hodně natěšila, pak jsem si však přečetl popis filmu, kde bylo psáno že snímek potěší především teenagery což mě zarazilo a po shlédnutí už i vím co tím bylo myšleno. Scénářem bych tento film přirovnal k Afganistánu, ale tam jsem se alespoň tak nenudil. Prvních 20 min bylo opravdu nudných a kdybych přepnul na něco jiného vůbec bych jsem o nic nepřišel. Zpočátku jsem chtěl dát za 3 hvězdičky, ale když jsem dal Afganistánu za 2 tak tady také. Po čase snižuji hodnocení, protože tohle je opravdu podle mě hodně slabý film. Kdyby byli Britové ve skutečnosti tak inteligentní jako v tomto filmu nedokážu si představit, že by byli schopní dobýt tak rozsáhlá území. ()

Akinaz

Zdejší negativní komentáře moc nechápu. Tento film je absolutně skvělý, výpravný a perfektně herecky obsazený. Téma není typické, jde o sílu lidského ducha, o překonání sama sebe, o to dokázat, že stojíme za víc, než si ostatní myslí. Super 5* ()

Foltest

Snímek mě bohužel velmi zklamal. Moc ani nevím, co to vlastně mělo být. Na válečný film je tam málo (jedna) bitevních scén. Na romantický film je vztah ústředního milostného trojúhelníku brutálně nerozpracovaný. Základní myšlenka je sice pěkná, ale tím, že film míchá styly, si divák není schopen k nikomu vypěstovat pořádný vztah a tím padá i drama, protože se tam člověk o nikoho nebojí. No a dobrodužný film to být nemůže, protože spousta cest, jež by dobrodružné být mohly, je vystřižena a hrdinové se tak do Súdánu a zpět dostávají pouze střihem kamery. Takto by dobrodužný snímek vypadat neměl. Na závěr bych ještě rád poznamenal, že přátelství mezi protagonistou a tím prapodivným černochem je směšné a nedává vůbec smysl. Černoch k protagonistovi prostě přijde, řekne pár slov a hle, jsou z nich kamarádi na život a na smrt. ()

andy60

Kdosi zde zmínil srovnání s Forrest Gumpem a já to cítím naprosto stejně. Ctyři pírka jsou mnohem upřímnějším a lepším filmem. Při sledování se mně ale vybavil jiný snímek - Anglický pacient. Každopádně velmi příjemná podívaná. ()

Mrak

Príbeh o myslení Britov viktoriánskej éry. Nadradenosť nad každým, čo nie je Angličan, pohŕdanie každým, čo sa na obed v trópoch vyberie bez vesty a viazanky, snobizmus - a v tom umiestnený príbeh mladých ľudí, ktorí sa v tomto prostredí snažia nájsť pevný bod na lásku a priateľstvo, ale aj to je limitované spoločenskými a vojenskými konvenciami. Niekoľko dobrých akčných scén. Neurazí, ale ani neprivedie do vytrženia. ()

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007