Příběh z roku 1898 sleduje britského důstojníka Harryho Favershama (Heath Ledger), který se odmítne postavit do čela svého pluku, když zjistí, že jeho regiment odchází do Súdánu kvůli vojenskému konfliktu s "mohamedánskými fanatiky". Přátelé a snoubenka mu pošlou čtyři bílá pírka, která symbolizují zbabělost. Aby znovu získal ztracenou čest, vydá se v převlečení za Araba do Súdánu, aby se mohl dostat za nepřátelskou linii a sloužit britským silám jako špeh a průzkumník. Když je jeho bývalý pluk napaden, Faversham tajně zachrání životy těm, kteří ho předtím označili za zbabělce. (Cinemax)

Pavel_Pan

Slušná podívaná a do 2/3 třetin velmi nadějný film. Nebýt patriotismu a schématických konců, mohl romantický film překročit žánry. ()

Quendi

I přes vleklý konec je to zajímavý film, na němž asi to nejlepší představují herecké výkony a božský Djimon Hounsou. ()

princesofpersia

Moc nechápu, co je na tomhle filmu tu tolika lidem proti srsti. Já jsem se rozhodně nenudila, dokonce mi to přišlo i celkem napínavé a příběh se mi taky líbil. Sice nic, co bych musela vidět několikrát, ani snímek, co by zasloužil Oscara ale na 3,5* za mě určitě :) ()

subic

Velmi talentovaný Heath Ledger, velmi dobrý Michael Sheen a Djimon Hounsou jako domorodý Súdánec. Britové to v Súdánu koncem 19. století rozhodně neměli lehké, ani když byl Súdán prohlášen anglo-egyptským kondominiem. Film má i hezkou výpravu s celou řadou zajímavých snímků na poušť. Leč je dosti zdlouhavý a chvílemi může začít nudit. 55% ()

johnsnow odpad!

Film s dobrým hereckým obsadením aj potenciálne dobrým námetom ale tak chaoticky zostrihaný, že poradie následujúcich scénok nedáva poriadne zmysel a to vo filme považujem za veľké mínus. Takže žiadna hviezda nebude. ()

helrohir

Tento film mal predpoklady k tomu, aby z neho bol aspoň solídny dobrodružný film, nakoľko ponúkal zaujímavý námet, dobrých hercov a atraktívne prostredie aj dobové zasadenie. Bohužiaľ, film padá na neprehľadnom a nekompaktnom deji, ktorý je celý akosi divne zostrihaný. Neustále skoky medzi scénami spôsobujú zmätok a mnohé z nich sa stávajú nezmyselnými. Ani väčšina postáv nie je dostatočne charakterovo vyprofilovaná a ich konanie je tiež občas na facku. Jedinými zaujímavými postavami vo filme sú jedine Ledger a Hounsou. Režisér sa tiež nevyznamenal a film pôsobí dosť vágne. Zaujímavá je kamera, ktorá naplno využíva krásu púštneho prostredia. Ako celok je film dosť sklamaním, ale aspoň niektoré momenty mali svoju silu a v spojitosti s predtým vymenovanými pozitívami dám aspoň slabučké tri hviezdy. 50%. ()

Reapper

Film, který bohužel nevyjadřuje ten potenciál, který mohl mýt. Pro milovníky romantických filmů slušná podívaná, avšak pro většinu diváku je ke shlédnutí pouze jako vzpomínka na bohužel zesnulého Heatha Ledgera.. ()

route60

Podle některých ohlasů na čtyři pírka jsem se koukal asi na jiný film ano Kapur to občas nezvláda ale nenudil jsem se, závěrečný útěk je výborný.70% ()

SonyLucy

Přátelství se má ocenit, kvalitní film, i když nechápu, proč od diváků dostává tak nízké hodnocení. některé zpomalené scény si mohli tvůrci odpustit. ()

Klariska

Tenhle film by byl bez těch bojovýh scén ze Súdánu docela pěkná (nudná) romantika ;o) Myslím ale, že právě tyhle drsné pouštní záběry dodaly filmu tu pravou šťávu. Film sice těží z mnoha tradičních filmových námětů: jako místní ochránce v poušti (Robin Hood), únik z vězení (Hrabě Monte Christo), dva muži a jedna žena (Pearl Harbor) a další. Osobně mě, ale film přesvědčil hereckým výkonem Heatha Ladgera, na kterém, jak se domnívám, staví celý flm. Na něj já osobně nikdy nedám dopustit. Heath Ledger byl (bohužel byl) opravdu vyjímečně talentovaným hercem, který se pro filmové plátno přímo narodil. Takže za jeho skvělý hereckým um dávám o hvězdu navíc. ()

blekekeke

silný efekt, skvělá jízda, bitky, přítel, poušť. V celku slušné pokoukání. Nebál bych se na to dívat ještě jednou ... ()

blezg

Opravdu velmi utahané a v podání Heatha Ledgera nevěrohodné. Vůbec nefunguje propojení postav, aby tomu člověk sedl na lep.Mdlá podívaná, při které černoši vynikají a běloši(krom Bentleyho)zanikají, bez spádu. ()

Basileios

Sice je tu film hodnocen značně negativně ,ale mě celkem zaujal. Je to velmi dobrý dobrodružný příběh o cti zasazený do nádherné krajiny v období vrcholu britské koloniální vlády. Rozhodně to není film ,na který by měla usednout vrstva prachu. ()

fafejt001

ZAJÍMAVÉ , NAPÍNAVÉ , DRSNÉ , DOBRÉ VÝKONY , EXTERIÉRY , PROSTĚ VELMI DOBRÉ . NO A HUDBA PARÁDA . PRO MNE FAKT SOLIDNÍ FILM . ()

jessic

Směr romantiky a dobrodružství, kam se scénárista snažil nacpat všechno, působí exaltovaně, pateticky, motivace postav vychází z podivných křečovitých proklamací a i herecké výkony za nic nestály. Pěkné jsou jen záběry z pouště a výprava. Tenhle příběh o vojenské cti a přátelství mi chvílema připadal jak parodie na drama. ()

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007