Seržant West (Samuel Jackson) dostal za úkol trénovat v obtížných podmínkách panamského deštného pralesa speciální jednotku o šesti mužích. Čtyři vojáci jsou brutálně zabiti, jeden zraněn a šestý se stává hlavním podezřelým. Jak ke zločinům došlo? A proč? Vyšetřování se ujímá důstojnice(Connie Nielsen) a pomoci jí má bývalý ranger, svérázný Hardy (John Travolta). Dvě verze případu se proplétají se spoustou nevyjasněných okolností. Nic nedává smysl a řešení je stále v nedohlednu... Thriller Zelené peklo vytvořil tandem scénáristy Jamese Vanderbilta a režiséra Johna McTiernana (Smrtonosná past, Aféra Thomase Crowna). Jejich záměrem bylo podnítit zvědavost a dát divákovi až do poslední chvíle příležitost k vlastnímu názoru na rozuzlení. Něco vidíme na plátně a něco se ještě uvnitř filmového příběhu skrývá. Je tu řada otázek bez přímých odpovědí. Přitažlivým prvkem - kromě této hry na pravdu - je i obsazení hlavního představitele, drsného chlápka s nohama na stole. Není to nikdo jiný než hvězdná stálice a král hollywoodských comebacků John Travolta (Generálova dcera, Tenká červená linie). (oficiální text distributora)

hans500

Tak tentokrát nejde o akční film, ale McTiernan přesto odvedl slušnou práci. Obsazení je kvalitní (perfektní Travolta a Jackson, dobře jim sekunduje Connie Nielsen a tradičně výborný je Giovanni Ribisi, ostatní herci jsou dobrý průměr). Scénář je celkem zajímavý, místy i napínavý a i přes velké množství zvratů je ve výsledku solidní, byť v závěru mírně překombinovaný. A protože je celý snímek dobře natočen a má dobře vykreslenou atmosféru tak 3,5* zaokrouhluji směrem nahoru. ()

Vecko99

Ať žije zmatenost a překombinovanost. 75 minut sledujete film a najednou během závěrečné čtvrt hodinky se vše co jste se zatím dozvěděli se změní na přesný opak. Nevím co scénaristé brali, když to psali, ale každopádně jim to zabralo až pozdě. Tenhle film mohl trvat jen 20 minut a byl by to skvělý pilot k nějakému seriálu, ale jako film to moc dobře nepůsobí. ()

Sfinkter

McTiernan měl zůstat u nekomplikované akčňárny jako za starých časů, takto se celý snímek řítí do velké finální frašky. ()

lennyd

Výcvikový tábor americké armády. Skupina rangerů vyjede na noční výcvik do džungle, ale vrátí se jen dva členové - všichni ostatní včetně neoblíbeného velitele Westa (Samuel L. Jacksona) jsou mrtví. Vyšetřovatel DEA Hardy (John Travolta) je přizván k výslechu zbývajících dvou členů, a pokusí se zjistit co se vlastně onu noc stalo. Výkony John Travolty jsou jako houpačka. Jednou skvělý, jednou velice slabý. Basic patří k těm lepším jeho filmům, i ostatní podávají docela dobré výkony (Samuel L Jackson, Giovanni Ribsi, atd). Celý snímek mi trošku (docela dost) připomínal starší Odvahu pod palbou, kde vyšetřovatel také zpětně rozplétal osudy jedné jednotky. Oproti výše zmiňovanému filmu je zde potřeba dávat větší pozor na to kdo je kdo, jinak se začnou jednotlivé postavy plést... ()

Beky

...déšť, bouře, hustá džungle, ..skupina vojáků!..skupina vrahů!..zmatek ( i scénáristický:), střelba...a John Travolta!!!..žeru ho i když umí zahrát lépe!! a mám rád zelenou ( jak by řekl De Niro-barva geniů:)..!!..strašně se mi líbí jak to na konci tak divně rychle zapadne do sebe a než si uvědomim, že je to kravina ohodnotim to 4 hvězdičkama!!!..to si aspoň 3 zaslouží!!! ()

rudeboy

Vyšetrovacia dráma z prostredia vojenského, výcvikového tábora, ktorá nie je až tak prekombinovaná počas priebehu filmu, ako je totálne uletená a nezvládnutá v samotnom závere,.Ten je síce prekvapujúci, ale aj tak pôsobí skôr ako nepodarený vtip, pretože absolútne nezapadá do smerovania filmu (celý čas sa dej buduje aspoň akým-takým smerom, aby sa v závere celý zhodil ako domček z karát). Vcelku debilná sa mi zdala scéna, keď si vypočúvaní vojaci zamenili vlastné mená, za tých vojakov, ktorí zomreli a nikomu to neprišlo divné. "To je totiž v armáde úplne bežné". Takže, tento film je ťažšie stráviteľný, ale pozrieť sa dá a možno vás aj trochu pobaví. Skvelá je scéna, v ktorej sa vojak v nemocničnej izbe povracia vlastnou krvou... :-) Slabšie 3 hviezdičky. ()

Kerion

Nechápu jak dokážou někteří producenti nalákat tak skvělé herce do tak průměrných filmu jako je tento. Bez hereckých výkonů Travolty a Jacksona by to bylo ještě horší. Děj se skládá z flashbacků přeživších vojáků, které jsou trošku zmatečné a konec tomu nasazuje korunu. Ale právě konec se mi hodně líbil, jeho jedinou nevýhodou je , že po jeho shlédnutí vám přijde předcházející děj zbytečně natahovaný a nesmyslný. ()

JohnSmith

Solidní vojenská krimi,Travolta dost přehrává,o nějakých výkonech se mluvit nedá,ale McTiernan odvedl celkem slušnou práci.Nevím jestli to byl jeho záměr,nebo se mu to vymklo z rukou a nebo to je práce scénáristů,ale zašmodrchanost vyprávění mě donutila,podívat se na ten film ještě jednou. ()

cross

Ze začátku to vypadá slibně - vojenské prostředí, drogy, mrtvoly, korupce... Po chvilce se ale dojem pokazí, protože složitost vyprávěného příběhu je mimo mysl speciálních jednotek (natož diváků) a zmatek začíná...Divák může jenom doufat, že konec všechno objasní. Chyba! Konec to vše postaví na hlavu tuplovaně a nám jen zůstává otázka, jestli to bylo vážně míněné jako seriózní scénář, nebo tvůrce neměl na apríla co dělat a vymyslel si tuhle změť nesmyslů... Nicméně, dokážu si představit, že někdo bude považovat film za vynikající a o jeho finále prohlásí, že bylo geniální - já si to nemyslím (a jak koukám, nejsem sám...), třebaže po technické stránce nelze příliš namítat. A abych nezapomněl, celkem slušná hudba (Badelt)... ()

Ravi

Podle mě je kamenem úrazu žílu přepínající Travolta a komplikovaný scénář. To už bych tam radši viděl Davida Jamese Elliota ("JAG") v hlavní roli. Neskutečné, jak se dá takový nápad zmršit koncem. 40% = 2/5 ()

ssfan

Film je velmi dobře herecky obsazen, ale po počátečním vyšetřování se všechno strašně zamíchá a vy nevíte, kdo je s kým a proti komu. Já jsem se u filmu dost nudil a nikomu ho nedoporučuju. Nakonec se všechno rozmotá a vy si říkáte, jestli vůbec mělo nějaký smysl se na to dívat. Pro mě zklamání a 35%. ()

spikey1

další z Travoltových snah o comeback nyní s Jacksonem jako hlavním protivníkem, film je spíše kriminálkou s vyšetřováním různými flash backy a v podstatě se dá říct že je to válečná kriminálka Las Vegas:) pro mě to byla příjemná chvíle při dívání se na tenhle kousek i když nepatří rozhodně v žádném případě do kategorie kasovních trháků ()

HomeAlone

Nic ale vobec nic som od tohto filmu necakal , no ja som bol milo prekvapeny . Bolo to pekne zamotane , napinave s vybornym Travoltom . Bol som velmi spokojny ()

Smileface

Bože můj !!!! Co to bylo? Naprosto nechápu, ztratil jsem se v tom propletenci děje a bylo opravdu těžké dodívat se do konce. Z příslibu zajímavého napínavého thrilleru z vojenského prostředí zbyla jen slátanina. Mě nejvíc mrzí, že John McTiernan už není schopen natočit kvalitní film :-( ()

sedm.1

Zelené peklo hned od začátku vsadilo na vršení point a dařilo se to docela slušně a poutavě,jen škoda,že ta výsledná pointa je ze všech těch předchozích tou nejhloupější.Film nenudil,měl spád i dobré herce,sem tam bylo něco přitaženějšího za vlasy,sem tam nastalo i překvapení a místami vykouklo i napětí.Celkově slušný průměr se vším všudy. ()

ranp

Ze začátku na mě film působil hodně nadprůměrně. Postupem času se ale všechno zbytečně moc zamotávalo, až jsem z toho nevěděl hlavu ani patu. Konec je ale hodně překvapivej :-) ()

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

18.09.2006

To, že se chystá čtvrté pokračování této populární akční série, ví asi každý. Bohužel, v tomto případě ani zdaleka nejde o záminku na bujaré oslavy, ale právě naopak film s podtitulem připomínajícím… (více)