Seržant West (Samuel Jackson) dostal za úkol trénovat v obtížných podmínkách panamského deštného pralesa speciální jednotku o šesti mužích. Čtyři vojáci jsou brutálně zabiti, jeden zraněn a šestý se stává hlavním podezřelým. Jak ke zločinům došlo? A proč? Vyšetřování se ujímá důstojnice(Connie Nielsen) a pomoci jí má bývalý ranger, svérázný Hardy (John Travolta). Dvě verze případu se proplétají se spoustou nevyjasněných okolností. Nic nedává smysl a řešení je stále v nedohlednu... Thriller Zelené peklo vytvořil tandem scénáristy Jamese Vanderbilta a režiséra Johna McTiernana (Smrtonosná past, Aféra Thomase Crowna). Jejich záměrem bylo podnítit zvědavost a dát divákovi až do poslední chvíle příležitost k vlastnímu názoru na rozuzlení. Něco vidíme na plátně a něco se ještě uvnitř filmového příběhu skrývá. Je tu řada otázek bez přímých odpovědí. Přitažlivým prvkem - kromě této hry na pravdu - je i obsazení hlavního představitele, drsného chlápka s nohama na stole. Není to nikdo jiný než hvězdná stálice a král hollywoodských comebacků John Travolta (Generálova dcera, Tenká červená linie). (oficiální text distributora)

Ceberus

Zajímavá zápletka a zajímavé rozplétání. Ale člověk ten film rychle zapomene, takže je na tento film herců Jacksonovy a Travoltovy velikosti spíše škoda. ()

Elenor

,,Tome, proč ti ta mladá dáma míří pistolí na hlavu?" ,,To je kapitán Osbornová, měla náročnej den." Neotřelým způsobem natočený a hlavně výborně sestříhaný snímek s detektivní zápletkou. Nejde v něm ani tak o děj (nestydím se přiznat, že jsem v něm dodnes některé věci nepochopila), ale o vynikající hlášky, svižné tempo a o Travoltu s Jacksonem, kteří si hraní evidentně užívali. Zdejší hodnocení nechápu, pro mě je to jeden z nejzábavnějších filmů jaké jsem kdy viděla ;-). ()

netWoor

do 1/2 až 3/4 ještě flm držel tři hvězdy, ale ujetá výměna otloukánků (to opravdu zůstává rozum stát, že ani šéf základny, ani hlavní vyšetřovatelka neví, jak se kdo jmenuje) film jasně degraduje ... a co se dělo v poledních pěti minutách snad ani nebudu komentovat ... ()

Grogan

Film plný zvratů a obratů, kde člověk musí hodně přemýšlet, aby mu všechna fakta nakonec dala dohromady plnou verzi příběhu. Na začátku stojí několik pohřešovaných rangerů, další je mrtvý, další skoro-mrtvý a poslední hlavní podezřelý. A tak na scénu nastoupí John Travolta coby pohodář Tom Hardy, který má talent každého prokouknout a má bohatý arzenál hlášek. A jakmile začne vyšetřovat, vychází najevo plno matoucích okolností a dobrat se k pravdě bude zřejmě pěkně složité... Žádná velká bomba, ale pohodově plynoucí snímek s pár zajímavými obraty, několika zajímavými scénami a pár hláškami. Opravdu je lehce překombinován, některé části jsem plně nepochopil, ale je to dobrá pohodovka. ("Jestli uvidím, že se někdo fláká, přísahám, že ten kanál přeplave!") ()

bono22vox

Dobrý nápad, ale zle zle zle zrealizované. Thriller plný šílených zvratů. Neuvěřitelně zašmodrchaná a zmatená historka, z jejíž pointy se mi ješte teď motá hlava... ()

Acrobat

Nuž, ako to vlastne bolo je a bude vie len sám pomätený a matrošom omámený scenárista. McTiernan si užil "welcome to the jungle", zbytku nechápem. A nehanbím sa za to. ()

gemi

Vsadím se, že v žádném jiném filmu neprší tak hustě a nepřetržitě jako tady - od začátku do konce, už mi to lezlo krkem. Jinak je to kecací vyšetřovačka zdánlivě jedoduchého případu, který je ale zamotaný jako klubko nití s takovým závěrečným twistem, že na to člověk zírá a nestíhá to pobrat. Musím uznat, že znovudívatelnost filmu je vysoká, protože člověk to pořádně nechápe ani hned po dokoukání, natož po nějaké době. Jenže kdo by měl chuť dát si tu deštivou kecačku hned podruhé? ()

Psycho.R

Plakát slibuje, že uvidíme Johna a Samuela kdesi v džungli, ve skutečnosti jde o "válečnou detektivku s nedůvěryhodnými vypravěči. Musím se přiznat, že mě to bavilo, ale věřím, že v mnohém tomu přispěl John McTiernan. ()

fojtas

chce to trosku soustredeni, je to kombinace kombinaci kombinace, ale docela koukatelne a prijemne zabavne... 6,5/10 ()

KdG

Byla to celkem nuda, ale ten konec mě svojí spletitostí lehce potěšil. Travolta i Samuel L. Jackson si role užívaly to bylo vidět ale jinak fakt nic moc. ()

Tiiso

Tři průměrné hvězdy za herecké výkony, které na mě působily vcelku slušně a zajímavě. Ano samozřejmě děj se občas nevyhnul některým klišé v dialozích, ale uznávám, že právě dialogy jsou napsané lehce nadprůměrně. Co však je velmi těžko stravitelné tak samotný scénář, který obsahuje na mě prostě složitý děj plný zvratů a obratů. Patřím k divákům, kteří se rádi nechají vodit za nos, ale v tomto případě čeho je moc toho je příliš. Obdivuji svým způsobem tvůrce, že se při výrobě filmu sami někde neztratili. Anebo vlastně se možná právě ztratili a poslední čtvrtinu natočili už jen proto, že si nebyli jisti kde se nacházejí. ()

marlon

Film atakoval divákovu vlastnú predstavivosť, aby sa mu nakoniec vysmial do ksichtu. Prekombinovaná a prešpekulovaná krimidráma z atraktívneho vojenského prostredia, v ktorej nič nesedí - pointou počnúc a výkonmi pánov hercov končiac. Škoda, nápad to bol veľmi slušný. ()

vZeč

McTiernan + vojáci + džungle. Asi mi stačí fakt málo. A nadávat filmu, co je účelově překombinovaný, že je překombinovaný, je překombinovaný. ()

DavidWebb

Kedysi dávno som Zelené peklo videl, možno 9 rokov naspäť a len matne si spomínam o čom to celé bolo. Ponúkla to súkromná tv niekedy neskoro večer - reku, trochu si to pripomeniem. Na moje prekvapenie ma to zaujalo očividne viac než prvý krát. Príbeh odohrávajúci sa v Paname za takmer neprestajného dažďa a zväčša v noci, ponúka divákovi množstvo zvratov, dosť zamotané vyšetrovanie a koniec, ktorý necháva viac otázok ako odpovedí. Takto: Na celý snímok sa mi dobre pozeralo a vďaka režisérovi som sa v tom príliš nestrácal, ale kvôli prekombinovanému scenáru musíte chtiac-nechtiac v určitom momente začať rozmýšľať a ide o to, či sa vám chce. A spätne si človek začne vybavovať niektoré nezrovnalosti: Prečo Hardy, ak by nato mohol prísť? V priebehu vyšetrovania prišiel o život syn vysoko postaveného generála, čo iste nie je sranda ani v USA. Nebyť Nielsenovej, tak to Travolta schytá, ale s tým nemohol počítať. A napokon, ako to, že podľa S.L.Jacksona oficiálne neexistovali, keď je celý príbeh postavený na reálnej udalosti s postavami známymi? Sumár - ak sa v tom príliš nevŕtate, ide o celkom príjemný flik z prostredia armády, kde ako vždy za Travoltu hrá jeho charizma a ostatní odviedli o poznanie lepšiu prácu. ()

TaNya_

Film víc o tom co nebylo než bylo.. V závěru narazíte na zjištění, že příběh byl tak moc překombinovanej, až si z toho člověk zapamatuje jenom Travoltův výkon. No a druhou zajímavou věcí je knírek Samuela L.Jacksona zároveň s plešatou hlavou. Víc si z toho, abych pravdu řekla, já osobně neodnesu. ()

Clark_Kent

Překvapivé zvraty, ty mám rád.  Zelené peklo je plný převratů a casting je fajnovej. Hlavně Travolta to všechno jen dobře spestřuje.  Koneckonců ani C.Nielsen nebyla vůbec špatná. ()

LukeSharp

Kombinuj,kombinuj až se z toho posereš.Takové nějáké heslo má Basic.Je tam hodně linií,ale nějak jsem je pořád stíhal a chápal(nebo jsem si alespon myslel,že je chápu) až na ten konec,kdy už mi opravdu spadla čelist o 5 pater níže.Když si ale odmyslím tu hromadu sraček,které tu byly,a některé byly docela dobré,tak se mi to i celkem líbilo.Trošku poupravit a bylo by to dokonalé neředěné a opravdu zelené peklo,ale s těmi kombíky dávám lehce přes 65% ()

R.O.man

Takto zmixovaný a neprehladne zamotaný film som už dávno nevidel, snad by sa mu mohol vyrovnať horor Identita, ktorý bol ale trochu pohladnejší. Neskutočné dejové zvraty rozprávané prostredníctvom krátkych útržkov neboli nijak zaujímavé a čím sa blížil koniec filmu, tým menej ma zaujímalo kto to vlastne všetko spískal. Jediné pozitívum na tomto filme boli herecké výkony hlavných predstavitelov. ()

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

18.09.2006

To, že se chystá čtvrté pokračování této populární akční série, ví asi každý. Bohužel, v tomto případě ani zdaleka nejde o záminku na bujaré oslavy, ale právě naopak film s podtitulem připomínajícím… (více)