Zabiják

Zabijak

Akční / Krimi / Thriller

USA / Aruba, 2003, 87 min

• t0ny

90% scén je postrádá logiku, nicneříkající kamera snímá vše nedůležité, a vrchol všeho představují výpovědi postav (vše v uvozovkách). Snímek tvoří tři scény. 1) Seagal vejde do náhodné budovy (ať už to je restaurace, holičství nebo stodola), a zmasakruje číňany, kteří ji okupují. 2) Seagal sedí a diskutuje s náhodnou postavou - tyto scény považuju za nejhorší. 3) Scéna u stolu, kde pár číňanů diskutuje o tom, jak musí zabít Seagala. Vynásobte pěti a výsledek vyšlete do světa. Další Seagalův "počin", který může fungovat jako parodie.(28.3.2010)

• Gilmour93

Spojení Seagal - archeolog zní podivně a já osobně si ho v této souvislosti dokážu představit jen jako tu kouli, co se valí na Indyho v úvodu Dobyvatelů ztracené archy, ale pozor! Samozřejmě jsou to jen mimikry a on je ve skutečnosti pomstychtivý, nelítostný zabiják, co se rozhodl poslat Čínu v žebříčku nejlidnatějších zemí světa o pár míst níž. Samotný film je jeden velký omyl, který nejspíš začal tím, že hlavnímu představiteli zavolal jeho agent s nabídkou role, v které bude potírat triády a jelikož Steven rozuměl "pojídat rolády", na nabídku bezděčně kývnul.. A víte co? Já v tomto vánočním čase stolů prohýbajících se pod tíhou cukroví a uzenin nacházím pro kondici "univerzitního profesora archeologie z Yale" pochopení a dávám mu dvě betlémské hvězdy - snad si za ně zaplatí čistírnu pro svůj obnošený kožený kabát..(27.12.2011)

• SeanLSD

Ako sa vraví: neserte archeológov! O tom, ako jeden spravodlivo naštvaný, čo sa ako decko príliš díval na Indianu Jonesa, vykosí po polke sveta polku všetkých čínskych mafií. Ukazuje tak spolu s Indym, o aké drsné povolanie sa jedná, čo vedia iba tí, čo niekedy robili v daždi a mraze archeologickú sondu s rozpadajúcimi sa krompáčmi. Bez ohľadu na absolútnu nezmyselnosť filmu je ZABIJAK dostatočne svižný a poriadne tvrdý, SS je tu ako duch rozsievajúci skazu a preto mám tento kúsok napodiv ešte celkom rád.(11.1.2019)

Na Seagala pouze podprůměrný film, přesto v rámci žánru ještě celkem slušné. Lepší než Cizinec a Černý úsvit. Příběh je sice obyčejný, ale díky velkému množství akce plyne rychle. Je tady několik bitek ve stylu hongkongských filmů, dále nechybí ani aikido techniky. Střílení také najdeme, takže to není tak strašné. Objektivně tak 45%(21.1.2008)

• Lacike

Chcete vediet ako by vyzeral Indiana Jones, keby ho zozral Seagal. Nejak ako tato sracka. Seagal tu hra archeologa, ktoremu drogovy priekupnici picnu zenu a tak sa vyda na cestu pomsty. Jednoduchy namet z ktoreho by sa dal vydolovat perfektny film. Ale to nie je tento pripad. Seagalova cesta za pomstou je dost zmätenym sledom nahodnych scen v ktorych Seagal niekam pride, niekoho zmlati a odide prec. Keby sa sceny poprehadzovali, tak si to ani nevsimnete. A medzitym sa prestrihne na miestnost plnu drogovych bosov, ktory vymyslaju spôsoby ako sa Seagala zbavia ale postupne ich ubuda az zostane posledny chudak. Nejake napätie alebo gradacia tu uplne absentuje. Dejova omacka proste nefunguje. A za nic nestoja ani akcne sceny. Na prvy pohlad ich tu je dost vela. Ale to vdaka nekonecnym spomalovackam, vdaka comu mate pocit, ze trvaju trikrat dlhsie ako by mali a preto su neznesitelne. Bitky su dost predratovane az absurdne. Seagal sa v nich sice vyskytuje dost casto a este mal slusnu kondicku aj ked uz nosil na bruchu riadnu nadvahu. Ale jeho snaha je prd platna. Divna choreografia a spomalovacky ma srali natolko, ze ma to vôbec nebavilo. Nepredviedol sa ani Tom Wu v kratkej bitke so Seagalom. Vo filme Belly of the Beast z rovnakeho roku maju ovela kvalitnejsi a dlhsi suboj. Takze vysledkom je film u ktoreho napriek kratkej stopazi mam pocit, ze trval aspon 3 hodiny. Produkcne zazemie z tej doby môze dnes Seagal zavidiet, ale vo vysledku to je rovnaka nudna sracka ako jeho sucasna tvorba. 1/10.(18.9.2016)

• - Film se natáčel v Sofii v Bulharsku. (rafix)