Zabiják

Danny Lerner (povídka)

Mark Vargo

Roy Hay
  • Pajky3

Já to věděl, že se jednou musim dostat k těm opravdu špatnejm Seagalovkám. Bože ty souboje jsou opravdu hrozný, to střihání a to strašlivé přehánění. Kamera je taky hrozná, ani nevim jak to popsat, ale prostě se mi to nelíbí, ta sekanost, ty nájezdy, ta roztřesenost. Na to dá jen stěží koukat. Příběh sice ještě není tak úplně hroznej. Tohle je zatím nejslabší část, ale bojim se, že bude ještě hůř. 20%(17.5.2011)

• Jeremiah

Připravili ho o práci, zabili mu manželku, zapálili dům - vzali mu vše a ještě se ho pokouší opakovaně zabít. A to neměli dělat, protože si zvolili špatného člověka a probudili v něm tygra zabijáka, známého dříve jako DUCH . Typický ničím neobvyklý film Stevena Seagala, kterému dávám své 2 * za scénáristický nápad, bojové akce a za pocity, které ve mě ten děj vyvolává ( např. hláškou - kdo krade málo, skončí na dlouho ve vězení, kdo krade ve velkém, stane se králem ) !!(27.12.2011)

• Terter

Obtloustlý (jak jinak) Steven Seagal v roli archeologa s trochu pohnutou minulostí (jak jinak) rozbíjí čínskou mafii. V tom mu pomáhá (jak jinak) krásná mladá žena. Kupodivu ale Steven není tím nejhorším na celém tomhle bijáku. Co totálně rozbíjíí tenhle film, je jeho scénář - tedy ne, že by seagalovky kdy oplývaly nějakou originalitou nebo hloubkou, ale tady je to opravdu ukázka scénaristické impotence. Pro příklad nemusím chodit daleko: když na začátku filmu Burns prchá se svou kolegyní v autě, jeden z pronásledovatelů pronese: "musíme je zastavit, než se dostanou na hranici." Během této několikaminutové "akční sekvence" ten samý padouch tuhle větu zopakuje ještě asi dvacetkrát, asi aby opravdu každý pochopil, že je musí zastavit, než se dostanou na hranice. Víc snad není třeba dodávat.(12.9.2006)

• HiddenDragon

Tak tohle byla sila. Kdyby bylo misto hvezd ciselne hodnoceni od 0 do 5, tohle by bylo minus 10. Povedlo se jim zde pos..t snad vsechno co se da. Od prisernych zaberu, dialogu a hercu az dokonce po nazev filmu v uvodnich titulcich, ktery vypada jak kdyby ho kreslilo slepe dite v programu Malovani. V dnesni dobe (2013) ma kazda beckova videohra lepsi triky a pribeh nez tenhle paskvil, ktery vypada jak kdyby ho radne obtloustly Seagal natocil za penize ze sveho invalidniho duchodu. Vyhnete se mu obloukem, je urazka brat to i jako oddechovku. Po 15 minutach jsem si musel dat poradnyho panaka, abych mel silu to dokoukat. Nakonec jsem to vzdal a v pulce to zacal brat jako parodii, jinak bych si asi vystrelil mozek z hlavy.(7.8.2013)

• Lavran

Zolův Zabiják je proti Oblowitzovu dílu nepředstavitelný varietní hudlař! Celá ta děsivá blamáž se odehrává v jakémsi prapodivném bezčasí, kde neplatí ani ty nejzákladnější zákony logiky - svět pro svět. Střihač s režisérem (určitě bezva chlapíci) zřejmě před společnými dýchánky trávenými nad natočeným materiálem požívali nebývale velké množství halucinogenních látek, protože práce jim evidentně šla pěkně od ukájivé ruky. Nebohý scénárista musel celý příběh sepsat za stavu totální ztráty osobnosti a ještě k tomu vzhůru nohama s hlavou v kbelíku s ledovou tříští. Na chudáka diváka se sype olbřímí lavina debilních replik (povětšinou jde o čínské mudrosloví), které zdejší postavy pronáší s naprostým až věrolomným přesvědčením. Vrcholem vší filmařské snahy jsou naprosto odvázané (rozuměj odvázané od reality) "mlátičkové" scény, v nichž je oplácaný Seagal postaven i před takový oříšek jakým je levitující maník na pokraji epileptického záchvatu. Ale s čím by si Steven neporadil! Když už jsem se netěšil na nic jiného, tak alespoň na finální zúčtování s apatickým bossem, který se za celé trvání snímku nezmohl na nic jiného, než na užitečné průpovídky typu "Zbavte se toho profesora! Profesor je problém! Profesor...bla bla bla,", přičemž se jeho banda neschopných noshledů dramaticky měnila v jednu objednávku pro bednáře za druhou. Ukázalo se ovšem, že kromě chorobného tíhnutí k hlavolamům nebylo v bossově ďábelsky chladné mozkovně zhola nic inovativního. A tak veškeré příkladné popkulturní a archytepální příklady ukončily svou kariéru stejně spolehlivě jako se kdysi dávno zavřelo Rudé moře za Mojžíšem. Steven Seagal byl opravdu nenapodobitelný profesor archeologie a těžko na něj budu moci zapomenout! Ano, i ty nejhorší kinematografické zážitky jsou jistou formou zkušenosti, ačkoliv hrozí nebezpečí, že se budou pravidelně vracet v podobě nočních můr. A co nás nezabije, to nás posílí před dalšími podobně zabijáckými sekundanty...:)(7.2.2008)

• - Film se natáčel v Sofii v Bulharsku. (rafix)