Zabiják

Předloha:

Danny Lerner (povídka)

Mark Vargo
  • Wacoslav1

Začátek docela nadějnej a originální. Seagal jako archeolog který se náhodou přimotá k pašování drog, to tady ještě nebylo... Nicméně v půlce filmu se karta obrací a stává se z toho klasická Seagalovská storka o pomstě, takže pak už na nějakou originalitu zapomeňte. Nicméně tento film v produkci Milenium films má přeci jenom aspoň minimální profesionální kvalitu a i když je blbej až to bolí, tak tu máme aspoň solidní porci bitek ve kterých se i objevuje velké sádlo osobně a tady rozhodně ještě nevypadal špatně. Co mě nasralo je to množství debilních a naprosto samoúčelně používaných zpomalovaček. Jinak by akce byla i celkem přehledná, ale místy se ten film snaží bejt až moc cool. Každopádně původní odpad mi v tomto případě přijde poněkud přísný a za těch aspoň pár soubojů a přijatelnou Seagalovu image si to tu 1* zaslouží i když nelze popřít, že v té době měl Stevo ještě rozhodně na víc.20%(23.11.2012)

• Rousse

No podívejme, jak je ten Steven renesanční člověk - on fakt zvládne všechno... Jednou je to chození po střeše rozjetého vlaku, jindy zase likviduje biologické zbraně. Poté vymýtí (sám samotinký podotýkám) kvůli 12-leté kamarádce, se kterou si dopisuje , obchod s bílým masem no a tady je zase archeolog a opět sám samotinký vymýtí celou čínskou mafii. To je prostě muž snů... Tak a teď co neumí - momentálně už neumí hrát, hýbat se a ani to svoje Aikido - bohužel - je z něj tlustá hora sádla a podle toho tenhle film taky vypadá. To, že scénáristovi by měli zlámat všechny prsty, které se podílely na psaní scénáře do počítače, to pomíjím. Stupiditu dialogů taky pominu - ale proč tam proboha furt cpou rádoby akčního tlustýho Seagala? To nepochopím!(25.12.2007)

• mustafa

Další naprosto příšernej film Stevena Seagala. Ze začátku to vypadá, že se snad blýská na lepší časy.... Opak je pravdou. Ve filmu je plno naprosto nelogických, nepochopitelných a zbytečných scén. Scénář je naprosto příšerný a úplně postavený na hlavu a opravdu jsem se hodně pobavil nad tím, jak se scénáristé snažili do filmu narvat co nejvíce nahých ženských těl, aby zřejmě potěšili mužské osazenstvo..Konání jednotlivých postav se nedá pochopit a vše se zvrhne v naprosté klišé. To jsem ještě nemluvil o zpomalených scénách alá Matrix, kde se Seagalovi (ačkoli trochu shodil) nádherně klepe cejcha. Nad diaogy mi zůstával rozum stát a musel jsem se pouze pousmívat (protože jsem na to koukal v originálním znění s titulky a tak nemohu vinu házet na české znění...). Akční scény ve filmu působí uměle a jsou na pokraji parodie (viz výbuch profesorova domu, či závěrečný souboj s hlavou organizice a opět následný výbuch...).Tento film mě naprosto ničím nepřekvapil a od začátku je vám jasné, jak to dopadne. Tu jednu hvězdičku dávám za ten začátek...(28.11.2004)

• Gilmour93

Spojení Seagal - archeolog zní podivně a já osobně si ho v této souvislosti dokážu představit jen jako tu kouli, co se valí na Indyho v úvodu Dobyvatelů ztracené archy, ale pozor! Samozřejmě jsou to jen mimikry a on je ve skutečnosti pomstychtivý, nelítostný zabiják, co se rozhodl poslat Čínu v žebříčku nejlidnatějších zemí světa o pár míst níž. Samotný film je jeden velký omyl, který nejspíš začal tím, že hlavnímu představiteli zavolal jeho agent s nabídkou role, v které bude potírat triády a jelikož Steven rozuměl "pojídat rolády", na nabídku bezděčně kývnul.. A víte co? Já v tomto vánočním čase stolů prohýbajících se pod tíhou cukroví a uzenin nacházím pro kondici "univerzitního profesora archeologie z Yale" pochopení a dávám mu dvě betlémské hvězdy - snad si za ně zaplatí čistírnu pro svůj obnošený kožený kabát..(27.12.2011)

Pro mě jedna z nejlepších Segalovek. Originální scénář. Věta na každém zabitém gangsterovi, která vede až za tím největším šéfem. Kdyby tenhle film byl v kinech a hrál by tam třeba někdo populární, film by slavil velký úspěch. "Říká se, že když zabiješ jednoho, naženeš strach 100 dalším, ale já jich musím zabít 100, abych nahnal strach jednomu." Já na to můžu koukat pořád. Má formu.(7.11.2010)

• - Film se natáčel v Sofii v Bulharsku. (rafix)