Nejhorší zvuk, který můžete uslyšet v ráji, je zaklepání na dveře. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrají v thrilleru matka! manželský pár, jehož idylické soužití v nádherném domě v lůně přírody naruší nezvaní hosté, kterých neustále přibývá. (Cinemart)

Miller

Hodně, hodně, ale hodně nepříjemný film. Matka! je netypický film, se skvělou myšlenkou. Osobně krom myšlenky, že by člověk měl radši hledět na sebe, než na ostatní, a že pokud mu je něco nepříjemné, má zasahnout, vidí!m ve filmu i kritiku socialismu. Možná jsem blázen, ale vemte si to - levičácký envirnomentalisticky smýšlející spisovatel říká, že všehcno je všech, a zároveň nic není ničí, a vychvaluje myšlenku společného a veřejného vlastnictví, ale zvrhne se to v teror ("You killed my baby!!!! - "But honey, they're sorry!"). Ten konec byl vážně dost silný. Akorát moc nechápu účast Pheiffer, Harrise a Briana a Domhnalla Gleesonových . Každopádně se mi film moc líbil. 100% ()

Kratas558

Je to film, který nesedne každému. V podstatě je ta cílová skupina žalostně malá. Takže chcete-li jít do kina na "normální" film, na matku! určitě nechoďte. Jedná se přesně o ten typ filmu, ve kterým se lidi chovaj divně. Ale! Pokud se budete snažit trochu přemýšlet a nejenom prostoduše přijímat ty scény, které nám Aronofsky servíruje, uvidíte něco, na čem to vlastně celé stojí. Nejen příběh dvou lidí v jednom domě, ale jakýsi odraz dnešní společnosti. Nevím, nakolik nám, středoevropským ateistům, budou známy mnohé motivy, kterých je film plný, ale takové ty základy snad bude vidět každý, kdo o tom bude trochu přemýšlet. Myslím, že režisér celkově netoužil zalíbit se všem, potažmo vydělat si balík. To by asi bylo koncipováno trochu jinak. Nějak víc... líbivě. Takhle si z filmu sice odnesete zážitek, ale jestli pozitivní nebo negativní je věc druhá. Nicméně pokusím se alespoň přiblížit celkovou atmosféru několika málo slovy: úzkost, klaustrofobie, napětí, rozervanost, nepříjemno, znechucenost, panika. Pokud tohle ve vás film dokáže vyvolat, a navíc záměrně, pak rozhodně nelituju, že jsem tyhle krizové dvě hodinky podstoupila. I když jsem měla občas chuť utéct ze sálu, byla to síla. God help you, amen. ()

see_sawandrew

Milá snaha o metaforický znázornění vztahu civilizace a přírody, Boha a matky země, anebo prostě jen konstruktu a přirozenosti, bohužel pohřbená faktem, že celej film jen sledujete, jak Jennifer Lawrence zoufale běhá po domě a řve. Aronofsky začíná a končí u dobrého nápadu a není schopen film vyplnit zajímavým obsahem. Korunu tomu bohužel nasazuje závěr, který se snaží pointu vysvětlit i tomu nejnatvrdlejšímu divákovi, takže celá symboličnost jde definitivně do háje. Matka neurazí, ale na Darrena je to fakt slabota. 60% ()

elektricic

Zaslouží si to červenou barvu, jinak za mě 4 hvězdy. Aronofsky zase nezklamal v tom, natočit film, kterej mě silně osloví, ale nechci ho vidět podruhý ()

666Carnage

Tohle bylo zběsilý a zároveň neskutečný. Já si myslím, že jsem ten film pochopil i když ho vlastně nechápu, ale co naplat lidi jsou hovada. Tenhle film rozhodně nebude bavit každého. Rozhodně to ve mě nechalo dost divný pocit a musím říct až biblických rozměrů. A to asi šlo. Zajímavý. 80% ()

Silwer

Prvni pulka je paradni..druha pulka je tezce prestrelena a clovek uz si tika at to skonci..a kdyz to skonci tak si rekne jen wtf? ()

chmíří

Bez hodnocení, vlastně ani nevím co hodnotit. Nemám tu schopnost hledat v tom něco co tam třeba ani není. Kdybych dal odpad nebyl bych daleko od pravdy a kdybych dal 5* byl bych na tom asi stejně. Tohle se musí vidět a nekritizovat a nebádat nad tím. ()

bari68

Na Arnofskeho teda zvláštny materiál ! Podobné vizuálne a dejové orgie s takýmto rukopisom by som čakal skorej od Lyncha , či Triera, ale náš rejža opakovane preukázal, že proste vie. Matka! je filmom, na ktorý sa musíte naladiť, byť na rovnakej vlne, frekvencii, ktorú film vyžaruje. Ak sa ponoríte, necháte sa unášať. Či už je to nejaká biblická variácia,alebo čo, je v konečnom dôsledku vlastne jedno, ak funguje fyzikálny zákon akcie a reakcie. ()

Jane18CZ

Musím říct, že bylo docela nepříjemné se na film dívat. Vyvolávalo to spoustu nepříjemných pocitů. Jennifer byla úžasná a celý film táhla. Film bych ale zkrátila, byl dost vyčerpávající a ke konci bylo to šílenství už dost zdlouhavé. Vnímám to jako metaforu na slavné herce a herečky, kdy se začíná vytrácet soukromí a pak to ničí životy, víc nic. 40% ()

Han22

Na tohle jsem se fakt "těšil". Aronofsky je režisér, který evidentně umí točit. Má tu krásný dům, kameru, výborné herce - pasivně agresivní mrcha Pfeifferová rulez, Bardem je fajn a dokonce i ta Lawrence hraje tu zoufalost skvěle. První půlka je slušná home invasion, kde do domu manželů nenápadně přibývají další a další lidi, kteří hrdince narušují soukromí. Pak ale Aronofsky začne fetovat a rozjede se kolotoč sice skvěle natočených, ale naprosto šílených scén které nedávají vůbec smysl. Být podobné psycho v normálním filmu, bylo by to super, ale tady jsem čekal zoufale na jakékoliv vysvětlení. I to, že hrdince hrabe, nebo se ji to jen zdá by stačilo. Nedočkal jsem se... snad jen jakési pitomé biblické alegorie. Konec a vůbec celý film je absolutně mimo a tak dávám jen 1* za řemeslo. Na podobné artové píčoviny fakt nemám náladu, já chci normální horor! ()

jakeer

Mám rád tvorbu Clinta Eastwooda a neskutočne som si užíval Gran Torino. Mal som pocit, že celá jeho životná tvorba smerovala k tomu filmu. A taktiež som si neskutočne vychutnal matku!. Všetko, čo si Aronofsky skúšal vo svojich predošlých filmoch a čo sa tam naučil, využil v tejto snímke. Neskutočná odvaha. A veľmi príjemne ma prekvapilo, ako dobre vie Jennifer Lawrence hrať. ()

B4TM4N

Poraženecká, všežerná, sebelítostivá apologetika narcistně vynucované pseudoumėlecké onanie, která vyčpěla už ve čtvrtině 8 a 1/2. Aronoffskyho auteurství je nejnespolehlivější kvalita dnešního filmového provozu. ()

MareT.

Horor to pochopitelne neni (i kdyz,...). Je to jedna velka metafora. A jak si clovek uvedomi ceho (z filmu to jde poznat pokud se vyuzije poradne mnozstvi predstavivosti), tak se nejde ubranit pocitu, ze takovy film se vidi raz za zivot. ()

KoRner

Symbolika je fajn vec. Divákom dá pocit, že vedia niečo viac a že sú k režisérovi bližšie, než "mainstreamácke" publikum. Lenže keď tú symboliku natiahnete na dve hodiny a tak ako hlavná postava netušíte, čo sa vlastne na plátne deje, je to zle. Až tak zle, že to stráca zmysel a tešíte sa na koniec filmu. Je to niečo, čo musel robiť Aronofsky na tripe, lebo nemať dve súvisiace scény za sebou je počin, aký by neurobil ani Steven Tyler na vrchole drogovej slávy. ()

Hanys_

Aronofsky by měl k těm svým filmům rozdávat manuály. Pocitově jsem se sice bavil (jestli se to tak dá říct) asi nejvíc od Requiem za sen, ale prozměnu jsem vůbec nechápal co se to přede mnou vlastně děje. Atmosférické, výborná Jen, ale rád bych někdy pochopil, o čem to vlastně bylo. ()

aquiver

Sugestivní, psychologický, ale zejména kontroverzní horor. Obhájit lze asi jakékoli hodnocení. Zhlédnutí nelituji, film je strhující a zdatně natočený, ovšem největší napětí a nejistotu jsem cítil pouze v počátku. V průběhu mi kvůli různým náznakům a absenci logiky bylo jasné, o co tady jde. Ve scénách, které byly vyhrocené nejvíce, se veškeré napětí paradoxně vytratilo a já nebyl spokojený, Aronofsky to dle mého názoru přehnal, filmovat umí, ale hranici citu ztratil již u minulého filmu. A obsahově nic nového, jen kříženec Funny Games a Bible, jen silnější, vyhrocenější. 65 % ()

Pttak

Na film se mě vážně špatně dívalo. Počínaje vážně podivnou a zmatenou kamerou a konče praštěnýma a nepříjemnýma postavama. Celé by se to dalo zkrátit na hodinu a půl a i to je možná moc pro takovou absurditu. Chvílema jsem fakt měl sto chutí to vypnout a nedokoukat to. Chtěl jsem dát odpad, ale za herečku Michelle Pfeiffer, která na svůj věk vypadá pořád parádně, ačkoliv je po celou dobu filmu opravdu nepříjemná a kvůli Jenniffer Lawrence, která je prostě kočka, dám jednu *. ()

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (více)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson