Nejhorší zvuk, který můžete uslyšet v ráji, je zaklepání na dveře. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrají v thrilleru matka! manželský pár, jehož idylické soužití v nádherném domě v lůně přírody naruší nezvaní hosté, kterých neustále přibývá. (CinemArt)

wallax

Aronofsky je génius. A nerozumiem úplne prečo sa mi jeho abstraktné filmy páčia. Teda jeho Fontánu považujem za vrcholné dielo kinematografie, ktoré po každej ďalšej prijekcii prináša niečo nové...no pri Matke! som trošku v koncoch. Zrejme to chce nechať udržať. Napriek týmto pocitom to bol veľmi zaujímavý a skvele natočený snímok a silný zážitok. ()

Lula.cz odpad!

Horor byl to dokoukat! Nevím proč, ale během filmu mě napadlo, že Lidská stonožka, pro mě jeden z nejkontroverznějších filmů vůbec, je vlastně dost v pohodě záležitost, která mi dávala oproti matce! dost smysl. Asi nejsem dostatečně vyzrálá, abych tenhle snímek pochopila. Jennifer Lawrence chodí celou dobu bosa po domě, který se rekonstruuje (včetně sklepa), Javier Bardem jako správný spisovatel jen sedí a čumí do papíru a nechá všechnu práci na domě na svojí ženě. Asi takhle...nikdy nepochopím neschopnost ústředních postav. Proč hned na začátku nedokážou říct prosté NE? Jdete k nám na návštěvu a my vás neznáme? Ne, díky a nashledanou. Ale to by pak nenásledovala taková bejkárna, jako se v tomhle případě udála. Škoda zmařených hereckých jmen. Už díky nim to na mě působilo, že by to mohlo za něco stát. Nestálo. Vlastně ano...stálo mě to 121 minut života, bohužel. ()

ShadyCZE

Ja to vnímal takto: Úloha matky, která zažívá v průběhu gravidity, i po ní, emocionální strop. V neposlední řadě i "úlohu" otce a to vše zabaleno do extrémní podoby. Předmětem filmu má být bůh(muž), příroda(žena) a ten bordel okolo lidstvo. Já si to vzal po svém. Trochu absurdní, ale zanechalo to stopu. ()

MT_Y

!!!! MŮŽE JÍT O SPOILER!!!! Mám celkem rád Filmy s Jennifer Lawrence i s Michelle Pfeiffer, ale tenhle film mě zaujal jen tak cirka do půlky. Nevím, jednak ten film se dal udělat mnohem kratší a za druhé absolutně mě nebavilo ani nezaujalo, že v jednu chvíli Javier je tam obdivovaný atp. A najednou všude milion lidí, smrti, dítě, smrt, a vlastně vyústění, které jednak nebylo překvapivé a za druhé z krásného rozjezdu to skončilo hodně chabě a sprominutim trapně! DVĚ hvězdy a 10 %.... Krátke odůvodnění : Ačkoliv film u mě naprosto propadl, tak jak jsem řekl v první polovině filmu se dá přežít optimisticky to je hvězda jedna a druhá je jak tady již někteří řekli za herecké obsazení. 🤗 ()

moviefan4

Aronofsky je pán režisér a kto o tom pochybuje tak nech mi povie jeden dôvod prečo to tak nieje. Milujem jeho zložitú a umelecký ladenu tvorbu a pri filme matka! tomu není inak. Matka je súrealistická jazda s neskutočne krásnou kamerou ktorej každý záber je excelentný. Herecké výkony sú na Oscara. Atmosféra filmu je neopísateľne silná a jedinečná. Ale prečo ma také majstrovské dielo tak slabé hodnotenie? Pretože ľudia neradi rozmýšľajú nad náročným filmom a radšej ho z kritizujú až pod zem lebo nemali hlavu nato aby ho pochopili. Keď si odmyslíte všetok surealizmus ktorý vo filme je a každý jeden malý detail si začnete všímať, pochopíte že príbeh filmu matka je celý o matke Zemi a do toho je tu čisto biblický príbeh o Bohu(stvoriteľovi) ktorý stvoril zem. Všetky znaky ako vražda brata je čisto odkaz na Kaina a a Ábela, to co sa deje hlavnej hrdinke filmu robila ľudia Zemi každý jeden deň. Vojny, hladomor, pohŕdanie našou planétou, ničenie jej a pohŕdanie ňou. To s čím veľa ľudí má problém je ten že vo filme je zabite dieťa ale to iste nechal Boh aby sa stalo Ježišovi v Bibli. Jedze moje telo a pite moju krv. Ďalšie odkazy na to ako sme mohli vo filme vidieť to že žena prvého návštevníka mala pri sebe fotku muža hlavnej hrdinky, následne tu istú fotku potrhanú na verande po bratovražde. A filnale filmu v ktorom stvoriteľ zoberie zo srdca hlavnej hrdinky talizman ktorý je symbolom jej lásky aby stvoril novú Zem je niečo úžasné. Každý kto nerád pri filme rozmýšľa nech ho radšej vynechá a neznehodnocuje ho, pretože takto do detialu premyslený film ktorého jediný problém je ten ze je pre bežného diváka nepochopiteľný. Za mňa plný počet a veľká spokojnosť pretože matka! je jedinečný, silný,nervi drásajucu kus filmového umenia. ()

blondboss

Tak toto je typický Aronofsky. Príde s niečim totálne ujetým a bude sa nezmyselne diviť, že ho ľudia proste nepochopia. Prvá polka filmu sa ešte ako tak dala, ale čím ďalej, tým viac, to bola znôška nezmyslov na jednom mieste, ktorá doslova klala oči a chaotickosť deju neubrala ani hysterická Jennifer Lawrence. Tá sa síce snažila, čo to dala, ale z mizerného scenára a z ešte horšieho režisérskeho štýlu, jednoducho viac vyžmýkať nemohla. Javier totálne utopený vo svojej role. Hororové sklamanie roka. 35 % ()

hruska.32

Film, jenž je vskutku pro obyčejného diváka podivný. Ale naprosto skvělý! Hodina filmu jde pomalu, kde se seznamujeme s hlavními aktéry filmu. Jennifer Lawrence a Javier Bardem. Jedním z faktorů, proč se na film podívat je tahle úžasná dvojice. To ale není všechno. I příběh je hodně zajímavý. Rozvíjí hodně, ale hodně zajímavých témat. Pro některé může být tahle jízda matoucí, ale to je na tom tak dobré. Už dlouho jsem takhle nad filmem nepřemýšlel a dalo mi to zabrat. Hromada záběrů a scén jsou dech-beroucí a jen tak je z hlavy nedostanu. Darren Aronofsky odvedl vynikající práci. ()

Sticks

Aronofsky fuckin did it. Epos, podobenstvo, alegória. Koľko sa toho zmestí do tak krátkej stopáže a tak malého domu. Ja tlieskam. Nechápem, ako je možné toto natočiť. Lawrence mega výkon hodný ocenenia. 10/10 Teším sa na druhú produkciu. ()

LindaVa

Neuvěřitelné. Matka jako Matka náš všech mě na druhý pokus naprosto odzbrojila. Poprvé, když jsem vůbec netušila, co od toho čekat, byla jsem zklamaná. Po pár letech, kdy jsem už připravená na film nejen koukat ale i ho pochopit, je to naprostá pecka. Naprosto ale chápu to nízké hodnocení. Není to žádná oddychovka a po shlédnutí sem se cítila smutně až depresivně. ()

MartinPe

Aronovského podání příběhů je v zásadě velkolepá podívaná i u jeho dalších snímků. Film matka! však je bravurní v té míře, že divák, pokud není obeznámen s biblickými příběhy dost těžko bude film rozklíčovat (i mě některé momenty utekly), ale následné donabití znalostí ještě zmocňuje zážitek. Rád bych zmínil i soud design J. Johanssona, ale on tam žádný hmatatelný není, což je také do jisté míry geniální. ()

Fin_429

Brutální jak je matka! nepochopený film. Samozřejmě plně chápu a rozumím tomu, co vadí všem. Z části to totiž vadí i mě - velikost (pomyslného) druhého dějství, zbytečné money shoty, neadekvátně zveličené poselství a také ten konec. Jenže já to od počátků viděl jako Podobenství. Pokud to budete brát jako psychologický horor, budete v tom tápat a nikdy nepochopíte podstatu matky! 7/10 ()

J.Mayen

Jennifer Lawrence mam moc rad, v The Passengers ji to slusi a pěkně se na ni diva. Oproti tomu ji zde vybrali opravdu oskliveho partnera kterym je Javier Barden. Proc zrovna tohoto nehezkeho a nesympatickeho člověka mi je zahadou. Ale doprdele co to bylo proboha za film? Byli všichni zhulený nebo zfetovaný nebo psychicky labilní? Co to mělo znamenat co to bylo za zápletku věděli to vůbec autoři? Něco tak strašně strašnýho jsem snad za posledních 10 let ani neviděl. Přesto nedám odpad a za jennifer dám jednu hvězdu. ()

halberdier

Aronofského matka! je po vlažně přijatém (a na Aronofského poměry tradičnější) Noahovi návrat k jeho typičtější tvorbě jako je Fontána nebo Rekviem za sen. A je lehce kontroverzní (a hodnocení na ČSFD to i ukazuje) a rozhodně se nebude líbit každému (moje manželka byla zhnusená a měla chuť odejít z kina). Co nelze matce! upřít je kvalitní filmové řemeslo na všech postech (režie, herecké výkony), co už může být pro někoho méně stravitelnější je pak samotný příběh resp. vyznění celého filmu (především pak poslední třetina filmu - je relativně drsný, ale možná tak pro diváka mainstreamových filmů). Jak už bylo hodně diskutované, nejde o klasický film (podobně jako Fontána) a je jen na divákovi, zda přistoupí na Aronofského hru a v interpretaci celého filmu si něco najde. Povedený film, který není pro každého. ()

Gregor_Samsa

Člověk ocení formu, kameru, scény, budovanou atmosféru. O tom žádná, tohle je na té nejvyšší možné úrovni. Ale zbytek je po**baná alegorie, u které se *VŮBEC* nebudu namáhat přemýšlení to snad nějak rozklíčovat, pochopit, rozkrýt. Fontána byla o lásce, ale tohle je pseudoumělecký výplod a ztráta času. Jako jo, člověk na tenhle biják nezapomene... ale buď jsem si až příliš uvykl filmové přímočarosti, nebo to prostě jen nedokážu pobrat :-). [40%; 2017-10-21 CinemaCity Chodov] ()

kokofek

Děkuji! Děkuji,že jsem se letos dočkala něčeho o čem se dá přemýšlet a ne zapomenout hned po skončení filmu. Je mi dnes moc hezky,protože zážitek stále doznívá a mám stále o čem přemýšlet. ()

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (více)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson