Nejhorší zvuk, který můžete uslyšet v ráji, je zaklepání na dveře. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrají v thrilleru matka! manželský pár, jehož idylické soužití v nádherném domě v lůně přírody naruší nezvaní hosté, kterých neustále přibývá. (CinemArt)

WUTEN

Jaképak nezvaní hoste, ty byli horší než Jehovisté. To byl kontejner zvratků ty hosté a pan pisálek ve filmu si hraje na Boha. Už první polovina měla u prvních hostů takové napětí, že co se vlastně stane, kdo jsou, co chtějí. Druhá polovina se rozjela až do stratosféry, to bylo napínavé, akční a jednoduše řečeno, bylo to něco, co jsem opravdu nečekal. Pejzák Aronofsky se opravdu vyřádil na posledních 30 minutách. Příběh měl ukryto hodně z Bible nebo vůbec z náboženství skrytou formou, na konci už to bylo jasně vidět kam ten film celou dobu směřoval. Ve scénáři bych vytknul tupost některých dialogů, bylo to někdy až moc jednoduché, někdy bez reakci nebo nějaké argumentace, spousta věcí se odkývne a jede se dal, ale samotní herci to zahráli výborně jen ten scénář byl moc jednoduchý. Pro mě za ten příběh, napětí, akci, herce ( hlavně Árijku Lawrence) dávám 4*. ()

bonovox

Aronofsky opäť na výbornú. Atmosferický thriller s prvkami hororu a rodinnej drámy a hlavne s kvalitným posolstvom. Výklad sa ani asi nedá jednoznačne popísať, ale podobenstvo s bibliou je asi najviac očividné. Jednoznačným tromfom je ale Jennifer Lawrence, ktorá je absolútne dokonalá a hrá ako o život. tento film je ale hlavne pre všetkých vnímavých divákov, ktorí sa neboja objavovať vo filme skryté posolstvá. ()

Lukys

Pošahaný! To je to správné slovo, kterým nejlépe popsat tento zhýralý, chaotický a za mě špatně uchopený pokus o výjimečné dílo s přesahem obsahující převratný zvrat. Ona by ta samotná myšlenka filmu i šla dobře zpracovat, ovšem způsob jakým ji tu zpracovává Aronofsky a jaké příběhové pochody kolem ní vystavuje, to je opravdu totální mindfuck. ()

Kushina

Ten film je skvělý, jen je třeba si uvědomit záměr a myšlenku, s kterou byl tento film stvořen. Pokud to budete brát jen jako film, tak to bude odpad, ale budete-li v tom hledat ty alegorie a smysly, tak vám to vše bude dávat smysl a film pro vás bude o to zajímavější. 65% ()

Vieriq78

Šialenstvo... odvrátená strana ľudstva, a zvrátenosť hodnôt... premýšľam či opakovane je možné nájsť sever, či láska v tejto podobe postačí... každopádne dielo zaujímavo ponímajúce dnešnú zblúdilosť s nepatrným náznakom nádeje (alebo ju tam len ja vidím).. zhliadnite ako ľahko je vojsť do pekla.. áno, matka pošepkala svojím záverečným vreskotom čo všetko skryje krvavá škvrna starých parkiet... len či to postačí.. ()

el_chorro

No rozhodně to není film pro každého, ale když nad tím s odstupem přemýšlím, tak je to vlastně super zpracování jedné velké myšlenky. Jen mě trochu mrzí, že jsem si ji musel najít a nepřišel jsem na to sám, když to bylo tak jasné. :-D Rozhodně ale popiska filmu je velmi zavádějící stejně jako trailer. Každý to musí holt omrknout sám a udělat si vlastní názor. Jinak samozřejmě o hereckých výkonech či o řemeslném zpracování netřeba hovořit. To je deset z deseti. ()

alex011

Pre mňa absolútna katastrofa ! Neznesiem film, kde sa postavy hneď od začiatku správajú hlúpo, ba čo viac, sprosto, príšerne sprosto. Ako podobenstvo som tam nespoznal žiadne, len som sa neskutočne tešil, ako to celé skončí. Darren bol doteraz moj veľmi oblúbený rejža, ale mám pocit, že mu asi preplo. Toto fakt šlo mimo mňa. ()

Cringy_Tommy

Do teď jsem měl za nejdivnější film co jsem viděl Stalkera ale od teď se to změnilo. Protože matka! se nedá popsat jiným slovem než "divný". matka! mi to rozhodně nedělá jednoduché na zrecenzovaní protože je to asi ten nejvíc nejrozporuplnější film co jsem asi viděl. Ano má to skvělou psycho atmošku a kameru ale dál? No a tady je ten problém... postavy. Postavy v tomhle filmu působí jako roboti což se může brát jak + pro abstraktní cit v tomhle filmu. Já stím měl celkem problém protože věřím že by to s dobře napsanýma postava fungovalo fakt dobře. A potom je tu ten "point" který jsem nechápal stejně jako asi postavy. Ano teď už vím ty náboženské reference ale stejnak mi to prostě nedává smysl bo jsem očividně kokot. Chápu lidi co tenhle film obdivují a taky chápu lidi co to považují za sračku ale já se teď ocituji někde na středu 7/10 ()

Easykill

Matka! Jedna z nejlépe natočených "metafor" vůbec, alespoň pro mě. Skvěle vyobrazuje milostný vztah, který je vlastně metafotou pro lidstvo vs matička země/ příroda/bůh. A taky to, kam, že se to jen lidstvo dostalo svým chováním k ní. Podobenství má až filosofický přesah, ale měl by ho pochopit snad každý. Skvělé herecké výkony hlavních postav, kamera a úplně nejlepší je gradace! To neustálé stupňování a posouvání hranic, paranoidnost a deprese je atmosfétická lahůdka. Finální apokalypsa je super šílená a brutální. Matka! Není pro každého. 5* ()

F2003F

VEĽKÉ RIZIKO ÚZKOSTI! Tomuto sa hovorí zážitok na niekoľkodňové rozjímanie. Podľa mňa najlepší psychologický horor (dráma) vôbec. Dal som si to znovu po 5 rokoch, s tým že vtedy sa z niekoľkodňového rozjímania stalo dlhodobé poznačenie. Fascinujúco záhadný … (ale ide skutočne o) film? Ani nie. Umelecké dielo? Jednoznačne. Jennifer bezpochyby Oscarový výkon. Avšak s urážajúcou nomináciou na Razzies pričom za také Hunger Games nie. V dnešnom svete u Akadémie skôr zaboduje hlavná dvojica homo černochov. Žiaľ. Ako vidím málokto to všeobecne tiež dokáže oceniť. Onoho času som to odporučil známym, ktorí mali na mňa neskôr o tom hlúpe otázky nie kvôli tomu o čo príbehu išlo, ale že ho správne nepochopili. Lenže to ani ja a asi ani nikto iný okrem Aronofskyho. Tento výtvor oplýva intenzívne všetkými emóciami, ktoré zo seba do diváka veľmi rafinovane strieľa. Mystickosť sa práveže nevytráca opakovaným videním pretože to obsahuje mnoho prenesených významov, metafor a alegórii, ktoré sa naraz nemajú spravodlivú šancu všetky vstrebať, povšimnúť, pochopiť. Navyše posilňujú nespočetný tok myšlienok, ktorým sa nedá ani na sekundu nijak ubrániť. Napätie —> úzkosť taká silná, že som si celý čas žmolil rukami od nervov tričko. Čo inak zatiaľ žiadny film nedokázal. Neuveriteľný zážitok. Milujem to! 11/10 (mal som napísané dva krát skoro totožné kilometrové recenzie ktoré sa mi omylom obidve zmazali, takže táto tretia je zlepencom zachránených myšlienok) ()

Sunwheel

Darrenov úlet, niekde na pomedzí Fontány a Lyncha. Zo začiatku to pôsobilo ako ďalší americký horor o strašnom starom dome. "Našťastie" sa to postupne transformovalo na "hubičkový výlet", kde miestami hlavu necháte vypnúť, inokedy premýšľate nad úmyslom autora. Záver je už zrýchlená zmes emócii, ktorá vyvrcholí tak nejako na začiatku. Miestami mi metafory pripomenuli práve Fontánu. Od žánrového mixu, až po hlavnú myšlienku (nie úplne samozrejme). Ale prevedenie je šialenejšie, temnejšie a ani Lynch by sa nemusel za neho hnevať. Po celkom priemernom Noahovi Darren ako ho (ne)máte radi! ()

Barbucha9 odpad!

Tak halooo???!!! Co to bylo? Od začátku filmu jsem si říkala jestli se mi to zdá, nebo je nutnost se nejdřív pořádně sjet, aby jsem dobře pochopila, co se tam děje. První polovina filmu pro mě byla ještě stravitelná. V té druhé jsem jen nevěřícně zírala. Slátanina a čirej magorismus - AMEN. ()

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (více)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson