V polovině 90. let v irském Dublinu dosahovala zločinnost vrcholu kvůli nezákonnému obchodu s drogami. V té době začala o tomto ožehavém tématu psát novinářka Veronica Guerinová, známá svými nekompromisními články o církevních skandálech a o korupci. Odvážná žena se pouští do boje s narkomafií a nezalekne se ani mafiánského bosse Johna Gilliana. Má oporu v milujícím manželovi Grahamovi, který se stará o jejich synka, pomáhají jí kolegové z redakce, ale když se ani po několika „varováních“, po nichž skončí v nemocnici, Veronica nevzdá pátrání, stane se terčem surového atentátu. Pohřbu statečné novinářky se účastní tisíce lidí a její vražda vyburcuje celé Irsko k činu. Titulní postavu ve filmu režiséra Joela Schumachera přesvědčivě ztělesnila Cate Blanchetová. (Cinemax)

bono22vox

Příběh neohrožené reportérky, jejíž život a smrt pomohly změnit novodobé dějiny Irska. Skvělá C. Blanchettová v obyčejném lehce nadprůměrném filmu s poněkud patetickým závěrem... 3/4 ()

prasklinka

většinu času to bylo průměrný, ale na konci i slzička ukápla, takže díky probuzeným emocím dávám o hvězdičku víc ()

mira.l

O Veronice Guerin jsem jaktěživ neslyšel, její příběh neznám, stejně jako mnozí jiní tady. Takže budu-li hodnotit výkon Cate Blanchett, tak i když má lepší role, tak dobré, ta vzásadě nezklamala, ale skutečná V. Guerin... může se někdo divit, že dopadla, jak dopadla?? Novinářka, která si hrála...na co vlastně? Na spasitelku Irska? Vážně si myslela, že vyhraje boj s drogovými bossy? No to snad ne... za mně průměrné tři, a to z větší části za výkon Cate. Bohatě stačilo vidět jednou. ()

matynka

Příběh je silný, ale dalo se z něj vytěžit mnohem víc. Navíc, pokud je to vážně pravda, nedivím se, že hlavní hrdinku i ve skutečnosti zabili... Koledovala si o to. Teď je otázka, jestli tak naivní a za svým cílem bezhlavě se deroucí byla i v reálu... Pochybuju... ()

Rodin

Nevím, co by se dalo dodat k hodnocení Kleopatry. Nepochopil jsem naprosto žádný důvod, pro který by měla hlavní hrdinka mít tak neotřesitelnou podporu manžela; její vyšetřovací způsoby navíc působily vskutku srandovním dojmem. Skutečnost, že si Cate dokázala s tak matně napsanou figurou poradit s lehkostí jí vlastní, je hodna obdivu. Ty 3* jsou tam tedy výhradně za její výkon. Hrát to jiná herečka, bylo by to trapné k neunesení. ()

celticek

Po opětovném shlédnutí musím 1 hvěždu ubrat. Námět je to zajímavý, Blanchett hraje velmi dobře. Její vyšetřování ale spočívá pouze v pokládání otázek svému informátorovi. Dobrý štěk má Farrell. ()

papadoce

Začnem recenziu filmu subjektívnym názorom, že ľudia vykonávajúci tento typ práce ako Veronica Guerin alebo napríklad policajti v utajení a podobne, by si nemali zakladať rodiny s deťmi, prípadne dokonca by nemali mať ani stálych partnerov proste nikoho, na kom im veľmi záleží a komu môže byť hrozne ublížené. Film samotný je slušne natočenou sondou do drogového podsvetia Dublinu a práce investigatívnej novinárky. Katuška s jej ešte prirodzenou krásou, keď nerobila chodiacu reklamu na kliniku, bola vo svojej roli opäť uveriteľná a presvedčivá a ….. Joelom Schumacherom umne režírovaná. Páčila sa mi nebojácnosť Veronici, ale zároveň vývoj jej strachu ako naberali udalosti na obrátkach. Film je točený na realistický spôsob, skoro až ako televízny film, ale rozhodne nie blockbusterovo. Čo je ale dobre. Ak by som tomu chcel aspoň niečo vytknúť, tak by to bola blbôstka s futbalovou scénou, keď kopala Katuška do lopty. Žalostné ak pomyslíme, že Veronica hrala na škole súťažne futbal. Mali scénu radšej vynechať, ale berte to ako bezvýznamný minihejt. Posledné minúty boli vďaka udalostiam ako aj hudbe silne emotívne. Hudba bola ale suprová počas celej doby. Veronica Guerin zmenila svet za tú najvyššiu cenu. Jedná sa o další z filmov okupujúcich modré vody neprávom, ale asi si na to začínam zvykať. Spokojnosť za 4,5. ()

subic

Pro Iry zřejmě důležitá osoba v jejich nedávné minulosti, ale co my tady s tím? Jde o to, že zpracování je velmi slušné na nějaký ten televizní film, ale na kinofilm teda nevím. 5/10 ()

seba

Příliš glorifikační, trochu vydírající, výborná Cate Blanchettová. Napadá mě srovnání s filmem Generál o Martinu Cahillovi, který se na začátku objevuje i ve Veronice Guerin. Oba hlavní hrdinové umírají v první pětiminutovce umírají a my pak sledujeme jak ke své násilné smrti došli. ()

mgerlich

Vůbec ne špatný. Hodí se spíš na TV, ale v rámci televizního vysílání je to rozhodně nadprůměr. Navíc příjemná stopáž. ()

dadinka

Film má několik dechberoucích momentů - úvodní dublinská chudinská čtvrť nebo rodinný tanec na Everlasting love. Jinak se ale spousta věcí nestihne vysvětlit (jak se Veronica dostala ke svému informátorovi?), postavy jsou dost černobílé a občas schází logika - kam například v potřebných chvílích mizí policejní doprovod? a není trochu lehkomyslné vydat se za mafiánským bosem, který řídí rozsáhlý obchod s drogami, a čekat, že svoje nekalé činy hned přizná? Myslím, že příběh skutečné Veroniky Guerin musel být trochu jiný. Přesto mě ale film sebral, zvláště kvůli oné skutečné postavě paní, které i v dnešní době záleželo na pravdě víc než na čemkoli jiném. ()

Aniki

Film, jakoby měl dvě půlky. Ta první, popisná je ukázkový příklad schématičnosti, stereotypů a kýčovitosti. Každému přeci musí být jasné, že nějaká novinářská husička, která chce v tom našem zlém světě nastolit ničím nerušený mír, je opravdovým gangsterům vlastně k smíchu. Taková trapná osina v zadku, co může jen výhledově kazit kšefty. Potažmo tedy do budoucna okrádá chlapy, jež si museli setsakra dlouho lámat hlavu, aby vydělali majlant. Potud tedy hnus, hnus, hnus a je mi úplně jedno, že snímek těží z neskutečně skutečných událostí a vzniknul už před 18 lety. Pak tu však máme tu konkrétní scénu s vraždou, příbuzné právě obeznámené s novinářčinou smrtí a do toho všeho neskutečně zvláštní a famózní zpěv za doprovodu irské hudby. A tento poslední filmový ždibec jsem si už byl schopen užít i já. Za mě teda celkově průměr a velmi zapomenutelné herecké výkony. ()

Vitex26

Prakticky celý film působí dosti schématicky, chybí větší prokreslení vedlejších postav, vlastně i o hlavní hrdince se toho mnoho nedozvídáme. Už jedna z úvodních scén se sídlištěm a kupou stříkaček, hodně přitažená za vlasy, napovídala, že to nebude ono. A skutečně nebylo. Film Veronicu Guerin zobrazuje, spíše než jako investigativní novinářku, jako přihlouplou sebestřednou nánu, která si o těch několik kulek v těle celou dobu koleduje a de facto si je i zaslouží (už za ten dres Manchesteru Utd. :-)). I kdybych nic o filmu a postavě V. G. nevěděl, a i kdyby režisér vynechal úvodní pasáž, ve které je hlavní hrdinka zastřelena, stejně bych asi po 10 minutách filmu musel vědět, jak to všechno dopadne. "Srdcervoucí závěr" mi tak spíše než erupci slzných kanálků přivodil mírnou žaludeční neurózu. I přes nepříliš zdařilé Schumacherovo podání se však jedná rozhodně o zajímavý příběh, a tak s přimhouřením obou očí dávám 3*, kromě jiného i za docela povedenou hudbu. ()

dancool

Miestami ma štvala odvaha (až by som možno povedala hlúposť), s akou sa púšťala do rozhovorov a "vyšetrovaní", ale inak fajn... ()

fafejt001

OBDIVUJI LIDI , KTEŘÍ SE POSTAVÍ ZLOČINU , GAUNERŮM , NÁSILÍ , ZLOVŮLI . TAKŽE KLOBOUK DOLŮ PŘED VERONIKOU . KLOBOUK DOLŮ . ()

PTuranyi

Dobre natočený životopisný thriller z prostredia drogovej mafie v Írsku. Najväčšou slabinou príbehu je vlastne správanie hlavnej hrdinky, ktorá hoci sa pichá do osieho hniezda, vystupuje akoby sa prechádzala ružovou záhradou. Tá naivita mi príde neuveriteľná. 70% ()

Paul_Banks

Příběh dobrý, moje oblíbená Cate Blacnhett taky, ale...režíjně a stylisticky je to celé takové nemastné, neslané. Lepší tři. ()

Margarite

Na jednu stranu mě to opravdu zaujalo, některé pasáže jsou fakt dobré, na druhou stranu mi příjde až komické, jak si hlavní hrdinka napochoduje do domu údajného drogového bose s dotazem, kde vzal ty miliony, co má! Velkým plus je hlavně úžasná hudba a Cate Blanchett, která se mi prostě líbila. ()