I příslušníci policejního sboru mohou být ostýchaví, v zakřiknutém hlavním hrdinovi vidí odhodlaného ochránce zákona jedině jeho podnikavá matka, která obětavě slouží u Pomocné stráže. A jednoho dne se skutečně dočká. Ondřej Havelka se právě postavami, jako je tato, buduje image nesmělého, slušného mladíka. A ač se to nezdá, to všechno má být humorné a rozesmívat. (oficiální text distributora)

Denny

Nenáročná podívaná na nesmělého strážmistra VB. kterého jeho matinka, jinak členka PSVB podporuje v jeho snažení. ()

Schlierkamp

Československý film vyprávějící o nesmělém a zakřiknutém strážmistrovi veřejné bezpečnosti Jiřím Spěváčkovi (O. Havelka), který je zamilovaný do sekretářky předsedy družstva. Nevděčná sekretářka Jitka (J. Nagyová) však Jirkův cit využije pro svůj prospěch, neboť ho přesvědčí, aby za ni hlídal 10 dětí – sirotků, a sama se odjede věnovat milostným radovánkám s neznámým partnerem. Havelka tedy místo dovolené odjíždí do Křečovic, kde se opuštěná mládež nachází a seznamuje se s místními obyvateli. Brzy vychází najevo, že skupina dětí, mezi nimiž se objevil budoucí režisér J. Strach, jsou pěkní uličníci, kteří vyvádějí zlomyslné kousky. Banální a nepříliš přitažlivý příběh vrcholí zjištěním, že byl Spěváček J. Nagyovou oklamán, velmi se rozčílí a odjíždí z Křečovic, avšak ne natolik, aby se tam záhy vrátil a dle očekávání se sblížil s hubatou ošetřovatelkou prasat Kamilou (R. Stupková). Poměrně nudný film S. Strnada sice mírně oživuje obsazení známých hereckých tváří, avšak ani V. Brodský, ani J. Bláha v roli hospodského nemohou film výrazněji zkvalitnit. Dále se ve filmu ukázala A. Kreuzmannová jako Jirkova matka, taktéž příslušník veřejné bezpečnosti, plně oddaná svému povolání, typicky žoviální důchodce R. Vrchota, předseda družstva K. Vochoč, kostelník L. Kostelka či náčelník policejního sboru F. Řehák. Příběhově je snímek velmi slabý, spíše mě zaujalo zobrazení socialistické společnosti na venkově na konci 80. let. V závěru je díky vypuštění rybníka rozpustilou mládeží dopaden hledaný zločinec, za což byl strážmistr Spěváček policejním sborem náležitě oceněn. Tomuto právem zapomenutému filmu po zásluze uděluji pouhé dvě hvězdy a vnímám ho na dolní hranici tohoto hodnocení. ()

retrogirl2

Příjemná zapomenutá letní komedie z vesnického prostředí z posledních let komunistického režimu ČSR. Nespočet známých herců. Nechápu tak nízké hodnocení. Doporučuji na víkendové odpoledne :) ()

Pitryx

Tak jsem dlouho marně přemýšlel, kde jsem tu ceduli JZD Neveklov Křečovice viděl. A dost dlouho. Až pak jsem na to přišel, Pávek s Otíkem. Jen dopravní značky ubyly. Nebo přibyly. No, znalci vědí, co tím chci říci. A pobavila cena vstupenky čtyřicet korun. Takže k filmu. Hodnotím to jako volovinu, ale nedá mi to abych nedal velké plus hercům ve vedlejších rolích. Závěrečná bitka také stála za tu srandu. A tak nelituji, že jsem to viděl, ale zopakovat si to nemusím. ()

Jonatthan

Ondra Havelka v tradiční roli nesmělého trouby, který nakonec stejně ke štěstí přijde. On a ještě jan Hartl měli na tyto role patent. Komedie ale určitě neurazila a mě dokonce pobavila. Jako mnohé jiné i mě také potěšila nesympatická role pro princeznu Arabelu. ()

Saxos

Do patřičné nálady nás má dostat úvodní optimistický duet Káji Gotta a v té době mladinké Darinky. Příběh žádný. Uvidíte pár nudných dnů zamilovaného strážmistra Sboru národní bezpečnosti Jirky Spěváčka, jeho maminky, několika dětí a obyvatel vesnice Křečovice. Alespoň, že herecky dobře obsazeno. ()

Peabody

Není to nic moc, režijně hodně slabé (jako skoro všechno co neumětel Strnad natočil) a scénář je takový hodně prostinký, jak se u nás pro děti psávalo (na rozdíl třeba od některých skandinávských filmů). Ale pár dobrých herců a zejména Ondřej Havelka to vylepšují. OH jistě není Jandákovský vébák, ale o to je příjemnější a tady coby nesmělý chlapec je roztomilý. Myslím, že s ním to stojí a padá. pokud vám nesedí jako herec, nebo nesedne v této postavě, nemá smysl se dívat. . Na Radku Stupkovou se kouká docela příjemně (mně osobně lépe než na Arabelu). No a Brodský, Řehák a další jsou jistota a snesu i těch pár figurkářů. Malý Jiří Strach tady moc nemá co.  A hysterická matka Kreuzmannová u PS VB je docela sranda. ()

Origono

Těžko dnes někdo pochopí, že tohle byla realita. Ano, ty hnusný komáři dokázali vytvářet idilické časy pro děti, to nikdo prostě nesmaže. Sem tam obskurní výjev a překvapivě spousta hlášek. Za mě super :) ()