Wind River

• Velká Británie Wind River (více)

Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti... (Falcon)

honza.kuzel

Po dlouhé době zase jedno perfektně vystavěné, surové krimi, které zaujme už od začátku, které postupně graduje a nepustí až do samotného konce. Chladná atmosféra Wyomingu, speciálně pak pusté indiánské rezervace Wind River. Dobré herecké obsazení, kde vše funguje jak má (od Jeremyho a Elizabeth až po feťáky v přívěsu). To vše navíc posíleno motivy skutečných událostí a problematikou z života amerických Indiánů. Nebude překvapením, když budou následovat další ocenění. ()

Alagaesie

Tak nějak podvědomě jsem cejtil průser už od začátku. Soužití „bílých“ a indiánů totiž není jednoduché. Ta krev byla moc všudypřítomná na to, aby byl malý původce. Takže buď něco velkýho, nebo to tam likvidoval běloch. Holka naivní pitomá… Některý scenérie mi připomněly Revenanta (zmrzlí, vše bílé). Neřek bych, že když člověk zmrzne, zůstanou po něm kaluže krve. Indián byl skvělej. Poučnej byl rozhovor na verandě. Z tý policajtky ta blbost a naivita jenom čiší – uprostřed pustiny a chce zálohu. „Who the fuck are YOU??“ A kurva! Coryho promluva k Chipovi byla výstižná. Tak přecejen… I přes skůtry bylo moc ticho… – ticho přináší smrt. A navíc mi tam nehrály ty stopy. Bouchačky stály za to. Olsen s Rennerem vedou. Přestřelka solidní. Kde se tam najednou vysral ten vousráč?? Se ukaž ZMRDE! Neujdeš kilák… Nebylo to o klice – tohle ne… Silnej film. (osciloval jsem mezi 4-5; rozhodla scenérie a indiáni).. ()

BStone

Patřičně mrazivé, skvěle zahrané i nasnímané atmosférické drama o ztrátách, které nikdy nepřebolí. 85% ()

Akinaz

Mrazivý thriller, který vás dostane. Nacházíme se v nehostinné přírodě státu Wyoming, kde stopař Cory našel tělo mrtvé indiánské dívky. Celý film je protkán hutnou atmosférou tohoto zasněženého místa, kde více, než kde jinde platí: "Oko za oko, zub za zub." Zločiny se neodpouští, ale s policií je to dost na štíru... Nedostatek lidí, kteří vyšetřují zločiny pohřešovaných indiánských žen, je do nebe volající. Udělej si sám je mnohdy jediná šance na jejich záchranu. A to, že se všichni podezřelí (na americké půdě) evidují, ale indiánské ženy do evidence nepatří je nepochopitelné. Žijeme v jednadvacátém století a i přes to, to vypadá že minulost se v některých krajinách neodpouští a odlišnost není vítána. Tak kam jsme se za ta léta posunuli? Jeremy Renner v roli Coryho zazářil, jeho zármutkem zbědovanou duši musíte milovat a při tom ho litovat. Ať udělá co udělá úplně ho chápete. A z Elisabeth Olsen, která z počátku vypadá, že do rezervace Wind River přijela omylem, totálně nepřipravená se nakonec vyklube silná osobnost, která se snaží s celým případem porvat a jít si za svým, pokud možno bez větších emocí, které ji nakonec stejně dostihnou. Fantastická kamera, která zachycuje onen kraj si na nic nehraje, režie dokonalá a scénář? Nemám slov. Žádné tlačení na pilu, přehrávání... prostě paráda. Po dlouhé době thriller, který si zaslouží nejen plný počet hvězd ale i nominaci na Oscara minimálně za ztvárnění hlavní role Coryho Lamberta. 5* ()

Pavlis.xxx

Mrazivý to bylo možná tak kvůli sněhovému prostředí... Docela jsem se těšil,když jsem četl recenze a kritiku,protože takové filmy mám rád,ale nijak mě to ze židle nezvedlo a celkem nechápu proč tolik chvály...Rozuzlení zápletky docela slabé a nudné,jsou mnohem mnohem lepší filmy podobného charakteru.3* za E.Olsen ()

Kaylar

Coby zhýčkaná Středoevropanka, navíc ze slunného Polabí, jsem se třásla zimou, jen jsem viděla klimatické podmínky, ve kterých se celý děj filmu odehrává. K filmu nemám výhrady - příběh je drsný, leč uvěřitelný a herecké výkony přesvědčivé. V tom všem balastu, co se dnes točí a dostane do kin, se bezpochyby jedná o jeden z nadprůměrných snímků roku 2017. ()

jeklik12

Tento typ filmu mám opravdu rád. Jednoduchý kriminální příběh, v pěkně drsném a mrazivém prostředí... Jeremy Renner se tu vyloženě našel a Elizabeth Olsen by jste si v mžiku vzali domů. Skvělá práce jak za kamerou tak před kamerou. Přesto že nemám co vytknout nemohu se zbavit pocitu že té dokonalosti něco chybělo. ()

Unlikelyhero

Absolutně nejlepší role Jeremy Rennera, až tímhle filmem se pro mě dostal do mé osobní topky, film jako takový perfektní, silný - zažere se pod kůži ()

Mrliš

Moc hezky natočený thriller. Mrazivá krajina zachycená moc hezky. Celkově to působí moc příjemně. Nejedná se o nijak rychlou jízdu, ale o pozvolně ubíhající děj, který ale ani na chvíli nenudí. Hudba skvělá, herci také. Opravdu povedený film. ()

CampaHD

Imax - 11/2017. 85% mystic river to nie je i tak to má skvelo postavené všetko čo takéto krimi potrebuje. Škoda že bolo na SK distribúciu treba čakať. Jeremko skvelé a olsenka nevadila aj keď ona je fakt neuveriteľne škaredá baba. Detstvu odzvonilo. Viac si prosím v tone marveloviek takéhoto filmarcenia. ()

mdf

Viděl jsem samozřejmě spoustu filmů,ale tady u téhle krimi,dáli se to tak nazvat,jsem měl všechno,co má dobrá krimi mít, úžasně mrazivá atmosféra,napětí,akce. ()

vampvegetar

4,5 a milé překvápko ukazující, že i za pár drobných lze natočit kvalitný film. navozuje bezútěšnost Farga ( méně komickými prvky a črty ), s náročnými, zahmlenými vztahy mezi lidmi odtrženými od "komerčního světa", kde je život drsný jako příroda sama. a to tak i dějově plyne přes ruzná individua a clonu jejich osobních životních dramat a dilemat a z toho v sledu událostí vyčnívajících do očekávaných i neočekávaných situací a řešení vzniklých střetu a kriz. a je to nehezký pohled, který překvapuje výbuchmi násilí nejen u zlejch, ale dokonce i mezi strážci zákona, pro které je zákon stanoven či upraven jejich pravidlami a světem ve kterém žijí. skoro za 5, možná po druhém a klidném pozřetí. ()

harumi

Napínavé, drsné, smutné a celé v zasněžené krajině. Navíc nejde jen o jen tak obyčejný krimi-thriller, ale jde o to, poukázat na současné problémy v USA. Pravdou je, že je tu pár nedostatků - herci tvrdí, že je venku -20°C, ale sníh podle toho nevypadá a i pára u úst chybí. To jsou ale dle mého jen detaily, když si vybavím skvělé herecké výkony a to, že celý film má svižné tempo. U některých scén jsem se opravdu necítila příjemně. K tomu dopomohla i úžasná, tajemná hudba. ()

Mishi

Drsná realita , scenéria, príroda, obdobie, veľmi dobré herecké obsadenie hlavných protagonistov. Film vychádzajúci a inšpirovaný skutočnými udalosťami - po tom ako v indiánskej rezervácii je nájdené mŕtve dievča, pátranie však komplikuje fakt, že ide o drsné prostredie, minimálne personálne možnosti ( povolanie 1 agentky) , útrapy pri hľadaní . Film nenudil, miestami drsné scény, preto určite nie pre slabšie povahy, hudobný podtón len všetko podchytil . Určite doporučujem . ()

majorzeman13

Drsná,mrazivá příroda Wyomingu,Jeremy Renner ve své dost možná nejlepší,životní roli,nálepka inspirováno skutečnými událostmi,vražda v indiánské rezervaci = nadprůměrný,skvělý thriller ! Sice komornější tempo zato emocionálnější,vyhrocenější. Možný adept na Oscara ?! Scénář je povedený režie sice o něco méně i tak cool ! ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

26.10.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Parks and Recreation) má teď díky odkladu třetích Strážců galaxie relativně volno, a vzhledem k tomu, že jeho Cowboy Ninja Viking zdá se taky před kamery nijak brzy nedorazí… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů