Wind River

• Velká Británie Wind River (více)

Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti... (Falcon)

Naby

Ale jo, proste fakt paradni kriminalka. Nic tomu nechybelo. Perfektni prostredi, hodne zajimava zapletka, ale v tomo duchu to dokazalo cele pokracovat, coz je proste pecka. Obcas nejaky to prekvapeni navic. Rozhodne doporucuju vsem co maji radi kriminalky. Celkem 4,8* ()

Medwjed

Výborný thriller s hustou atmosférou. Záběry zasněžené krajiny na vás dýchnou tak, že cítíte mráz až v konečcích prstů. A zavěrečných 15 minut? Nádhera, ani nedýcháte :-) ()

medveed

Film s tak špatným střihem, že mne to vyloženě rušilo při sledování... Jinak to má dobrou atmosféru, která místy až svírá u srdce. Zároveň, ale také množství nedotažených scén a nedokreslených vedlejších postav. 70% (max) ()

jauahaoas

Má to fous, a to, že dabovaná verze a vůbec maska Rennera se zas až tak nehodí pro takového snippéra. Ani ta bloncka z L.A. 22letá od FBI není úplně stopro, ale jinak slušný. Přestřelka před maringotkami je dosti akční. Je to vůbec možné? Když se u nás chlapi poperou...…...sekerou. I přes to dávám 5*. Kamera, příběh a život v této přírodě je famózní. ()

Yoru

Film vo mne zanechal smutnú pachuť, mám v sebe hnev a smútok zároveň a človek si povie, že škoda, že sa toto nedeje len vo filmoch. Realita vie byť sakra krutá...Jeremy Renner je skvelý herec a preto som dala tomuto filmu šancu, ale dávam ho k filmom, ktoré si pozriem raz a už nikdy viac. Nie kvôli tomu, že bol zlý ale preto, že bol tak dobrý. ()

Plechy

Taylor Sheridan je výborný scénárista a tentokrát si vzal na starost i režii. Výsledek je jeden z nejlepších filmů roku 2017. Mrazivý a depresivní film s výbornou hudbou a jako třešnička na dortu zde hrají Jeremy Renner a Elizabeth Olsen, kteří tvoří výborný tým. Poslední věc kterou musím vyzdvihnout je závěrečná přestřelka, která je jako téměř vše v tomto filmu naprosto skvělá. ()

Bogrant

Precíznosť na všetky strany. Od striktne sa držiacej a priamočiarej dejovej línie, bez zbytočných odbočiek, ktoré by to spomaľovali (ak sa aj vyskytnú, sú na mieste), cez umravnené a citovo založené herecké výkony (Renner je už v prvej lige) a životné bolesti až po znamenite dráždivú atmosféru a celkové napätie. Chladný thriller z chladného prostredia, ktorý nepotrebuje veľkú akciu a ktorý sa aj bez veľkej reklamy a ohlasov dostane vysoko. ()

Little_Sawy

Na mrazivé peklo, drsný Stopař Cory se vydává do Wyomingu kde náleze mŕtve a na kost stuhlé telo indiánky Sekagawaji, plus byla solidně znásilněná jelikož si o prvé znásilnění žobrala sama až dobrovolně zašla za mrdačem do karavanu, a o druhé vomrdání žádala nedobrovolně tak se mrdač číslo 2 sebral sám a vomdral ji, páč solidně skopali jejího mrdače číslo 1. Mrazivé peklo se tak trochu táhlo, jelikož náš Stopař má v seznamu nelen Sekagawaju ale i pumu s mladými která jim tak trochu jede do kšeftu a ničí jim krávu za kozou která jim ale vsem zachrání zadky zvlášť méně Stopařovmu novému objevů v ženském kabátu FBI Jane. Nebylo to vysloveně špatný, hlavně Indián mě fascinoval, že chodí normálně oblečení jako každej jinej bilej amík, přesto aby nosil te své hadry a 40 pírku na čelenke ktera mu vysi z kotrby a jejich 3 metrových černejch indiánskej vlasů. ()

gizi

Rozvláčné, takže se ani nedalo čekat, že se něco zajímavého stane, a najednou bum bác - pár minut supr film, a pak zase nic. 65%. ()

Pythonator

Syrový western inkarnovaný do současné kriminálky. Vynikající Renner a půvabná kolegyně z Avengers. V rámci žánru je to bomba. Dialogy precizní a každý záběr vyhraný. Bohužel mi tam však stále chybělo něco navíc. Tempo je možná až příliš natahované. ()

zeleznak odpad!

Ty kulervoucí kecy okolo tak závažných témat ten film pekelně shazují. Nevěřím nikomu z nich nic. Podělaný scénář, casting, tempo. "Odkud jsi? A ty? já jsem sefbíaj!" :-). A ty snowborďácký xichty Jeremyho na skútru :-). Sračkoidní, trapné - škoda. Odpad. ()

90125

Nuž príbeh samotný ma nijak extra neuchvátil. Samotná krimi zápletka je akoby len preto, aby nejaká bola. O ňu asi ani tak nejde. Film je skôr obžalobou západnej kultúry, ktorá vytlačila pôvodné americké obyvateľstvo do snehu a ticha. Je to o osamelých dušiach bez budúcnosti, o krajine v indianskej rezervácii, ktorá je smrtelne mrazivá. Prakticky vo všetkých dialógoch je cítiť sociálny rozmer. Jeremy Renner hrá lovca zverí, ktorý sa bez mihnutia brvou stáva lovcom ľudí. Jeho supercool týpek zvláda aj tú najnebezpečnejšiu situáciu s veľkým prehľadom. Hovorí vždy v premúdrelých metaforách s hlbším významom. Samozvaní policajti-pomstitelia mi nikdy moc nevonali, hoci aj mohli mať na to všakovaké dôvody. V roli skutočnej policajtky si viem predstavit zástup lepších herečiek ako je Elizabeth Olsen. Ľudia robia nesprávne rozhodnutia. Vo Wyomingu, v Kremli a aj hocikde inde na svete. 69 % ()

Rogamko

Keď som si pustil film Wind River mal som veľké očakávania keďže recenzie boli výborné a naozaj ma tento film nesklamal. Napínavý príbeh, mrazivé prostredie, výborná záplatka a skvelý Jeremy Renner ktorý ako stopár predviedol úžasný herecký výkon a do toho mu sekundovala výborná Elizabeth Olsen. Film ide dosť pod kožu a severská atmosféra tomu len a len pridáva grády. 10/10 ()

Feacher

V porovnání s jinými filmy je pro mě 84% docela překvapující vzhledem k místním csfd kritikům, pro mě ale tak jako tak stále krásných 5*. Dobře budována atmosféra, herci, dialogy, kamera, scénář, všechno dost dobré. Zajímavý film! ()

JCS

Na konci filmu jsme si vzpomněl na větu inspirováno skutečným příběhem a udělalo se mi zle. Nicméně scenérie a herecké výkony tomu daly skvělý šmrnc a ufff... Nemám rád Rennera, ale tady byl chladně skvělý. ()

13Maty13

"Štěstí tady nežije."     /// Mrazivý thriller, z kterého vám půjde mráz po zádech. Dramatická kriminálka v chladném prostředí ukazuje život Indiánů v dnešní Americe a není to moc příjemný. Jeremy a Elizabeth výborní. Velké překvapení roku 2017.   / Hodnocení: 8,5/10. ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

26.10.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Parks and Recreation) má teď díky odkladu třetích Strážců galaxie relativně volno, a vzhledem k tomu, že jeho Cowboy Ninja Viking zdá se taky před kamery nijak brzy nedorazí… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů