Na rovinu. Nebýt Jeffa Bridgese, tak dávám 1-2 hvězdičky. Jenže on tu je a snad v jedné ze svých nejlepších rolí. Zezačátku několik scén, kdy nám je představen Divoký Bill Hickok, jako střelec, který nejdep ro ránu daleko. Potom se film ubírá ale několika cestami. Ujeté zdrogované představy, zpomínání do minulosti a ušláplej smrad, který ho chce zabít. Je toho dost, ale nci z toho není moc zajímavý, takže se dá celou dobu dívat hlavně na Jeffa Bridgese.(13.9.2008)

• sud

Walter Hill tentokrát hodně sázel na realistickou stránku filmu. Ovšem zde bohužel také skončil. Tempo příběhu je naprosto nezvádnuté, připadalo mi, že trval celou věčnost. Ze scénáře se nepodařilo vytřískat naprosto nic, s vizuelní stránkou je to nemlich to samé. Tak alespoň za slušného Jeffa Bridgese a realističnost ať nežeru 40%. Ale jinak bída.(21.8.2008)

• tron

Walter Hill je fanúšik westernov, zručný režisér (WARRIORS, 48 HODÍN, ČERVENÁ HORÚČAVA) a skúsený producent (votrelecká tetralógia). V roku 1995 režíroval western DIVOKÝ BILL, ale napriek známemu pištoľníkovi Jamesovi Butlerovi „Divokému Billovi“ Hickokovi, napriek produkcii titana Richarda D. Zanucka (ČEĽUSTE) a napriek silnému hereckému obsadeniu (Bridges, Hurt, Laneová, Arquette, Carradine, Dern) to na počudovanie vôbec nevyšlo. Rozťahané tempo, nezaujímavý scenár, čudná réžia, nepríjemné „biele“ retrospektívy... sám neviem, čo sa stalo, že niečo TAKÉTO TAKTO dopadol...(8.6.2008)

• kingik

Tohle je jeden z těch nepodařených westernů, který narazil na divácký nezájem, ale já se něj těšil, ale stravitelných je pouze úvodních 20. minut. Právě jen začátek snese přísnější metr, pak to všechno zabředne do podivného patvaru a vzniklý slepenec povětšinou nudných a zbytečných, nenápaditých flashbackových scén nepůsobí přesvědčivě a nedrží pohromadě. Základní potíž nastává s postavou samotného Divokého Billa, která trpí směšným vzhledem jakési karikatury a nikoliv muže, který si na Divokém západě uměl sjednat respekt. Jeff Bridges ji ani herecky nepodpořil a neobdařil ji ani charismatem, ani dobrým hereckým ztvárněním. Zkrátka to byl šašek. O ostatních hercích je škoda psát. Ellen Barkin, David Arquette, Diane Lane jsou tak špatní, že nad tím rozum zůstává stát. Nejhorší je skutečnost, že to všechno zrežíroval tak ostřílený veterán žánru Walter Hill, který sice těch pár řídkých akčních scén natočil kvalitně, ale svoji rutinní režií film velmi pohřbil. Dost promarněná šance po všech stránkách natočit důstojný film o pistolnické legendě.(8.12.2010)

Trochu dlhší westernový životopisný film, ktorý nadchne podľa môjho názoru každého, kto má rád westerny zo skvelých deväťdesiatych rokov. Westernov bolo v tej dobe strašne veľa, ale životopisných westernov je pomenej a to ešte dobrú polovicu obstarávajú filmy o Wyattovi Earpovi, takže sa jedná o film v mnohých ohľadoch neopozeraný. Film stojí predovšetkým na excelentnom, absolútne uveriteľnom Jeffovi Bridgesovi v jednej z jeho najlepších rolí. Zaujímavosťou je aj Christina Applegate, ktorú by nejeden fanúšik Ženatého sa záväzkami skoro nespoznal a fajn rolu získal aj mladý David Arquette.(23.1.2015)

• - Divoký Bill Hickok byl velmi podezřívavý a proto vždy hrál poker u stolu, který byl v rohu, a sám seděl zády ke zdi, aby měl chráněny záda před útokem. V den své smrti od tohoto zvyku upustil, což se mu stalo osudným. (Wishkah)

• - Bill Hickok nikdy Jacka McCalla nepotkal, ani mu nijak neublížil. McCall Hickoka zabil pro svou vlastní slávu. (Wishkah)

• - Hickok nikdy nenosil pouzdra na kolty, protože by prý, podle jeho názoru, mohl kolt k pouzdru přilnout a zabránit tak rychlejšímu vytažení zbraně. (Wishkah)