Film je voľným spracovaním životného príbehu legendárnej postavy amerického divokého Západu 19. storočia. Známy pištoľník a hráč Wild Bill Hickok (Jeff Bridges), ktorý údajne zastrelil stovky ľudí - sa na konci svojho života stal obeťou svojej "slávnej minulosti." Jeho nemenej známa priateľka - barmanka Calamity Jane - ho síce miluje, ale Bill nedokáže opätovať jej lásku. Na stope je mu mladý Jack McCall (David Arquette), ktorý dáva Billovi za vinu, že opustil jeho matku a zničil jej život. McCall sa zaprisahal, že slávneho a nebezpečného pištoľníka zabije. Lenže Bill už nie je tým, čím býval - zhoršujúci sa zrak a dlhodobé užívanie ópia uľahčujú McCallovi jeho úlohu... (oficiální text distributora)

Trailer

Fiftis

Trochu dlhší westernový životopisný film, ktorý nadchne podľa môjho názoru každého, kto má rád westerny zo skvelých deväťdesiatych rokov. Westernov bolo v tej dobe strašne veľa, ale životopisných westernov je pomenej a to ešte dobrú polovicu obstarávajú filmy o Wyattovi Earpovi, takže sa jedná o film v mnohých ohľadoch neopozeraný. Film stojí predovšetkým na excelentnom, absolútne uveriteľnom Jeffovi Bridgesovi v jednej z jeho najlepších rolí. Zaujímavosťou je aj Christina Applegate, ktorú by nejeden fanúšik Ženatého sa záväzkami skoro nespoznal a fajn rolu získal aj mladý David Arquette. ()

RHK

Pistolník byl Divoký Bill / Nežli se mu zkalil zrak / na pistoli mockrát šáh / Ten se s nikým nemazlil / Střílel v židli na ulici / Střílel proti přesile / Než ho syn od jeho dámy / odstřelil až do cíle. ... Takhle nějak by mohla vypadat moje morytátová píseň vypovídající o životě slavného pistolníka a tedy i o dění vcelku průměrného životopisného westernu Divoký Bill. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=N_gStXAp7b4 ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $2,167,808Tržby Celosvetovo $-║ príklad ako sa vyhadzujú peniaze do luftu _Až nehorázne pasívny film bez takmer náznaku súvislejšieho deja, tým pádom sú postavy tak nevýrazné že nemajú šancu akokoľvek upútať. Sklamanie a to riadne ani som to nedokázal dopozerať. ()

sud

Walter Hill tentokrát hodně sázel na realistickou stránku filmu. Ovšem zde bohužel také skončil. Tempo příběhu je naprosto nezvádnuté, připadalo mi, že trval celou věčnost. Ze scénáře se nepodařilo vytřískat naprosto nic, s vizuelní stránkou je to nemlich to samé. Tak alespoň za slušného Jeffa Bridgese a realističnost ať nežeru 40%. Ale jinak bída. ()

tron

Walter Hill je fanúšik westernov, zručný režisér (WARRIORS, 48 HODÍN, ČERVENÁ HORÚČAVA) a skúsený producent (votrelecká tetralógia). V roku 1995 režíroval western DIVOKÝ BILL, ale napriek známemu pištoľníkovi Jamesovi Butlerovi „Divokému Billovi“ Hickokovi, napriek produkcii titana Richarda D. Zanucka (ČEĽUSTE) a napriek silnému hereckému obsadeniu (Bridges, Hurt, Laneová, Arquette, Carradine, Dern) to na počudovanie vôbec nevyšlo. Rozťahané tempo, nezaujímavý scenár, čudná réžia, nepríjemné „biele“ retrospektívy... sám neviem, čo sa stalo, že niečo TAKÉTO TAKTO dopadol... ()

• Divoký Bill Hickok byl velmi podezřívavý a proto vždy hrál poker u stolu, který byl v rohu, a sám seděl zády ke zdi, aby měl chráněny záda před útokem. V den své smrti od tohoto zvyku upustil, což se mu stalo osudným. (Wishkah)
  • Bill Hickok nikdy Jacka McCalla nepotkal, ani mu nijak neublížil. McCall Hickoka zabil pro svou vlastní slávu. (Wishkah)
  • Kombinaci karet, černé osmičky a černého esa, kterou držel Divoký Bill v ruce v okamžiku své smrti, se na jeho počest říká "The Dead Man´s Hand". (Wishkah)

Související novinky

Jeff Bridges tasí kolty

Jeff Bridges tasí kolty

11.09.2009

A nebude to poprvé v jeho kariéře. Ještě jako mladík si zahrál ve westernu Bad Company či v proklínaném velkofilmu Nebeská brána, v 90. letech ztvárnil titulní roli v „prequelu k Deadwoodu“ Divoký…