Jack přijel do Deadwoodu zabít Divokého Billa. Jenže Bill je žijící kovbojská legenda. Už trochu zaprášená, zhulená a nějak hůř vidící, zato s velkým charizmatem nejlínějšího kuželkáře na světě. Zabít legendu je velmi složitá záležitost, a proto je využití chvilkového ztopoření "malého Billa" při troše kamasutry s animálně nadrženou Calamity Jane pro greenhorna Jacka vítanou příležitostí. Dokáže ji využít? Pro znalce Billova života je to prostá otázka a pro ty ostatní natočil Hill poklidný flashbackový western s velmi dobrým obsazením.(31.5.2009)

Na rovinu. Nebýt Jeffa Bridgese, tak dávám 1-2 hvězdičky. Jenže on tu je a snad v jedné ze svých nejlepších rolí. Zezačátku několik scén, kdy nám je představen Divoký Bill Hickok, jako střelec, který nejdep ro ránu daleko. Potom se film ubírá ale několika cestami. Ujeté zdrogované představy, zpomínání do minulosti a ušláplej smrad, který ho chce zabít. Je toho dost, ale nci z toho není moc zajímavý, takže se dá celou dobu dívat hlavně na Jeffa Bridgese.(13.9.2008)

Pistolník byl Divoký Bill / Nežli se mu zkalil zrak / na pistoli mockrát šáh / Ten se s nikým nemazlil / Střílel v židli na ulici / Střílel proti přesile / Než ho syn od jeho dámy / odstřelil až do cíle. ... Takhle nějak by mohla vypadat moje morytátová píseň vypovídající o životě slavného pistolníka a tedy i o dění vcelku průměrného životopisného westernu Divoký Bill. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=N_gStXAp7b4(9.6.2009)

• sud

Walter Hill tentokrát hodně sázel na realistickou stránku filmu. Ovšem zde bohužel také skončil. Tempo příběhu je naprosto nezvádnuté, připadalo mi, že trval celou věčnost. Ze scénáře se nepodařilo vytřískat naprosto nic, s vizuelní stránkou je to nemlich to samé. Tak alespoň za slušného Jeffa Bridgese a realističnost ať nežeru 40%. Ale jinak bída.(21.8.2008)

• kingik

Tohle je jeden z těch nepodařených westernů, který narazil na divácký nezájem, ale já se něj těšil, ale stravitelných je pouze úvodních 20. minut. Právě jen začátek snese přísnější metr, pak to všechno zabředne do podivného patvaru a vzniklý slepenec povětšinou nudných a zbytečných, nenápaditých flashbackových scén nepůsobí přesvědčivě a nedrží pohromadě. Základní potíž nastává s postavou samotného Divokého Billa, která trpí směšným vzhledem jakési karikatury a nikoliv muže, který si na Divokém západě uměl sjednat respekt. Jeff Bridges ji ani herecky nepodpořil a neobdařil ji ani charismatem, ani dobrým hereckým ztvárněním. Zkrátka to byl šašek. O ostatních hercích je škoda psát. Ellen Barkin, David Arquette, Diane Lane jsou tak špatní, že nad tím rozum zůstává stát. Nejhorší je skutečnost, že to všechno zrežíroval tak ostřílený veterán žánru Walter Hill, který sice těch pár řídkých akčních scén natočil kvalitně, ale svoji rutinní režií film velmi pohřbil. Dost promarněná šance po všech stránkách natočit důstojný film o pistolnické legendě.(8.12.2010)

• - Hickok nikdy nenosil pouzdra na kolty, protože by prý, podle jeho názoru, mohl kolt k pouzdru přilnout a zabránit tak rychlejšímu vytažení zbraně. (Wishkah)

• - Kombinaci karet, černé osmičky a černého esa, kterou držel Divoký Bill v ruce v okamžiku své smrti, se na jeho počest říká "The Dead Man´s Hand". (Wishkah)

• - Natáčení probíhalo v losangeleském národním lese, ranči Big Sky a kalifornských studiích. (Lynette)