Kdesi v pohádkovém kraji leží docela malé, nepříliš bohaté, ale milé královstvíčko. Velký Titěrákov se tam říká. Této zemičce vládne král Valentýn (J. Satinský) a jeho moudrá choť (J. Bohdalová). Anebo je tomu naopak? Každopádně, oba královští manželé by už rádi viděli svého jediného syna, prince Huberta (I. Hora), ženatého a na královském trůnu. On si však nemůže princeznu, jakou si pan otec přeje, vybrat. Královským rodičům se zdá, že budoucí mladá královna je v nedohlednu. Ani jeden zatím netuší, že Hubert si už dávno našel královnu svého srdce – krásnou, avšak chudou Božidaru ze statku (A. Elsnerová). Oba zamilovaní ale svoji lásku tají. Vědí, že sňatku prince s chudou dívkou pan král nikdy nepožehná. Leda by se stal zázrak… (Česká televize)

soukyd33

Zajímavá pohádka, ale vlastně se tam nic moc neděje. Ale díky neustálému úsměvu princezny, se na to dá koukat. Krásná herečka Andrea jako princezna je hlavní důvod, proč pohádku vidět. Poznámka: V České televizi je pohádka se závěrečnými titulky z nějakého důvodu mluvená. To to bývá jen ve filmech s dabingem. 🤔 Hvězdiček 3 ()

zuzam

Hodně jsem se rozmýšlela, jestli dát odpad nebo jednu hvězdu, nakonec jsem se rozhodla pro hvězdu, odpad dávám nerada. Zdenka Zelenku mám ráda jako autora televizních detektivek, bohužel pohádky mu moc nejdou, jako jeden z mínusů je i že do každé pohádky nacpe Jiřku Bohdalovou. Na téhle pohádce jsou ale naprosto nestrašnější postsynchrony, pohádka má tak strašně umělý zvuk, že se to prakticky nedá poslouchat. Námět je stará klasika, ale dalo se to zpracovat mnohem líp. Už jen to, že Bohdalová a Satinský jsou ve věku spíš prarodičů než rodičů. Pohádka je celkově spíš nezajímavá, nevtipná, skřet až příliš iritující. ()

horskejvlk

To není pohádka to je Travestišou Jaroslava Kepky v ženské paruce. Zelenka nikdy neměl cit pro pohádky ale v tomhle se překonal. Tahle zrůdnost by zasloužila aby se pouštěla vězňům za trest. Jaroslav Kepka jako travestita by je dlouho budil ze snu. Jednu hvězdičku za překrásnou Andreu Elsnerovou. ()

ferika

Som vseobecne zatazeny na filmy, kde titulni predstavitelia su mili a sympaticki. Andrejka je top, ale ten ukricany skriatok to prehlusil az k neznesitelnosti. Jedna z mala ceskych rozpravok, kde si hovorim - jedenkrat a dost! ()

milos.bradik

Nepříjemný nejen Rumplcimprcampr, který nepříjemný být měl, ale i Bohdalka, jako vždycky a také představitelé těch mladých nestáli za nic. Jediný Satinský snese tvrdší kritiku. Z ženských postav vynikla jen Tereza Brodská, ale ta měla malou roli. Z předlohy Jana Wericha zmizel veškerý humor, který tam byl. ()