Kdesi v pohádkovém kraji leží docela malé, nepříliš bohaté, ale milé královstvíčko. Velký Titěrákov se tam říká. Této zemičce vládne král Valentýn (J. Satinský) a jeho moudrá choť (J. Bohdalová). Anebo je tomu naopak? Každopádně, oba královští manželé by už rádi viděli svého jediného syna, prince Huberta (I. Hora), ženatého a na královském trůnu. On si však nemůže princeznu, jakou si pan otec přeje, vybrat. Královským rodičům se zdá, že budoucí mladá královna je v nedohlednu. Ani jeden zatím netuší, že Hubert si už dávno našel královnu svého srdce – krásnou, avšak chudou Božidaru ze statku (A. Elsnerová). Oba zamilovaní ale svoji lásku tají. Vědí, že sňatku prince s chudou dívkou pan král nikdy nepožehná. Leda by se stal zázrak… (Česká televize)

klúčik

Z.Zelenka natočil rozprávku, ktorá až tak moc nezaujala. Možno je to tým, že ročne sa natočí mnoho rozprávok. Táto patrí ale aj napriek výbornému hereckému obsadeniu k priemeru.....50%. ()

JamesSi

Ten pocit, když si uvědomíte, že Zdeněk Zelenka je Troška z Wishe. Je to pitvořivý a je to stupidní. I přesto jsem si to převážně užil, ale jedna scéna mi zanechala pachuť v ústech. Hrdinka je zmlácená otčímem a to je nakonec důvod, proč nemůže spát na tom jednom hrášku. Ne, kvůli tomu, že rozmazlená, ale kvůli modřinám. Takže domácí násilí zachránilo den, yay? Pěkně stupidní. ()

Oxy

Jako malý jsem měl z téhle pohádky neskutečný strach. Herci mi připadli strašidelní, kostýmy strašidelné, děj strašidelný... Je to divné. Ale ne tak divné, jak to mám rád. ()

Paity

Proč musí být vždy v pohádkách království malé a chudé...? Proč se snaží filmaři stále o nějakou sociálníé rovnoprávnost tam, kde se o nic takového snažit vůbec nemusí? Pak člověk koukné na německé (a ohavné) pohádky a tam je všechno naleštěné, krásné, bohaté, velké, prostě žádná umírněnost. Jde přece o pohádku! ()

Movie Gourmet

Další z pohádek, která je v podstatě o ničem. No, koukat se na to sice dá, ale nedoporučuji ji. Nevím, co víc napsat, je to jaksi přepatlané, nefungující, o nic nepřijdete, když tuto pohádku neuvidíte. Nejvýraznější postavou je zde postava Rumplcimprcampr(a), kterou ztvárnil Jaroslav Kepka. Verdikt: 2* a 40 - 50 %. ()

Zeek

Tuhle pohádku s Jiřinou Bohdalovou jsem jednou viděl a nevidím důvod, proč ji vidět znova. Taková prostá, ale to bylo nevadilo, spíš ničím zajímavá. ()

J R C Pecuchet

Jedna hvězda za herecké výkony Júliuse Satinského a Jiřiny Bohdalové. Jinak celkově velmi slabé, bez nápadu a napětí. Otřesné dialogy !!! Jan Werich by se asi hodně divil, jak se dá pokazit jeho pohádka. ()

Danqo

Tomu filmu nie je čo vytknúť ani ho nemožno pochváliť. Bol talý nudný, že som ho ani nevládal sledovať. ()

Bozvav

Velmi slabá pohádka, jenž se zuby nehty drží na spodní hranici průměru. Naprosto nesympatická ústřední dvojice, dvě nablblé podvodnice a nevýrazný skřet to prostě nevytrhli. Za mne dvě otlučené hvězdule. ()

zdeny99

Velmi slabá štědrovečerní pohádka, ne-li vůbec ta nejslabší, která byla pro tento sváteční večer za posledních 25 let natočena. Dějově absolutně nezajímavá, spíše velice nudná. S výjimkou Bohdalky, všichni herci byli toporní. Především roli nezvládla Tereza Brodská, která si hrála na princeznu nejen v pohádce, ale i coby herečka. Kromě toho v těch šatech vypadala spíše jako maškara než princezna. Strašnější kostým měl snad už jen ten barevnej šašek s obříma brýlema a blonďatou parukou. Jakoby sami filmaři už věděli, že tohle bude propadák, a tak se to alespoň snažili zachránit nevhodně zakomponovanými, nic říkajícími záběry na majestátně se tyčící hrad Frýdlant. Ten to ale nezachrání, pane Zelenko. [5892. hodnocení, 112. komentář, 48%] ()

MickeyStuma

Pohádkový příběh Jana Wericha 'RumplCimprCampr' je tak krátký, že na celovečerní snímek nevystačí a tak si tvůrci vypomohli začleněním už mnohokrát zfilmovanou pohádkou 'O princezně na hrášku.' Výsledek je velmi rozpačitý. V jednom filmu tak máme, bohužel viditelně, pohádky dvě. Nejdříve ta o hrášku, kde je vsazen onen podivný mužík. Když vše dobře dopadne a příběh se směle uchyluje ke konci, objeví se zase a podlou zradou začne vydírat. No, a jede se dál. Pohádková atmosféra se sice vyskytuje, ale ten děj měl být přeci jen daleko více zpracován. Finále má být na konci a ne už uprostřed. ()

FeriusParfax

Hodně atypická pohádka s atypickým obsazením. Ovšem ne úplně sympatickým. Princ je zase strašný „hezoun“, a tak jsem si s jeho postavou moc nepotykala. Rozhodně však v sobě má pohádka nějakou originalitu, příjemné, letní prostředí a děj hezky plyne. Hlavní záporák je velký sympaťák. ()