Kdesi v pohádkovém kraji leží docela malé, nepříliš bohaté, ale milé královstvíčko. Velký Titěrákov se tam říká. Této zemičce vládne král Valentýn (J. Satinský) a jeho moudrá choť (J. Bohdalová). Anebo je tomu naopak? Každopádně, oba královští manželé by už rádi viděli svého jediného syna, prince Huberta (I. Hora), ženatého a na královském trůnu. On si však nemůže princeznu, jakou si pan otec přeje, vybrat. Královským rodičům se zdá, že budoucí mladá královna je v nedohlednu. Ani jeden zatím netuší, že Hubert si už dávno našel královnu svého srdce – krásnou, avšak chudou Božidaru ze statku (A. Elsnerová). Oba zamilovaní ale svoji lásku tají. Vědí, že sňatku prince s chudou dívkou pan král nikdy nepožehná. Leda by se stal zázrak… (Česká televize)

mi-ib

Roztomilá dvacetiletá Andrea Elsnerová v slátanině podle Werichových pohádek, která je zároveň absolutně nenapínavá a z mého laického pohledu hrozně odfláknutá. ()

Koprska

Je to sice subjektivní, protože jsem touto pohádkou byla zasažena v dětství, ale je prostě opravdu jiná než ostatní. Nezapomenu, ráda se podívám znovu ()

FeriusParfax

Hodně atypická pohádka s atypickým obsazením. Ovšem ne úplně sympatickým. Princ je zase strašný „hezoun“, a tak jsem si s jeho postavou moc nepotykala. Rozhodně však v sobě má pohádka nějakou originalitu, příjemné, letní prostředí a děj hezky plyne. Hlavní záporák je velký sympaťák. ()

Elenor

3 a půl *, možná se někdy přikloním ke čtyřem ... nejpovedenější pohádka Zdeňka Zelenky, pro mě daleko koukatelnější záležitost než Nesmrtelná teta. Skvělá Elsnerová, tradičně dobří Satinský s Bohdalkou, spíše nevýrazný Ivan Hora, přehrávající Brodská s Merunkovou (ale za to zřejmě mohl scénář) no a pan Kepka byl vlastně docela příjemný :-). ()

Alexandre

Zas až tak špatná pohádka to nebyla. Místy jsem se docela nasmál. Je fakt, že některé nudné scény mohly být vynechány, ale i tak se na to dá koukat. Jiřina a Július roli královských rodičů zahráli bezvadně. Myslím, že 55% si pohádka zaslouží. ()

Colour

Spraviť rozprávku, ktorá je pozliepaná z iných rozprávok (Princezná na hrášku, Martinko Klingáčik a pod.) nie je dobrý nápad. To sa nedá natočiť radšej niečo originálne? ()

quixote

Dvě werichovské pohádky sešité horkou jehlou. Strašné postsynchrony! Režie místy toporná, herecké výkony bez překvapení. Některé kostýmy otřesné: proč skřítka stylizovali do podoby Nadi Urbánkové? Nějaká travestie? Suma sumárum: zbytečně natahovaná a místy nudná pohádka bez nápadu, kterou stojí za vidění jen kvůli příjemné Elsnerové a zde překvapivě civilně hrající Bohdalce. ()

Jonatána

Pěkná příjemná pohádka a mladá Andrea Elsnerová je nesmírně půvabná a roztomilá. Dvojka Bohdalová - Satinský přesně šlape a s opakovaným koukáním nemám vůbec žádný problém. ()

Black-star

Nevím proč, ale mě se tato pohádka celkem líbí možná i proto že je z pera pana Wericha. Spíš mi vždycky přišlo nefér že všichni mají za špatného skřítka RumplCimprCampra, když in jen dostává svým slovům a chce dodržetvše tak jak bylo slíbeno - což chápu že dnešním lidem není příliš po chuti. Navíc ještě ve své velkorysosti dá princezně možnost jak své dítě zachránit. Jelikož uhádne tak vše dobře dopadne. Je třeba se na tuto pohádku dívat jako na celek ne pouze na výčet jednotlivých částí a co tím chtěl autor říct. ()

subic

To nejhezčí nebo spíš jediné hezké na téhle pohádce, krom tehdy mladičké hvězdy z Četnických humoresek Andrey Elsnerové, je státní hrad a zámek FRÝDLANT. ()

ostravak30

Pohádka je bohužel spíše chudou příbuznou většiny kvalitnějších pohádek. Navíc kombinuje dvě pohádky dohromady. Otázkou zůstává, zda je to na škodu, či nikoli. Tak jako tak, jak už bylo zmíněno níže, v první polovině se děj ubírá ne úplně vyhraněným směrem. Navíc chybí i záporná postava, kterou se skřítek teprve stane. Zpočátku to dokonce vypadá, že je postavou kladnou. Nejdůležitější a hlavní zápletka opravdu přichází až téměř v závěru filmu. Jako televizní projekt, který by byl o něco kratší, by to stačit mohlo. Na filmovou verzi, která čítá hodinu a půl je to málo. Navíc chybí humor a to i přesto, že ve filmu hraje Jiřina Bohdalová či Július Satinský. Není to špatné, je to spíše průměrné. ()

Pajela

Mně se pohádka moc líbila. :-) Zrovna včera jsem si ji pustila, jen tak pro srandu a zase jsem se pobavila. Asi je to jen můj názor, jak to tady pozoruju, ale prostě ho nezměním... Jiřinka, Julius Satinský... Myslím, že se to fakt povedlo! ()

sharka.68

No, starej dobrej Rampelnik,s Hanzlíkem a Kolářovou,to byla krásná pohádka (Zlatá přadlena 1975)..tohle je přepracované,roztahané.. a děsné... ..snad jedině ty kostýmy .... ()