Kdesi v pohádkovém kraji leží docela malé, nepříliš bohaté, ale milé královstvíčko. Velký Titěrákov se tam říká. Této zemičce vládne král Valentýn (J. Satinský) a jeho moudrá choť (J. Bohdalová). Anebo je tomu naopak? Každopádně, oba královští manželé by už rádi viděli svého jediného syna, prince Huberta (I. Hora), ženatého a na královském trůnu. On si však nemůže princeznu, jakou si pan otec přeje, vybrat. Královským rodičům se zdá, že budoucí mladá královna je v nedohlednu. Ani jeden zatím netuší, že Hubert si už dávno našel královnu svého srdce – krásnou, avšak chudou Božidaru ze statku (A. Elsnerová). Oba zamilovaní ale svoji lásku tají. Vědí, že sňatku prince s chudou dívkou pan král nikdy nepožehná. Leda by se stal zázrak… (Česká televize)

otík

Strašné postsynchrony. Dialogy zní nepřirozeně, je to buď moc hlasité nebo studiové, rozhodně ne jak namluvené v reáliích, kde se celý příběh odehrává. A nato, že to byla slušně výpravná a exteriérová pohádka, děj byl neskutečně prázdný. Čekání na záporáka trvalo celou hodinu a ještě to bylo těžce přitažené za vlasy. Námět tu byl tak na 20 minut a to jsem ještě moc přející. Neskutečné, jak se mohla pohádka s takovým obsazením nevydařit. Sám jsem překvapen. A mrzí to i proto, že hudba často navozuje moc příjemnou atmosféru a celá pohádka je v lehkých, světlý a radostných barvách. ()

haushinkaa

Poprvé mě to bavilo, podruhé jsem přemýšlela, co se mi na tom líbilo a potřetí jsem se nedodívala... Další z éry novějších pohádek, které stojí za velké NIC... ()

M-arta

Známý omyl - k dobré pohádce opravdu vůbec nestačí, navlíknout pár osvědčených herců do pěkně vypracovaných kostýmů, poslat je někam na zámek a sem tam nechat některého z nich projet na koni. Aspoň u mě to tedy nefunguje... ()

Ryuuhei

Na lacinou televizní produkci ucházející. Nikterak komplexní pohádka přesně jako dělaná na nedělní odpoledne. Ale jako film samozřejmě slabší. 55% ()

Zdeňka

Pohodová a vtipná pohádka s výborným hereckým obsazením. Dodneska mám hrůzu z toho skřítka a možná ten mi právě zkazil celkový pohled. Právě v té době jsem žila především pro svoji panenku a bála jsem se o ni, že mi ji taky někdo bude chtít vzít. ()

pytlik...

Naďa Urbánková ve své životní roli. Jinak mě u Rumplcimprcampra ani tak nefascinovalo jeho jméno, ale spíš, kdo mu ho dal? Jaký je vůbec životní koloběh pohádkových bytostí, jak se zrodily, jak se rozmnožují? Myslím, že je škoda, že to ještě někdo neprobádal. V podstatě mě napadají následující možnosti: a) pohádkové bytosti tu jsou od pradávna, vznikly společně se světem. S tím ale nekoresponduje, že třeba čerti často uvádějí věk kolem osmi set let apod. No, na druhou stranu, třeba jsou ti čerti v zásadě sklerotický a osm set let je poslední perioda, ze které si ještě něco pamatují, že jo. Anebo za b) nadpřirozené bytosti tu nejsou od pradávna, taky se rodí. Na druhou stranu jsem nikdy neslyšel vyprávět třeba takovou babu Jagu nějaký historky o svým dětství, jak třeba chodila ke svý babičce do perníkový chaloupky s košíkem s bábovkou a vínem. Na druhou stranu, dost možná se roděj způsobem né jako savci, ale jako třeba žáby, že se zkrátka vylíhnou z nějakých vajíček. Tím pádem nějaký dětský zážitky s příbuznýma mít nemůžou. ()

Ewey

Ne moc povedená česká pohádka, spíše podprůměrná, ale natáčela se na našem zámku a tak dávam za polovic:) 50%. ()

fabecc1222

Já se vážně divim, že se Zdeněk Zelenka dokáže tak dlouho držet na ČT u natáčení pohádek, když už před mnoha lety dokázal natočit takovouhle nudnou ptákovinu. Příšerný Kepka jako Rumplcimprcampr, který z něj udělal prapodivného pitomce, místo pořádného záporáka. Všichni ostatní známí herci zbytečně přehrávají, ale těžko jim to v rámci bezduchých dialogů o ničem zazlívat. Snaha zakomponovat do děje několik dalších vedlejších postav (Brodská, Merunková) úplně vymizí do prázdnoty. Děj je tak triviální, že i dětem bude muset připadat naprosto tupý a bez nápadů. ()

Styxos

Na pohádky moc nekoukám, ale když jsem byl menší, tuhle jsem zbožňoval. A Jaroslav"Brůna" Kepka působí pořád démonicky ()

giovanni3

Pohodová pohádka s vcelku zajímavým scénářem a v čele s klasicky skvělou Jiřinou Bohdalovou.. Naopak kostýmy byly dost šílené. Jako není to jako nějaký velký zázrak, ale klidně se na ni podívám znovu. slabší 3z5 ()

Fox85

Slabší, ale slušná pohádka, která kdyby se obešla bez infantilnosti trojice postav Kepka-Merunková-Brodská, mohla být určitě lepší. ()