Česko roku 2016. V závěrečném dílu se rozpoutává dvojí drama. Ve vesmíru s napětím sledujeme, jak si poradí mužská část posádky s bezpilotní slovenskou lodí Posol, s vycpanou ovcí a s nočním vrátným slovenského Úřadu pro málo pravděpodobné jevy, jak se Agáta vyrovná s řízením Řípu 1 a nepříjemnými dotazy tajemníka Repelenta a zda se ministru Šnajdrovi podaří nejen splnit podmínky sponzorské smlouvy, ale také vyrovnat se s následky povinné konzumace velkého množství grilovaných kuřat z chovu předního českého drůbežáře Hrabiše. A samozřejmě, jak to dopadne s tím Měsícem! (Česká televize)

ghatos

Diskuze s panem Slovákem byla výborná :) . Babiš dostal taky nátěr. Baldýnský se dobře trefoval do prolínání státního a soukromého Hrabišova sektoru + ta jeho trapná reklama..., ale těch perliček tam bylo daleko více. 72%./// Celkové hodnocení 66% + 4% bonus za sympatickou snahu a neotřelost = 70%. ()

LachtanShows

Konec téhle televizní jednoduchosti trochu slabší, ale budu mile rád vzpomínat na všechny hlášky, reference a hlavně snahu zesměšnit každý detail nejen české, ale i slovenské nebo dokonce polské společnosti. Satira jak má být, sem s podobným seriálem! ()

mh.mail

40% — Tak na závěr došlo na bratry nejbližší. A máme to za sebou. Jen tedy nevím, jestli slovenský horský vzduch postačil i na cestu zpět na Zemi, nebo hrdinní Češi museli na Měsíci založit kolonii. ()

Ben Nevis

Moc se to točí kolem Hrabiše, který je z celé série humorově nejslabší. Jako by product placement v české tvorbě byl tabu. Jiné scénky jsou taky zbytečně natahované, pořád se na něco čeká, na Slováky, na přistání, na pointu vtipu... ()

martiňák

U některých filmů nebo seriálů si člověk často řekne: to je tak blbý (dotažený do absurdity), až je to vtipný (třeba někdy u Comebacku). Někdy hodně vtipný. U seriálu Kosmo jsem si často říkal, že je to tak blbý, až je to blbý. Není to totální propadák, je tam pár světlých a vtipných momentů, ale moc vydařený seriál to není. ()

quixote

Kosmo začalo neslaně nemastně a tak i skončilo, ale prostřední 3 díly byly super. Závěrečný díl byl v podstatě zbytečný a bohužel se mi zdál zdaleka nejméně vtipný a nápaditý, jako když na kole spadne řetěz. ()

mikhail

Asi najslabšia časť celej série. Najmä tá komunikácia so Slovákmi mohla byť lepšia. Úroveň absurdity mohla byť na záver vyšperkovaná trochu vyššie, ale neva. Stále je to naj komediálny seriál posledných rokov. ()

Eire

Citujem uzivatela GEMINI (to bola tu tusim prva Americka pilotovana Raketa?) .....Závěrečná epizoda Kosma se obouvá do bratrů Slováků, ale je to humor k uzoufání prvoplánový, a byť svaté nadšení dua Pomajbo-Novotný, je magické, tak zas takovou čarovnou mocí, aby zachránila ubohé vyvrcholení causy drůbežářské lobby, bohužel nedisponuje. ............ pre mna bola NAJLEPSIA CAST a tak trocha PREDCASNA EJAKUACIA serialu Cast Druha. A Plodkova vysoko cnie nad vsetkymi *hERcami* dokonca aj nad mojim milovanym Mysickom. cely serial vo mne zanechava pocit *Premarnenej sance... 55% ()

Sa.sa

Super konec seriálu... Tak hurá dokázali to a jsou na měsíci... Jinak ten humor asi patří k tomu, chudáci Slováci si myslí, že Tatry jsou jejich... Ať žije Kuříp ()