poster

Sabotáž

 • Velká Británie

  Sabotage

 • Slovensko

  Sabotáž

  (festivalový název)
 • USA

  The Woman Alone

Drama / Thriller

Velká Británie, 1936, 76 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Trellíno
  ****

  I s přihlédnutím k dost krátké stopáži svižná, hodně úderná a překvapivě nikterak odlehčená jednohubka s libovou a pekelně napjatou scénou převozu filmu s vyvrcholením, které by si dnes už asi dovolil natočit málokdo (spíš nikdo). Pro mě zatím společně s Lady Vanishes nejlepší meziválečný Hitchcock.(17.3.2011)

 • Wacoslav1
  ***

  Ze začátku jsem se do toho filmu nemohl vůbec dostat. Přišlo mi to i přes krátkou stopáž dost rozvláčné a dějově zbytečně zamotané. Jeden z těch slabších Hitchů. Až závěrečná dvacetiminutovka měla docela drajv a vytáhla to nakonec na slabší 3* Ps : Jo a za ten spoileroidní obsah, by tu měli někoho nakopat a ne to tady ještě prezentovat i když, že by mě to tady překvapovalo, to se říct nedá.50%(16.6.2016)

 • pepo
  ***

  Dosť sklamanie. Hitchcock na pol plynu. Málo hravé, v prvej polovici málo napínavé, v druhej až príliš skratkovité a všetky postavy na čele s asi najneschopnejším agentom v histórii Scotland Yardu nezaujímavé. Má to samozrejme pár výborných scén a jeden megaprekvapivý moment ale aj tak jeden z 3 najslabších Hitchovich filmov čo som videl. 7/10 hlavne za scénu s prenosom bomby, ktorá robí česť menu svojho režiséra.(8.5.2015)

 • Anderton
  ****

  Namiesto komentáru informácia zo zákulisia: Hitchcock ľutoval poňatie kĺúčovej scény filmu, pretože mal s obecentstvom akési nepísané pravidlo, že neublíži nikomu, ku komu cez film prejavoval sympatie. Na druhej strane tento aj na dnešnú dobu prekvapivý moment robí zo Sabotage dodnes zaujímavý film aj v rámci bohatej Hitchovej tvorby. Ja mám rovnako rád aj tie jeho nie až tak populárne a známe kúsky, vrátane Sabotáže.(7.6.2012)

 • EdaS
  *****

  Hitchcockovy britské filmy jsem dřív považoval za takový rozjezd před skvostnou americkou kariérou, ale dva snímky z roku 36 (kromě Sabotáže ještě Secret Agent) mě vyvedly z omylu. Vizuálně ještě ne tolik vypiplané, ale už tehdy velmi rafinované, napínavé a nejednoznačné podívané. Mám dojem, že leckteré dějové zvraty by jednoduše v Americe neprošly.(8.4.2007)

 • - Sideny milovala psy, takže se jí velmi dotklo to, co považovala za "zbytečnou smrt jednoho psího miláčka." "Domnívám se, že Hitchcock udělal velkou chybu, když nechal lidi, mého mladšího bratra a toho skvělého psíka vybouchnout v autobuse" uvedle herečka. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)

 • - Film je volně inspirován románem „Tajný agent „Josepha Conrada. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)

 • - Do role Verloca byl původně obsazen Robert Donat, který ale dostal těšně před začátekme natáčení těžké astma, což znemožnilo jeho účast. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)