Záskok

(divadelní záznam)

Gooran

Naprosto úžasný a čistý humor, ve kterém exceluje Zdeněk Svěrák, který dokáže rozesmát nejen diváky, ale i své kolegy na jevišti, viz improvizovaná hláška o mrtvé ruce, která v původním scénáři není. (Ne, to vy říkáte "mltvá ruka". Já říkám normálně mrtvá ruka!). Společně s Hospodou Na mýtince pro mne nejlepší Cimrman. :) ()

Elassar

Skvělá hra, jedna z jejich nejlepších. A výkon Zdeňka Svěráka snad ani nelze komentovat -brilantní, stejně jako celá hra, ale to jen díky předloze českého mistra, dramatika, poety, vědce a filozofa, umělce a futuristy, všeznalce Járy Crimrmana. ()

LadyRainier

Pamatuju si, jak jsem byla totálně vyndaná, když jsem Záskok viděla poprvé a nečekala ty hlody a celkovou zápletku ,-DD "Mrtvá ruka ..." ta mi dala nejvíc ..a kdybych mohla dám hvězdiček klidně 50 ... Díky Járo ... ,-) ()

mnaucz

Bezkonkurenčně nejlepší hra ze všech. Hlavně v podání Zdeňka Svěráka. Vždycky když to vidím tak se zasměji. Viděl jsem to i naživo. Samozřejmě je to lepší naživo než ze záznamu, ale vždycky mě to rozesměje. Třeba Tma jako v pytli nebo to, jak Čepelka se natřásá před Vlastou. To mě vždy dostane. Záznam samotný není moc hlavně diváky, kteří takřka nehnou brvou. Což je zrovna u Záskoku celkem škoda. ()

Skylwalker42

Spolu s Dobytím nejlepší z nejlepších... Postava Prácheňského je vesměs dokonalá...s hereckou vitalitou pana Svěráka. Hlášky již od začátku.....a jedna již legendární replika - "V Českých Budějovicích........" :)))) ()

Igy007

Od DJC za NEJ považuju Záskok, Švestku a Lijavec ... rozejděte se a neshlukujte se, není tu nic k vytknutí :-) ()

SmisekPA

Hodnotit Cimrmany neni o poctu hvezdicek, protoze 5***** maji u me jisty skoro vsechny divadelni hry oblibene trojky Smoljak&lCIMRMAN&Sverak. Ja jen zarazuji do skupiny: 1, 2 ci 3 kdy Sk. 1 = absolutne nej, Sk 2 = nej a Cimrman v risi hudby, kteremu ne a ne prijit na notu... Zaskok patri je absolutne nej, coz znamena masaz branice od uplneho zacatku az do sameho finale. Je to jedna z mych absolutne nej zbrani proti blbcum, kteri si v realite nesedaji jen vlevo (trebas prave v Ceskych Budejovicich, kde by chtel zit kazdy). ()

Grázl83

Slabší seminář a pomalejší rozjezd jinak genialni hry je důvodem jenom 4*. V repertoáru DJC mám jiné favority. Ale věta "Ty nejsi Machova, ty si Mach, ty nejsi Vlasta, ty jsi Vlasta?" se mi vryla do paměti :-) Jak je ta čeština krásná. ()

Fill16

,,Kam se hrabe Bittner! To se nedá srovnat!" Ano nedá. Jedna z nejlepších Cimrmanovek. Málem jsem spadl smíchy z gauče, ale ostatní mě podrželi. ()

Mr.Dark

To je prostě NEJ...když jsem na to koukal poprvé,tak jsem to vracel po kouskách snad 100x,protože jsem přes slzy smíchu neviděl...a vlastně i teď..."Musím si to jít za humny dobře rozmyslet":-))....10 hvězd ()

S120

".. a já ji tolik miloval. To neříkáte vy, to říká Bárta" :-) Tak toto je pro mě spolu s Dobytím severního pólu a Dlouhým, širokým a krátkozrakým vrchol divadla Járy Cimrmana. Od začátku do konce velký nával humoru. ()

Stinger78

Kam se hrabe Bitnerrrrrr!!! Cimrmany musím vidět vždy, když k nám přijedou a je mi jedno, co budou hrát. Všechny hry se dají vidět x-krát a pokaždé si v nich člověk najde něco nového. Pan Svěrák v roli Karla Infelda Prácheňského, to je koncert, který katapultoval Záskok do čela oblíbenosti jejich her. Ale jen těsně, na záda supí další výkony :-) ()