Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Krimi

Velká Británie / USA, 2017, 115 min

„NÁSILÍ A ZLO PLODÍ JEN DALŠÍ NÁSILÍ A ZLO…“ /// Třetí celovečerák Martina McDonagha je jako vždycky originální, a tak trochu zvláštní, plnej černýho, absurdního či ironickýho humoru, suchejch hlášek a kreténů, kteří nechodí pro slůvko "fuck" daleko. Zhruba do půlky film jede podle známejch pravidel, ale pak to chytne vážnější, dramatickou vlnu. Hlášky dojdou a zůstane jen sarkasmus. Pro příběh je to dobře, protože prostě musí nějak skončit a postavy musí mít nějakej vývoj. A taky by bylo záhodno zjistit, kdo je vrah. (Nebo aspoň přinést naději.) O zábavu se staraj osvědčení herci s citem pro dramatický role s černým (nebo tím nejčernějším) humorným podtextem - Woody Harrelson, Sam Rockwell a hlavně Frances McDormand. Trpaslík Peter Dinklage zase parádně zapadá do sbírky bizarních charakterů, který se nesmazatelně vrejou do paměti. A přestože tady nic a nikdo neujde posměchu či znevážení (ironií osudu došlo i k tomu znásilnění), nechybí srdcervoucí vážný okamžiky. Billboardy jsou nejlepším McDonaghovým kusem a doufám, že letos urvou nějakou sochu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu ztrestat policajty (a vypálení stanice považuju za krajní řešení). 2.) Normální humor (třeba ten z českých komedií) mě nebere. 3.) Thx za titule „msiticjoe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(20.1.2018)

Hodně dobře natočený, dalo by se říci komorní a nezávislý film. Herecké obsazení nemá cenu kometovat, to je prostě skvělé. Zatím 80%. Ale budu se muset podívat ještě jednou.(8.4.2018)

Tento snímek mi byl doporučen a když jsem si před shlédnutím zjistil, že jeho režisér je tvůrce Brugg, radosti jsem zajásal. Sedm psychopatů jsem mu odpustil a pustil si tento film. A dostalo se mi filmového labužnického prožitku jako o zmíněných Brugg. Dokonale vykreslené postavy - žádné černobílé charaktery. A scénář? Dlouho jsem nezažil, aby byl tak skvěle zpracován. A jedna úžasná perlička - scéna na jeden záběrový zátah s výhozem z okna :-)(17.4.2018)

Tento snímek by si zasloužil pomyslnou třešničku na dort a tu měl dodat konec. I přesto se jedná o špičkové drama. Čtyři a půl hvězdy!(22.4.2018)

• petra8619

Naprosto zbytečný film.(24.4.2018)

7/10(6.5.2018)

Co dokáže způsobit několik písmenek na veřejnosti. Škoda až příliš otevřeného závěru. Asi už nebylo kam uniknout. Klady: všichni herci ok; dialogy; ten černý humor; muzika.(6.5.2018)

Kdyby ten závěr byl trochu lépe udělaný a spíš dokončený, tak by to bylo na 5* ;)(20.5.2018)

89%(26.5.2018)

Čakal som temnú krimi a dostalo sa mi silneného dramatu. Ťažký film o ľudskej bolesti, sile a blbosti.(31.5.2018)

Bál jsem se, že po 5-ti minutách, kdy byly vylepené billboardy, byla jasná zápletka a vlastně asi všechno to bude už jen velká nuda, ale bylo to naopak. Sem tam nenucený vtípek, napětí a akce. Dobře a úderně zahraný i natočený film.(1.6.2018)

Na McDonaghových filmech mám nejraději, že se nebojí veplout do hnusu, trapnosti, násilí a absurdity v srdci světa a přesto tak nějak uzavřít s tím, že v něm zbývá spousta prostoru pro lásku, ba co víc, že láska existuje se vším tím "zlem" v jakési harmonii. Což je vlastně tak trochu zvrácená idea, ale má překvapivě silný terapeutický účinek.(28.12.2017)

Frances McDormand a Woody Harleson by utáhli asi jakýkoliv film. Když vezmou do party hloupoučkého Sama Rockwella, a do ruky scénář McDonagha, není o čem přemýšlet. Vlastně je. A hodně. Bohužel McDonagh je výborný scénárista, ale velmi průměrný režisér, takže jako divadelní hra by to určitě fungovalo mnohem lépe. Ale i tak jsou to plnotučné čtyři hvězdičky.(7.1.2018)

Film perfektne ukazuje viktimizáciu obetí trestného činu, konkrétne pozostalých. Človek chce za každú cenu dosiahnuť potrestanie páchateľa, je to dané ľudskej prirodzenosti. McDonagh vykreslil krásne psychológiu pozostalých, ktorí sú ochotní vziať spravodlivosť do vlastných rúk a potrestať podozrivého páchateľa aj za cenu toho, že to nemusí byť on. Cieľom je len jedno, dosiahnuť aspoň nejakú satisfakciu.(8.1.2018)

Mistrovské dílo.(8.1.2018)

Nemam co vytknúť,pri velmi silnej teme,zostal cas aj na humor.Herecke vykony na oscara.Globy zaslúžene.(10.1.2018)

Scénář a herci - to jsou první dva bilboardy. A ten třetí je humor...Jen u nás na ně lepíme české vlajky..Černý, sarkastický a peprný. Již dlouho jsem neviděl tak originální, neuslzený, civilní a přesto emotivní film. Dýchlo na mě takové letní Fargo. A Norma Batesová má v Dixonově mamče silnou konkurenci na cenu Matka roku. Pohodový soundtrack. Obarvený Tyrion vypadá jako Nick Cave když ho vyperou na 90°C. Tak to nám ten rok 2018 pěkně začal. Jen houšť !!(10.1.2018)

Takovy trochu vycucany z prstu. Musi mit vohorelej xicht, tak dame dvakrat detail, ze ma hudbu ve sluchatkach, pritom jinak mu je hudba u prdele...trpaslik tam byl proc? Syn Frances to samy, kolegyne z prace, taky zbytecna atd. atd. Hele, tohle fakt neni malej velkej film. Premejslim i o dvou hvezdach.(10.1.2018)

Ačkoliv první polovina filmu ničím nezaujme a bude budit dojem, že film nikam moc nevede, tak druhá půlka je úplně o něčem jiném. Obsahuje vcelku nečekané zvraty, konečně i pár vysvětlení co a jak a zároveň nádherně pracuje s postavami, které mají svůj vývoj a navíc jsou skvěle zahrané. Obecně je to prostě snímek, který je předurčen k útoku na oscary a určitě bude patřit mezi letošní úspěšné snímky. Co se týče mého názoru, tak je jen škoda, že se moc nevyvedla právě ta první půlka, jinak bych hodnotil ještě výrazně výše. 75%(11.1.2018)

Only in fucking Missouri, man. Tak něco takového jsem si říkala po většinu filmu. Celkově je snímek Tři billboardy kousek za Ebbingem velice příjemné překvapení takhle začátkem roku. Pravda, žánrově trochu těžko zařaditelný: Je to krimi? Asi, ale netradiční. - Je to komedie? Nepřišlo mi, že se tento výraz hodí k zvolenému tématu, ale místy se smál celý sál. - Je to drama? Určitě, ale který film v téhle době není drama? - Je to film o pomstě? Je to film o odpuštění nebo toleranci nebo o tom, že není dobré se příliš zabývat minulostí? Přiznám se, čekala jsem film o kickass matce Frances McDormand, která se vydá hledat vraha své dcery a udělat mu něco nepěkného. A místo toho jsem dostala kvalitně zpracované character drama, a to rovnou o třech postavách. McDormand a Harrelson podali výtečný výkon, přesně dle mých očekávání, ale v paměti mi asi nejvíce utkví Sam Rockwell - maloměstský "pitomec", který však poslouchá klasickou hudbu. Bylo také fajn vidět Željka Ivanka, kterého znám jako "take-no-shit-from-nobody" chlapa z Madame Secretary, ve vyloženě komické roli. Jinak co jsem sem tam koukla na titulky, tak mi přišly trochu podivné. Příklad (teď budu parafrázovat, sorry): "What you looking at?" přeloženo jako "Ty drž hubu." Za mě 90 %(17.1.2018)

Rozhodnutie Mildred prenajat si tri bilbordy na kraji mesta s tymi napismy ktorymi obvyni policiu z nečinnosti pri hladani vraha jej dcery roztoči prekvapivy a bizardny slet udalosti.O nečakane zvraty a čierny humor v tomto filme nie je nudza.Film sa môže opriet o skvele herecke vykony a vyborny scenar.Tri bilbordy presne pomenuva system v ktorom tlak verejnosti môže zabrat na ludi ktory su pri moci.Tri bilbordy su konzistentne kvalitne natočenym filmom ktory velmi dobre balancuje medzi smutkom a humorom za čo môžu aj vtipne dialogy.Martin Mcdonagh natočil pozoruhodny a originalny film .(18.1.2018)