Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Krimi

Velká Británie / USA, 2017, 115 min

„NÁSILÍ A ZLO PLODÍ JEN DALŠÍ NÁSILÍ A ZLO…“ /// Třetí celovečerák Martina McDonagha je jako vždycky originální, a tak trochu zvláštní, plnej černýho, absurdního či ironickýho humoru, suchejch hlášek a kreténů, kteří nechodí pro slůvko "fuck" daleko. Zhruba do půlky film jede podle známejch pravidel, ale pak to chytne vážnější, dramatickou vlnu. Hlášky dojdou a zůstane jen sarkasmus. Pro příběh je to dobře, protože prostě musí nějak skončit a postavy musí mít nějakej vývoj. A taky by bylo záhodno zjistit, kdo je vrah. (Nebo aspoň přinést naději.) O zábavu se staraj osvědčení herci s citem pro dramatický role s černým (nebo tím nejčernějším) humorným podtextem - Woody Harrelson, Sam Rockwell a hlavně Frances McDormand. Trpaslík Peter Dinklage zase parádně zapadá do sbírky bizarních charakterů, který se nesmazatelně vrejou do paměti. A přestože tady nic a nikdo neujde posměchu či znevážení (ironií osudu došlo i k tomu znásilnění), nechybí srdcervoucí vážný okamžiky. Billboardy jsou nejlepším McDonaghovým kusem a doufám, že letos urvou nějakou sochu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu ztrestat policajty (a vypálení stanice považuju za krajní řešení). 2.) Normální humor (třeba ten z českých komedií) mě nebere. 3.) Thx za titule „msiticjoe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(20.1.2018)

Martin McDonagh je pre mna aktualne jednym z najlepsich scenaristov a na jeho rezijne filmy sa vzdy neuveritelne tesim. Ani tentokrat som nebol sklamany. Postavy su nadherne napisane, kazda veta, kazdy rozhovor dava dokonaly zmysel. Drsny medziriadkovy humor zasadeny do brutalnej reality sa stal rukopisom tohoto rezisera/scenaristu a uz po prvych piatich minutach filmu som vedel, ze to opat bude trefa do cierneho. Herecke vykony su jedny z najlepsich ake som za posledne roky videl a casting si lepsi ani neviem predstavit. Navyse sa mi velmi paci, ze McDonagh, napriek tomu, ze uz nacrtol v predchadzajucich snimkach aku skladbu pribehu ma rad, tentokrad nevyuzil rovnaku sablonu a vo viacerych momentoch ma milo prekvapil. 10/10(3.1.2018)

Už dlouho čekám na takovou pecku! Drama v kombinaci s absurditami nemá chybu. Přesná režie, dokonalý casting. Nominace na Oscary samozřejmostí :)(7.1.2018)

sprosťáci, sobci, primitivové, zbabělci a další pouliční výběr v dramatu bez katarze, bez konce, bez východiska. Rozhodně nelze doporučit lidem se sklonem k depresi(8.1.2018)

Zajímavý scénář se zvraty a drsnými charaktery postav, které ... ALE to přepísknou až za hranici chápání (proč proboha musela zapalovat tu policejní stanici?). Jinak zajímavý drama s drsnou hrdinkou a svinskými policajty. Oskara? Možná za ten scénář=dialogy a hlášky, hercům není co vytknout ale uhranutej z těch jejich dršek taky nejsem aby si zasloužili zlatýho plešouna(10.1.2018)

Tenhle film je stejný případ jako Atlas mraků. Je to film, který balancuje na hraně 4,5. Brilantní scénář ve stylu bratří Cohenů, skvělé herecké výkony a poutavý příběh, jsou oslabeny nešikovným koncem, který místo finální sladké tečky, dodá akorát divný rozpačitý pocit. Díky tomu je opět těžké se rozhodnout mezi 4 a 5, protože nic mezi nejde. Nakonec je to 4 a to kvůli konci. To ale stále nic nemění na tom, že jako režisérský debut je to fenomenální.(10.1.2018)

Trochu mi to připomnělo české filmy, kde taky bývá nějaký dramatický příběh, ale ten film jako celek je v čase rozplizlý a bez konce. A pak jdeme spát a přemýšlíme o tom a nic nás nenapadne a pak na to zapomeneme.(11.1.2018)

Po dlouhé době hodně dobrý film v netradičním prostředí, s netradičním dějem a celkovým pojetím. Mám rád filmy, kde se nedá předvídat jejich děj i konec a tohle byl přesně on naprostá originalita, přitom v tak jednoduchém prostředí. Od začátku do konce jsem do děje byl vtáhnut a bez přestání jsem v napětí sledoval příběh. To vše s doprovodem velmi dobrého hereckého obsazení kde hlavně Frances McDormand Sam Rockwell naprosto excelovalil. Takže paráda, paradá a opět paráda jen další takové!(12.1.2018)

• raxxx

Každou druhou scenu jsem si myslel že postavy budou páchat sebevraždu (i když bude nakonec jen jedna) , totalně nesnesitelny film , Mc McDonagh si zahral na Coheny a vybouchlo mu to , za mě jeden z nejhorších film 2017.(15.1.2018)

Takmer plná palba, ale záver naznačuje snahu na dvojku...nemusím tieto otvorené konce.(16.1.2018)

Frances Mc Dormand jako zoufalá žena na cestě za spravedlností a pomstou si rozhodně nebere servítky a její výkon je brilantní. Když má film silný přiběh a skvělé herce, nemůže to dopadnout špatně, i když pár nudnějších pasáží se tam našlo.(19.1.2018)

• Ozzy2

Zdejší akademici se vyblili a já už jen čekám, kdy sem přijdou hodnotit obyčejní diváci a kam hodnocení spadne.(19.1.2018)

Právě dokoukáno. Chce se mi říct Tarantino light? V podstatě to vůbec ,,light,, nebylo, ale přes značnou drsnost mi k pocitu dokonalosti chyběla jedniná scéna, která by mě přibila k podlaze. Taková se přes spoustu náznaků a nespornou syrovost, ve filmu neobjevila. Každopádně 80 plus.(19.1.2018)

Tady nás chtěl někdo hodně pobavit! :) A povedlo se, je to film jak víno. S reálným světem to má společnýho míň než Terminátor, ale představa je to pěkná, že bychom se za všech okolností projevovali přesně tak, jak se cítíme.(20.1.2018)

Mistrovské dílo. Dokonalá kombinace dramatu a komedie. Martin McDonagh napsal dokonalý scénář, který těžko najde konkurenci. Každá scéna, každý dialog, každý pohyb je perfektní a neskutečně zábavný. Vývoj jednotlivých postav je excelentní a neustále graduje. Donutí vás o jednotlivých postavách naplno přemýšlet. Herecky též dokonalá práce. Zejména pak Frances McDormand a Sam Rockwell, kteří si jdou pro Oscara. Skvělý scénář a herce doplňuje bezchybná kamera a hudba. Jednoznačně film roku.(20.1.2018)

• michalon

Nezvládnutý pelmel žánrů. Autor se bál víc stříhat.(22.1.2018)

Parádní. Od hereckých výkonů až po soundtrack. Woody Harrelson alias Jan Kovařík z Prima rány TOP.(22.1.2018)

Ukecaná psychologická dráma(23.1.2018)

Do kina na film takovéhoto typu chodím málokdy, ale jeho na první pohled zajímavý příběh a herecké obsazení mě tam dostalo. Film vás velmi rychle uvede do děje a po celou dobu vás z něj již nepustí. Po chvíli jsem pochopil, že na film je potřeba se dívat zvláštní optikou, s určitým nadhledem. Ne snad z nějakého negativního důvodu, ale hlavně kvůli způsobu jakým je děj podán, jaké jsou hlavní postavy a také kvůli tomu, že jsme na jižanském vidlákově, jehož způsoby jsou specifické. Už ze začátku je jasné, že sprše hanlivých výrazů se nevyhneme. Jsou však použity tak trošku citlivě na místech kde se to hodí, tudíž to snad vadí jen málokomu. Ve filmu se také skvěle pracuje s momentem překvapení. Výčet překvapivých momentů je opravdu široký, navíc všechny opravdu fungují, neboť ve většině momentech jsem spozoroval překvapivý výraz i u mých sousedů. Zdálo by se, že kvalita je zaručena hereckým obsazením, ale skvěle propracované postavy s pohnutými osudy jsou opravdu skvěle vymyšlené a fungují spolu víc než dobře. Když k tomu připočteme, že tu máme skvělé herecké trio, tak nám z toho vychází naprosto dokonale vybroušený diamant. Woody Harrelson válí v roli, která mu sedí. Jen škoda, že má málo prostoru. Nicméně ve svých scénách předvádí svou třídu. Frances McDorman svou obtížnou roli zvládá s bravurou a naprostou přirozeností až tak, že jí věřím úplně všechno. A nakonec Sam Rockwell. Jestli jsem měl tohoto herce strašně moc rád ještě před tímto filmem, tak nyní ho naprosto miluji. Takového skvělého slizkého policistu může tak skvěle zahrát jen on. Troufám si tvrdit, že je to jeho nejlepší role a také to, že ke zlatému glóbu přidá i Oscara. Film je prostě celkově skvěle zvládnutý. Po hudební stránce, naprosto skvěle zvolené songy, až na to co poslouchá strážník Dixon ( ale k jeho postavě se to hodí ). Výborný konec, který by v mnohých filmech naštval v tomto však naopak potěší. Režijně naprosto bezchybný snímek. Po konci člověk dlouho přemýšlí nad různými otázkami, které je potřeba si občas položit a je víc než dobře, že takovéto filmy nám je připomenou. Musím říct, že se jedná o jeden z největších zážitků, které mám z kina.... Možná ho řadím do první trojky.... No prostě masterpiece, který v mém žebříčku šplhá k nejvyšším příčkám.(24.1.2018)

Fenomenálna prehliadka hereckých výkonov. Nedivím sa, že to zvalcovalo Glóbusy, ani nomináciám na Oscara. Sam Rockwell je exceletný a rovnako ako on, čakám, kedy už konečne príde jeho životná rola. Príbeh jednoduchý, no veľmi hlboký a precítene zrežírovaný. A za otvorený koniec tlieskam. Čokoľvek iné by film posunulo do klišé. 5*(24.1.2018)

Musím přiznat že mě film zprvu nezaujal a dostal jsem se k němu až po vyhlášení oscarových nominací kdy ukořistil hned sedm nominací. První polovina filmu byla pozvolná, ale rozhodně zafungovala tím že mě plně vtáhla do děje, který se zhruba v polovině filmu rozjel a udržel si stejnou látku až do konce. Kromě skvěle napsaného scénáře se určitě nejen mě ale většině fanoušků, nejvíce zalíbili herecké výkony, které vážně nemají chybu. Jak Frances McDormand, tak Woddy Harrelson předvedli skvělý výkon a byly nominováni na cenu akademie. Co se mi však nejvíce zalíbilo byl přímo neskutečný výkon Sama Rockwella, který už předvedl jaký je skvělý herec už v Zelené Míli a teď mi to jen potvrdil a já mu budu na předávání Oscarů držet palce. 90%(24.1.2018)