Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Irsko

• Nový Zéland

Drama / Krimi

Velká Británie / USA, 2017, 115 min

„NÁSILÍ A ZLO PLODÍ JEN DALŠÍ NÁSILÍ A ZLO…“ /// Třetí celovečerák Martina McDonagha je jako vždycky originální, a tak trochu zvláštní, plnej černýho, absurdního či ironickýho humoru, suchejch hlášek a kreténů, kteří nechodí pro slůvko "fuck" daleko. Zhruba do půlky film jede podle známejch pravidel, ale pak to chytne vážnější, dramatickou vlnu. Hlášky dojdou a zůstane jen sarkasmus. Pro příběh je to dobře, protože prostě musí nějak skončit a postavy musí mít nějakej vývoj. A taky by bylo záhodno zjistit, kdo je vrah. (Nebo aspoň přinést naději.) O zábavu se staraj osvědčení herci s citem pro dramatický role s černým (nebo tím nejčernějším) humorným podtextem - Woody Harrelson, Sam Rockwell a hlavně Frances McDormand. Trpaslík Peter Dinklage zase parádně zapadá do sbírky bizarních charakterů, který se nesmazatelně vrejou do paměti. A přestože tady nic a nikdo neujde posměchu či znevážení (ironií osudu došlo i k tomu znásilnění), nechybí srdcervoucí vážný okamžiky. Billboardy jsou nejlepším McDonaghovým kusem a doufám, že letos urvou nějakou sochu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu ztrestat policajty (a vypálení stanice považuju za krajní řešení). 2.) Normální humor (třeba ten z českých komedií) mě nebere. 3.) Thx za titule „msiticjoe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(20.1.2018)

Takový jakoby malý a levný film... ...a přitom je to démant! Obsazení a výkon herců skvělý. Režie pokorná a při tom surově emocionální. Prostě démant!(24.2.2018)

Velmi silný snímek!!Nyní po udílení Oskarů mohu říci , že oba herci Frances Mcdormand a Sam Rockwell si je plně zasloužili!!!(26.2.2018)

prekvapenie. asi jednine minus je trochu prlils westren country hits obcas. ale inak je to taky maly forrrest gump o ludskych vztahoch a ... o nadeji. uz budete konecne po tomto filme vidiet iba to dobre v druhych?(26.2.2018)

Silný biják, v němž se děj odehrává nelineárně, nestereotypně, nepředvídavě. Občas vtipný a občas mile politicky nekorektní. Hlavní hrdinka je umanutá až k neuvěření a udělá cokoliv, aby došla poznání pravdy – a to není úplně neuvěřitelná situace, uvědomíme-li si, že stát a jeho složky fungují v naprosté většině případě jen na půl plynu... [85%; 2018-02-10 BioOKO](27.2.2018)

Film kde se nasmějete na plná ústa a zároveň chvíli na to vám zase spadne čelist až na zem.(1.3.2018)

Divný konec , divný propletený příběh , Woody dost dobrý , policajt - mámin mazánek , včetně jeho matky nesympatičtí od začátku . Na to jak všichni , tedy skoro , o tom mluví jako o jednom z nejlepších filmů roku , pro mne lepší průměr . Asi nějak těm ,, výborným ,, filmům , nerozumím .(2.3.2018)

Perfektní exkurze do Trumplandu, do primitivně rasistické, typické americké osady na Středozápadě. Perfektní směsice pocitů, budete se smát k zalknutí, odvracet zrak znechucením i ronit slzy... Výborný film(4.3.2018)

• PunyHumanNo2

Depresivní realismus po americku. Příběh o krátké ruce zákona z malého městečka, které se režisér rozhodl ozvláštnit natolik, že působí jako karikatura zasazená do alternativní reality, kde postavy vlastní mobilní telefon či playstation, ale policejní stanice a reklamní studio zaspaly dobu a nezaregistrovaly existenci počítačů. Utahování si z vypaseného sadistického zubaře či osob trpících nanismem bylo cool tak v minulém tisíciletí, jestli vůbec. Smutkem vyšinutá okopávačka stydkých pysků a zastánkyně totalitního státu (by mě zajímalo, kdo ten odběr vzorků zaplatí) s mluvícími trepkami, která raději nechá kamarádku hnít ve vězení (a ta je s tím překvapivě smířená) a syna utápět v depresích, než aby upustila od svých marných půtek s policejním oddělením. Psycho-policista mlátící očité svědky na potkání (za což není zadržen, nejspíše běžné chování v oněch končinách), který by tak rád byl dobrým policistou, ale neví jak (a komiks mu v tom neporadí), a klišé o cestě za spásou skrze očistný oheň. Hyperaktivní náctiletá veverka vesele randící s násilníkem, jemuž víno řádně přezrálo a zkyslo, která vypadá jako by si odskočila z úplně jiného žánru. Sympatizovat lze snad jen s tatíčkem Harrelsonem, být šerifem v tamních poměrech je na mašli. Na billboardu za Hollywoodem by nejspíš stálo „Slabý pokus o Coeny“ „Perfektní Oskarová návnada“ „Chytíte se na udičku?“(4.3.2018)

Krásná artová záležitost. Velice propracovaný scénář a výborné herectví všech zúčastněných. Ale škoda pomalejšího začátku a podivného otevřeného konce. Slabších pět hvězdiček.(6.3.2018)

Dlouho jsem se odhodlával a hledal si chvilku na tento film a nelituji. Naprosto skvělý film, ve kterém se prolíná smutek, vtip a naprostý zmar. Dokonalá ukázka toho jak může nepatrný detail změnit životy mnoha lidem a co vše je schopna udělat zraněná duše, aby nalezla spravedlnost a klid.(8.3.2018)

Miluji Francesku a Sama...miluju miluju miluju je!!!! akorát netuším,kdo to označil za černou KOMEDIÍ... černá komedie je třeba Po přečtení spalte,ale tohle ani omylem... kvalitní velmi uvěřitelné drama že kterého přetékají emoce... poprvé po X letech Oskari absolutně zaslouženi(9.3.2018)

• kacer4

Autori to zjavne mysleli dobre, ale pomerne zle to poňali. Neviem sa vždy do role ženy, ktorej zabili dcéru, ale jej konanie považujem väčšinou za minimálne nelogické. Vlastne sa nelogicky chovali všetky tri hlavné postavy. Sherif vyzeral by dosť dobrý chlap. Ale zabiť sa v strede takétoho diania považujem za zbabelosť. Dixon, ktorý hrá úplného debila sa razom mení na hrdinu. Film bol možno len úplne mimo moje schopnosti vnímania postáv. Možno to ale bolo naozaj divné.(9.3.2018)

Nebolo to na 3*, nebolo to na 5*, herečka jak vytiahnutá z koša, nápad OK, ale posledných 30 min zbytočných, koniec zle. Na Oskara to určite podľa mňa nestačilo, zahrať bezdačku s mastnými vlasmi vie uhrať každá druha, hold oskarom.(10.3.2018)

To je konec? Moje závěrečná otázka ihned po skončení. Nestává se často, aby byl konec tak překvapivý a nečekaný, jako v tomto případě. Klobouk dolu. Upřímně jsem se těšil, jak to celé dopadne a ona přišla taková podpásovka. Nutno podotknout, že to byla velmi dobře mířená podpásovka. Ve skutečnosti jsem zprvu čekal jiný posun děje. Nečekal jsem mnoho věcí a to je dobře. Na druhou stranu jsem si nedokázal vytvořit takové pouto, které bych mohl ohodnotit plným počtem. Celkově ovšem panuje spokojenost ale hlavně, co je nejdůležitější, do hlavy se mi vkradla myšlenka, že přeci jen existuje naděje v podobě sebereflexe a spravedlnosti.(10.3.2018)

Právem oceňovaný film jako jeden z nejlepších minulého roku aneb kam až může dojít pomsta.Skvělé herecké obsazení dávají filmu krutý a neúprosný ráz.(15.3.2018)

Za mě perfektní film. Asi jako většině se mi hned vybavilo Fargo. To seriálové mě naprosto dostalo a s tímhle filmem to mám podobně. Řekla bych, že je to trochu alchymie namixovat ve správných poměrech tolik černého humoru a absurdity, aby to nikoho neuráželo, působilo to „přirozeně“, nebylo to přehnané a nucené. Zrovna u tohoto tématu by určitě nebylo dobré, kdyby se zesměšnilo a sklouzlo do komedie, ale naštěstí se jim to povedlo namíchat naprosto dokonale. Skvělé herecké výkony všech tří – pro Woodyho mám slabost, neznám většího sympaťáka. Nechápu Akademii, tohle je jasná hlavní soška. V porovnání s Shape of Water o několik kategorií jinde.(17.3.2018)

Uprimne nevim, co si po shlednuti celeho filmu myslet. Asi jde o vysoce intelektualni film. :-D Celou dobu jsem sedela, ani nedutala a cekala, co prijde. Byly tam drsnejsi sceny, napeti, ale i hodne soucitu a pochopeni. Celkove je film dost zajimavej, ale ten konec? Wtf? Vickrat uz si ho poustet nebudeme. :)(18.3.2018)

Genialní! Málokdy se stane, že by mě film dokázal tak upoutat hned v prvních pár minutách. Herecké obsazení je fenomenální, každá postava, mi byla sympatická, zajímali mě a hlavně mě bavili, každý herec se vyznamenal na výbornou. Scénář byl taky dokonalej, všechno dávalo smysl, všechny dialogy byly úžasný, bylo zde mnoho zvratů, které mě překvapovali, všechny otázky, které jsem si pokládal, byli vysvětleny snad pouze konec u mě nevyvolal to pořádné zadostiučinění, ale přesto jsem více než spokojený. Tři billboardy jsou rozhodně kvalitním, poutavým, dobře řemeslně zpracováným filmem, který za mě rozhodně doporučuji všemi deseti prsty, i na nohou ;--)(18.3.2018)

Na tento film jsem se těšil především díky zde velkému hodnocení a očekával jsem opravdu pecku. To jsem ale ještě netušil, jaké zklamání mě čeká. Hned bylo zkažené celé nedělní odpoledne. Příběh celého filmu mě vůbec neoslovil. Není to totiž ani kriminálka, ani drama, jak z popisu filmu můžeme vyčíst. Je to jakýsi kočkopes, který se celý film hledá, nemá tah na branku a v centru dění je naprosto nesnesitelná Frances McDormand. První hodinu jsem se prokousával poměrně béčkovým příběhem ve světě nezajímavých (a dosti) protivných postav. Samozřejmě tu nejsympatičtější vám v první hodině zabijí a zbydou už jen ta horší skvadra. Poslední půlhodinka ovšem tento nadmíru nadhodnocený snímek zčásti zachraňuje a to především díky vývoji jedné (zpočátku) nevýznamné postavy. Jinak bych dal tomuto filmu hvězdičku, maximálně dvě.(18.3.2018)

Úžasný děj, herecké výkony, a ta hudba....(19.3.2018)