Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Krimi

Velká Británie / USA, 2017, 115 min

„NÁSILÍ A ZLO PLODÍ JEN DALŠÍ NÁSILÍ A ZLO…“ /// Třetí celovečerák Martina McDonagha je jako vždycky originální, a tak trochu zvláštní, plnej černýho, absurdního či ironickýho humoru, suchejch hlášek a kreténů, kteří nechodí pro slůvko "fuck" daleko. Zhruba do půlky film jede podle známejch pravidel, ale pak to chytne vážnější, dramatickou vlnu. Hlášky dojdou a zůstane jen sarkasmus. Pro příběh je to dobře, protože prostě musí nějak skončit a postavy musí mít nějakej vývoj. A taky by bylo záhodno zjistit, kdo je vrah. (Nebo aspoň přinést naději.) O zábavu se staraj osvědčení herci s citem pro dramatický role s černým (nebo tím nejčernějším) humorným podtextem - Woody Harrelson, Sam Rockwell a hlavně Frances McDormand. Trpaslík Peter Dinklage zase parádně zapadá do sbírky bizarních charakterů, který se nesmazatelně vrejou do paměti. A přestože tady nic a nikdo neujde posměchu či znevážení (ironií osudu došlo i k tomu znásilnění), nechybí srdcervoucí vážný okamžiky. Billboardy jsou nejlepším McDonaghovým kusem a doufám, že letos urvou nějakou sochu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu ztrestat policajty (a vypálení stanice považuju za krajní řešení). 2.) Normální humor (třeba ten z českých komedií) mě nebere. 3.) Thx za titule „msiticjoe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(20.1.2018)

Tady nás chtěl někdo hodně pobavit! :) A povedlo se, je to film jak víno. S reálným světem to má společnýho míň než Terminátor, ale představa je to pěkná, že bychom se za všech okolností projevovali přesně tak, jak se cítíme.(20.1.2018)

Mistrovské dílo. Dokonalá kombinace dramatu a komedie. Martin McDonagh napsal dokonalý scénář, který těžko najde konkurenci. Každá scéna, každý dialog, každý pohyb je perfektní a neskutečně zábavný. Vývoj jednotlivých postav je excelentní a neustále graduje. Donutí vás o jednotlivých postavách naplno přemýšlet. Herecky též dokonalá práce. Zejména pak Frances McDormand a Sam Rockwell, kteří si jdou pro Oscara. Skvělý scénář a herce doplňuje bezchybná kamera a hudba. Jednoznačně film roku.(20.1.2018)

• michalon

Nezvládnutý pelmel žánrů. Autor se bál víc stříhat.(22.1.2018)

Parádní. Od hereckých výkonů až po soundtrack. Woody Harrelson alias Jan Kovařík z Prima rány TOP.(22.1.2018)

Do kina na film takovéhoto typu chodím málokdy, ale jeho na první pohled zajímavý příběh a herecké obsazení mě tam dostalo. Film vás velmi rychle uvede do děje a po celou dobu vás z něj již nepustí. Po chvíli jsem pochopil, že na film je potřeba se dívat zvláštní optikou, s určitým nadhledem. Ne snad z nějakého negativního důvodu, ale hlavně kvůli způsobu jakým je děj podán, jaké jsou hlavní postavy a také kvůli tomu, že jsme na jižanském vidlákově, jehož způsoby jsou specifické. Už ze začátku je jasné, že sprše hanlivých výrazů se nevyhneme. Jsou však použity tak trošku citlivě na místech kde se to hodí, tudíž to snad vadí jen málokomu. Ve filmu se také skvěle pracuje s momentem překvapení. Výčet překvapivých momentů je opravdu široký, navíc všechny opravdu fungují, neboť ve většině momentech jsem spozoroval překvapivý výraz i u mých sousedů. Zdálo by se, že kvalita je zaručena hereckým obsazením, ale skvěle propracované postavy s pohnutými osudy jsou opravdu skvěle vymyšlené a fungují spolu víc než dobře. Když k tomu připočteme, že tu máme skvělé herecké trio, tak nám z toho vychází naprosto dokonale vybroušený diamant. Woody Harrelson válí v roli, která mu sedí. Jen škoda, že má málo prostoru. Nicméně ve svých scénách předvádí svou třídu. Frances McDorman svou obtížnou roli zvládá s bravurou a naprostou přirozeností až tak, že jí věřím úplně všechno. A nakonec Sam Rockwell. Jestli jsem měl tohoto herce strašně moc rád ještě před tímto filmem, tak nyní ho naprosto miluji. Takového skvělého slizkého policistu může tak skvěle zahrát jen on. Troufám si tvrdit, že je to jeho nejlepší role a také to, že ke zlatému glóbu přidá i Oscara. Film je prostě celkově skvěle zvládnutý. Po hudební stránce, naprosto skvěle zvolené songy, až na to co poslouchá strážník Dixon ( ale k jeho postavě se to hodí ). Výborný konec, který by v mnohých filmech naštval v tomto však naopak potěší. Režijně naprosto bezchybný snímek. Po konci člověk dlouho přemýšlí nad různými otázkami, které je potřeba si občas položit a je víc než dobře, že takovéto filmy nám je připomenou. Musím říct, že se jedná o jeden z největších zážitků, které mám z kina.... Možná ho řadím do první trojky.... No prostě masterpiece, který v mém žebříčku šplhá k nejvyšším příčkám.(24.1.2018)

Fenomenálna prehliadka hereckých výkonov. Nedivím sa, že to zvalcovalo Glóbusy, ani nomináciám na Oscara. Sam Rockwell je exceletný a rovnako ako on, čakám, kedy už konečne príde jeho životná rola. Príbeh jednoduchý, no veľmi hlboký a precítene zrežírovaný. A za otvorený koniec tlieskam. Čokoľvek iné by film posunulo do klišé. 5*(24.1.2018)

Musím přiznat že mě film zprvu nezaujal a dostal jsem se k němu až po vyhlášení oscarových nominací kdy ukořistil hned sedm nominací. První polovina filmu byla pozvolná, ale rozhodně zafungovala tím že mě plně vtáhla do děje, který se zhruba v polovině filmu rozjel a udržel si stejnou látku až do konce. Kromě skvěle napsaného scénáře se určitě nejen mě ale většině fanoušků, nejvíce zalíbili herecké výkony, které vážně nemají chybu. Jak Frances McDormand, tak Woddy Harrelson předvedli skvělý výkon a byly nominováni na cenu akademie. Co se mi však nejvíce zalíbilo byl přímo neskutečný výkon Sama Rockwella, který už předvedl jaký je skvělý herec už v Zelené Míli a teď mi to jen potvrdil a já mu budu na předávání Oscarů držet palce. 90%(24.1.2018)

Inu, přišel jsem, viděl jsem byl jsem ohromen. Nebudu tady jako všichni ostatní opakovat propracovanost filmu a herecké výkony, které byly obdivuhodné. Raději bych se filmu věnoval z trochu jiného pohledu. Začal bych dobou, film se odehrává v polovině 90. let na jihu USA. A celá atmosféra filmu tomu skvěle odpovídá. Je zde výborně znázorněna mentalita amerického jihu, časté výjevy rasismu, který se postupem času vytrácí, ale stále ho někteří jedinci ovlivnění svými rodiči propagují. Velmi mě také zaujala scéna s farářem u hlavní hrdinky doma, přirovnání k gangu mi přišlo velmi zajímavé a opět znázorňuje náladu městečka. V neposlední řadě také ale myšlenka, že v každém člověku tkví kousek dobra a i když to s ním vypadá beznadějně, tak stačí jediný impuls a vše se změní. A poslední poznámka, realitu zde skvěle vykresluje ta bezmoc všech policistů a lidí, kteří mají zájem na vyřešení tohoto případu, snaží se, ale stejně je jejich snaha marná. Tento film je prostě po všech stránkách na velmi vysoké úrovni a zaslouženě má hodně nominací na Oscary. 95%(24.1.2018)

Výborná černá komedie, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat. Skvělé herecké výkony Frances McDormand a Sama Rockwella. Dokonalá režie a hudba. A jedinečný scénář. Celkově na mne film působí úžasnou atmosférou, takzě ho doporučuji spíše zkouknout v kině. Určitě by jsem mu dal všech sedm zlatých sošek. Jeden z nejlepších filmů 2017 co jsem viděl.(25.1.2018)

Zajímavý film,něco zase úplně jiného co se příběhu týče.Moc se mi líbí herecké obsazení,role jsou jako psané hercům na míru.Prolnutých hned několik silných a nelehkých lidských osudů.Chvílemi se to může zdát až příliš co se jednání a reagování některých postav týče,ale mě se to líbilo i přes to.(26.1.2018)

Po vizuálnej stránke nádherné, skvelá hudba, výborné obsadenie, no na druhej strane neukončený dej je pre film veľmi zlý. Ale aj napriek tomu si to plný počet určite zaslúži, dokonale premyslené. Taktiež nechýbala kopa nadávok, čo tomu len pridalo “šťavu”. Paráda.(26.1.2018)

Můj šálek čaje! Ke konci perfektní scénář lehoučce ztrácí, ale herecké výkony jsou tak dokonalé, že celkově film udrží ve výborné rovině až do závěrečných titulků. Vykreslení postav, atmosféra maloměsta i téma nemají chybu. Vůbec bych se nedivila, kdyby se jednalo o film roku.(28.1.2018)

Zaslúžený Glóbus pre Frances McDormand, Sama Rockwella a najlepšiu drámu. Interakcia Frances, Woodyho a Sama fungovala skvele. Sam Rockwell je hotový chameleón, v každej novej úlohe je z neho niekto úplne iný. Mňa to ako celok veľmi bavilo.(28.1.2018)

Krásne a s láskou natočený film, ktorý určite nejakú tú zlatú sošku dostane. Martin McDonagh si to užíva a je to hodne vidieť. Obsadenie je tu naozaj špičkové na čele s Frances McDormand a s ešte o trošičku lepším Samom Rockwellom, ktorý mi tu dokázal vyvolať neskutočne šialený pocit, ktorý je ťažko opísať. Určite by si zaslúžil viac pozornosti. Soundtrack vo filme je vynikajúci a hlavne hudba, ktorá tu je s poctivosťou vybraná. Príbeh je taký dá sa povedať jednoduchý, ale ako sa hovorí - v jednoduchosti je krása a toto je presne toho dôkaz! Je v tom veľa vecí na zamyslenie a necháva nám veľa vecí nedoriešených, ktoré spoločne s neuzavretým koncom vytvárajú dejovú špičku a to je len dobre. Film má príjemnú retro atmosféru, ktorá tomu všetkému len pridáva. Osobne by som privítal viac násilia a možno viac vyhrotenejšie finále. Ale aj cez to sa jedná o slušnú filmarinu, ktorú by si nemal nechať nikto uniknúť. Aj keď možno už len podľa názvu to odradí.(28.1.2018)

Není to možná taková síla, jakou evokovaly trailery, ale i tak to prostě stojí za to. Tři billboardy kousek za Ebbingem v sobě s grácií artisty snoubí různorodé žánrové ingredience v nesmírně vyváženém poměru a zaslouží si nejen veškerou chválu kritiků, ale i pozornost diváků. Dokazuje, že vážná témata lze brát jak s morbidním humorem, tak stoickou vážností. Humor střídá drama a i když je tempo poněkud volnější než u dřívějšího počinu "V Bruggách," nebudete se nudit ani na minutu a budete stále napjati, jakým směrem se bude dění ubírat. To vše je pak završeno typicky „McDonaghovským“ koncem, jenž ve vás na první dojem vyvolá neskutečné rozčarování a možná i vztek, kdy si budete říkat: „A to je jako všechno?“ Načež se ve vás celý závěr rozezní a po dostatečném zamyšlení si uvědomíte, co vlastně znamená a jak je vpravdě geniální. Geniální zakončení, působící možná neurčitě je totiž třešničkou na tomto výtečném dortu, který plně doceníte až po několika zhlédnutích… Více zde: http://nafilmu.cz/2018/01/recenze-tri-billboardy-kousek-za-ebbingem-2018/(31.1.2018)

Hudba, kamera, herci vše za 5*. Dokonalost. Musíte vidět.(1.2.2018)

Fargo-esque(2.2.2018)

Tři Billboardy kousek za Ebbingem je příjemná komedie (drama), která za příjemné hudby nadlehčeně řeší poměrně vážné téma. Film se snaží být odlehčený hlavně slovně, a proto mi nesedělo pár momentů, které se dost vzdalovaly od reality ("trest" za vyhození oknem, žhářství bez pozornosti,...). Jinak (až na pár lehce nudnějších scén) je to skvělé filmové drama s perfektními postavami (a ještě lépe zahranými).(4.2.2018)

Skvela drama z bezneho zivota a k tomu dokonale herecke vykony. Tie Oscarove nominacie su opodstatnene!(6.2.2018)

Kecací, ale okouzlující film po všech stránkách. Je úžasný vidět oblíbený herce v něčem co má šťávu, je zatraceně vtipný i smutný, a probudí to ve vás naději v budoucí kinematografii.(6.2.2018)